basix

Odpovědět
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Ona je prý ta bytelnost jaksi...zdánlivá.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...poviem to z vlastnej skusenosti:
...sibenica rady 800 drzi zatial bez problemov, neni sa co stazovat...
...mam na nej chinu...
...a ten rovny z rady 600 sa uz tesim, kedy vymenim...
...zavity uz drzia ledva, dokonca uz aj hrdzu chyta...
...keby mam cestu do mnichova a ten listok odneho(siel som z oktoberfestu a pod vplyvom, taxom ho stratil) tak ho idem reklamovat...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

neni to nejhorsi... Spis by stalo za to nahrat vic uderu za sebou, v ruznejch dynamickejch hladinach a pod.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

To Kostka:
Ten kopak je na pobliti, ale urcite je to tim sejmutim, protoze vim ze takhle posrane nezni, jinak tomy nezni spatne, kazdopadne je tam slyset dopler nestejne nalazenymi spodnimi a hornimi blanami. Ty intervaly mezi kotliky se mi taky nelibi !!! jsou priliz u sebe jako by ta souprava nebyla zakoncena a schazi tam jeste jeden hlubsi. Ten nejhlubsi tom bych dal niz. V intervalu jako je napr. C2-G1-C1 by to znelo lepe. Ta 10" zni nejlepe. Snare je malinko rozplizlej.

No zkusil jsem ti to softwarove preladit a udelat ostrejsi snare.
viz prilozeny soubor.
Přílohy
Basix_Custom_uprava2.mp3
(103.26 KiB) Staženo 546 x

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No Kostko, kde jsi to nahrával?
Musím říct že nic moc, hlavně ladění je fakt divný, to whoooaaam co ti dělá 12 a 14 kotel se mi nelídí, řekl bych že Basixy se dají naladit i líp. Intervaly jsou věc každýho, mě by takovýto interval nevadil, to je v pohodě. Velký buben je placatej, nevím čím to je, asi fakt sejmutím, kde byl mikrofon, venku nebo uprostřed bubnu, nebo vevnitř u hrací blány??? podle zvuku bych řekl že u hrací blány, není tam slyšet tělo bubnu.
Ale jak dokazuje mates, dá se s tím mnoho udělat :idea:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

No popravde se mi ta nahravka taky nezamlouva..kluci to uz naspali ze me..

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kostka píše:Hoši, tohle je zvuk velkého bubnu přesně podle mých představ. ....
Naopak, Matesi, to, cos mi - a nejvíc právě s kopákem - udělal v té úpravě, se mi zdá šílený.
No Kostko nezlob se na mne a na moji upravu, pokud nemam kvalitnejsi zvukovej zaklad nemohu s tim udelat nic nez to co se mi v mem prizpevku povedlo, jako z prdu kulicku neudelam. Ta tvoje prvni rana do kopaku, to bylo jak bouchnuti do papiru - s tim fakt nic nejde, jen jsem zkousel co by s tim tvym samplem slo udelat. Neodsuzuji tvuj kopak, jalikoz vim ze zni urcite normale, spis se ti ho nepovedlo sejmout.
Ale jestli svemu zvuku kopaku co jsi udelal rikas ze je to zvuk podle tvych predstav, tek to nevim co ti mam rici - musel bych se poblinkat.
Nebo mas nejaky jiny sluchatka ci reprak co ja. Jinak si neumim vysvetlit co slysis. Zive mozna zni podle tvych predstav, ale snad si nestojis za zvukem v ty nahravce ????

Tady jsem ti na rychlo udelal vzorek meho kopacku, sejmutej s umistenym mikrofonem jak mas na fotce.
V nahravce je nejprve tvuj zvuk a pak muj zvuk kopaku.
Přílohy
Basix_vs_Delite.mp3
(142.94 KiB) Staženo 188 x

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ten rozdil mezi Basix a Delite je teda dost slyset. To prvni zni jako klepani na na papundeklovy dvere, proste kopak z levneho dreva. Druhy zvuk uz ma charakter, resp. "koule", neni tak placatej a studenej. Jeste muze hrat roli mistnost, ktera byla u obou nahravek ruzna...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Podle mě i z toho Basixového kopáku by šlo vytáhnout mnohem víc. Šak moje (Honzovy, Kuldovy, ...) Cataliny jsou taky z břízy a ránu mají jak z praku! Zas takový rozdíl mezi tím dřevem nebude, řekl bych, že to bude také asi v ladění, cihlách, novinách, a tak dále. Tomy mi přijdou celkem v pohodě a virbl za tu cenu neurazí. Důležité je, že se zvuk líbí majiteli, protože - jak říká Bobby Jarzombek....... :twisted:

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

to můj kopák duní docela dost drsně, chci ho trošku víc zvýraznit, protože to je až hodně neroznatelný, prostě buuuuuum, ale když sem na něj včera dupnul tak padaly stojany :D

