Pearl Export

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

2 noiselord: nic proti Tvý osobě, ale asi o zvučení moc představu nemáš viď? natož tak praxi ve studiu.... mluvil by jsi jinak....

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

Ten buben bez triggeru bude znít hnusně jak prdel, to jsem chtěl říct.
A ve studiu jsem byl jen 2x, to je fakt, ale vim, že na akustickou soupravu by to takhle nezahrál.
Naposledy upravil(a) Vojta Horák dne 09 bře 2009 01:02, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Koubas »

mě by hlavně zajímalo, co si pak Noiselord myslí o takových prodigy, kde jeden člověk hraje, 2 skáčou po podiu a celý to jede ze dvou počítačů a jedněch kláves, když to zjednodušim. ale je to pro mě výborná hudba a na živo má neskutečný koule.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

Koubas píše:mě by hlavně zajímalo, co si pak Noiselord myslí o takových prodigy, kde jeden člověk hraje, 2 skáčou po podiu a celý to jede ze dvou počítačů a jedněch kláves, když to zjednodušim. ale je to pro mě výborná hudba a na živo má neskutečný koule.
myslím si o tom, že mě to zajímat nebude,, protože koule nekoule, počítač není muzikant. Nazývej mě staromódním, ale mě se to nelíbí. Postupem času jsem začal akceptovat zvuk synťáků z kláves, ale to je pro mě maximum. Už i ke smyčkám mám výhrady.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Tak u im bulb je to komplet ez drummer (automat ) u druhýho je to to samý , i když na koncertech to jede naživo bez triggerů ale daleko nepřesněji a už to takový koule nemá...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Noiselord píše:No on je to podvod třeba na posluchače, který to nevěděj.
Promiň, ale dělat z něčí neznalosti podvod, to snad nemyslíš vážně....

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od smurf »

Hele, a není tak trochu zbytečné to řešit? Tak jako každá svině má svého řezníka, každé zboží má svého kupce, a kdyby to bylo tak na hovno, proč by to vůbec někdo používal. Jsou prostě lidi, kterým to vyhovuje a mají pro to své důvody a jsou styly, kde je to běžnější. Jazzman v klubu asi škopky triggerovat nebude, to je víc než jasné (bude-li vůbec bicí nějak zvučit), a když se to někomu nelíbí, tak se na to vyprdne a není nutné, aby všem kázal, že je to špatně.
Já mám na bicích rád tu variabilitu. Třeba kytara má základ pevně daný, počet strun, délka krku, tvary a rozměry se nijak výrazně (!) neliší, už je to víceméně dané. Naproti tomu bicí jsou jedno velké lego, a co si postavíš, na to hraješ. Můj sen je megasada, jakou vlastní třeba Kryšpín nebo Vajgl, ne proto, že bych potřeboval tahat někam na pódium dva kopáky, pět tomů a minimálně dva bubínky najednou, ale skýtá to úžasné možnosti výběru, člověk si poskládá sadu podle muziky a podle nálady a chuti.(Ještě teď mě trochu mrzí, že mi nevyšly ty mega M birche :( ).
V tomhle vidím u bicích obrovskou svobodu, a myslím, že je tudíž zbytečné polemizovat o tom, co se hodí a co je shit. Pochopitelně, nástroj musí splňovat určitý standart, zvukový a kvalitativní, aby byly použitelé, ale jak si to kdo nakonfiguruje a sejme zvuk (trigger/mic), je, myslím si, každého věc. Je to jako rýpat do někoho, že má hi-hat o 20cm výš než já, protože mu se tak hraje líp.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše: Promiň, ale dělat z něčí neznalosti podvod, to snad nemyslíš vážně....
Take a look from the other side.
Jinak to neni mysleny tak doslova, spis povzdech.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od DUMP »

