Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Kryštof »

Vím, že tyto bicí nejsou nijak kvalitní, ale bicistovi začátečníkovi postačí ... Mám je sám a mám tu několik tipů.

Tomy jsou celkem kvalitní, opravdu, ale jen ty tom-tomy, zbytek je verbeš :D

Činely jsou opravdu strašné. U hajdky se překrejvaj. Horní část hajdky doporučuji co nejvíc utáhnout a spodní nějak zafixovat k té tyči, protože když je tam tak, jak jste to koupili, tak má strašně dlouhý dozvuk. Crash je celkem ok, taky doporučuju co nejvíc utáhnout jinak doznívá strašně dlouho.

Velký buben ujde, doporučuji obě blány pořádně utáhnout a dovnitř dát deku, jinak je opravdu dlouhý dozvuk, který se nedá vydržet.

Virbl je určitě nejhorší. V sadě již byl sestaven, doporučuji obě blány sundat a znovu nandat, blánu u strun utáhněte co to jde, a pod tu horní dejte pruh látky, který zajistí, že se vám ty tóny nebudou překrývat.

To je zatím vše až na něco přijdu, napíšu to sem.

Jinak určitě nekupujte, kupte si radši nějaké levné nové Basixy nebo Sonor Force, činely kupte v bazaru, seženete všechny do 1000 kč i se stojany (ale musíte mít štěstí.)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od DUMP »

Nejlepsi zvuk staggy udelaj, kdyz je hazis do popelnice.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od gu-staff »

DUMP píše:Nejlepsi zvuk staggy udelaj, kdyz je hazis do popelnice.
Špatnej taky není takovej ten jemnej praskot, když je podpálíš... :mrgreen: Ne ale vážně, pro začátečníka dobrý, i když jestli jsi je kupoval nový, tak jsi mohl za ty prachy sehnat nesrovnatelně lepší jetinu. Ale se zvukem těžko radit, ono moc lidí je tady asi ozkoušený nemá. Na kopák bych se vůbec nebál Emadu - ten udělá slušnej zvuk i z hrnce na prádlo.
U virblu nejde nic zkazit pískem Ambassadorkou, to je klasika.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

Tak ono,kdyz se na takovyhle škopíčky hodí lepší blány, treba je koupit hraný, tak to neni tak spatny.. jenomze, kdyz tam nandaj ty stanioly z továrny, tak se neni cemu divit, ze ten zvuk z toho leze takovej, jakej z toho leze..

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Rockchild: Největší problém téhle firmy není zvuk, o zvuku se v téhle cenové kategorii stejně nedá vůbec mluvit. Největší problém je naprostá odfláknutost hardwaru. Měl jsem je (už sou tomu 2 roky, co jsem se s nimi rozloučil, zaplať pánbůh). Když jsem to vybalil z krabice, tak se vysypal mimo jiné jeden naprosto zohýbaný šroub, pak další věci, u kterých jsem nikdy nepřišel k čemu vlastně slouží a asi na to nikdy nepřijdu, pokoušel jsem se to narvat kamkoliv, ale asi to bylo jen na ozdobu...Háky na ráfek šlapáku byly hotová katastrofa, xkrát jsem je musel dotahovat kleštěma, aby byly správně ohnutný, bylo to snad z pochromovanýho hliníku nebo co, fakt jak papír...pak jsem musel aspoň 2 nejhorší šrouby vyměnit za nový...šlapka se roztrhla napůl...tedy držák beateru se prostě roztrhnul během hraní...neuvěřitelné.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Kryštof »

Za 8 tisíc bych sehnal jeté s činely i se stoličkou?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Jo, amátky + magic bronze v klidu. Hrát to bude stejně a rozpadat se to bude míň.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

mno jasně...já osobně bych si uz stagg nekoupil.... nevydelávám (zatim-škola) ale radši ych koupil jetý amátky.. Ono třeba narazit na set amátek po nejaky GO (generální opravě) tak by to možná bylo tím nejlepším možným řešením...
to Trade: s tim hradwarem je mi to jasný, je to jak plast nabarvenej chromem.. s těma blánama jsem to psal přmo na dotaz : "Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?" a blány jsou 1, který tomu muzou pomoci.... ty bicí ale patří na skládku... - škoda dřeva, at je to jakékoli:-)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Rockchild: Myslim, že Staggy kolem dřeva tak maximálně projely...podle mě je to papír nabarvenej na dřevěno:)) S tim vyděláváním, no, když člověk trochu maká o prázdninách, tak můžeš bejt tisíckrát student a na pořádný bicí si vyděláš tak jako tak, stačí fakt chtít.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Kryštof »

Nemáte pravdu dnes jsou staggy mnohem kvalitnější vše je z ocele, ale je pravda že první typy byly nekvalitní, kamrád je měl a stávaly se podobné "nehody" ...