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No a tady je ta otázka.Jako pokud použiju mikrofony dexon,tak mam zvuk podobnej tomu Kostkovýmu.Pokud použiju lepší mikrec,mám zvuk spíš jako Mates.
Ale pravá otázka nastává,když sem hral v jednom klubu se starejma Premierama,taxem měl zvuk absolutně parádní a nemam parů,jestli fakt lepší majky,nebo toho docilit nějak jinak.
Ale co sem se ptal zvukařů,tak žádný efekty nepužívaj..echo atd...
No a na mixu štelování basů výšek a středů udělá hodně,ale furt to z toho nevykřešu tolik....
Podle mě dobrej zvukaŘ i s Kostkovým laděním by z toho udělal kanóny...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ono i na dobrym kopaku hraje roli v umisteni mikrofonu do toho spravneho bodu, kdy hraje poradne, 1-2 cm.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Hugo Bos píše:No a tady je ta otázka.Jako pokud použiju mikrofony dexon,tak mam zvuk podobnej tomu Kostkovýmu.Pokud použiju lepší mikrec,mám zvuk spíš jako Mates.
Tak to je dobre prirovnani, kdyz mam mikrak asi tak 5x levnejsi nez Dexon :D Asi hold Delite hraji i dobre i na ten nejvetsi srac :)

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

no divili byste se jak moc pěkně zní basix šroťák na mikráku za dvěstě kterej je určenej k volání po netu :D pošlu
nahrávaný samozřejmě do záznamu zvuku ve windowsech :mrgreen:

Mates dopsal : i ja s mikrakem pro PC mam dobre zkusenosti, ba mnohem lepsi nez na ten co nahravam.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

kliiiiiiid, Kostko ver ze je to tim mikrakem, ja rozhodne levnej mikrak nedavam proti dire ani dovnitr. Myslim ze tlakova vlna by s tim mikrakem udelal sve a nic jineho nez plesknuti mebrany v mikraku by se v te chvily asi nenahralo. Dej ten mikrak mimo diru nebo tak alespon 30 cm daleko od ni. Z toho nikdy jinak nemuze byt nic dobreho. Obyc mikrak na takovej tlak neni stavenej. Jinak nelze dostat z kopaku kvalitni uspokojivou slupu bez mikraku urcenyho pro kopak. Jina charakteristika a odolnost proti tlaku. A kdyz uz obyc mikrak vyda nejakej zvuk tak ho brzo v kopaku posles do haje zelenyho.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

ta 10" se snarem se mi líbí
kotel by moh bejt víc podlazenej, dozvuk tomů neni zas tak hroznej, ale ten kopák se mi taky nelíbí

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Kostka píše:Zkusím se k tomu vyjádřit. Intervaly do (velmi přibližného) kvintakordu, to je zkrátka moje filosofie, řekl bych, že to je opravdu věc vkusu, ale máš Matesi pravdu, že aspoň kvartsextakord bych mohl vyzkoušet, snad je to takhle málo.
Největší nedorozumění vzniklo u kopáku. Vidím, že je opravdu dobře, že jsem sem tuhle nahrávku dával, najednou se teprv ukazuje, zač je toho loket. Co naplat, že se znemožním ještě víc, musím zkrátka zopakovat, co stojí v mém starším příspěvku, kde jmenovitě kopák chválím nejvíc. Hoši, tohle je zvuk velkého bubnu přesně podle mých představ. Naopak, Matesi, to, cos mi - a nejvíc právě s kopákem - udělal v té úpravě, se mi zdá šílený. Buď jsem úplně mimo, nebo máme prostě jiný gusto. Zdá se mi to jako osmdesátky (ti, kdo mne znají, vědí, co toto hodnocení znamená).
S whoaam u tomů souhlasím, je to tam nepěkně slyšet. To je tedy ten slavný Doppler, o kterém se píše v Bibli?
Bubínek je takový tvarohovější, ale zrovna na téhle demonstrační nahrávce mi nepřijde tak hrozný, jak potom při akci (kde na něj ovšem patřičně tvarohově hraju).
Proti tomu, jak jsi mi matesi "poladil" bubínek, narozdíl od kopáku nic nemám - nicméně je to evidentně Tvůj, a ne můj zvuk.
Ještě k tomu kopáku - úder nebyl veden velkou silou, za ním mám ještě jeden, co zní tvrději a hutněji, ale základní princip toho zvuku se nemění. Uznávám, že to je spíš takový lupnutí, než zabasovanej hrom do čepice. MNĚ SE TO LÍBÍ. :P
A názorně přiblížit, jak byl zvučen, opět můžu velmi snadno. Zvukař rozhodně za nic nemůže, strčil bych za něj ruku do ohně.
Kostko, můj názor je ten, že takto umístěný (takovýto) mikrofon před velkým bubnem je celkem dost ěpatný místo. ten mikrofon není na něco takovýho stavěn, akustickej tlak kterej tam vznikne je nad možnosti takovýhoto mikrofonu. Jiná věc by byla kdyby to byla klasická D112 nebo podobný mikrofon přímo konstruovaný pro VB = mirkofons velkou membránou, případně s otevřeným zadkem atp. zkus zaexperimentovat s umístěním mikrofonu a dosáhneš mnohem lepších výsledků, klidně ho můžeš dát našikmo, ať hlavní rázová vlna nejde přímo na membránu ale aby ji jen tak terošku pohladila atp. Ale každopádně tak jak ten velkej buben hraej bez úprav je prostě velmi Malý Buben :wink:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Kostkův zvuk kopáku se mi taky nelíbí. Nejvíc se mi líbí 10" :)
Zkusil jsem sejmout svuj kopák. Použil jsem digitální foťák, položil ho asi 70cm před kopák na papírovou krabici (cca 10cm). Řekl bych, že v reálu má víc basů ... ale težko říct, když Matesova dvacítka tak krásně hřmí na shit mikrofon.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Jo a tady jeste muj bez jakych koliv uprav, ted jsem ho nahral.
Je cistej, bez halu bez korekci EQ. Bud mam vyjmecnej mikrofon nebo uz nevim.
Přílohy
kopak_bez_uprav2.mp3
(152.24 KiB) Staženo 512 x

