Amati piccolo

Odpovědět
Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Amati piccolo

Příspěvek od Posluchac »

Zdravím milovníky Amátek:))
Včera jsem na Aukru těsně vyhrál aukci a doufám, že mi přijde tento bubínek Amati piccolo včetně poštovného za 820 Kč. http://aukro.cz/virivy-buben-i3739820011.html
V době, kdy nejdou údajně na odbyt bazarové bicí, docela síla. Když tak vím ještě o jednom v obdobné cenové relaci :D

Nechtěl bych totiž opakovat letošní únorový prodloužený víkend, kdy jsem byl pozván na hraní masopustů a měl jsem po třídenním maratonu obcházení jednotlivých domů i samot od rána do pozdního odpoledne bolavá záda od nošení dřevěného bubínku 14 krát 5,5 palce (můj Premier bříza :D ).

Jinak chci použít tento bubínek jako efektový, nějaké poznatky jsem zde získal..Nicméně, jestli máte někdo čerstvější poznatky, zkušenosti s tímto bubínkem, prosím sem s nimi.
Přílohy
3739820011.jpg

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Plesnivec »

Je to pionýrský bubínek, původem ze 60tých let minulého století...., snad víš, kým byla pionýrská organizace v minulém režimu (takový komunistický hitlerjugend) a tento bubínek sloužil k udržování rytmu pochodujících úderných jednotek nejmladších strážců socializmu..... Společně s ním dělali ještě fanfárové trumpety....

...hrát Ti bude a ne špatně, musíš ale koupit úderovou blánu, ta je hin a vyměň na obou stranách mechanizmus uchycení strunění. Na straně, kde se zapíná, ta plastová páčka je uchycena do lubu jednou, neustále se povolující maticí, bude se točit kolem dokola a kolík, kterým je uchycená aby šla překlopit, trčí ven a je na koncích roznýtovaný, s ostrými konci, ty Ti budou nahlodávat upínací strunu, až ji přeřežou. Na druhé straně není nic, jen čudlík s dírkou, když sem tu strunu namotáš, aby se Ti nepovolovala, uděláš sedmdesát uzlů, stejně to nepomůže.

...takže vyvolaná investice dalších cca 800,- Czk,.....nevím, nevím....

...někdy v letech 1963 jsem se na něm učil první rudimenty...vím o čem mluvím...

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Posluchac »

Díky. Částečně hrané blány doma mám, můžu laborovat. Uchycení strunění mám z jiných, novějších Amati. Když si spočítám, že do 14 dnů koupím zamluvený ještě jiný zakázkový snare, v dubnu přijdou k soupravě přiobjednaný tom a kotel, tak má investice za rok a půl je někde okolo 110 000 kč do bicích a příslušenství..

Bezmála za rok mi bude 50, jiskřičkou jsem byl, pionýrem jsem byl, svazákem jsem byl. Členy byli všichni školáci bez rozdílu. Na učnáku jediný kluk ze 120 našeho ročníku nevstoupil do SSM. Dál jako vnuk kulaka a po ukončení učnáku jsem nepokračoval. Od 12 let jsem byl posluchač rádia Hlasu Ameriky, Londýna, rádia Svobody, Svobodné Evropy, rádia Kanada, Vatikánu, Tirany, Pekingu...Jo..komunistická schizofrenie bytí, kdy se rodiče báli doma něco říci před dětmi o zločinech komunistů, aby potomci ve škole něco neukecli a nebyly problémy.

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Plesnivec »

Promiň, kdybych se podíval do tvého profilu, ušetřil bych si spoustu keců..

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Posluchac »

Naopak v dnešní době je třeba moderní, totalitní historii našeho státu připomínat. Vždyt i do měst se opět vrací komunismus - viz. výsledky voleb, k tomu předešlá aktivita M. Zemana a jeho úřednická vláda SPOZ bolševiků, ta vláda M.Zemana, která obsadila cca 150 pozic centrálních státních úřadů státu svými lidmi. Komunismus na vesnici máme fakticky pořád od r.1945 - nejdříve akční národní výbory, Národní fronta (NF) již bez zakázané Agrární strany a Dem. strany, od r.1947 zakládaná, dodnes lovící postkomunistická, myslivecká sdružení, bývalá JZD cca od r.1949 - dnešní a.s. -, neopomenu také obecní zastupitele - někde dodnes příznivce starých pořádků.
Amati bicí také zůstávají :)))

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Amati piccolo

Příspěvek od DavyGrolton »

Mám doma dve tieto piccolá, z toho jedno si teraz renovujem. Dostane nové ráfiky kvôli dnešným blanám s hlbším profilom a nejakú lepšiu mechaniku na strunník. Korpus dostane zvonku nejakú dýhu, ešte nemám vybranú. Finish možno lak alebo olej. Inak zvukovo je to celkom slušný snare, úderovú som mal Ambassador coated a rezonančnú Diplomat snare.
BTW ten pioniersky snare bol tuším 12" so 4 či 5 ladiacimi skrutkami, ak si dobre pamätám, a strašný červený lak. :roll:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Sam Jr. »

zrovna sem ho nedávno znovu pořídil k soupravě do kufru, byl dost rozklíženej, tak sem ho trochu polepil, hrany úplně špatně, takže přebrousit na 30o, největší zlo jsou ale lůžka pro struník - prasácky křivě a moc hluboko vyfrézovaný, že je blána v luftě, no lepší blány a nový strunění a docela to teď hraje :)
3.jpg
CAM00366.jpg

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Posluchac »

Bubínek jsem konečně vyzvedl na poště. Překvapivě kvalitní chrom zejména na mušlích. Ráfky mimořádně zachovalé. Hrany prakticky netknuté, rovné, úhel 30 st. Vybrání pro struník je minimální avšak přesné. Struník je značky Pearl. Páčka napínání je místo nýtu propojena válečkem, který nepřečnívá.. Korpus je natřený štětkou červenou barvou a pod ní je modrý glitter. Korpus jsem několikrát přikládal z obou stran na stěnu, dveře, nábytkové skříně a je prakticky rovný, neviklá.
Asi vývozní kousek :))

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Amati piccolo

Příspěvek od Plesnivec »

Tak Ti přeji, aby se povedla repase a .... aby i zvuk byl takový jak si představuješ... ježíšek Tě má rád, asis byl hodný ... my ne... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Amati“