Pearl Export

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Chosé píše:koukám že až na "ludwíky" :D jsi se s tím moc nepáral buď si měl dodávkou a minimálně jednoho pomocníka, nebo si začínal stavět vedle pódia hoďku před hraním :mrgreen:
dodávka+(ne)jeden pomocník+ hodinu před hraním stavět, přesně jak říkáš

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomba »

tomcorn píše: Záleží, jak definuješ "využil". Fláknul jsem během koncertu do každýho, ale samozřejmě by jich stačila třetina na srovnatelný hudební "výkon". Prostě jsem si pro prdel udělal prales :lol:
No myslel sem to tak jestli si na ně hrál víc než jednou za koncert. Ale musíš být hodně bohatej pokud to nebyly činely Amati nebo něco podobného :lol:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Chosé »

No tak pokud si dobře pamatuju tak hrál Tom na Anatoliany a tipuju že to asi žádný "šméčka" nebyly :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

tak stačí se kouknout na fotku a vidím , že většina plechů ma logo anatolian :-D a zbytek už si domyslím.....
Naposledy upravil(a) ZRNO dne 03 črc 2008 23:10, celkem upraveno 1 x.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

tomba píše:No myslel sem to tak jestli si na ně hrál víc než jednou za koncert. Ale musíš být hodně bohatej pokud to nebyly činely Amati nebo něco podobného :lol:
S takhle velkou plechárnou jsem hrál jen jeden koncert, ale Amati činely jsem měl naposledy v roce 1993.

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomba »

ZRNO píše:tak stačí se kouknout na fotku a vimím , že větčina plechů ma logo anatolian :-D a zbytek už si domyslím.....
Já vím, sem si dělal srandu...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kajda »

tomba píše:Ty si využil všechny ty činely u těch Ludwíků :lol: ??

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Kajda píše:
kdepak, jen jeden crash :lol:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

[quote=tomcorn]
kdepak, jen jeden crash :lol:[/quote]
Ty ludwíky máš složenim ala Dobrá Šunka, že? (Bonham)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Olsztyn »

Dneska jsem rozházel ty nejobyčejnější mikrofony (nejlevnější shury a dva čínský kondíky na overheady) kolem svejch 10 let starejch exportů, protože točíme s kapelou takový pracovní demíčko a byl jsem fakt dost mile překvapenej, co z těch bubnů leze. To jsem to ani nestih naladit :oops: . Až to trochu pomícháme hodím sem ukázku. Pearl export´s not dead!

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

Určitě ne, ale zajímalo by mě jak by Tomcorn ohodnotil Exporty, ánčto ve zdejších fotkách jsem zaznamenal že hrál na dvě Exportí soupravy a pokaždý jinej poddruh...

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Noiselord píše:Určitě ne, ale zajímalo by mě jak by Tomcorn ohodnotil Exporty, ánčto ve zdejších fotkách jsem zaznamenal že hrál na dvě Exportí soupravy a pokaždý jinej poddruh...
Jenže Tom exporty používal jako držáky na triggery k ddum modulu :-D

Nicméně ja na exporty hrál asi rok, ale v době kdy byli na výběr buď export nebo rockstár. A nejhorší nebyli, ale když to porovnám s dnešní produkcí tak ve stejný kategorii některejm ve stejný ceně nesahaj ani po kotníky. :roll:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

fuj, triggery :)
Ok, co bys na nich hodnotil spatne?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od DUMP »

Co bys hodnotil špatně na triggerech?

Edit: kord když maj tu schopnost udělat z exportů bubny...

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomba »

Já na triggerech nevidím nic špatného, plánuju je dávat na 2005(možná že za svoji cenu hrajou pěkně ale DW to nejsou :) ).

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

U triggerování záleží hlavně na modulu.

Co se exportů týče tak v ty době to nebylo nejhorší ale na prvním koncertě venku se mi pokroutila folie a rozpadl se mi kloub tomholderu. Takže šli rychle do světa a pak jsem koupil dvoukopákový starclassic performer efx (březový) a ty hráli moc pěkně. Teď je má bubeník od Muka :-)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše:Co bys hodnotil špatně na triggerech?

Edit: kord když maj tu schopnost udělat z exportů bubny...
Odpadá tam to, že si bubeník ovlivňuje zvuk laděním. To je podle mě i dostatečná část bubeníka, jak naladí, nebo jak se domluví s technikem.
Jo, můžu se rozepsat. Než jsem začal bubnovat, zaujalo mě v CoF jak je možný hrát takovejhle bordel nohama. Pak když jsem hrál a setkal se s mnoha bubeníkama co to fakt uměli jsem vyrozuměl, že takovej běs nejde prostě hrát na klasicky nalazenej buben (kopák) ale jen na kombinaci triggeru a např Tricka s našponovanou blánou tak, že by to ani nehrálo. Prostě já chápu trigger staromódně, pro mě je to elektronická piksla, která s akustikou nemá vůbec nic společnýho a když bych měl užívat triggery, tak rovnou můžu hrát na elektronický bicí, což nechci. Mám rád tu fyziku, akustiku a celkově rezonanční soustavu složenou z dřevěnýho, skleněnýho nebo plechovýho korpusu a blan.
Je to jen můj pohled na bicí a pramení z toho že mám rád housle a akustickou kytaru pro to, jak se to chová.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

většína sypačů používá trigger na kopáky (někteří i na virbl) na to aby síla uderu u šestnáctek na kopáku u 260bpm zustala stejně silná jako osminy v tempu 130 bpm. Holt prostě ve vysokých tempech nemáš takovou sílu uderu, druhá věc je ta, že je to pohodlnější při zvučení třeba dvou kopáků...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od DUMP »

