Nové Pearl Masters Premium Maple

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Pearl Masters Premium Maple

Příspěvek od Hugo Bos »

Slowmeda píše: Starclasici to měli přez sebe a odchlípavalo se to, člověk by řek že si to taky nemůžou dovolit. :( Doufám že budeš s nima spokojenej. Já sem hroznej pedant na zpracování, proto si kupuju dražší nástroje a pokud to tam neni tak se značkou končim. U mástrů mi třeba jednou vypadlo kování větrací dírky, ale našel sem ho :D. Pak taky vrtulky u kopáku se tak divně třeli s úchyty, ale byl to starší model.
Výfuk bývá občas šroubovací, tak proto se může stát, že vypadne

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Nové Pearl Masters Premium Maple

Příspěvek od Posluchac »

Chtěl jsem se zeptat znalců. Potkávám se občas s řadou Masters. Nicméně u nových souprav tam jsou velké cenové rozdíly, Masters Premium jsou o 34 000,- dražší než MCX..

PEARL Masters Premium MMP má 4-vrstvé korpusy o síle 5 mm zpevněné na okrajích 4 vrstvými, 5 mm silnými zpevňujicími prstenci.
http://www.drumcenter.cz/eshop/pearl-ma ... 82127.html

Levnější PEARL Masters Custom MCX má 6-ti vrstvé korpusy o síle 7,5mm u TT, 8-mi vrstvé korpusy síle 10mm u BD a FTT ..
http://www.drumcenter.cz/eshop/pearl-ma ... 79224.html

Máte někdo zkušenosti, jsou mezi soupravami výrazné zvukové rozdíly ? Jedná se o rozdílnou kvalitu použitého dřeva, respektive překližky?
Přílohy
82126_img_535a54826f17f_set_2.jpg

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové Pearl Masters Premium Maple

Příspěvek od Jenda »

Současné "MMP" jsou v podstatě jen inovovanou "legendární" řadou MMX.. Už kvůli tomu možná ta cena je výše.. Nicméně pokud mohu hodnotit (současný majitel MMX), tak bych řekl, že konstrukce korpusu se zpevňujícími prststenci dává bubnu kratší zvuk s větším atakem.. Přešel jsem ze soupravy s klasickými "rovnými" korpusy a po kratší době "seznámení" mi to velmi vyhovuje...

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Nové Pearl Masters Premium Maple

Příspěvek od pampa »

Staré MMX jsou pro mě zvukově jedny z nejlepších bicích vůbec, ty hrály famózně. Nové MMP jsem nezkoušel, ale dá se předpokládat že to bude to samý co MMX, stejá koncepce, stejný materiál, stejný výrobce, mechanika si naopak myslím že bude u MMP lepší.
MCX jsem měl dva roky, nebyly špatný ale oproti MMX to byla zcela jiná liga. U tomů mě chybělo více barvy a melodičnosti, a bass drumu více průraznosti, byl takový nemastný neslaný. Ale Masters MCX je dnes "jen" střední třída, nikoli nejyšší řada jako byla kdysi MMX, takže to asi vše odpovídá situaci :-)

Odpovědět

Zpět na „Pearl“