Změna uchycení tomů u B.Custom

zdencek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2007 01:51
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od zdencek »

Tak mě napadlo zrušit ty nechutny obruče na kterých jsou zavěšeny tomy a udělat to tak, jak to bylo v serii Concept.Jednak protože si myslím, že je to stejně k ničemu (spíš trend dnešní doby, dřív se to na bicích nedělalo a taky to hrálo) a navíc u těch Basixů je to blbě udělany, že díky tomu mám přechody daleko od sebe a vypadá to zle.Odmontoval bych od těch obručí ty držáky a šroubama to přidělal přímo do korpusu.Myslíte, že se tím dá něco zkazit? :wink:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Hugo Bos »

No jak myslíš, on to není pouze trend, nevim teda jak u basixů ale u "normální" sady je ten rozdíl v rezonanci dost očividný. Basix concept má v těle korpusu tuším díru jak po ráně z kanónu, jak to mívaly tŘeba starší pearl od exportů atd. že?
Jako u basixů je to možná fuk, ale na hodnotě tomu rozhodně nepřidáš a já osobné bych se na to bejt Tebou vykašlal.
To bych viděl efektivnějśí koupit concepty, sundat folii a zkusit na to hodit nejakej pěknej lak...

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od MACEK »

jak už psal zdenecek: když se to na bicích nedělalo tak to taky nikomu nevadilo a hralo to dobře.... já to mám teda vrtaný a našroubovaný přímo v korpusu a vubec nic mi nechybí... takže pokud ti to teda jak píšeš vadí tak to jednoduše shoď a dělej si s tim co chceš :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

a kdyz uz to budes mit rozebrany, 600 šmirglem vyhlaď vniřky. Spokojenost zaručena. Testováno na Exportech a Mapex M

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Benbuben »

Podle mě je to zbytečná ztráta energie a snížení hodnoty nástroje, ale jsi majitel, tak si s tím asi můžeš dělat co chceš... :wink:

zdencek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2007 01:51
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od zdencek »

No mě se to prostě nelíbí, většina jiných značek to uchycení má řešeny lépe a tomy nemusej být půl metru od sebe.Navíc používáme na zvučení Audixy a přes tu obruč tam ty mikrofony nejdou nasadit.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

zdencek píše:No mě se to prostě nelíbí, většina jiných značek to uchycení má řešeny lépe a tomy nemusej být půl metru od sebe.Navíc používáme na zvučení Audixy a přes tu obruč tam ty mikrofony nejdou nasadit.
vyfot to, nedovedu si predstavit ze by tomy nesly dat k sobe :shock:

zdencek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2007 01:51
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od zdencek »

To s tím půlmetrem neber doslova :D já to mám prostě radši když jsou ráfky úplně u sebe.Jinak snad víš jak ty bubny asi vypadají..

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

zdencek píše:To s tím půlmetrem neber doslova :D já to mám prostě radši když jsou ráfky úplně u sebe.Jinak snad víš jak ty bubny asi vypadají..
mozna jsi trefil hrebejk na hlavu, nevim, vygooglim a neco sem hodim, pokud je takovych jako jsem ja vic :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

Jestli to vypadá takhle, tak bych se na úpravy vysral. Kvůli 3 cenťákům si potenciálně něco posrat na bubnech, ne, děkuji :) Navíc takhle to hraje, pak to taky může znít hnusně.
Přílohy
ano, vysral
ano, vysral

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

Hugo Bos píše:No jak myslíš, on to není pouze trend, nevim teda jak u basixů ale u "normální" sady je ten rozdíl v rezonanci dost očividný. Basix concept má v těle korpusu tuším díru jak po ráně z kanónu, jak to mívaly tŘeba starší pearl od exportů atd. že?
Jako u basixů je to možná fuk, ale na hodnotě tomu rozhodně nepřidáš a já osobné bych se na to bejt Tebou vykašlal.
To bych viděl efektivnějśí koupit concepty, sundat folii a zkusit na to hodit nejakej pěknej lak...
Starší Pearl? Jak moc starší? Mám z roku 1999 a ty už mají ISS. A to už jsou starší, protože moje auto z 2001 je očividně nevyvratitelně starý :)
(Protože nějaká žena, která mě přivedla na tento svět se příliš nezajímala o péči a já zmůžu :mrgreen: )

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od MACEK »

Noiselord píše:Jestli to vypadá takhle, tak bych se na úpravy vysral. Kvůli 3 cenťákům si potenciálně něco posrat na bubnech, ne, děkuji :) Navíc takhle to hraje, pak to taky může znít hnusně.
no pro někoho jsou to jen 3cenťáky ale u zdenečka to třeba hraje určitou roli..