Noiselord píše: Odpadá tam to, že si bubeník ovlivňuje zvuk laděním. To je podle mě i dostatečná část bubeníka, jak naladí, nebo jak se domluví s technikem.
Jo, můžu se rozepsat. Než jsem začal bubnovat, zaujalo mě v CoF jak je možný hrát takovejhle bordel nohama. Pak když jsem hrál a setkal se s mnoha bubeníkama co to fakt uměli jsem vyrozuměl, že takovej běs nejde prostě hrát na klasicky nalazenej buben (kopák) ale jen na kombinaci triggeru a např Tricka s našponovanou blánou tak, že by to ani nehrálo. Prostě já chápu trigger staromódně, pro mě je to elektronická piksla, která s akustikou nemá vůbec nic společnýho a když bych měl užívat triggery, tak rovnou můžu hrát na elektronický bicí, což nechci. Mám rád tu fyziku, akustiku a celkově rezonanční soustavu složenou z dřevěnýho, skleněnýho nebo plechovýho korpusu a blan.
Je to jen můj pohled na bicí a pramení z toho že mám rád housle a akustickou kytaru pro to, jak se to chová.
Jo, všechno tohle je jasný, ale trigger je tak nebo tak plnocená cesta k výslednýmu zvuku kapely, asi jako zkreslení kytar, modulace zpěvu a bubnů při vystoupení atd. Za určitejch podmínek se dá touhle cestou dosáhnout lepšího výsledku třeba na koncertě, což je prvořadý. Je to takovej malej podvod, protože bys opravdu mohl hrát na cvičný pady se síťkama, ale publiku by se to asi nelíbilo, proto musí stát celá souprava jako kamufláž :lol:
Ne že bys teda něco z tohohle vyvracel, já jenom tak doplňuju.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Koubas »

tak v metalový kapele se to dá možná brát jako malinkej podvod na lidi, ale v elektronický hudbě je takových věcí tisíce v daleko větší míře a nedá se říct, že by byla špatná nebo že by ty lidi nic neuměli.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Koubas píše:tak v metalový kapele se to dá možná brát jako malinkej podvod na lidi, ale v elektronický hudbě je takových věcí tisíce v daleko větší míře a nedá se říct, že by byla špatná nebo že by ty lidi nic neuměli.
Ja bych to jako podvod nenazýval, daleko větší podvod je playback

Třeba Travis Smith z trivium když hráli tady v praze před slayer triggeroval celou jeho soupravu dDrum (asi ty bubny stojí zapytel když triggeruje i tomy :-D ) a na celkovým zvuku to bylo poznat , zvuk byl bez divu takový neslaný nemastný... přitom bez ozvučení muto nasucho hrálo docela dobře... A ti kdo triggerují kopáky tak moc dobře ví jakej je trigger prevít, že oproti mikrofonu neodpustí žádnou nepřesnost a ,že je slyšet každá nota vedle...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od DUMP »

Tak na menšim koncertu, kde se zvukař moc nesere se zvukem, neni vůbec ostuda otriggerovat celou sadu, ale na takovýhle velký akci je to docela divný, kord do hudby, jakou hrajou Trivium. Občas tam maj rychlý kopáky, ale zas tolik na tom nestojej.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Vojta Horák »

No on je to podvod třeba na posluchače, který to nevěděj. Pak když pustim dvoušlapku a vykrvim se u toho a leje ze me jak z vola tak pak nejakej jouda rekne, ze třeba v CoF to hrajou rychlejc. Ale že to nehrajou na takový nastavení jaký mám já, aby z toho lezl hezkej zvuk už neví. A mě to pak rozčiluje.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od DUMP »

Ale blbost podvod, to by byl už podvod třeba to, že bubeník ve skutečnosti neni tolik přesnej jako na studiovce, nezahrál by na koncertě tak vyrovnaně na bubny bez jakýkoliv modulace a podobně :)

Ta druhá věc je bohužel smutnej fakt, ale platí to ve více věcech, než jenom u triggeru. Kolikrát mě dost vytáčí, když mi nějakej arogantní hospodskej deathař vehementně tvrdí, že kapely pomalejší než tahle a tahle sou sračky, od takovejch lidí se v rámci svojí duševní rovnováhy radši držim dál :lol:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Noiselord píše:No on je to podvod třeba na posluchače, který to nevěděj. Pak když pustim dvoušlapku a vykrvim se u toho a leje ze me jak z vola tak pak nejakej jouda rekne, ze třeba v CoF to hrajou rychlejc. Ale že to nehrajou na takový nastavení jaký mám já, aby z toho lezl hezkej zvuk už neví. A mě to pak rozčiluje.
Tak jinak....


koukni na tohodle pána a řekni mi, že trigger na jeho kopáku je podvod, že prostě těch 260 jednou nohou v sypačkách nedává.....

A poslechni si bubeníka z týhle kapely: http://www.myspace.com/iambulb nebo http://www.myspace.com/bornofosiris a řekni mi co si o tom celým myslíš?

Odpovědět

Zpět na „Pearl“