BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

Příspěvek od orlikorel »

http://yamamusic.inshop.cz/inshop/scrip ... 6&Level=55
Mam do toho jít? Učitel mi je vychválil a mě se taky zdaj dobrý, ale rád bych slyšel váš názor...

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

V tehle cenove kategorii je to asi nejlepsi volba..ale kup si je na drumcenter.cz, maji k tomu akci, ze ti tam hodi na prechody blany evans G2 a na srotak G1 RD piskovanou..

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Jo, BSX urcite :) http://www.pearldrum.com/bsx.htm Na tohle bych se vy.... no radsi naakumuluj penize a pak pockej na neco jetyho. Ikdyz pokud mas treba amatky tak tam kvalitativni skok bude urcite

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Já myslim že druhá ruka není špatná volba

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jo to jo, tam sou kolikrát super věci, třeba dneska sem viděl na drumcenteru premier artist maple i se snare a HW za 30. nad cenama na americkým ebayi za starclassiky sem si málem vykloubil čelist, takže začínám šetřit.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

hehe..sem cekal co to bude..a voni BASIXY milovane :mrgreen:
AAAllleee...joo..za ten mrzkej peniz sou opravdu dobry..
Ale je tady o nich toho napsano snad nejvic co se tyce soupravy :D Nikdo uz ti nic jinyho nepovi..musis sam..
Ale kdyz uz, tak koupit s JINYM HW!!! Nebo aspon bez pedalu a stojanu HH..

yeniczech
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 srp 2006 16:32
Bydliště: Praha

koupě

Příspěvek od yeniczech »

čau chci se zeptat jestli sou tyhle bici za tu cenu dobrej nakup. Poradte mi jestli je velkej problém ta prasklá PowerStroke 3 dík

Prodám bicí BASIX
Prodám sestavu bicích BASIX v černé barvě:
kopák 22" - prasklá PowerStroke 3
přechody 12" 13" - Control Sound
kotel 16" - control sound
snare Pearl (kovový) 14x6" - PowerStroke 3
(na všech bubnech jsou rezonančky)
hi-hat stojan Gibraltar
šlapka Sonor P433
cena: 10 000,-
při rychlém jednání 9 000,-

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Jý to jsou Basix? Basix Custom?

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Myslim, ze jsem ten inzerat videl na byvalym fenderu - customy to podle fotky nebyly...

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

Příspěvek od doudleba »

orlikorel píše:http://yamamusic.inshop.cz/inshop/scrip ... 6&Level=55
Mam do toho jít? Učitel mi je vychválil a mě se taky zdaj dobrý, ale rád bych slyšel váš názor...
Určitě do toho jdi, ale kupuj to v tom drumcentru, jak řikal Botisko, páč bys stejně musel hned měnit blány a G2 na to geniálně sednou a ty bubny hrajou ještě mnohem lépe.
Jinak: Hardware je u Basixů hroznej, blbej, uchylnej, rozpadající se, strašnej, nejhorší, fuj pryč s nim a mohl bych tady být dlouho, takže nejlíp by jsi udělal, kdybys ty stojany (radši i se šlapkou) prodal a koupil si nějaké kvalitní Gibraltary nebo podobně. Šlapku taky třeba Gibraltar, nákou Tamu nebo Sonor... Vím, že by to byla jistá další investice až o několik tisíc, ale určitě se ti to vyplatí...

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě

Příspěvek od doudleba »

yeniczech píše:čau chci se zeptat jestli sou tyhle bici za tu cenu dobrej nakup. Poradte mi jestli je velkej problém ta prasklá PowerStroke 3 dík

Prodám bicí BASIX
Prodám sestavu bicích BASIX v černé barvě:
kopák 22" - prasklá PowerStroke 3
přechody 12" 13" - Control Sound
kotel 16" - control sound
snare Pearl (kovový) 14x6" - PowerStroke 3
(na všech bubnech jsou rezonančky)
hi-hat stojan Gibraltar
šlapka Sonor P433
cena: 10 000,-
při rychlém jednání 9 000,-

Hele, chtělo by to zjistit, jestli to jsou Basix Custom, jestli by nebyli, tak si je ozkoušet, jestli by ti vyhovovali... Kdyby to byli BC, tak bych do toho šel, už jen kvuli hardwaru a šlapce, a blánám. Na kopák by sis samozřejmě dokoupil.
Ale rozhodni se jestli ti nevadí rozměry 12, 13, 16..., kdyby se ti to nelíbilo doporučoval bych ti spíše NOVÉ Basix Custom. Sice by sis o tak 4 tisíce (a s výměnou hardwaru ještě o dalších 5,6 tisíc připlatil), ale asi by to pro tebe teď byla nejlepší volba....