Noiselord píše:Ten buben bez triggeru bude znít hnusně jak prdel, to jsem chtěl říct.
A ve studiu jsem byl jen 2x, to je fakt, ale vim, že na akustickou soupravu by to takhle nezahrál.
A právě proto se používaj triggery. Zařídit zvuk tak, aby byl ve finále dobrej, je prvořadý, takže teď tak nějak kruhem potvrzuješ jejich použitelnost. To, že bubeník těch 260 hraje je prostě fakt a ne podvod na lidi. Druhá věc je, že za určitejch technickejch podmínek by těch 260 neznělo dostatečně plně a hlasitě, ale to už je věc techniky, která se přizpůsobuje potřebám muzikantů. To už by stejně tak mohl bejt podvod použití Axisky, protože Bonham kdysi všechno poctivě vyšlapával vrzajícím ludwigem na monstrózní kopák a podobně. Zase stejně tak by Led Zeppelin zněli opravdu blbě, kdyby Bonham používal triggery :lol:
Jinak ještě k tomu instrumentálnímu puritánství, co si třeba myslíš o nahrávce Catch 33 od Meshuggah? Bubny sou dělaný v počítači a po zvukový stránce opravdu bezvadný. Haake opravdu ví co dělá a nikoho doufám nepodvedl :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše: A právě proto se používaj triggery. Zařídit zvuk tak, aby byl ve finále dobrej, je prvořadý, takže teď tak nějak kruhem potvrzuješ jejich použitelnost. To, že bubeník těch 260 hraje je prostě fakt a ne podvod na lidi. Druhá věc je, že za určitejch technickejch podmínek by těch 260 neznělo dostatečně plně a hlasitě, ale to už je věc techniky, která se přizpůsobuje potřebám muzikantů. To už by stejně tak mohl bejt podvod použití Axisky, protože Bonham kdysi všechno poctivě vyšlapával vrzajícím ludwigem na monstrózní kopák a podobně. Zase stejně tak by Led Zeppelin zněli opravdu blbě, kdyby Bonham používal triggery :lol:
Jinak ještě k tomu instrumentálnímu puritánství, co si třeba myslíš o nahrávce Catch 33 od Meshuggah? Bubny sou dělaný v počítači a po zvukový stránce opravdu bezvadný. Haake opravdu ví co dělá a nikoho doufám nepodvedl :D
Přehodnotil jsem to a uvědomil jsem si, že bubeník v 260 bpm opravdu musí udělat stejnej pohyb ať na našponovanej otriggerovanej buben nebo na povolenej kekel a to tvoje přirovnání Speed Kinga k Axisu je taky docela zajimavy, jenze je to vlastne pohled z druhy strany :) Protože Bonham to měl těžší a nemohl tomu pomoct, zatimco my to dneska lepsi mame, ale zhorsit si to muzeme.
Co se týče hnusnýho zvuku u Led Zeppelin tak koukni na Portnoyuv Tribute : Hammer Of Gods a netřeba si domýšlet, že by Led Zeppelin s moderním zvukem zněli hnusně :)
Nahrávku neznám.

Když se tak chytáte toho slova "podvod" tak to zkusim vysvětlit takhle: Bez udělátek to nebude znít čistě po dynamický stránce, respektive bude, ale nerovnost dynamiky se tím ztratí.
Připomíná mi to ty midi kytary z 80let, myslim že by to např. bluesmani rozšlapali :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Olsztyn »

Olsztyn píše:Dneska jsem rozházel ty nejobyčejnější mikrofony (nejlevnější shury a dva čínský kondíky na overheady) kolem svejch 10 let starejch exportů, protože točíme s kapelou takový pracovní demíčko a byl jsem fakt dost mile překvapenej, co z těch bubnů leze. To jsem to ani nestih naladit :oops: . Až to trochu pomícháme hodím sem ukázku. Pearl export´s not dead!
Takže slíbená ukázka, doufám, že nikoho nepohorší, že to nedávám do sekce Ukázek. kdyžtak přesunu, jestli bude někdo hodnotit hudbu, budu jedině rád, je to náš první song :oops:
Bubny: sice hraju hooodně minimalisticky, takže nevim jestli je něco slyšet, ale Pearl Export ´99, blany emperor coated/ambassador clear, kopák powerstroke3/emperor coated. Snare Ludwig blackbeauty, činely až na hajtku Sabian B8 pro, hajtka meinl raker.
Nahráváno ve zkušebně (bicí nazvučený za 30min), Dva overheady kondenzátory každej jiná značka, jeden kardioda, druhej osmička :twisted: + 3 mikrofony nejlevnější shure zpěvový (i v kopáku!!!)

http://www.edisk.cz/stahni/04046/horizo ... .23MB.html

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kajda »

Mateo, moc pěkný song :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kulda »

Parada!
Ted posledni akci jsem taky varil na exporty (nevim jaky pressne, nidky sem se v exportech poradne neorientoval..). Dotycnej na nich mel cire Ambasador a ty skopky baasovaly jako prase.
Pravda..prvni exporty na ktere sem hral, co byly naladeny a oblaneny blanama a ne starejma igelitkama.
Proste do bigbyytu sound tak akorat.

