Kupovat Basix

Odpovědět
Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Uz koluje fama, ze je to spatna znacka, a kdo neni s nama, ten je pekna .... sracka ! (ala Tri sestry) :D :D

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

a jaký je vůbec rozdíl mezi Basix classic plus a Basic Custom??Teda kromě těch pěti tisíc... :)

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Tohle téma nebude hned tak vyřešené, že jo. Uvidí se za nějakej ten rok, jak to bude s těma Basixama vypadat. Jak jsou u nás dlouho na trhu oproti Sonor 503 (nevím)? (že si je tady mnoho lidí dovolilo porovnávat jednoznačně ve prospěch Basixů).

P.S.: Přesto se na ty Basixy těším (s Amatkama mě nebaví nic dělat, ani utírat prach, tak snad to bude teď jinak) :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

drumn píše: P.S.: Přesto se na ty Basixy těším (s Amatkama mě nebaví nic dělat, ani utírat prach, tak snad to bude teď jinak) :)
:D :D :D To si pis, ze Te to bude bavit! :wink:

broskev
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 07 led 2005 12:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od broskev »

no ja vim ze uz jsem tu proflaklej jako radikalni Sonorista:-))) ale co mam rikat ja hraji na 2003: 20x18, 8, 10, 12, 16 a k tomu 14x5 3005 snare (celojavor) a to je proste bomba nestydel bych se za ne v sebelepsim studiu...
u ucitele mame Basixy tusim starsi model kastmu a je to taky uplne v pohode...ale bez emoci rikam ze to proste tak nehraje.. ucitel dokaze naladit i Amatky jako DWcka :D :D :D a stejne ty bici neznej :shock: :twisted: samozrejme ty sonory jsou dvakrat tak drahy ale stejne...

BASIXY rikam jasne ANO, rozhodne stojej za koupi - dokud se pohybuji v tak nizkych cennovych hladinach...pro zacatecnika jsou supr a jsem presvedcen ze budou stacit nez se clovek dostane treba do toho studia....tam pak bude cas vymyslet neco drazsiho a zvucnejsiho... :wink:

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

wlken píše:a jaký je vůbec rozdíl mezi Basix classic plus a Basic Custom??Teda kromě těch pěti tisíc... :)
Classic plus má mahagon, folii, lehčí hardware, vrtané korpusy, MB a VB 8 šroubů, kopák má plastový ráfek. Customy mají břizu, lak, VB a MB 10 šroubů, VB drevěný rafek- lakovaný, korpusy nejsou vrtané, ale jsou uchyceny za ráfek. Jo a mají o dost robustnější hardware. :o

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

jo,a ještě by mě zajímalo jestli se dají sehnat Customy v rozměrech jako classic - chtěl bych větší tomy (12,13,16),ale u customů vidím vždycky jenom 10,12,14.....

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

wlken píše:jo,a ještě by mě zajímalo jestli se dají sehnat Customy v rozměrech jako classic - chtěl bych větší tomy (12,13,16),ale u customů vidím vždycky jenom 10,12,14.....
Samozřejmě žej jdou, taky si budu kupovat customy 12,13,16,14,22

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Basixy

Příspěvek od drumn »