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Kulda »

Ono umisteni priruby na korpusu neni taky jen tak na ledajakem miste. :wink:
Je tady o tom uz dost napsano. Yamaha dodnes pouziva uchyceni tomu za korpus, ovsem ono mistecko, kde je "vrtano" je velmi precizne spocitano, rika se mu "nodal point". Ale YESS od Yamahy je specifikum samo o sobe.
Mel sem Gretsch Catalina Birch, kde je uchyceni tomu reseno stejne..a co nic..
Proste tak hraj a nevymyslej no vsak vis co. :D
Muzes si byt jisty, ze pri prisroubovani priruby na korpus to bude hrat hur. Vsak muzes udelat mensi experiment..

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

MACEK píše: no pro někoho jsou to jen 3cenťáky ale u zdenečka to třeba hraje určitou roli..
To se ho teda nechci nijak dotknout, ale myslim ze jedinej komu by 3 cm hrali roli je Jordison.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od DUMP »

Noiselord píše: To se ho teda nechci nijak dotknout, ale myslim ze jedinej komu by 3 cm hrali roli je Jordison.
Nehrály, má triggery, takže je jedno, jeslti se u každýho bubnu trefuje 1,5cm od ideálně znějícího místa.

K tématu: podle mě to je škoda a zbytečný srážení hodnoty nástroje. Kupujícímu (ani mě) nevysvětlíš, že taková úprava nijak významně neškodí zvuku. Ten příslušnej bod pro vrtání by sis třeba odvodil od jinejch bubnů, ta samotná úprava by měla jít snadno, ale určitě zvaž, jestli třeba nemáš v plánu bubny časem prodat, což je u Basixů docela nutnost, pokud se plánuješ hraní věnovat víc.
Mimo to, mě se tohle zavěšení na obručích docela líbí, kdybys s tim měl opravdu problém, tak můžeš pořídit stojany na tomy a zavěsit bubny ze stran, takže by ti obruče nepřekážely při polohování.

zdencek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2007 01:51
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od zdencek »

No já myslím že zas taková nutnost to není je prodávat :) Kromě virblu a mechaniky si nezadají ani s dražšími soupravami.Základ(korpusy) fajn.Kdyby se k nim koupila lepší mechanika tak je to myslím zas úplně někde jinde.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od smurf »

Já ti nevím, bych se na to vysral. Basixy znám, hraju na ně ve zkušebně, a na tom uchycení nic fatálního nespatřuju. Myslím, že každý problém se dá rešit, aniž bys musel hned brát na bubny vrtačku a pilu.
Věř tomu, že ty úchyty byly vyvinuty a odzkoušeny týmem vývojářů, co nad tím museli nějaký čas koumat, aby to mělo nějaký smysl (teda, u Basixu spíš zkopčili hotovou věc, ale někde to předtím někdo musel vymyslet a dát tomu konkrétní parametry, aby to fungovalo), ale pokud myslíš, že jsi chytřejší a zkušenější, tak jen do toho. Proti gustu žádnej dišputát, klidně si je přišroubuj vrutama a hmoždinkama na zeď... :twisted:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Hugo Bos »

Jakože podobné uchycení ma spousta souprav, měl jsem to také u pdp FX, nešly tam nasadit některé mikrofony, ale žít se s tím dalo.
Mezera mezi bubnama taky byla, ale neni nijak markantní a pukd ti tak vadí, myslím, Že je problem jinde....jednu dobu sem taky chtěl mit pŘechody co nejlbíž u sebe s tím, Že z fyzikálního hlediska - blíž=kratší dráha=kratší čas.... ale je to zbytečnost a nesmysl, i spousta rychlých hráčů má přechody dál od sebe než je potřeba....a ta mezera u tohoto zavěšení se dá překousnout, je to spíš tvůj psychycký prvek, který jsi do hry vnesl a musíš na něj myslet, a máš pocit, že když tam ta mezera nebude, tak se ti bude líp hrát....svým spůsobem je to pravda, protože když tam tu mezeru mít nebudeš, nebudeš na ni muset myslet a mít pocit, Že ti tam vadí a že tě to brzdí nedej bože že díky tomu se ti bude hrát hůř, pomalej, netrefíŠ se...atd..atd.

