Pearl Export

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Pearl Export

Příspěvek od bečvy »

Čau, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s novejma typama Pearl Export, nejlíp Fusion set(10,12,14tomy). Myslím, na co dát při nákupu pozor, jaký blány si pořídit, popřípadě jaký jsou ty originál na tom. Co hw a uchycení ISS? A jakej je dřevěnej virbl k nim dodávanej....Díky za všechny názory budu rád, uvažuju o jejich koupi....

Weetek
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 27 dub 2008 23:41

Re: Pearl Export

Příspěvek od Weetek »

to by me taky zajimalo protoze mi prijdou docela fajn.... zatim co jsem slysel tak to docela chvalej... ale moc nazoru se mi nesebehlo

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Koubas »

já mám ISS na 12" a 13" a ačkoliv všichni řikaj, jak je lepší uchycení třeba Gretsche nebo Mapexu, tohle mi přijde tak předimenzovaný, že je to úplně jedno. ISS je úplně v pohodě. Exporty maji super HW, za nějakejch 18 litrů, co stojí, je to dobrá volba. ale absolutně u nich vítězí bazar.

hlavně mě vždycky baví, jak to všichni srovnávaj se Sonor 2007, ale stojí to co nižší 1007.

ale při současnejch cenách bych si stejně asi připlatil dva tři litry a koupil Mapex M birch...

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Gagarin »

Jo já si o ISS myslím svoje. Upadnout to neupadne, ale zvuku to taky dvakrát nepřidá.

satano
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2007 21:46
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od satano »

Koubas píše:já mám ISS na 12" a 13" a ačkoliv všichni řikaj, jak je lepší uchycení třeba Gretsche nebo Mapexu, tohle mi přijde tak předimenzovaný, že je to úplně jedno. ISS je úplně v pohodě. Exporty maji super HW, za nějakejch 18 litrů, co stojí, je to dobrá volba. ale absolutně u nich vítězí bazar.

hlavně mě vždycky baví, jak to všichni srovnávaj se Sonor 2007, ale stojí to co nižší 1007.

ale při současnejch cenách bych si stejně asi připlatil dva tři litry a koupil Mapex M birch...
M birch by som aj ja odporucil...a este naviac maju akciu jeden prechod naviac zadara...tak neni o com :!: 8)

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Joey »

taky sem měl možnost porovnat Export a M-Birch

značka Pearl se mi líbí ale ne system ISS . a Mapex jsou na tom si myslim poměrně lépe se zvukem i systemem uchycení Tomů a navíc je tam ta akce takže pro mě by byla volby jasná (Mapex) :shock:

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od bečvy »

to jste mi dali brouka do hlavy, osobne Mapex mám rád, ale přece jenom, ty exporty se dají sehnat i o 5000 levněji než ty mapexy...to nemyslim v Česku samozřejmě

satano
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2007 21:46
Bydliště: Považská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od satano »

bečvy píše:to jste mi dali brouka do hlavy, osobne Mapex mám rád, ale přece jenom, ty exporty se dají sehnat i o 5000 levněji než ty mapexy...to nemyslim v Česku samozřejmě
treba sa vediet popytat na spravnych miestach a spravnych ludi...ja som tiez proM kupil o 10t lacnejsie ako normal v predajni (i s black pantherom zadara 8) )...a to iste plati i u Mbirch i s tomom naviac 8) )...

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od bečvy »

satano píše: treba sa vediet popytat na spravnych miestach a spravnych ludi...ja som tiez proM kupil o 10t lacnejsie ako normal v predajni (i s black pantherom zadara 8) )...a to iste plati i u Mbirch i s tomom naviac 8) )...
napiš mi na sz kde, a já si je hned koupim :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Olsztyn »

Ohledně ne přímo uchycení ale tom holderu - systemu uni-lock. Odešli mi bez příčiny 3 tyhle držaky v rozpětí 6 let. Myslim že to byl velkej výrobní sek. Nakonec jsem koupil klasickej kloub a la forum nebo target a ten vydržel. Má někdo podobnou zkušenost nebo jsem takovej řezník? :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Pearl Export

Příspěvek od Koubas »

já mám ty unilocky na tomholderech zatim dva roky a předchozí majitel to měl tipuju tak 3 roky a pořád jsou v pohodě. ale na tomholderu bych měl beztak radši kloub. na činelovejch stojanech je ovšem unilock parádní věc.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Ja měl exporty asi rok než jsem koupil starclassic. A za ten rok mi odešly dva ty unilocky a zkroutila se mi folie snad na všech bubnech :-( ale to už je nějakejch pár let. Ale tak nějak celkove jsem byl docela spokojenej.