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

Re: BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

Příspěvek od Mrhy »

doudleba píše: Jinak: Hardware je u Basixů hroznej, blbej, uchylnej, rozpadající se, strašnej, nejhorší, fuj pryč s nim a mohl bych tady být dlouho, takže nejlíp by jsi udělal, kdybys ty stojany (radši i se šlapkou) prodal a koupil si nějaké kvalitní Gibraltary nebo podobně. Šlapku taky třeba Gibraltar, nákou Tamu nebo Sonor... Vím, že by to byla jistá další investice až o několik tisíc, ale určitě se ti to vyplatí...
Stojany od Basixu vůbec nejsou špatný! Ty rozhodně neni potřeba měnit... Jsou dostatečně bytelný, sám na něm mám zavěšenej 14 tom a ani se mi nehne a sebemenší vadu sem nezpozoroval... tak netušim co se ti na nich nelíbí.. Osobně je považuju za nejlepší činelový stojany v nižší cenový kategorii... :!:
:idea: Stojan na hi-hat je taky celkem dostačující, rozhodně neni nutný hned ze začátku kupovat jinej..
Ale šlapka je fakticky dost hrozná, ta by asi vyměnit chtěla... :idea:



PS: Ten inzerát sem taky viděl, má tam fotku a Customy to stopro nejsou...

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

Příspěvek od doudleba »

Mrhy píše: Stojany od Basixu vůbec nejsou špatný! Ty rozhodně neni potřeba měnit... Jsou dostatečně bytelný, sám na něm mám zavěšenej 14 tom a ani se mi nehne a sebemenší vadu sem nezpozoroval... tak netušim co se ti na nich nelíbí.. Osobně je považuju za nejlepší činelový stojany v nižší cenový kategorii... :!:
:idea: Stojan na hi-hat je taky celkem dostačující, rozhodně neni nutný hned ze začátku kupovat jinej..
Ale šlapka je fakticky dost hrozná, ta by asi vyměnit chtěla... :idea:



PS: Ten inzerát sem taky viděl, má tam fotku a Customy to stopro nejsou...
OMg, no tak když je máš pořád postavené ve zkušeně tak to pak jo, ale zkus s nima nějak zahýbat, měnit výšku, skládat, rozkládat... Potom mi řekni jak to s tím je... je to naprosto hrozný. Nejde to povolit, je to zatuhlý, pořád něco nefunguje, nedosedá, rozpadá se. Máme tyto bicí v hudebně a s tímhle hardwarem mám takovéto zkušenosti.
A to ti řeknou i jiní...

orlikorel
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 22 led 2007 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orlikorel »

Tak díky moc! Očividně nejsou nijak špatný :) Tak jako první bicí to snad nebude nijak dramatický a kdyžtak budu dokupovat... Díky moc za odpovědi!

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

Re: BSX Custom 721 (22, 10,12,14)

Příspěvek od Mrhy »

doudleba píše: OMg, no tak když je máš pořád postavené ve zkušeně tak to pak jo, ale zkus s nima nějak zahýbat, měnit výšku, skládat, rozkládat... Potom mi řekni jak to s tím je... je to naprosto hrozný. Nejde to povolit, je to zatuhlý, pořád něco nefunguje, nedosedá, rozpadá se. Máme tyto bicí v hudebně a s tímhle hardwarem mám takovéto zkušenosti.
A to ti řeknou i jiní...
Já bych to zas tak hrozně neviděl... Tenhle stojan je dost dobrej(jak už sem psal) v TÉTO CENOVÉ RELACI !! (relaci Staggů)
Nepochybně bys za dvojnásobek či trojnásobek sehnal mnohem lepší stojany, ale má to cenu? Nebylo by lepší dát ty peníze rači do lepších činelů?
Jinak nevim co máš taky za řadu, páč podle mě je mezi 600 a 800 docela hlubokej rozdíl..

Jinak stálé nakládání a vykládání je nepochybně jiná než kdyby byly neustále na svém místě ve zkušebně, ale musíš taky přihlédnout k tomu kdo je bude kupovat..
orlikorel píše:Tak jako první bicí to snad nebude nijak dramatický
A myslim ze na prvni bubny to je dostatečně dobrej HW.. A až začne objíždět s kapelou akce, tak si může postupně něco dokupovat..
Sám taky začínám a na začátky to bohatě stačí... :idea:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

V jake cenove relaci??
Co ja vim, tak sibenice z rady 800 stoji cca 1 200 voci..
a napr Gibraltar 56 stoji 1 400 voci..nebo Mapex B550 stoji 1 600 voci..
Jasny, ze Basix stojan vypada na prvni pohled masivni a krasnej a 3 dilnej atd..ale smecka sikmovoky setrej jak jinak nez vychcane tam, kde to nejni videt (hlavne material, potom dimenze..jedna vec je vnejsi prumer trubky a druha tloustka steny trubky..kvalita chromovani atd atd..) Je potreba si rozmyslet, jestli nejni lepsi pridat 2,3 stovky a mit to temer naporad..
Sam mam taky dva stojany Stagg (dostal sem je ke koupene souprave-sam bych si je nikdy nekoupil) a taky fungujou (otazka jak dlouho..a o kvalite zpracovani se taky necha poviidaatt)..ale nekdo sem daval fotky praskleho ramena Stagg.. :D tak snad me to taky nejak nepotka..

