Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Hugo Bos »

NaŠetřit 12tis na basix custom a máš vystaráno na docela dlouho

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rift »

Basix custom jsem slyšel poprvé nazvučené nedávno. Musim uznat, že z toho lezl použitelný zvuk.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Ale jo, ty se zvukově s přimhouřenym okem dají. Ale ten HW je neštěstí.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

chci si je koupit, ale až někdy hóooodně daleko:-) basixy se mi líbily, odehrál jsem na ně koncert a musim říct, na to že zo byly ty menší průměry, zvuk byl super. a HW taky neni špatný

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od stellartois »

mno co ja vim tak staggy ''hraly'' jenom kdyz na nich byly PS3

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od xdust »

Včera jsem poctivě cvičil, takže mi na ladění Staggů (viz přispěvek výše) nezbylo moc času. Dostalo se jen na kotel 16" a šrot 14".
Kotel: Zkoušel jsem sundat blánu. Při šroubování bylo cítit, že na šroubky působí tlak ze strany. Následně jsem si všiml, že ráfek je šišatý, v některých místech vykukuje "prsten" blány. Ráfek je na materiálu a provedení dosti ošizený. Převozní blány ... bez komentáře. Nožičky kotle jsou hrozné, což platí i o jejich gumových koncovkách. Poprvé v životě jsem viděl, že kotel po úderu začal "jezdit" po podlaze - a to dost. Bez koberce ani ránu.
Snare: Nejdříve mě překvapil lehoučký stojan. Na první pohled vypadal, že bubínek unese. Po zatížení jsem zjistil, že je naprosto nespolehlivý. Bez napnutého struníku mi zvuk snare připomínal poměrně dobrý efekt (v dobrém slova smyslu). Pak jsem napnul struník a zvuk byl přímo děsivý. To mě tak polekalo, že jsem raději odešel domů a zkusím si s blánami pohrát ještě dnes.

Můj subjektivní dojem: Na štítku bicích bylo napsáno Tim+. Upřímně věřím, že Tim- neexistuje a pokud jo, tak bych je nikdy nechtěl vidět :D . Pokud budete mít možnost koupit levně Staggy, raději se na to vykašlete. Vyzkoušenou sadu považuji za nepoužitelnout - zvukem počínaje, provedením a hardwarem konče. Nekoupil bych je ani svému dítěti, které by případně začínalo hrát. Amati byly lepší a měly tradiční český zvuk :)

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od stellartois »

no k tem prevozkam...sundal sem na 14'' tomu prevozku a dal tam emperorku z rototomu a naopak, ale pak sem zjistil,ze na ten rototomtu prevozku nenarvu pac je ty kreteni udelali uzky :D...diky bohu,ze na to nemusim hrat

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

zajímalo by mě, proč stagg chrlí pořád víc těch souprav, když na to lidi strašně nadávaj a postupně ty bicí spadají pod úroveň..... když si vezmu, že jich vyrobí tolik a všecky jsou to takový šmejdy, tak si prece každý řekne, že to nemá smysl a koupí něco jiného.... jako po přečtení tohohle co napsal xdust bych už bicí od staggu nechtěl (chtěl jsem je pořídit do pokoje na trénink) a myslim si, že, když vezmu kýble, tak na tom budu lépe.... od staggu jsem hrál na ten virbl, co je dodávanej k Tim+ a to je takovej hnus, že i snad šprcka přetažená přes plechovku zní líp...

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od R - stick »

To je jednoduché - obchodní politika. Vypadají jako bicí a jsou levné - a na to skočí masa začínajících hráčů. Většina z nich se na to sice po dvou měsících vybodne a ten zbytek se to pak snaží prodat protože zjistí, že se nehodí ani na podpal - jenže podstatné je, že za tuto cenu jdou na dračku. No a Stagg má celkově obchodní filosofii postavenou na tom, že naseká spoustu levných šuntů, maximálním způsobem očeše výrobní náklady a vydělává hlavně na objemu prodeje. V globále jsou to těžké prachy. Nebo si myslíš, že by to dělali, kdyby na tom neměli skoro nic?

