Kupovat Basix

Odpovědět
Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Přesně tak. Také jsem v sobotu na festivalu raději rozbalil vlastní soupravu, než bych hrál byť na slušný (Pearl Session), leč nevlastní nástroj. Naštěstí to bylo v klidu, organizátoři s tím neměli problém (Beseda u bigbítu - Tasov) a nazvučeno bylo snad za 3 minuty. Je to holt úplně jiný pocit.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

ty seš taky cíťa :D
jasně,vlastní je vlastní, ale když hrajete třeba s nějakou svou známou kapelou a náhodou bereš svoje bubny, tak snad necháš toho či onoho kámoše nastavit si bubny(když bude chtít) tak aby se mu dobře hrálo ne?a to svoje rozestavení máš snad v ruce

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

BóĎA píše:ty seš taky cíťa :D
jasně,vlastní je vlastní, ale když hrajete třeba s nějakou svou známou kapelou a náhodou bereš svoje bubny, tak snad necháš toho či onoho kámoše nastavit si bubny(když bude chtít) tak aby se mu dobře hrálo ne?a to svoje rozestavení máš snad v ruce
Kdo moc řeší nastavení, se z toho jednoho dne posere. Není nad to toto umět neřešit. Navíc občasná změna v nastavení člověku může pomoct i invenčně, vyzkoušeno. Já třeba bubny rozebírám skládám co 14 dní, bo si některé vozím na zkoušky do jiné kapely a kdybych to musel mít vždycky na milimetr přeně, tak bych to tych 14 dní jenom nastavoval. Tyhle věci sem řešil asi první rok, pak mě to pustilo a hraje se mi líp :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Bubny skládám a rozkládám průměrně 2x týdně a mám to nastavené a umístěné pokaždé stejně. To už mne vůbec nezdržuje, prostě to postavím, minimálně pošteluji a nazdar. A to hraní na vlastní nástroj se netýká jen rozestavení soupravy, nýbrž hlavně a v prvé řadě vlastního zvuku, na který je člověk zvyklý a který se mu (patrně) líbí. Kdyby mi šlo čistě o to, abych rytmicky a co nejhlasitěji doprovodil nějaký bordel, tak asi také nebudu nijak zvlášť řešit zvuk, jenomže u hudby, kterou hraji, je to docela důležitá složka celku.
Ale jinak je to samozřejmě i částečně rozežranost a pohodlnost, neboť mě opravdu nebaví hrát na polofunkční hihat stojany bez horních držáků činelů, nenastavitelné stojany na snare, stojany na činely bez filcových podložek a držící pohromadě pomocí izolepy, nenaladěné (a často nenaladitelné) bubny s důlky v blánách po předchozím řezníkovi, rozměry nejlépe 13, 14, 18, 24, když jsem zvyklý na 10, 14, 20 apod. Tohle všechno jsem samozřejmě zažil a zařekl jsem se, že pokud by to jen trochu šlo, raději si budu vždy vozit všechno svoje.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Pro me je i hodne dulezitej odskok, na kterej sem zvyklej, kdyz me nekdo posadi pred bubny s povolenyma pinstripkama a s vycpanym kopakem dotahlym jentak aby se srouby nepovolovaly, tak sem nahranej....

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, sem zvedavej jak to budu resit az budem zas nekde hrat. V kazdym pripade vetsina hudebniku si zaklada na svem zvuku a bubny sou snad jeste individualnejsi nez vetsina nastroju.

Jinak jsem se divil, ze hodne povoleny kopak se odrazi lip nez napnuty(tama filc).

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Nezní to moc logicky...zajímavý...

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

nevíte kde by se daly najít komplet vzorník barev těch customu?aby to bylo trochu věrné.Jedna moje žáčka si je chce pořídit,ale zajímá ji hlavně barva:-)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Drumer píše:nevíte kde by se daly najít komplet vzorník barev těch customu?aby to bylo trochu věrné.Jedna moje žáčka si je chce pořídit,ale zajímá ji hlavně barva:-)
Zkus tohle: http://www.a-znastroje.cz/?node=11&firmaselect=169
Ale jakoze by mely Basixy svy stranky se vzornikem, to asi ne...
anebo tady: http://yamamusic.inshop.cz/inshop/ tam maj spoustu jednotlivych bubnu basix s ruznejma barvama.