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

Příspěvek od Mrhy »

A ty máš jaký zkušenosti se stojany Basixu? :?:
Já tady netvrdim že to je nějaká špica... Takhle nízký řady musí bejt všechny nějak ošizený, neni to jenom věc Basixu...

Já si stojím na tom že ty stojany stojí obstojně.. :!:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

No jeste aby nestaly, kdyz to sou stojany.. :D
zkusenosti s nima mam..a rozhodne ne dobre..
poznas sam az se nejak nezvykle zvetsej vule napr. u hnat nebo se chrom odre pri sebemensich mechanickejch oderech odejdou zavity..
rozhodne je lepsi nez Amatackej..
zname rceni: "nejsme tak bohati abychom si mohli kupovat levne veci"

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Já je mám a nemůžu si stěžovat, jen vrchní držák činelu občas prošlápnu, ale to se mi stávalo i u pearla, tak to nijak neřeším, ale šlapku vyhodit, nebo nechcete jí koupit? udělám cenu :mrgreen: :mrgreen:

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

2 Mrhy: V hudebně máme Basix Custom s Basix hardwarem: jedním stojanem na činel, hajtkou stojanem a stojanem na snare... Takže fakt nevim, jaká je to řada, asi ta, která se dodává k těm basixum customům.
Jinak nemám zas takové zkušenosti s tím stojanem na činel, ale např. Hardware u zavěšení kotle je naprosto hroznej. nemůžeš si ani pořádně nastavit kotel, jen s pomocí kleští a ještě u toho strávíš půl dne. To samý stojan na malý buben. Vždy musíš lézt pod virbl s kleštěma jako plynař a musíš to tam hodinu štelovat,než to bude dobrý a než se to nebude kynklat, povolovat a dokonce i někdy padat!!!. Taky se stalo v hudebce, že kus stojanu na virbl se urval (pod tím držákem na buben samotný) a museli jsme ho tam zpět štelovat...
Jinak NA VŠECHNY UTAHOVÁNÍ JSOU POTŘEBA KLEŠTĚ!!!!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Kulda píše:V jake cenove relaci??
Co ja vim, tak sibenice z rady 800 stoji cca 1 200 voci..
a napr Gibraltar 56 stoji 1 400 voci..nebo Mapex B550 stoji 1 600 voci..
hlavně třídílná Tama stojí 1600, zatimco 66 Gibraltar stojí 2000. tady platí pořád předpoklad, že Tama je drahá, ale neni to tak. Tama je v poměru kvality k ceně pro mně mnohem lepší, než Gibraltar.

kámoš hraje někde na basix v hudebce, maji to tam půl roku a prej se to sype, ten HW. sám má piece a člověk by řek, že bude vděčnej aspoň za něco, ale basix se vyhejbá jako čert kříži.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

doudleba píše:2 Mrhy: V hudebně máme Basix Custom s Basix hardwarem: jedním stojanem na činel, hajtkou stojanem a stojanem na snare... Takže fakt nevim, jaká je to řada, asi ta, která se dodává k těm basixum customům.
Jinak nemám zas takové zkušenosti s tím stojanem na činel, ale např. Hardware u zavěšení kotle je naprosto hroznej. nemůžeš si ani pořádně nastavit kotel, jen s pomocí kleští a ještě u toho strávíš půl dne. To samý stojan na malý buben. Vždy musíš lézt pod virbl s kleštěma jako plynař a musíš to tam hodinu štelovat,než to bude dobrý a než se to nebude kynklat, povolovat a dokonce i někdy padat!!!. Taky se stalo v hudebce, že kus stojanu na virbl se urval (pod tím držákem na buben samotný) a museli jsme ho tam zpět štelovat...
Jinak NA VŠECHNY UTAHOVÁNÍ JSOU POTŘEBA KLEŠTĚ!!!!
no vidíš a já je vozím a nic z toho nepotřebuju

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Uvadel sem priklady co me napadly..
Jasny Tlama samo taky..
Ale s tim pomerem kvalita cena..je to pri nejmensim "diskutabilni" :D
Ale no flame..s Tamou mam maly zkusenosti..
A vono je se taky potreba zamyslet: potrebuju 3 dilnou sibenici?? Klikrat clovek zjisti, ze je to vlastne k prdu (pokud nema cinely vylozene vysoko atd..) A 2 dilna ja o poznani lehci..
Jinak rozdil mezi 56 a 66 sibenici je v tom, ze 66 ma ty vrchni 2 dily naprosto stejny jako 56(kloub, rameno, prumer vrchni trubky a te prostredni), akorat ma jeste navic ten spodni-treti-dil s vetsim prumerem trubky (aby se do toho nechal ten spodni 56 zasunout:o) Jeste ma 66jinej rozmer ty pasoviny z ktery sou hnaty..56 ma tloustku 3mm..66 ma 4mm..ale na stabilite (myslim kdyz clovek zakyncla ze strany na stranu)je to znat docela dosti..
56 je proste HW jako delanej pro tahani..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

třídílnou šibenici oceníš, když na to připínáš to činelový smaostatný rameno na clampu.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

tak to můžeš i na dvoudílnou ne? :)

Odpovědět

Zpět na „Basix“