Kupovat Basix

Odpovědět
Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

pardon,to byl já

Krusty
Diskutér Sféry
Příspěvky: 148
Registrován: 29 čer 2005 20:01
Bydliště: Znojmo,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krusty »

sakra lidi, vy jste my ale nasadily brouka do hlavy...mám Peacey z x-tý ruky. Nehrajou nejhůř, ale ono to není...činely a HW mám už slušnej, jen ty bubny...Jak to tak tady všechno čtu, napadá mě na vás jedna otázka: Vyplatilo by se mi teď koupit Basixy Customy? :?:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Krusty píše:sakra lidi, vy jste my ale nasadily brouka do hlavy...mám Peacey z x-tý ruky. Nehrajou nejhůř, ale ono to není...činely a HW mám už slušnej, jen ty bubny...Jak to tak tady všechno čtu, napadá mě na vás jedna otázka: Vyplatilo by se mi teď koupit Basixy Customy? :?:
Hele, kup si něco pořádnýho ne? Jestli máš hw, tak kup třeba Gretsche Catalina Birch za cca. 25k a má to naprosto luxusní zvuk... Basixy nejsou úplně špatný, ale vážně si už radši připlať, ať to máš na úrovní všechno, ne...? ;)

Krusty
Diskutér Sféry
Příspěvky: 148
Registrován: 29 čer 2005 20:01
Bydliště: Znojmo,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krusty »

Koukám, že mluvíš z vlastní zkušenosti :) co bys těm Gretchům vytkl jako největší mínus?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Čéče... Ani nevim... Jediný mínus těch mejch je to, že je mam doma složený a nemůžu na ně hrát kvůli sousedům a ve zkušebně na ně zatim neni místo... :D Jinak to můžem klidně probrat detailnějc, nemáš ICQ? (vis sz :o))

Krusty
Diskutér Sféry
Příspěvky: 148
Registrován: 29 čer 2005 20:01
Bydliště: Znojmo,Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krusty »

:( nemám čéče...Kolik že jsi za ně dal? A hlavně by mě zajímalo, kdes je sehnal, protože jsem je v kamenným obchodě ještě snad nikdy neviděl

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mno pak by se dal ještě za malinký mínus považovat virbl, jelikož neni tak super jako zbytek soupravy, ale to je snad u všech sad v týhle, nebo i vyšší relaci, zkrátka virbl se asi vyplatí dycky koupit nějakej lepší zvlášť. Ale jinak je určitě lepší, jak ten basixovskej... :)

Kopák je super, možná ještě lepší než u vyšší řady renown maple (cca. 50 tisíc), jelikož u té břízy jsou víc slyšet i výšky, takže je takový průraznější, dalo by se říct... Tomy jsou taky super, sice mají jen 5 šroubů (ft. 8), ale i tak se dají naladit skvěle a zní dost dobře... + Za těch 25 je máš v akcentmuziku už osazené pískovanými evansy genera g1 (myslim), což taky ušetří + dělá dobrej zvuk...

Pak ještě potěší takový maličkosti jako náhradní šroubky a další díly v pěkný brašničce, etc... :o)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tak si ho pořiď ne? http://www.icq.com :) je to hned...

Dal jsem za ně 23.980 + jsem kupoval ještě hw a činely...
Těch 23k je to když máš kotle 10 12 14, což mi vyhovuje víc, než "rockovější" 12 13 16 za 25k. Velikost VB cenu neovlivňuje, takže jednoznačně doporučju 22"x18"(! :))

Daj se koupit v akcent muziku v praze v cimburkově, dokonce tam jsou některý řady (nevim jestli catalina birch) vystavený, kdyžtak jukni na http://www.gretsch.cz eventuelně http://www.akcentmuzik.cz. :)

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Musím se vrátit k těm svým Basixům. Čili mohl bych vyspecifikovat stav bicích po 117 dnech hraní. Za týden hraji průměrně 10 hodin čistého času. Což je 1,4286 hodin na 1 den.
Při odečtu delší nepřítomnosti (prac. cesty, dovolená, lenivost atd.) to vychází na 90 dnů.
Na Basixy jsem pak nahrál cca 130 hodin čistého času od 4.července 2005 do dnešního dne.