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

kvalitní ocele za 7,500.- :D :arrow: :roll:
to Trade: já si neztezuju:-) bicí ted jsou a makat nemusim, predtim jsem makal:P
Ale prostě Staggy ne...

Kombain
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2007 15:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Kombain »

No ja na ne hraju pul roku... Natah jsem na ne lepsi blany a celkem to jde. Ten virbl je ale fakt v prdeli. Nevim si s nim rady,zkusim tam dat ten hadr jak nekdo psal nahore.

Slapka je desna.. beater uz mi asi dvakrat uletel.

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od martin.bystrice »

Tak to už sou lepší moje Peaveje Internacional Series 2 . Sice hardwer nic moc ale takové problémy jsem neřešil. Hardwer je určitě kvalitnější než u tady těch Staggů igdyž stojí za h....

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od RadimCep »

Proč sem pleteš Peavey, když se tady mluví o Staggu, rači jsi mu měl napsat nějakou radu...
No stagy jsem repasoval jednomu chlápkovi... Dovezl to, měl jenom korpusy, ráfky, šrouby, mušle a žádnej hardware...
Tak sem mu to přelakoval, dal nový šrouby a blány (Remo Ambassador) a objednal HW.... a hrálo to, no... Byla to úroven 507...
Pokud někde najdu fotky, tak to sem dám, ale pochybuju...

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

mno v týhle cenový relaci se prostě nikdy nevyplatí koupit nový bicí... já ted koupil bicí bazarově za 3k (jen bubny, bez snare) a kvalitou jsou uplně jinde, než stagg a zvuk z nich leze perfektní... s aquirian blanama maj dokonalej basovej zvuk..

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od martin.bystrice »

mapexdrummer píše:Proč sem pleteš Peavey, když se tady mluví o Staggu, rači jsi mu měl napsat nějakou radu...
No stagy jsem repasoval jednomu chlápkovi... Dovezl to, měl jenom korpusy, ráfky, šrouby, mušle a žádnej hardware...
Tak sem mu to přelakoval, dal nový šrouby a blány (Remo Ambassador) a objednal HW.... a hrálo to, no... Byla to úroven 507...
Pokud někde najdu fotky, tak to sem dám, ale pochybuju...
Měli sme v hudebce 2 stoličky jednu Amati která je u soupravy Amati , druhou Stagg která byla u malá soupravy Amati - velký buben, malý buben, činel a hajtka, stagg tam byl 2 roky a učitel to rozsedl a říkal před dvěma rokama maximálně ty dva tři roky. My tam máme hodně věcí Amati, máme gong Stagg ten nemá chybu ale templo bloky když se koupily taky Stagg museli se vyměnit šrouby ihned.

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Rockchild »

takze se tu pořád vomejvá to samé...

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od bečvy »

Osobně mám Staggy dva měsíce. Je to 22 kopák a větší tomy + plus dřevěnej virbl a vícešroubový ladění(Stagg TIMplus). Kupoval jsem je nový do zkušebny místo amatek, Stály 8000,-. Krátce to shrnu:
PLUSY
-dobré uchycení tomů a jejich celkem slušný zvuk
-po utlumení dekou i zvuk kopáku není nejhorší(v této cenové kategorii)
-celkem kvalitní hw až na hh stojan
-cena
MINUSY
-špatný virbl
-špatný hh stojan
-z vnitřku stojanů vypadává nějakej bordel
-blána na virblu vydrží opravdu málo, hned se loupe, a dělá nepořádek
-v sadě chybí šibenice

Resume:
Myslim, že za tuhle cenu, nic lepšího novýho neseženete. Moc nedůvěřuju neznámým značkám. Staggy mě celkem mile překvapily. Myslel jsem, že to bude daleko horší. Jsou to nové bicí, a když zainvestujete do nových blan, stojan na hh a virblu, máte sestavu, se kterou se dá i nějakej ten amatérskej koncík dost slušně odehrát.
Samozřejmě se dá za tu cenu sehnat ale slušná ojetina. Ale pokud někdo nemá možnost dopravy bubnů jako na potvoru obvykle přes celou republiku a nechce kupovat zajíce v pytli, jsou tyhle bubny asi ideální řešení.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Notyvole...jen počkej, hardware je tak kvalitní, že se doslova rozpadne;) Dávám tomu tak rok maximálně.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Koubas »

když si připlatim za virbl a stojan na hihat, dostanu se na cenu sonoru 507, což sice neni žádná výhra, ale minimálně by neměl bejt problém s reklamacema, pokud by byly třeba. toho bych se u staggu bál, že se to rozpadne, je jistý, ale dovozce neni tak "profláklej" jako třeba Hönig, u kterýho má člověk jistotu.