Tak včera mi přišly Basix custom sunburst. Opravdu krásné bubny. Byly osazeny blánami Evans Genera 2 čiré. Přechody byly pěkně nalazené. Hodně se mi líbí stojan hi-hat a stojan pro ride. Stojan pro virbl by byl celkově hodně v pohodě, kdyby se neviklal (sice zanedbatelně, ale vikle se). Šlapka na první pohled nevypadala nejhůř, líbilo se mi, že tam na těch dvou patkách byly gumy, nooo ale to přitahování šlapky k bubnu je provedeno velice špatně, a to tak že mezi utahovacím šroubem a tou vačkou která nadzvedává tu hliníkovou utahovací blbinu (víme o co jde) je úhel asi 60° !!!!! (měl by být pokud možno 90°), takže hned při prvním utahování šlapky se ten šroubek začal lehce ohýbat směrem dolů a zároveň i soustružit o tu vačku. To byla asi nejhorší věc. Virbl byl celkem hlasitej a taky pěkně nalazený.
Pak asi po 1 hodině hraní jsem slyšel v 10" přechodu podezřelý zvuk. Zjistil jsem že tam skáče šroubek od jedné mušle. Ani mě tak nenasralo, že se povolil, ale spíše to, že budu muset sundat nalazenou spodní blánu.
A ladit to ještě pořádně neumím.
Potom jsem se ještě podivoval nad tím jaké jsou vnitřní závity na motýlkách (V tomhle je Amati na vyšší úrovni). Ty závity byly prostě nedokončené. Otázkou je jestli to je vůbec na škodu, to ještě nevím, to zjistím po nějakém čase.

Celkově ale fakt super, když si vzpomenu jak jsem kupoval Amati za 11.000 (bylo hodně přechodů a dvojšlapka) a teď Basixy s celkově lepším hardvarem a o hodně lepším zvukem, tak si myslím, že jsem rozhodně neprodělal. (14.900). :wink:

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

to drumn: Ty píšeš že tě stály emperory 900 - a kolik jich bylo??jenom na tomy???

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Sorry možná jsem to zapoměl říct. Nakonec jsem se domluvil s prodejcem na Evans G2 čiré. Nevím kolik mě ty blány stály. Zkus se podivat třeba na http://www.lidlmusic.cz tam by měly být ceny Evansů.

Jinak už jsem to tu někde psal. Samotné bicí 14.900. S blánami Evans+nalazení+doprava 15.500

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

jestli dobře počítám - 15 500-14 900 = 600,- za blány...Tak tos měl nějakou slevu,ne??? jedna blána stojí přes 200,- ne??

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

No to víš že ano. Je to obchodník, ten se vžycky snaží dát nějakou slevu, když nenápadně naznačíš, že to asi nebereš. :wink:

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

a tos dostal za 600 komplet blány??I rezonančky a i na kopák???? :shock: Já chci taky!!Muzker má sice customy ze 13900 i s dopravou ale tohle vpadá výhodněji.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jen by mě zajímalo jak vypadá to ladění na objednávku :-)
To s tím že se ti povoli šroub pod mušlí, doporučuji hned udělat u všech bubnů, jednou za ro dělám údržbu svých bubnů a poctivě dotahuji všechny šrouby, pokažde se to trošičku hne.
No jinak jsem rád že už jsi konečně přestal špekulovat a dal jsi nám za pravdu že BASIX, i za tu cenu, je celkem solidně použitelnej nástroj, jak po stránce vzhledu, tak i po stránci zvuku!

Hodně zdaru a motivace do hry na nové bicí přeje *MORPH

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

Drumn - no konečně !!!!! A teď to do těch lidí pusť co se do nich vleze !! :shock:

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

drumn: Gratuluju k vyborne koupi v relaci cena/vykon. Skoda, ze sem jeste nemel tu cest slyset je na vlastni usi, kdyz se tu tahle rada tak casto resi :(

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Piš o nich všechno, i to špatné :lol: . Já si musím ještě chvíli počkat

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Jak už jsem se jednou zmínil, nejvíce mě naštvalo, že mi vypadli ty šroubky z mušlí (vlastně v pondělí jeden, a včera už druhý). Musel jsem tudíž sundat spodní blánu a dotáhnout tak ůplně všechny šroubky, protože povolené byly opravdu všechny. Když jsem začal utahovat tak se zároveň rozlazovala horní blána. Pak jsem to dal všechno do kupy, naladil!!, což se mi nikdy nedařilo na Amatkách, no a bylo to v poho.
Teď však mohu očekávat, že se tohle stane u dalších přechodů.
Další negativní zjištění bylo, že jsem vždy při ůderu do basového bubnu slyšel také krátké zavrznutí. Byla to ta guma co je kolem šrobu u mušle (jen jedna z nich, jsou tam čtyři). Asi to vyřeším nejakým olejem nebo nečím takovým a bude to dobré.
Do kopáku (tedy samozřejmě do blány) jsem si vyřezal 12cm otvor, tím to dostalo docela grády jelikož je to 22"x18".
Schválně jsem si postavil 16" kotel Amati vedle 14" Basixe, dělal jsem co jsem mohl, jenže ta 16" ne a ne zapadnout zvukově do sady :(
Nedá se to příliš srovnat.