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Mno Matesi, po pravdě řečeno, ten tvůj kopák, tak jak ho tu slyším, se mně osobně moc nelíbí... I když, takovej šťavnatej decentní zvuk může být dost dobře použitelnej. S dobrým nazvučením i docela šupa. Ale že by mi to zrovna štymovalo do bigbandu se říct nedá. Ale co, určitě to v reálu vyzní krásně, můj (momentální) zvukový ideál je taky trochu jinde...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Kostka píše:Co se týče těch mikráků za 300 a míň :-), můžou klidně sejmout zvuk velmi kvalitně, jejich nízká cena však odpovídá rychlosti opotřebování.
Tak jsem si s tou tvojí verzí trochu hrál, z velkýho bubnu se mi moc vydolovat nepodařilo, ale tomy te´d hrají líp a barevněji, přičemž v nich zůstala barva a živost, snažil jsem se stáhnout nějaký fuj tóny který se tam ozývají. Věnoval jsem tomu jen chvíli, ale zajímavý je že na 12" tomu teď vyniklo chrastění nějakýho šroubu nebo části HW, v tomto je nahrávání celkem zrádný :shock:
Kotle hrajou fakt pěkně, kdyby jsi je lehce přeladil aby měli jasnej a vyrovnanej tón, tak je to pohoda. VB sejmout jinak a bude to hrát jako víno.
morf ;-)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Kostko ono to není tak striktní jak to vidíš ty!
Ono to je to naopak hodně tou místností ve které to točíš a je to i těma mikrofonama na který to točíš! A jestli profesionál udělá takovejdle zvuk velkýho bunu hned po sejmutí tak se mi jeho profesionalita moc nelíbí, zvukař by měl vždycky hledat řešení jak soupravu co nejlépe sejmout, aby s nahraným zvukem nemusel už moc dělat, protože jakejkoliv zásah je do jisté míry už jen kurvení zvuku.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

co sem mel moznost porovnat cca 7basixovych sad,tak se mi vzdy nejvic libil kopak,po nem male tomy,po nich ty vetsi a daleko kdesi za horami maly buben..nejvetsi plnost VB basix dava podle mych zkusenosti cira emad-dozvuk akorat,basuje to a neni to takove to bezutesne mlaskani o nicem.
ke kostkovi-ty bubny maji mnohem vetsi potencial-pohrej si s tim a vysledek te urcite mile prekvapi.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kostka píše:Dávám sem vzorek studiově nasnímaných Basixů Customů, oddělené zvuky v pořadí:
BD 20" - T1 10" - T2 12" - FT 14" - SD 14".
Kopák jsem střihl z kopákového mikrofonu, ostatní je z overheadu.
Blány jsou pískované G2, jak už jsem výše psal. Tak ať si každý udělá obrázek, veřejné názory samozřejmě přijímám.
Jak zněj v akci, případně taky doplním, jestli chcete, později.
No jo, ten slapak. Nebudu opakovat, co tady napsali ostatni :-) Btw, nemam rad slapaky prilis vytazene a vycnivajici z nahravky.
Tomy v poho, kotel bych dal nize. Ten interval mozna neni spatny, ale uz to neni kotel, jeste tam chybi neco hutnejsiho.
Virbl mam radeji jasnejsi, zvonivejsi, krapet vyse ladeny.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Je zajimave porovnat upravy provedene Matesem a Polymorphem. Mnohem vice se mi libi uprava Polymorphova - ty bubny se tam pekne rozehraji a vypada to, ze skoro samy o sobe, bez vetsich efektovych zasahu. Ten zvuk je soucasny.
Matesova uprava je hrozne chemicka, jak z osmdesatych let, kdy se bubny zatlumily novinama a pak se na navesily efekty. Ale proti gustu.... 8)

Odpovědět

Zpět na „Basix“