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

né, já s tebou plně souhlasím, asi jsem to v předchozím příspevku podal špatně.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od drmr »

Nečítal som síce celú tému, ale názov hovorí za všetko.... K tomu čo písal R-stick len doplním detail... Všetky "značky" tohto typu sú tzv OEM nástroje a väčšinou pochádzajú od 3och- 4och firiem v Číne a na Taiwane. Jediný rozdiel je v logu na prednej blane a štítkoch. Bubny typu Stagg kúpite aj ako Magnum v MusikProduktiv (300euro), Musikstore v Musikstore Koeln, Fame u Thomana atď atď... "Problém" -okrem argumentov R-sticka- je, že uvedomelých a rozhľadených ľudí ktorí si pred kúpou lacného nástroja pre svoju ratolesť urobia prehľad a zistia si (napr. na podobných fórach ako toto) "co jo, co ne" je minimum. Toto samozrejme díleri a obchodníci všade na svete vedia a keďže majú na týchto nástrojoch najväčší vývar, veselo ich nakupujú a šíria... Preto sa všetkým týmto producentom darí zaplavovať trh shitmi typu Stagg and Co.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

drmr: Co znamená ta zkratka OEM?

Jinak přesně - já když začínal, tak jsem si jednoduše pustil google, zadal bicí nástroje, vyhodilo mi to kytary.cz, tak jsem si to tam projel, pak ještě nějaký další e-shopy a koupil Staggy, protože jsem na nic jinýho neměl peníze, o možnosti koupě amátek za 5k jsem netušil a tohle přece bylo i s činelama ňy?:D

Mno a po necelym půlroce mi bylo jasný, že je to šrot a že se tu musí urychleně vyměnit. Koupil jsem to tušim za 11 tisíc, nebo tak nějak a prodal za 5 (bez činelů, protože ty už se mezitim rozpadly).

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od drmr »

2Trade: Presnú anglickú definíciu neviem, v skratke to je možnosť nechať si vyrobiť nástroje (produkty) pod vlastnou obchodnou značkou.. Praktizuje sa to podobne aj pri autorádiách, napr. Škodovka mala svojho času podobný "holport" s Philipsom, dnes to je myslím Grundig....

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Tomin0007 »

Trade píše:Ale jo, ty se zvukově s přimhouřenym okem dají. Ale ten HW je neštěstí.
hovadina....... Mám HW Basix (nejvyšší řadu) a nemůžu si stěžovat....zatím ANI jeden ztrhlej šroub, nic.....je robustní a pevnej.....a fakt vydrží i při častým zacházení......mám ho už rok a půl..............

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Joey »

Trade píše:já když začínal, tak jsem si jednoduše pustil google, zadal bicí nástroje, vyhodilo mi to kytary.cz, tak jsem si to tam projel, pak ještě nějaký další e-shopy a koupil Staggy
no to já sem na tom byl stejně ..

no a po půl roce mi to tak lezlo na nerva že už to nešlo dál. Myslel sem si že je neprodám protože to nikdo nebude chtít tak jednoho krásný ho dne sem se tak nudil že šli vystínovat zelenou a ještě nějakou chvíli sem na to hrál ale teď se mi to válí na půdě a nevim co s tim ... kdyby to někdo náhodou chtěl v zeleným laku tak neni problem.... :D :D

dělám si prdel : To ať se to radši válí někde na půdě.... :shock: . Nebo to vezmu někam na chatu, natáhnu na to síťky a bude to.... :shock:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Joey: Já to nakonec za 5k prodal...

Tomin0007: Hmm, já jsem měl od nich stoličku tu druhou nejvyšší a rozpadla se po roce...

D drumer
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2008 18:46

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od D drumer »

Podle mě se kvalita staggů v tehle dobe hodne zlepsila.A virbly uz sou kovove a docela ujdou.A navíc ukazte mi nové bicí i s cinelama stolickou a palickama za 7900.myslím ze by se tezko hledali.Jakozto absoltni amater si je klide koupim.

stellartois
Pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 11 zář 2007 15:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od stellartois »

D drumer píše:Podle mě se kvalita staggů v tehle dobe hodne zlepsila.A virbly uz sou kovove a docela ujdou.A navíc ukazte mi nové bicí i s cinelama stolickou a palickama za 7900.myslím ze by se tezko hledali.Jakozto absoltni amater si je klide koupim.
Pro me za me si kup co chces, ale ver mi, ze toho budes litovat az se ti zacnou po dvou tydnech rozpadat...proste na Staggy tak akorat nas..t a jeste to pekne rozmazat :!:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od ZRNO »

Kvalita staggů je od začátku děs a hrůza. Žádný zlepšení tam není. Je pravda že za ty prachy toho moc neseženeš, ale radši kup lepší , třeba bazarový základ a postupně dopřikupuj další mechaniku, plechy atd....