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

dik

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Re:

Příspěvek od drumn »

Bary píše:To drumn:tak mě jenom zajímá,jestli bys do nich šel znovu,tři tom co o nich ted víš?
Jo. I po těch čtyřech letech bych do nich šel znovu.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od drumn »

Tak lidi obnovuju mrtvé téma "Basix Custom". To už jsou skoro 4.roky co jsem si koupil Basixy (viz. moje fotky asi na třetí stránce) a musím říct, že za ty prachy bych do nich šel klidně znovu. Jóóó "odešli" mi asi další tři věci, ale v téhle cenové kategorii asi nemůžu čekat nic jiného. Jestli někdo budete chtít vidět detailní fotky, tak je sem klidně zase můžu hodit. Největší minus Basixů je asi zrovna ve mě, protože ani za ty čtyři roky jsem se bicí nenaučil ladit :roll:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od mates »

drumn píše:Největší minus Basixů je asi zrovna ve mě, protože ani za ty čtyři roky jsem se bicí nenaučil ladit :roll:
A neni to mozna tim ze Basix naladit nejdou ?? :)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od RadimCep »

Kdybych kupoval Basix tak jedině jako shell set bez MB a bez blan :-) Hodil bych na to Emperor/Ambassador clear tomy, PWS3 + PWS3 Ebony kopák...
Pak by to mohlo být dobrý a mohlo by to hrát.. :)

Jestli to sem nepatří tak to smáznětě :)

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od drumn »

mates píše: A neni to mozna tim ze Basix naladit nejdou ?? :)
Je to možné, ale když jsem si je koupil, byly prý nalazené a hráli fakt dobře asi tak dva měsíce a od té doby už to není takové jako od novoty (hlavně šroťák a kopák).

drummer NP
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 14 úno 2008 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od drummer NP »

mne sa customy dari naladit dobre, hram na 22,12,14 s blanami R Ambassador. Snare uz mam iny ale aj ten saa dal naladit vpohode a ladenie si dlho drzal. Ladim ladickou Tama a doladim podla sluchu ...

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od drumn »

drummer NP píše: Ladim ladickou Tama a doladim podla sluchu ...
Jo, ta "blbost" co stojí strašnou spoustu peněz

drummer NP
Pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 14 úno 2008 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od drummer NP »

nekupoval som ju ja tak cenu neriesim ...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od myša »

drummer NP píše:mne sa customy dari naladit dobre, hram na 22,12,14 s blanami R Ambassador. Snare uz mam iny ale aj ten saa dal naladit vpohode a ladenie si dlho drzal. Ladim ladickou Tama a doladim podla sluchu ...

Tady jsou Basix Custom tomy - 10", 12", 14" a 16" - s novýma pískovanýma Ambassadorama.
:arrow:
http://sferabubeniku.info/viewtopic.php ... 008#p97008

Tomáš_S
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 11 dub 2008 19:29
Bydliště: Praha

Re: Kupovat Basix

Příspěvek od Tomáš_S »

Jednoznačně kupovat ..... mám něco přes rok Customy v odstínu Shadow black a rozměrech 20-10-12-14 a jediné co jsem za tu dobu vyměnil byl rovný stojan (pze byl jak tady jeden kolega trefně napsal těžkej jak Helena Fibingerová) a virbl - ten ze známých důvodů ("nehraje to"). Krom toho se mi vymontoval jeden ze šroubů na uchycení přechodu ale ten jsem nahradil tím prvním, co jsem našel u otce v garáži, takže pohodka (vidět to není)
pořizovací cena (04/20008, Praha Akcentmuzik) : 13.980,- vč. HW

kony911
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 23 říj 2009 00:22
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Basix

Příspěvek od kony911 »

Lukáš píše:Napište kde a zakolik jste koupili ruzne Basixy :D :mrgreen:
Ja jsem si koupil Basix Dynamic za asi 9500 ... s dokupovaným hardwarem, cinelama a blánama jsem do toho vrazil asi patnáctku .... co jsem cetl na forech Dynamic je strasne neoblibena rada Basixů ale ja jsem s nimi nadmíru spokojen ... po pořádném vyladení a po koupi pořádných blan-perfektní zvuk

Odpovědět

Zpět na „Basix“