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od stellartois »

ZRNO píše:Ja měl exporty asi rok než jsem koupil starclassic. A za ten rok mi odešly dva ty unilocky a zkroutila se mi folie snad na všech bubnech :-( ale to už je nějakejch pár let. Ale tak nějak celkove jsem byl docela spokojenej.
Za zkroucenou folii ale nemohla vyroba pearlu ale spatne skladovani :wink:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od ZRNO »

Ne skladováním to není. Je to principem lepení. Záleží jestli je folie přilepená po celý délce a nebo jen v určitých místech. U pearlu držela snad na 3 kouscích oboustranný lepící pásky. Je pravda že jsem je vozil po koncertech a hrálo se v zimě a nebo v horku , ale za stejných podmínek jsem tahal efx starclassic a ty s tím problémy neměly.

To je stejny jako by jsi řek že musely zustat v místnosti při konstantní teplotě 25stupňů a při vlhkosti vzduchu 65 a jakmile bych je přenesl jinam tak se mi zkroutí folie ....

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kajda »

Hlavně nenechávat černý bubny dlouho na sluníčku ...... s tím mám špatné zkušenosti :oops:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Tyhle mi kdysi na sluníčku zůstávaly krásně vlažné, bylo to až neuvěřitelný, jak málo absorbovaly teplo. Fyzika je krásná věc :mrgreen:
Obrázek

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Benbuben »

To's ale musel používat na stopro in-eary, ne? Protože tohle všechen zvuk z monitorů muselo zákonitě odrazit někam hodně daleko... :lol:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Benbuben píše:To's ale musel používat na stopro in-eary, ne? Protože tohle všechen zvuk z monitorů muselo zákonitě odrazit někam hodně daleko... :lol:
Skoro, uzavřený sluchátka :-)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Kajda »

Tome, měl ty jsi vůbec někdy nějaké "normální, obyčejné" bicí? :D Pamatuji si, že jsi měl také DW. Nechceš hodit na Sféru fotky tvých souprav, určitě by to bylo zajímavé :lol:

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od kr@ken »

2 tomcorn: Ty jo kde si sehnal tu blánu na kopák? Měl bych zájem o jeden kousek rezonanční 22" logo bych si dodal podle gusta :wink: jestli by to teda nějak šlo 8)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

kr@ken píše:2 tomcorn: Ty jo kde si sehnal tu blánu na kopák? Měl bych zájem o jeden kousek rezonanční 22" logo bych si dodal podle gusta :wink: jestli by to teda nějak šlo 8)
:lol: jasně, stačí si to objednat tady http://vintagelogos.com/chromecolors2.html

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

Kajda píše:Tome, měl ty jsi vůbec někdy nějaké "normální, obyčejné" bicí? :D Pamatuji si, že jsi měl také DW. Nechceš hodit na Sféru fotky tvých souprav, určitě by to bylo zajímavé :lol:
prvních 5 let jsem měl amátky, pak se to trochu točilo a Tricky byly poslední sada s číslem tuším 23. Problém je, že fotodokumentaci mám až od roku 2002 a ještě jen něco.
Starclassic performer EFX
Obrázek
DWs
Obrázek
Ludwíci
Obrázek
Oriony
Obrázek
a ještě jedny Exporty v černém :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
tomba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 28 úno 2008 18:33

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomba »

Ty si využil všechny ty činely u těch Orionů??

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od tomcorn »

tomba píše:Ty si využil všechny ty činely u těch Orionů??
Záleží, jak definuješ "využil". Fláknul jsem během koncertu do každýho, ale samozřejmě by jich stačila třetina na srovnatelný hudební "výkon". Prostě jsem si pro prdel udělal prales :lol:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Export

Příspěvek od Chosé »

koukám že až na "ludwíky" :D jsi se s tím moc nepáral buď si měl dodávkou a minimálně jednoho pomocníka, nebo si začínal stavět vedle pódia hoďku před hraním :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Pearl“