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

D rummer:
Činely mají naprosto nulovou hodnotu, protože jsou to bez přehánění jen vylisovaný kusy plechu, který neprasknou, nýbrž se v nich začnou dělat důlky a pak se začnou trhat...
podobná stolička, jako ta, co k tomu je, se dá pořídit cca za 500,-
paličky maj hodnotu tak 50,- korun
Krom toho bych si od týhle značky nekoupil ani držák na paličky a to už z principu...ale komu není rady, tomu není pomoci.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Pajas »

D drumer píše:Jakozto absoltni amater si je klide koupim.
...na to právě obchodníci spoléhají,protože člověk,kterej o tom něco ví,tuhle nabídku mine oklikou.Pořekadlo"nejsme tak bohatí,abychom kupovali levné věci" tady platí dvojnásob...jj

D drumer není třeba zkoušet vyzkoušené,myslím,že když si to tu pročteš,možná změníš názor.
Jestli i potom zůstane Stagg značka Tvého srdce,směle do toho. :) Tak po měsíci hraní na nový nástroj se s námi poděl o zkušenosti.Uvidíme,jak je to s tou kvalitou ...:wink:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od ToP »

prosimtě zajdi si někam na brigádu a kup pořádný bubny.
Máš tu léto, tak se snaž! :wink:

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od martin.bystrice »

Škoda že jsem při koupi bubnů neznal net i Sféru. Naštěstí jsem nekoupil Stagg ale Peavey který jsou na tom přece lépe. :D Prostě nikomu bych nic takovýho už neporadil už je to odskoušený a ví se že takový nový bicí v této ceně tojí za howno.

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od martin.bystrice »

bečvy píše:Osobně mám Staggy dva měsíce. Je to 22 kopák a větší tomy + plus dřevěnej virbl a vícešroubový ladění(Stagg TIMplus). Kupoval jsem je nový do zkušebny místo amatek, Stály 8000,-. Krátce to shrnu:
PLUSY
-dobré uchycení tomů a jejich celkem slušný zvuk
-po utlumení dekou i zvuk kopáku není nejhorší(v této cenové kategorii)
-celkem kvalitní hw až na hh stojan
-cena
MINUSY
-špatný virbl
-špatný hh stojan
-z vnitřku stojanů vypadává nějakej bordel
-blána na virblu vydrží opravdu málo, hned se loupe, a dělá nepořádek
-v sadě chybí šibenice

Resume:
Myslim, že za tuhle cenu, nic lepšího novýho neseženete. Moc nedůvěřuju neznámým značkám. Staggy mě celkem mile překvapily. Myslel jsem, že to bude daleko horší. Jsou to nové bicí, a když zainvestujete do nových blan, stojan na hh a virblu, máte sestavu, se kterou se dá i nějakej ten amatérskej koncík dost slušně odehrát.
Samozřejmě se dá za tu cenu sehnat ale slušná ojetina. Ale pokud někdo nemá možnost dopravy bubnů jako na potvoru obvykle přes celou republiku a nechce kupovat zajíce v pytli, jsou tyhle bubny asi ideální řešení.
Mínusy
Blána vydrží opravdu málo., hned se loupe a dělá nepořádek. Co chceš od převozky Stak.
Z vnitřku stojanů vypadává nějakej bordel. Bude ti vypadávat tak dlouho než uvidíš stojan na půl.
V sadě chybí šibenice. Buď rád stejně bys musel koupil jinou.
Špatný virbl. Z howna b?č nuděláš. Vo tom sem se přesvědčil z vlastní skušenosti. Vyměnit všechny blány.
Špatný hit hat stojan. Kdyby byl dobrý nemohli by se dělat vyšší řady.

Plusy
Dobré uchycení tomů a jejich celkem dobrý zvuk. To se mě taky dřív zdálo než sem uslyšel Amatky. Pak sem vyměnil blány.
Celkem kvalitní hw až na hh stojan. Do zkušebny to zatím stačí ale jezdit s tím někde hrát?
Cena je podle toho jaký dostanem zboží. Když to nějakou dobu vydrží a nerozpadne se to tak je dobrá.

Neberte to nijak vážně. Prostě už sou tyto bicí této kategorie odskoušený ať Staky, Píveje, Peace......... Některý sou kvalitnější jiný horší ale ze skušeností na sféře to nemá cenu kupovat. Možná do skušebny se hodí ale raději bych volil bazar.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

ToP: Přesně, teď makam na brigádě u pošty, za 6 týdnů si vydělam 17 tisíc...když bych chtěl mohl bych makat 8 a vydělat si cca třiadvacet a s tim už se dá něco dělat...je to jen a jen o vůli. Tuplem, když má člověk po matuře a má vlastně skoro 4 měsíce prázdnin.

Odpovědět

Zpět na „Stagg“