Vrčí to!

Odpovědět
Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Vrčí to!

Příspěvek od DNK »

Zdarvím,
koupil jsem Customy, ale mám trochu problém. Když dám trochu silnější úder do 12" tomu, tak ty podložky pod šrouby zavrčí nebo jak bych popsal ten zvuk, prostě rezonuje. Nevím, jestli by pomohlo to mírně přitáhnout, ale zase bych si pohnul s laděním. Napadlo mě taky, že by se to dalo něčím podložit, možná nějaká tenká guma nebo tak. Jestli s tím máte zkušenosti, napište prosím...Díky DNK

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od MACEK »

se šroubky by neměl bejt problém kdybys je podložil tou tenčí gumou.....zkus to a uvidíš :wink:

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Rockchild »

no moment, pokud mas naladěno tak, ze sroub hlavickou netlaci na rafek, tak nemuzes mit naladěno, ale jednoduše uplně povoleno, ničeho se neboj, jemně to pritahni a pokud hejbneš se zvukem, dolad to spodkem..

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od smurf »

DNK píše:Zdarvím,
koupil jsem Customy, ale mám trochu problém. Když dám trochu silnější úder do 12" tomu, tak ty podložky pod šrouby zavrčí nebo jak bych popsal ten zvuk, prostě rezonuje. Nevím, jestli by pomohlo to mírně přitáhnout, ale zase bych si pohnul s laděním. Napadlo mě taky, že by se to dalo něčím podložit, možná nějaká tenká guma nebo tak. Jestli s tím máte zkušenosti, napište prosím...Díky DNK
Kua, člověčě, nevím, jak jsi to ladil, ale myslím, že pokud ti drnčí blána nebo podložky na šroubech, tak jsi slušně řečeno mimo ladící rozsah bubnu. Podle čeho jsi to ladil?
Najdi si Samovy stránky, bibli ladění a začni ladit podle postupu, který je tam popsaný. Ono je totiž základ mít aspoň minimálně, a taky stejnoměrně utáhnuto, a pak teprve můžeš tvořit nějaký tón.
Pročti to a zkus to znovu. Hodně štěstí!!! :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Sam Jr. »

jestli ti kámo drnčí podložka mezi ladícím šroubem a ráfkem, tak to je mazec, to asi nebudeš tu blánu mít zrovna rovnoměrně napnutou, ten zvuk bych si poslech, jestli ti ale drnčí šroubky co drží mušle na korpusu, u basix bych se ani nedilvil, kdyby nebyly z továrny pořádně dotažený. nedá se s tím dělat nic jinýho než jednu blánu sundat a všechny ty šroubky podotahovat.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Vrčí to!

Příspěvek od DNK »

Díky, že píšete. Ne, nemám tu blánu úplně povolenou,asi to bude tím nerovnoměrným dotažením, i když se mi nezdá, že by to bylo nějak výrazný. Pro upřesnění, Basix dává na šroub plastovou podložku o výšce asi 4mm. Ale je to udělaný tak, že na ráfek nedosedá úplně celou plochou a tam je asi problém. Ladil jsem tak, jak se to snad má, úplně povolit a pok rovnoměrně dotahovat... Zkusím to znovu a uvidím...Díky moc

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od sedi »

ze by drncely ladici srouby je mi divne, mi nedrnci, ale mam pocit, ze mi trosku drncelo nekde v tom uchyceni tomu a uz nedrnci. Asi si to nejak 'sedlo' to zelezo a ty gumy :)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Medák »

Myslím, že to spíš bude v tom uchycení. Schválně zkus ten tom jinak natočit a pak do toho znovu bouchni. Taky to může být to okruží větracího otvoru, když není dotažený (u Basixu běžná věc).

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Vrčí to!

Příspěvek od DNK »

Zdravím, Medáku,
díky za radu, prostuduju to, ale zdá se, že už je všecko v pohodě. Nějak jsem to poladil(trochu povolil) a myslím, že vrčení je minulostí. Ale jsem si docela jistej, že vrčely ty plastový podložky, studoval jsem to dlouho. Tak zatím zdarec, měj se fajn...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Vrčí to!

Příspěvek od DNK »

Máte pradvdu, v továrně Basix dotáhnout znamená zašroubovat rukou. Dvakrát jsem přejel mušle , už to bylo skoro dobrý ale furt se nevo ozývá....Budu se snažit dál.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Grocker »

Ahoj
Využiji tohohle tématu a přidám svůj problém.. .
Mě taky zadrnčí kotel 14x14 (Gretsch Catalina Maple) Když dám velku ránu. Vysledoval jsem to a je to takhle:
Drnčí hliníkové okruží hrací blány o ráfek ze spodu. Taky bych to rád eliminoval. Ale nevím.

Díky

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Sam Jr. »

tak sundej ráfek a koukni jestli je rovnej/plochej, pak jestli máš blánu na bubnu vycentrovanou a není šejdrem - v ideálním případě by se to mělo dotýkat po celé ploše a nemělo by to mít kde rezonovat.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčí to!

Příspěvek od Grocker »

Díky mrknu na to...

Odpovědět

Zpět na „Basix“