Basix Xenon

Odpovědět
Elektronix
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2011 22:40
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Basix Xenon

Příspěvek od Elektronix »

Jdu se s váma podělit o pár zkušeností, které mám s touto soupravou. ( 22BD, 10-12-14T a 14SD ) Asi před rokem jsem rozmejšlel, jaký bicí si mám koupit, začínal jsem hrát. Samozřejmě, jak se tu hodněkrát řešily tyto veci ohledně levných škopků pro začátečníky (sonory 507, mapex voyager, basix) měl jsem dilema. No, po delší době jsem si vybral Basix Xenon. Převozky jsem měl natažený asi týden, dokud jsem nekoupil pořádný blány. Na přechody a kotel jsem navlíknul pískovaný REMO Emperory, rezonančky jsem nechal a hraje to fakt pěkně, takový mlaskáníčko (všechno jsem v podstatě ladil téměř nejníž). S naladěním kotle byl trochu probliš, ale vzhledem k tomu, že jsem neměl v té době, když jsem ho poprvé ladil, moc zkušeností, tak šel ladit docela dobře, rezonančku mám "utaženou" velmi lehce a hrací blánu více méně taky. Na kopák jsem dal REMO Powerstroke3, postupem času jsem onu hrací blánu dotáhl jen rukou a pak asi čtvrt otáčky klíčkem, rezonančku mám docela napnutou, díru jsem tam udělal 13cm průměr a asi 5cm od kraje blány, deku, co jsem tam původně narval, jsem časem vyndal. Co se této pasáže týče, je to asi více méně jasná věc, ovšem problémy byly s virblem a to je to, proč sem píšu :-). Prapůvodně jsem měl na tom virblu nataženou pískovanou ambasádorku a jako rezonančku též ambasadora. Když jsem začínal na ty bicí hrát, tak jsem to nějak nevnímal, ale po pár dnech mě ten virbl začal vadit. Přezníval, zvonil, malá citlivost na struník, bzučení. Jasný, je to taky o zkušenostech to ladění a i když docela jsem si stím virblem hrál, pořád z něj nic kloudnýho nelezlo. Tak jsem přešel k variantě powerstroke 3 písek vyměnit za tu ambasadorku. Hrálo to o dost líp a asi skoro rok jsem na to tak hrál, ale pořád to nebylo ono, bubínek byl málo citlivý. Tak nějak před měsícem jsem powerstroke 3 vyměnil za EVANS genera ST DRY a naprosto super! Dokonce jsem se i dostal ke struníku od Pearlu za velmi dobrou cenu, tak jsem ho vyměnil (změna k lepšímu,ale ten basixáckej byl v poho). Proč sem píšu je to, že někteří lidé tu nenašli východisko, co s tím virblem dělat (leda koupit jinej). Jasný, nebude to high end, ale ke zbytku sady naprosto sedí. Dostal jsem z něj docela (alespoň mě) příjemný zvuk, kde ve víření je struník slyšet jen sem tam a projevoje se víc "basování" té evansky, takovej temnej kulatej zvuk. Když do něj praštím, tak pěkně křupne, s krátkým dozvukem. Ano, nejsem po roce tak zdatný a zkušený, jako jiní tady, ale snažím se tu sdělit názor, že ty Basixy hrajou slušně i s virblem, aj na pár koncertech, co jsme měli, si to jiní bubeníci chválili, když jsem jim to půjčil.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Basix Xenon

Příspěvek od Moleek »

PWS3 nahoře je dobrá blána, mám ji radši než ambassadorku, ale problém citlivosti bych viděl v tý ambassadorce dole.
Nevím, jestli tam máš clear nebo hazy variantu, ale pokud normální čirou, tak zkus sehnat něco tenčího (na vyzkoušení se dají pořídit i neznačkové rezonančky, které jsou hrozně tenké, ale skoro zadarmo a zjistil bys, jestli ti tenčí blána pomůže)

Elektronix
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2011 22:40
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix Xenon

Příspěvek od Elektronix »

Dole mám ambasador hazy. S tou powerstroke 3 to hrálo fajn, ale s Evanskou St dry mi to hraje ještě líp :-) . Každopádně díky za tip, se spodníma blánama jsem ještě neexperimentoval, tak to někdy zkusím.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix Xenon

Příspěvek od Medák »

Souhlas. Genera st dry je na bubínek parádní blána! Oblíbil jsem si ji víc než všechny Removky, co jsem kdy zkoušel. (HD dry je ně mě už trochu moc suchá).
St dry krásně zatlumí nepříjemné přeznívání, je taková kultivovaná a má pěkný plný zvuk, ale přitom buben nezabije a i jemné přiznávky jsou jasně čitelné.

Odpovědět

Zpět na „Basix“