Na Basixex hned zjistíte na čem šetřili. Hlavně to jsou gumové součásti hardvaru, trošku jsem s tím, měl problém když jsem nasazoval blánu na kopák, jinak ale zvukově to nemá v žádném případě vliv. Možná, že jsem první větu na začátku tohoto odstavce špatně zformuloval, takže chápejte, že je pořád lepší když tam ty gumy jsou.

Co se mi opravdu hodně líbí, je přitahovací mechanika struníku. No a samozřejmě stojany na hi-hat a na ride, ty jsou opravdu hodně robustní a troufnu si říct, že se mohou vyrovnat střední řadě Pearlů. :D :wink:

Ovšem u stojánku pro virbl se mi objevila mírná vůle. Jestli to dobře popíšu tak je to přechod mezi tou tyčí a horní mechanickou částí stojánku.
Tímto se ptám jak to opravit?

El Negro
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 24 bře 2005 11:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Negro »

S tímhle opatrně- u nových Basixů prý právě v tomhle místě bývá problém.

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

To Drumn: Prosimtě jestli máš dig. foťák, tak jestlil bys mi mohl vyfotit nějaké detaily, ty které tě naštvaly a i ty které tě na soupravě potěšily, předem dík.
Jo a jinak musíš počítat, že souprava +-za 15 000, nemůže splňovat nároky ,které mají Tamy Artstar a výše, někde se to podepsat musí (cena/zvuk a zpracování - je stejně i na ty drobné chyby perfektní. Nebo ne? :shock: :wink:

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Hoši, hoši.... nechci tady bejt za vopruze a raziče Sonor 503, ale podle mě co píše Drumn je už docela drsný na nový bubny, pár dnu hraný. Já ty Sonory už mám rok a jsou v klidu jak prase, nic nevrže,nepadá, neskřípá nic. Nikdy jsem ty Basixi neviděl, neslyšel ale co tady píše Drumn by mě osobně kurva hodně zaráželo. Nevím, jsou to jen banálnosti, ale i těch je si důležité všímat!!! :o :o Vím že mě tady asi všichni ukamenujou, ale jen tu čtu co tady někdo píše a pak na to subjektivně reaguju... :roll: :roll: :roll:

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Bloksic píše:To Drumn: Prosimtě jestli máš dig. foťák, tak jestlil bys mi mohl vyfotit nějaké detaily, ty které tě naštvaly a i ty které tě na soupravě potěšily, předem dík.
Jo a jinak musíš počítat, že souprava +-za 15 000, nemůže splňovat nároky ,které mají Tamy Artstar a výše, někde se to podepsat musí (cena/zvuk a zpracování - je stejně i na ty drobné chyby perfektní. Nebo ne? :shock: :wink:
Určitě rád. Digitál mám. Focení mě baví. Bubny taky. Tak o víkendu nafotím nějaké ty "negativní" a "pozitivní" detaily. Ještě si s nima pohraju tak, že inkriminované místa označím na fotce červenou šipkou 8) .
Pak je pošlu na tvůj mail. OK?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Tak subjektivně reaguj i na to co se tu řešilo před tím, o všem co říká drumn, jme se tu bavili již dřív!

Dědek
Pokročilý
Příspěvky: 60
Registrován: 20 led 2005 00:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dědek »

Drumn - i na můj !!! Prosím !

Odpovědět

Zpět na „Basix“