Kupovat Basix

Odpovědět
fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Jak často's je leštil?

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

u basixu o tom jsem ale přesvědčen

placas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 08 led 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od placas »

ja mam podobny problem na rockstarech ale s 12 tomem, sou to normal rockstary takze uchyceni je primo do bubnu ne za rafek a nemuzu to poradne utahnut na trnu a ten tom me furt pada a udelal me rihu do musle na kopaku :( nez sem si toho vsiml, ted sem to provizorne vyresil kuskem molitanu mezi rafek tomu a kopak a mam to oprene ale nevite co by s tim slo delat treba vymenit ten srub??
Naposledy upravil(a) placas dne 04 srp 2007 13:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

a nebo kopit novej hotentot, na to uchycení tomu :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomcorn »

mates píše:to se rikalo i o Amatkach a mne za 12 let neodesel ani jeden.
Což ovšem neznamená, že Amátky neměly shitovej hw a závity :wink:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

placas píše:ja mam podobny problem na rockstarech ale s 12 tomem, sou to normal rockstary takze uchyceni je primo do bubnu ne za rafek a nemuzu to poradne utahnut na trnu a ten tom me furt pada a udelal me rihu do musle na kopaku :( nez sem si toho vsiml, ted sem to provizorne vyresil kuskem molitanu mezi rafek tomu a kopak a mam to oprene ale nevite co by s tim slo delat treba vymenit ten srub??
Taky můžeš zkusit promazat závit u tý utahovací matice, jstli neni zatuhlej. Třeba to pomůže.

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

ač jsem si na něco stěžoval, tak v tomhle ohledu tvrdím: zlatej Sonor.

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

ToP píše:ač jsem si na něco stěžoval, tak v tomhle ohledu tvrdím: zlatej Sonor.
JJ je fakt že zatím všechny sonory na který jsem hrál nebo měl možnost vyzkoušet tak byly bez problému (a to stáří bylo někdy i značné ....) což se nedá říct o jiných výrobcích a Basix to ani nemuvím ..... (HW amati hadr ... možná i horší ....)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Sonor je kvalita

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

no jako co ja sem zase hral na sonorackej HW tak byl uplne k hownu , furt se mi cinel pretacel kvuli tomu zasranemu kloubu...proste ja byl z toho nestastnej(hw u 3001)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Mne se zadny klouby nikdy neprotaceli. Takze si musel narazit na nejaky vojebanej kloub. Hlavne nechapu proc to porad nekdo v tom koubu povoluje. Ja to jednou proste nasteloval, utahnul a od ty doby jsem na to nehrabnul. Pokud nekdo sklada bubny stylem, ze tom sunda z kloubu
a pak vsechy klouby pretoci dolu pro lepsi skladnost, tak pak se nedivim ze porad povolovanim, utahovani, otacenim se to casem vojebe. Ale to e vojebe timhle stylem vsem. Mne na to nesmi hrabnout ani ten komu jsou pujceny, bud se smiri s tim ze jak je to nastaveny nebo at si prinese vastni klouby. Kdyz jsem Honigovi pujcoval set u nas ve meste, musel si chudak privest vlastni tecko na tomy, pac s mojim se nesmi hybat :D

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

Taky s tím nehýbám. Myslel jsem si, že se to v tašce nějak rozjebe tlakem, ale drží. Kdyžtak se matesi dá dokoupit novej kloub, že jo. To se mi líbí, ten servis. To u činelů není, praskne a nazdar do koše celej.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to si mates neumíš zase najít to svoje nastavení?
u 503 s tim šteluju a žeby se mi to ničilo? vůbec

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

TAky nevidim důvod s tim hejbat. U 503jek by se mi to nekurvilo ani tak... :) u těch starších totiž nejsou kule, ae vobyč kloub á la amati (jen třikrát betálnějsí).

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

BóĎA píše:to si mates neumíš zase najít to svoje nastavení?
ne neumim, moje nastaveni proslo dlouhym odpolednem, s metrem v ruce, s vodovahou, uhlomerem, a laborovanim a tuneneim nejlespi pro mne nastavenim (jsem uchyl) . A kdo by miho rozjebal toho bych na miste zastrelil :) Sem nervni z jakekoliv nerovnosti, nesouososti atd. Blazen jsem ja vim.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to mates: já si teda ale myslím, že když to je kvalitní hardware, tak by to mělo vydržet i to povolování a dotahování a né, že to jednou dotáhnu a už s tím v životě nic nebudu dělat. Já třeba u mých bicích sem vše povoloval a dotahoval znovu nesčetněkrát, do té doby než sem přišel na nastavení, které mi momentálně vyhovuje nejvíc, schválně říkám momentálně, pač sem to vše předělával nedávno, a zatím mi neodešlo zhola nic, vše je jako nové.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Já jsem na nastavení docela pes - rozhodně mi nikdo nebude do ničeho drbat. Soupravu chci mít postavenou vždycky stejně, ať můžu bušit i se zavřenýma očima. U Basixů mám vše nastavené už 3 roky stejně. Hned od prvního dne jsem si dal všude paměťové objímky a od té doby jsem s tím nehýbal. To samé s Mapexama, nebo Yamahama v ZUŠ, na které hraju jenom já.
Osobně mě vždycky baví pozorovat ustavení soupravy nezkušených hráčů, kteří to mají nastavené úplně nelogicky, krkolomě a nepohodlně. Ale nevadí mi to (a jim asi taky ne).
Já hraju na 2 sety - buď 2 nebo 4 tomy. Jestli mám druhý snare nebo ne mi je už jedno - stejně tak kolik mám činelů, ale vypadá to všecko podobně. Je to fajn, když člověk může hrát pohodlně a starat se jen o hraní.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

