Pearl Reference

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mickey.G
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 24 říj 2008 23:34

Pearl Reference

Příspěvek od Mickey.G »

Pearl Reference
Máte někdo zkušenost s touhle soupravou?Zajímá mě hlavně zvuk virblu

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od tomcorn »

Mickey.G píše:Pearl Reference
Máte někdo zkušenost s touhle soupravou?Zajímá mě hlavně zvuk virblu
Zkoušel jsem dva (oba dřevěné) a charakterizoval bych je jako velmi kultivované, méně zvonivé a s úžasnou dynamikou a citlivostí. Moc pěkné. Já (jako milovník trochu "sprostějších/syrovějších" zvuků) bych u Referencí spíš asi hledal mezi kovovými.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Pearl Reference

Příspěvek od sasa »

chvilku sem si hrál s reference 3 mm mosaz 14x5,5 a krom toho že vážil asi deset kilo, tak byl neuvěřitelně citlivej a hlasitej a moc se mi líbil.

Michael
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 08 lis 2005 01:17

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Michael »

mám 14x6,5 a nic lepšího sem neslyšel... mám ho pěkně našponovanej, krásně pak zvoní...
Předchozím majitelem byl Roumen Lomtadze, takže je kvalitně vyhranej :)
Před tím sem měl Designer 14x8 a opravdu musím říct, že ten Pearl mi sedí mnohem líp. (možná díky své univerzálnosti)
Stěna má cca 3cm, proto ta hrozná hmotnost. Litý ráfky jsou samozřejmostí. Celý to působí maximálně masivně a bytelně, mechanika struníku funguje spolehlivě, ty pojistky jsou moc chytrá věcička...

Pro zajímavost - MIloš Meier teď čerstvě vyměnil svůj Free Floating právě za REFERENCE.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Pajas »


Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Boosty »

Tak jsem právě koupil 13"x 6,5" dřevěnej Reference a jsem z něj uplně zechcanej :), lepší bubínek jsem zatím neslyšel, možná to samé ve 14" a v oceli, ale já jsem spíše na dřevo. Hraje i rozlazenej, s ním točím jak chci a pořát to má zvuk. Už se nemůžu dočkat jak malé děcko, až si s ním budu zítra pohrávat. 8)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Medák »

Gratuluju!

kyselo22
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 10 bře 2009 17:28

bubinek Pearl REFERENCE

Příspěvek od kyselo22 »

Už jste si někdo zahral na bubinek "Pearl REFERENCE",měl jsem tu čest si na něj zahrat v Music CITY,a uplně mě dostal! za 1.dokonalý ,vyrovnaný,nikde nepřeznívající ,bezchybný...atd.zvuk,2.když jsem si ho chtěl prohlédnout,zarazila mě jeho váha,a když jsem ho obrátil pocohpil jsem proč,jeho korpus je z 20 vrstev javoru a břízy...no prostě úlet!!!
Naposledy upravil(a) kyselo22 dne 19 kvě 2020 20:00, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Přesunuto a sloučeno se stejným tématem ;-)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Vojta Horák »

No jestli směrem co jde Pearl u virblů z řady Reference půjde i vývoj souprav, tak kdo bude nosit 100 kilovej set? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pearl Reference

Příspěvek od 3nec Steel »

Mě ty Reference moc nejedou ... je pravda,že je to špičkový zvuk,každý buben dělá přestě co má ... kopáky basujou,i ta 8-ička TT "zpívá" ... ale kdyžuž budu,možná někdy, pořizovat plně profesionální set tak Masters Studio Birch,nebo MMP 8) ( já vím ... jsem z levného kraje co ? :lol: )

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Moleek »

Obrázek

Jm.. a mám naslintáno v klávesnici. Pearly se mi nikdy moc nelíbili, ale tohle je dokonalej set... Moje konfigurace (tom a dva kotle), luxusní stojany a ta celobílá jenom s červeným těsněním je taky dokonalost.... Jenom ty mušle by mohly být hezčí

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Pearl Reference

Příspěvek od Kenny »

Slint slint..:) Nádhera.. Ještě spolu se Shine - mam na mysli jejich javorovou řadu, barvu bílou s černym pruhem a potom Mapex VX528SSZ Stripe.. Po designový stránce naprosto úžasný, moje nejoblíbenější bubny..

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Pearl Reference

Příspěvek od NPG »

Tyhle sem viděl asi před čtvrt rokem na německym ebay. Sou to Mastery a chtěl za ně asi 2000 euro
Přílohy
pearl_mmpltdwhitergask.jpg

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Pearl Reference

Příspěvek od pampa »

Měl jsem možnost vyzkoušet dřevěnej virbl Reference 14x6,5. Hrál fantasticky, silný, razantní zvuk, výborně zněl rimshot, bubínek byl zároveň velmi citlivý, jeden z nejlepších na jaký jsem hrál...

Odpovědět

Zpět na „Pearl“