Stav: - v křidýlku na stojanu k ride, se ztrhl závit.
- ten jeden "silentblock" u 10" přechodu stále vrže.
- z malého bubínku jsem sundal převozní blánu a natáhnul jsem pískovanou Remo Coated Ambassador a bubínek hraje líp (ani nevím jak se mi to podařilo naladit, i když jen tak průměrně)
- všechny přechody se trochu rozladili, až na 14", ten je v poho
- velký buben se taky rozladil a to nejvíce, s tím se hodně trápím
- svoji zvukovou stálost má přechod 14", jelikož na něj logicky nejméně hraji
- šlapka drží
- stojany jsou zatím o.k.
- stojan na malý bubínek se zatím vykle pořád stejně :-)
- přestávám být pomalu spokojen s činelama 502Plus Paiste, Jsem nenažranej, asi si koupím nějaké to "K" :-)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

To mě taky 502 začínaji prudět. Nejhorší je ten crash 18", 16" je dobrá a hit hat ujde ....

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Bary »

To drumn:tak mě jenom zajímá,jestli bys do nich šel znovu,tři tom co o nich ted víš?

Bloksic
Diskutér Sféry
Příspěvky: 114
Registrován: 18 kvě 2005 20:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bloksic »

Co vás na těch 502 tak se*e?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Viděl bych to na zvuk.. ;) Mně začínaj taky ty sabiany b8pro ****... :o)

Až budou peníze koupim aačka a aahčka... :P

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

ˇale pánové, to je přei přirozený vývoj bubeníka :-)
S rostoucími vědomostmi a zkušenostmi rostou nároky na kvalitu nástroje je to prostě tak, jako akždej sem začínal na Amátkách a skončil u vysoký ligy, momentáln není na soupravě slabej článek, ale stejně pokukuju po něčem ještě lepším :-)

Abych se vrátil z5, podle mě jsou 502 za tu cenu velice rozumný ahrající činely (pro mě stravitelnější než ALPHA, což nikdo ze sféry nechápe,ale kdysi jsem tu dával ukázku co hrál kamarád právě na ty 502 a všem se to celkem líbilo) stejně tak jsou na tom B8, hrál jsem na ně u kostky ve zkušebně a jsou to pro mě příjemě znějící činely. Ale stejně jsem vždycky chtěl celou sadu Zildjian A Custom :-)
Naposledy upravil(a) Polymorph dne 21 říj 2005 10:11, celkem upraveno 1 x.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Polymorph píše:
Ale stejně jsem vždycky chtěl celou sadu Zildjian A Custom :-)
No tak to bych si take asi nechal libit i presto, ze jsem se soucasnymi cinely po mnoha letech komplet spokojeny :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já chtěl vždycky řadu Sabian Benbuben Signature series, ale nevim jestli se dočkám toho, že ji někdy uvedou do výroby... :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Benbuben píše:Já chtěl vždycky řadu Sabian Benbuben Signature series, ale nevim jestli se dočkám toho, že ji někdy uvedou do výroby... :D
Tak popis jak by mela Tvoje rada znit? Mas v uchu nejaky charakteristicky zvuk, ktery u zadnych vyrabenych cinelu nemuzes najit? :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim píše:Tak popis jak by mela Tvoje rada znit? Mas v uchu nejaky charakteristicky zvuk, ktery u zadnych vyrabenych cinelu nemuzes najit? :wink:
Dostals mě... :D

Nějaké představy (hl. u efektovejch činelů - splashíky, nejtíky a podoný sere-petičky :)) bych určitě měl, ale ještě ne tak konkrétní, zatím se "spokojim" s těma AA(X)čkama... Jsem přece jen ještě mladý tele. :)

