basix

Odpovědět
Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Máš Kuštómy?

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

bubnos píše:ja mám tiež 24" a radšej by som menší. hlavne kôli postaveniu tomov
...mne sa zas tie tvoje artstary strasne lubia, sice by mohli byt este troska viac rurovite, ako mal kedysi ullrich :D :D :D ...
...ale nie, sice mam tiez prechody do volantu troska kvoli kopaku a to mam 22 amati, ale na vacsom kopaku nevidim nic zleho...

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

no veď mne sa teda sakramensky moc páčia, a aj na veľkom kopáku nič zlé nevidím, len tie tomy sú skrétka vysoko, ale zvykol som si. a ešte pri mojej výške 171 cm je to ozaj sranda. sa mi smejú ľudia, že ma spoza bubnov nevidno

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Proto hraju na bubny, že za nima nejsem vidět!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Ringo Starr pronesl v tom filmu s Beatles tu větu, když se ptali, jestli nemá komplexy ze svý vejšky, že proto hraje na bicí. A ten Ulrich taky neni nejvyšší, ne?

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LU-BOSCH »

R. J. DIO měří asi 155 a pracuje normálně jako frontman :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jo a zapomněl sem na Jordisona - ten měří 160 cm +- 3 čísla.

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

LU-BOSCH píše:R. J. DIO měří asi 155 a pracuje normálně jako frontman :mrgreen:
a kdyby neměl tak velkou hlavu oproti tělu a nenosil kozačky s podpatkama tak si toho na podiu nikdo ani nevšimne! :D

wlken
Diskutér Sféry
Příspěvky: 105
Registrován: 11 bře 2005 21:57
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wlken »

Master píše:Máš Kuštómy?
jojo,Basix Custom,ale ten starší typ,co se tu prodával svého času kolem 12 tisíc,má na každém bubnu takový kovový štítek a ten kopák mám hloubku jenom 16´..

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

bubnos píše:no veď mne sa teda sakramensky moc páčia, a aj na veľkom kopáku nič zlé nevidím, len tie tomy sú skrétka vysoko, ale zvykol som si. a ešte pri mojej výške 171 cm je to ozaj sranda. sa mi smejú ľudia, že ma spoza bubnov nevidno
...no ja som vyssi, tak by som tiez bol rad, aby spoza bubnov nebolo vidno...
...amatky ma teda moc neschovaju...
...co sa vysoko polozenych prechodov tyka, uz to neriesim, mam ich mierne natocene, co na tom, ze to neni idealne z hladiska techniky, skratka to tak vyhovuje a tym to pre mna hasne...

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Souhlasím, hraju na ně v hudebce přesně s Evans a na kopáku Emperor. Kvalitní zvuk, ale ten hardware?..... :(
Jakou máš blánu na bubínku, když se ti nelíbí "zvouček"? Já tam mám PowerStroke 3

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ten virbl neni dobrej, s jakoukoliv blánou to pořád nebude nic moc, lepší je třeba plecháč od exportů. mám virbl tama o pár stovek dražší a zvuk je nesrovnatelně lepší, zvuk toho basixu je nemastnej neslanej.

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

Ahoj, asi to spada vic do ladeni, ale jde o Basix, proto pisi sem. Mam Custom set 10,12,14,22 a 14 snare s jejich prevoznima blanama. Snazim se to ladit, ale chrci mi strunik u snare, kdyz tlucu do tomu. Nejvice drnci 10" mene u 12" a lehce u floru 14". Snazim se podle bible ladeni ladit jakoby vys "do jazzu" a pouzivam matesuv 'uchylkomer' pro kontrolu rovnomerneho napnuti blany. Vlastne jsem se u tomu dostal na hodnoty tak, jak jsou na tama strankach pro jazz ladeni po kliknuti na odkaz tension samples
http://www.tamadrum.co.jp/world/product ... index.html
Jestli tomu dobre rozumim, tak to chrceni je dano podobnym napnutim rezonancnich blan snare a tomu. Muzete mi, prosim poradit, jak jste to resili vy? Jak velky by mel byt odskok v tom napnuti? Dumal jsem nad tim uz par veceru a nejak se mi to nedari :( Dik moc za jakekoliv info.