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od 3nec Steel »

Kulda píše:Parada!
Ted posledni akci jsem taky varil na exporty (nevim jaky pressne, nidky sem se v exportech poradne neorientoval..). Dotycnej na nich mel cire Ambasador a ty skopky baasovaly jako prase.
Pravda..prvni exporty na ktere sem hral, co byly naladeny a oblaneny blanama a ne starejma igelitkama.
Proste do bigbyytu sound tak akorat.
Velká zásluha Ambassadorek ;-)

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kalik »

Olsztyn píše: Takže slíbená ukázka, doufám, že nikoho nepohorší, že to nedávám do sekce Ukázek. kdyžtak přesunu, jestli bude někdo hodnotit hudbu, budu jedině rád, je to náš první song :oops:
Bubny: sice hraju hooodně minimalisticky, takže nevim jestli je něco slyšet, ale Pearl Export ´99, blany emperor coated/ambassador clear, kopák powerstroke3/emperor coated. Snare Ludwig blackbeauty, činely až na hajtku Sabian B8 pro, hajtka meinl raker.
Nahráváno ve zkušebně (bicí nazvučený za 30min), Dva overheady kondenzátory každej jiná značka, jeden kardioda, druhej osmička :twisted: + 3 mikrofony nejlevnější shure zpěvový (i v kopáku!!!)

http://www.edisk.cz/stahni/04046/horizo ... .23MB.html
..abych rekl pravdu tak si ted postim kazdej den dokola!! PARADA!! :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od BóĎA »

Olsztyn píše: Takže slíbená ukázka, doufám, že nikoho nepohorší, že to nedávám do sekce Ukázek. kdyžtak přesunu, jestli bude někdo hodnotit hudbu, budu jedině rád, je to náš první song :oops:
Bubny: sice hraju hooodně minimalisticky, takže nevim jestli je něco slyšet, ale Pearl Export ´99, blany emperor coated/ambassador clear, kopák powerstroke3/emperor coated. Snare Ludwig blackbeauty, činely až na hajtku Sabian B8 pro, hajtka meinl raker.
Nahráváno ve zkušebně (bicí nazvučený za 30min), Dva overheady kondenzátory každej jiná značka, jeden kardioda, druhej osmička :twisted: + 3 mikrofony nejlevnější shure zpěvový (i v kopáku!!!)

http://www.edisk.cz/stahni/04046/horizo ... .23MB.html
mě se líbí ten bubínek :) jinak celej zvuk je fak pěkněj :wink: jen ten vysokej zpěv ve sloce (?) mi tam nesedí, ale jinak je to strašně fajnová muzika, ten týpek pěkně zpívá

Uživatelský avatar
Cyborg
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 13 srp 2005 17:26
Bydliště: prahArt
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Cyborg »

Olsztyn píše: Takže slíbená ukázka, doufám, že nikoho nepohorší, že to nedávám do sekce Ukázek. kdyžtak přesunu, jestli bude někdo hodnotit hudbu, budu jedině rád, je to náš první song :oops:
Bubny: sice hraju hooodně minimalisticky, takže nevim jestli je něco slyšet, ale Pearl Export ´99, blany emperor coated/ambassador clear, kopák powerstroke3/emperor coated. Snare Ludwig blackbeauty, činely až na hajtku Sabian B8 pro, hajtka meinl raker.
Nahráváno ve zkušebně (bicí nazvučený za 30min), Dva overheady kondenzátory každej jiná značka, jeden kardioda, druhej osmička :twisted: + 3 mikrofony nejlevnější shure zpěvový (i v kopáku!!!)

http://www.edisk.cz/stahni/04046/horizo ... .23MB.html
Soubor už nelze stáhnout ale rád bych si to jako majitel Exportů cca '96 poslech. Můžeš to dát někam, kde to chvíli (roky) vydrží?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

též se zajímám

Odpovědět

Zpět na „Pearl“