Jinak co se týka plovoucího zavěšení, je to jako se vším...jednu dobu se hrálo na bicí bez spodních blan a taky si nikdo nestěžoval...Někteří lidi rozdíl mezi plovoucím a pevným zavěšením neslyší, ja ho slyším.
Někdo neslyší faleŠné tóny, někdo jo a ani jednomu nevysvětlíš, proč.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Hugo Bos »

Kulda píše:... Yamaha dodnes pouziva uchyceni tomu za korpus, ovsem ono mistecko, kde je "vrtano" je velmi precizne spocitano, rika se mu "nodal point". Ale YESS od Yamahy je specifikum samo o sobe.
.
Ono YESS je svým způsobem plovoucí zavěšení, pokud s tím umíš pracovat(pokud trn neopřež o korpus,čím uděláš pevnou podporu a zabráníš zhoupnutí)
Jde tam hlavně o to zhoupnutí při úderu...vŠak suprově o tom mluví Bob Gatzen na yutůbu...to když podloží floor tom na nožkách molitany je úžasné...(teda pokud je to pravda, bo já to na vlastní neslyšel:) )

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od DUMP »

Hugo Bos píše:Je to spíš tvůj psychycký prvek, který jsi do hry vnesl a musíš na něj myslet, a máš pocit, že když tam ta mezera nebude, tak se ti bude líp hrát....svým spůsobem je to pravda, protože když tam tu mezeru mít nebudeš, nebudeš na ni muset myslet a mít pocit, Že ti tam vadí a že tě to brzdí nedej bože že díky tomu se ti bude hrát hůř, pomalej, netrefíŠ se...atd..atd.
Tohle je dost zajímavý, mam to takhle ve více věcech, co se týče hraní.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Vojta Horák »

DUMP píše: Tohle je dost zajímavý, mam to takhle ve více věcech, co se týče hraní.
Taky jsem měl tyhle "bloky" který jsem vyřešil investicema do HW, abych pak zjistil, že mi to jde stejně naprd :)

zdencek
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2007 01:51
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od zdencek »

Na drumcenteru mají uchycení YESS nějak za tisícovku, tak možná až nebudu vědět co s prachama (což u mě asi nehrozí :lol: ) tak bych to mohl zkusit koupit a nějak to tam zakomponovat, čímž jim naopak na hodnotě přidám :lol:

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od smurf »

Hugo: Tak s tím "psychickým blokem" bych se taky ztotožnil, myslím, že tím prošel svým způsobem tak trochu každý. Já třeba, když jsem začínal, jsem furt řešil výšku a sklon tomů, coš byl mazec o to větší, že jsem na Amatkách neměl originál holdery, ale jen dvě ohnuté trubky :D . Zajímavé je, když se podíváš třeba na Aukru, jak někdo prodává "firewood drums" (rozuměj Stagg, NRG, a jiné sračky), začátečník, co s tím sekl, skoro vždycky mají nepřirozeně skloněné a naštelované tomy. Prostě, člověku přijde (než na to přijde), že když má tomy nakloněné k sobě, že zahraje přechod rychleji...
Zdeněček: Až nebudeš vědět, co s prachama, kup si rovnou ty Yamahy, a budeš mít klid. Za litr můžeš radši koupit nějaký ten stojánek anebo spoustu levného alkoholu. :lol: :lol: :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Kulda »

Obecne doporucuji vsechny videa od Bob Gatzena :wink:
Zjimavy je i jeho Survival Guide. Shrnuje jeho nej poznatky do kratkeho "navodu".
http://www.tothestage.com/upload/EVBR_D ... _12558.pdf

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna uchycení tomů u B.Custom

Příspěvek od Hugo Bos »

Jako ten chlapík je blázen a opravdu mĚ donutil se zamyslet....Ale nejvíc psycho mi přijde, že zvuk těch jeho DW se mi ani zamák nelíbí, což je jistě subjektivní...

Odpovědět

Zpět na „Basix“