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

Papir pomaha. Zkusim jeste chvilku laborovat, ale uz me to moc nebavi :) Diky. Btw jsem nasel lehkou nerovnost na 'rezonancni' hrane korpusu u snare. Zkusim to asi trosku zasmirkovat, hm?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Neriskoval bych.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

no zaleží co je to lehká nerovnost, jen doufám, že tím nemyslíš lůžka pro strunění :)

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Taky sem měl tento problém na 2005 Sonor a vyřešil jsem ho jednoduše, Ladil jsem a ladil, to přestalo drnčet a se zvukem obou bubnů jsem byl spokojen. :D

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Tak "spravny" tvar luzka asi jen tak nikde nenajdes..je to totiz docela veda ho udelat..treba Hanus a Hert to maj jako dost chraneny "NOU HOUV"

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

sam: nene je to mimo luzko, ale asi to necham byt, koukal jsem svym krivym okem a blana celkem asi snad mozna i doleha :)

btw tam zadne 'luzko' neni. Je tam v oblasti struniku jen zuzena hrana 8)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Kostka píše:Jo, přesně tak: nemastnej. Blánu mám Evans Genera Dry, tedy tu s tím okružím a ďourkama.

zrovna touto blanou jsi podle meho nazoru udelal chybu,protoze jsi jeste posilil celkovou chladnost tohoto bubnu..ja bych volil neco teplejsiho..

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Kostka píše:Měl jsem přesně ten stejný problém, právě když jsem se rozhodl zvýšil ladění tomů, tedy i 10" a struník najednou začal hnusně chrčet. Podle mě to není rezonančkou, ale prostě celkovým tónem, který z tomu leze. Jelikož je už relativně vysoko, jeho frekvence prostě rozeznívá struník. Jedno z řešení je strčit pod struník kus tenkého papíru, ale to naprosto zdeformuje výsledný zvuk a utlumí struník (takže třeba s vírem se vpodstatě můžeš rozloučit). Já tyhle problémy řeším prostě kroucením a kroucením... zkoušej i napnutí struníku, taky ovlivňuje délku chrčení. Úplně se ho asi nezbavíš, ale může to být lepší... Jinak nevím, žádný speciální ladičský fígl neznám.
podle me je to dost osobni zalezitost.mi se treba libi,ze si s moji desitkou pobrukuje i strunik..kdyz to je akorat,samozrejme-tom by nemel znit jako srotak..
ted si uvedomuju,ze toto je prispevek do vetru a nikomu sem tim nepomohl-hups

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

no mne to príde ako normálne, že strunenie sa rozoznieva pri úderoch na iné bubny. a pri hraní s kapelou to nepočuť, čo je pre mna doležité, ale vobec mi to nevadí...

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...uplny suhlas :)

Pode
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 28 pro 2003 19:09
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

hardware

Příspěvek od Pode »

lidi ja fakt nechápu co furt máte proti tomu hardwaru??? mi přijde uplně šupa nadupaný, a to co sem viděl na swingstarech nebo na sonor 1005 bylo o polovinu chabší, nic mi nelítá nic se mi nehýbe a nedokážu si představit že se to zhorší...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

bubnos píše:no mne to príde ako normálne, že strunenie sa rozoznieva pri úderoch na iné bubny. a pri hraní s kapelou to nepočuť, čo je pre mna doležité, ale vobec mi to nevadí...
Jenže ono jde o to, jak moc!
Strunění může krátce zahrastit a pak zmlkne, to je v pořádku a nezbavíš se toho na 100% nikdy, ale když strunění chfčí po celou dobu rezonance tomu, tak to není dobře.

Pomoc může být stejně jednocuchá jako složitá, může to dělat místonst sama, může stačit vyměnit strunění, nebo přeladit rezonanční blánu apod...
experimentovat.

Odpovědět

Zpět na „Basix“