Ale třeba časem... :roll:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

No jestli budeš cvičit tak, jak cvičíš a budeš mít štěstí na dobré spoluhráče (spousta lidí tohle podceňuje, ale on je to jeden z nejdůležitějších aspektů!) a budete dělat dobrou muziku, se kterou se dostanete do světa, tak se Ti to snad poštěstí! :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Radim píše:No jestli budeš cvičit tak, jak cvičíš a budeš mít štěstí na dobré spoluhráče (spousta lidí tohle podceňuje, ale on je to jeden z nejdůležitějších aspektů!) a budete dělat dobrou muziku, se kterou se dostanete do světa, tak se Ti to snad poštěstí! :wink:
Cvičit budu tak, jak cvičím, možná ještě víc, když to časem půjde... :)
Na dobrých spoluhráčích vážně záleží a jsou-li třebas o třídu lepší, dokážou člověka vytáhnout o dost výš... :)

S tou dobrou muzikou nevím, no, snad se poštěstí... Díky :)

Berda
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 01 pro 2005 08:57
Bydliště: Nížkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berda »

Dědek píše:Hoši v klidu !!! :D
Já jsem hrál pět let na zbastlenej Amátkách a teď jsou promě Basixi Custom DWéčka a že jsem sundal blány a dotáhl šroubky to neberu jako závadu protože jsem si při tom všechno pěkně prohlídl a zkontroloval a teď hraju a jsem spokojenej.Jde o to co od toho každý očekává. Basix nikdy nebudou Sonory a Premiery a já nevím co ještě ale je to za rozumnej peníz dobrý nástroj a zaplaťpánbů za něj.Touha mít pořád lepší a lepší věci je přirozený ale s něčím se musí začít když začneš na DW který Ti koupí tatík za 150.000 je to paráda ale nevažíš si toho a dopadne to tak,že je to vomlácený rozbitý atd.(i to jsem viděl)Ale kluci co začínali s aparátem,kytarama,bubnama různě pozháněnýma kdoví od koho si toho vážili protože na víc neměli.Postupně zlepšovat,dokupovat a zároveň i učit se a dospět ke kvalitnímu a bohužel drahýmu nastroji je lepší cesta než aby stály drahy bubny ve sklepě.Trochu jsem se rozepsal.Sorry můj názor.
Tak sundal blány a utáhl šroubky, jóóóóó ? ? ? ? ?

Šeďa
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2005 13:48
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Šeďa »

Ty Basixy co tu probíráte určitě sou dobrý škopky za dobrý prachy, prodávají se s klasickým DoDo systémem (dodělej doma), tak typickým pro někdejší východoevropský trh, takže český člověk si poradí. Co by mě ale fakt naštvalo (nejen jako bubeníka, ale i jako strojaře) je za tři měsíce stržený závit, z toho bliju.... Co se stane za tři roky a co za šest!!?? Mé bývalé Pearl Export, devět let "staré", jsou stále funkční BEZ JEDINÉ ZÁVADY!!!

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Medák »

Mám jedno doporučení pro basixáře. Bicí už mám nějakou dobu a začal jsem mít problém s pravým 13" tomem, který je o chlup těžší než ta dvanáctka a na tom kulovým držáku to sjíždělo a pořádně nedrželo, i když jsem to dotáhl fest. Minulý měsíc jsem se nasral, rozšrouboval ten kulový držák a vyndal z něho podložku, která je mezi šroubem a tou koulí. Teď se šroub zavrtává přímo do koule, ale drží to bez problémů. Sice se to asi časem ožvejká (což je myslím stejně jedno), ale lepší než mít odřený kopák.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

jó to je u basixu normální, odchází po čase veškerej hw a o závitech ani nemluvě

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

to se rikalo i o Amatkach a mne za 12 let neodesel ani jeden.

Odpovědět

Zpět na „Basix“