myša píše: Osobně mě vždycky baví pozorovat ustavení soupravy nezkušených hráčů, kteří to mají nastavené úplně nelogicky, krkolomě a nepohodlně. Ale nevadí mi to (a jim asi taky ne).
já myslím, že logické je pro každého něco trochu jiného, a každému se hraje dobře trochu jinak, já třeba nechápu jak někdo může mít hajtku těsně nad virblem nebo zase skoro půl metru nad, ale je mi to celkem fuk, když se jim tak hraje dobře

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Martin píše: já myslím, že logické je pro každého něco trochu jiného, a každému se hraje dobře trochu jinak, já třeba nechápu jak někdo může mít hajtku těsně nad virblem nebo zase skoro půl metru nad, ale je mi to celkem fuk, když se jim tak hraje dobře
Weckl má na to svůj názor, se kterým se částečně ztotožňuji. Jistá nastavení mohou být poněkud limitující. Tomy vodorovně se zemí, mezera mezi tomy, že by se tam vlezly další dva a tak. Z fyzikálního hlediska to znesnadňuje hru. Ale pokud to někomu tak vyhovuje, tak prosím. Já proti tomu nic nemám.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

myša píše: Weckl má na to svůj názor, se kterým se částečně ztotožňuji. Jistá nastavení mohou být poněkud limitující. Tomy vodorovně se zemí, mezera mezi tomy, že by se tam vlezly další dva a tak. Z fyzikálního hlediska to znesnadňuje hru. Ale pokud to někomu tak vyhovuje, tak prosím. Já proti tomu nic nemám.
to určitě, ale s tím nic nenaděláš, pokud si oni myslí, že je to tak pro ně dobré, tak jim to nevymluvíš :D já mám třeba virbl vodorovně, pač se mi tak hraje líp, než když je natočený, ale tomy bych takhle mít nemohl

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

To já si nastavení měnim celkem často. I jsem to někde četl, že je to dobrý, když si to člověk čas od času změní, aby pak dělal trochu jiný pohyby a neničil si tak klouby a šlachy stejnejma pohybama.. No, nevim co je na tom pravdy, ale mě osobně to nevadí, když si například hráč jiný kapely nastaví soupravu, jak mu to vyhovuje.. Samozřejmě je pravda, že nemám Delite, to je na to člověk asi háklivější :P

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Nevidim na zmene setu ze si to dam pokazde jinak nic logickeho.
Ja pri hrani necumim kde co lita, vetsinou tak nejak sleduji part.
takze po souprave jedu v postate po slepu. Takze vychyleni z nastaveni ci posed za jinou soupravou ma za nasledek ze netrefim to co potrebuji pac to neni tam kde jsem zvyklej a pak se musi sledovat i set a ruce, proste jsem z toho nervni. Clovek by mel byt chopen hrat i se zavrenyma ocima a trefit presne tam kam ma. Uz mam naucene presny pohyby
takze zmena = spatna hra a nervozita.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

seš cíťa :)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Já hraju na festech a konzertech v podstatě pokaždý na jinou soupravu, tudíž už jsem na různý nastavení zvyklej. Vždycky se před konzertem snažím srovnat si to co nejvíc, aby mi to vyhovalo. Kdybych si stále vozil svoji soupravu, tak bych se z toho skládání a balení asi zbláznil, a navíc by jsme museli brát dvě auta. Je to taky rychlejší na přestavbu. Člověk se aspoň vycvičí na různý soupravy a nic ho pak nepřekvapí. I když tenhle víkend jsem hrál na Peace, kde byly snad všechny závity stržený, takže to bylo čirý zoufalství. Většinou na akcích jsou Tamy Rockstar/Swingstar, Sonory 50x, 100x, 200x, Exporty nebo levnější Yamahy. Vozím si pouze plechy, šlapku,hi-het stojan, 2 stojany na činely a stojan na rytmičák (po nedobrých zkušenostech s různě zarezlými a nefunkčními stojany).

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Ale svoje je svoje. Ono to za tu námahu ve výsledku stojí.

Odpovědět

Zpět na „Basix“