kdo pozna vyhraje :)

Milhauz
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 06 bře 2006 13:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhauz »

Napiš mail do http://www.drumcenter.cz, určitě ti poradí :wink:

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

vyzkousim je a uvidim...

Subversion
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 30 led 2006 02:34

Příspěvek od Subversion »

Keep in mind that almost all Pearl shells (during the 70's) were identified as "9-ply wood" "fibreglass" or "wood/fibreglass". Pearl really didn't start delineating the differences in maple vs whatever until the very very late 70's/early 80's, and even then, the Pearl's I had simply had the badge "All Maple Shell". They really did not start splitting hairs (as to Exports, World, etc. etc.) until the mid-80's, when all of a sudden, cheaper price-point drum kits got a heck of a lot better, and they had to keep up in the marketplace. When I was 19-20 yrs old, a Pearl drum was pretty much a Pearl drum. Everything changed utterly when Taiwan and Korea got their acts together, and started producing better quality stuff.

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

ok, ale nemuzu rozhodne rict ze bych celej ten clanek chapal a prelozil :( hlavne ten konec je mi zahadou... pise tam te ze taiwan akorea delal lepsi bici?!

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

tak a mam je doma. kupoval jsem je od mirka richtera z brna. bubnoval s bromem atd. poustel mi nejaky nahravky, kterych se tyto bici ucastnily a nestacil jsem se z toho zvuku vzpamatovat doted :shock: :D hrajou fakt krasne. jsou to sice 12,13,16,22 ale hrali krasne v jazzu i blues, co jsem mohl z jeho nahravek slyset.
prikladam fotky. na fiberglass to nevypada. jak vidite na fotce, vnitrek je cisty drevo... tak fakt nevim co by to uz mohlo byt. jo a povrch je folie, ne lak.
Přílohy
bass1.jpg
bass1.jpg (159.69 KiB) Zobrazeno 2425 x
snare1.jpg
snare1.jpg (111.22 KiB) Zobrazeno 2419 x

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

jeste foto
Přílohy
snare2.jpg
snare2.jpg (137.34 KiB) Zobrazeno 1877 x
bass2.jpg
bass2.jpg (141.11 KiB) Zobrazeno 1883 x

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

podle katalogu z roku '78 Pearl vyráběl celodřevěný, dřevolaminátový a celolaminátový korpusy - takže seš čerstvým majitele té "nejlepší" varianty.

kdyby se ti ta fólie přestala líbit - jde snadno sundat a pod ní je už rovnou čistý dřevo bez lepidla (fólie je spojená jen v jednom pásu oboustranou lepící páskou) stačí jen zlehka přebrousit a můžeš mořit, natírat a lakovat :wink:

mata
Diskutér Sféry
Příspěvky: 123
Registrován: 05 bře 2006 17:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mata »

jo, uz to tak vypada :D jsem fakt rad, ze je to drevo... skoda ze v katalogu neni napsany jaky :( anebo jsem slepej.
s tou folii mas pravdu- na tu oboustranou pasku to fakt vypada, ale jeste s renovaci chvili vyckam :D hrajou moc hezky.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Laminátový korpusy nehrajou, dřevolaminátový hrajou pěkně, celodřevěný jsem neslyšel... (Mám pocit, že použité dřevo je podle barvy a struktury mahagon). Dřevolaminát mi hrál pěkně s Emperor Coated/Ambassador Clear. Pěknej jazz-rockovej zvuk a orig.vzhled.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kdo pozna vyhraje :)

Příspěvek od Hugo Bos »

Gratuluj ke koupi...vypadaj dobře...to tělo se mi líbí...Rád bych slyšel, nemáš ukázky?

Odpovědět

Zpět na „Pearl“