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od bečvy »

Koubas píše:když si připlatim za virbl a stojan na hihat, dostanu se na cenu sonoru 507, což sice neni žádná výhra, ale minimálně by neměl bejt problém s reklamacema, pokud by byly třeba. toho bych se u staggu bál, že se to rozpadne, je jistý, ale dovozce neni tak "profláklej" jako třeba Hönig, u kterýho má člověk jistotu.
no virbl u těchhle sonorů je taky hroznej, ale uznávám, osobně vím, že lepší, a taky uznávám, že ty sonory jsou hardwarově lepší, i když zvuk tomu maj teda lepší Staggy, nevim jak u 507, ale oproti 503 určitě. ale nemá to cenu řešit, kdo nebude mít ty 3000,- navíc, a bude potřebovat jenom něco na cvičení, na přechodnou dobu, stejně do nich půjde

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od bečvy »

Trade píše:Notyvole...jen počkej, hardware je tak kvalitní, že se doslova rozpadne;) Dávám tomu tak rok maximálně.
Se šlapkou jsem zatím spokojen, je ale pravda, že jsem na ní zatím odehrál ve zkušebně tak 30 hodin. Stojan hajtky byl na vyhození téměř hned po vybalení, ale stojan na činel není pro moje účely tak hrozněj, mám jenom 13 crash, a na něj bohatě stačí. Na nějaký heavy to ale není, to spíš tak na splash. Ale tam je rovnej zase na hovno. No a jestli tomu dáváš rok, to asi odhaduješ správně, já se jich stejně do tý doby chci zbavit, měl jsem jenom problém sehnat bazarový, a na něco jsem zkoušet musel. Teď budu kupovat nový akustiky, a domu elektroniky, takže Staggy z domu, ale zkušenosti jsem získal, a vo tom to je....protože "Na kolik bicích sad si hrál, tolikrát si člověkem." :D i když Staggy z tebe udělaj spíš zrůdu

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Martin »

Někdo tady jednou psal, že se mu na stojanu Stagg zlomilo rameno i s činelem a spadlo mu to do klína, a to prý ještě na ten činel nehrál, že se to prostě zlomilo samo od sebe. Takže z toho plyne, se Staggem nemít radši nic společnýho, pač málo to, že se ti to všechno pokazí, ale ještě ti to může zničit činely :D

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od xdust »

Kámoš hrál dřív na Amátky, ale nebyly jeho, nakonec s hraním přestal. Nedávno jsem se dozvěděl, že si koupil své bicí a zase hraje. Pak jsme se potkali a on prý slyšel, že umím naladit bicí (sice si myslím, že to neumím, ale snad to naladím líp než on). Na otázku, o jaké bicí se jedná, odpověděl, že jsou to úplné šroty, že mi je někdy doveze.
Včera jsem ty bicí viděl - jedná se o Stagg Tim (22"BD 12"TT 13"TT 16"FT 14"SDplech). Z prvního pohledu na hardware jsem se málem osypal (hihat mě děsí, šlapka mě pobavila, na činelový stojan bych svůj činel nikdy nedal, nožičky k floortomu jsou vyloženě cool). Nejdříve jsem klepl prstem do floortomu a říkal jsem si, že zní fakt pěkně. Při hlasitějším úderu paličkou se ozvalo něco děsivého, můj floortom Pearl Forum je hrozný, ale oproti tomuto zní krásně. Při pohledu na kopák jsem si na první pohled všiml, že rezonančka je úplně volná (kámoš na Amati (BD,TT,FT) vůbec neměl rezonančky, takže si s tím neví rady). To celý zvuk samozřejmě zprznilo - samotná rezonančka má zatím zvuk jako kus igelitu za vichřice.
První dojem tedy hrozný, snad s tím něco vyrobím, zatím propadám skepsi.
Za podobné peníze jako nové Stagg Tim se dají koupit starší Pearl Forum. I když jsou Forum poměrně neoblíbené, je to rozhodně lepší řešení než Tim - alespoň co se týče HW.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dostat ze Staggů co nejlepší zvuk ?

Příspěvek od Trade »

Podle mě z těch levnejch souprav mají smysl jen Amati a pak šetřit. Zvuk do 20 tisíc (teď myslim bez hw a činelů) nemá nic a jestli je to o kus lepší nebo horší, to je celkem fuk.

Odpovědět

Zpět na „Stagg“