Premier Artist Birch

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od milrach »

sasa píše:nejsou to špatný bubny, ale když budeš srovnávat břízu, tak vyzkoušej Tama Starclassic birch, ty hrajou a pokud chceš slyšet opravdu dobrej březovej buben, tak nový Sclassix od sonoru, nebo Jalapeno drums - pravda vše je v jiné cenové kategorii..... ale když březový bubny a hodně dobrý, tak ty jalapeňa nebo Sclassix.
Nejsem si Saso až tak moc jistý, že ti věřím :-) Březový Tama Starclassic jsem měl tu čest obouchat, a zvukově to bylo maso. Ale že by mezi něma byl zásadnější, skokový rozdíĺ, to si nemyslím. Mám rovněž zkušenost s březovými Pearl Masters, taky výborná sada, ale Premier Artist je podle mě naprosto srovnatelná, dokonce bych řekl že tomy jsou ještě více melodický.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Jan »

Ještě bych jako milovník břízy chtěl připomenout Premier Genista a i po zvuku těch březových Pacifiků se mi v nostalgičtějších chvilkách stýská. Kdo ví, zda to, že průmyslově používané březové dřevo si je dost podobné, není za tou záhadou, proč jsou různé javorové soupravy tak různé zvukem, zatímco bříza hraje vždycky celkem stejně pěkně.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Žilkoslav »

Bříza je fajn, a jsem rád, že jsem březovej buben koupil. Má příjemnej kultivovanej zvuk. Paráda! :)

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Kryštof »

Hlavně si nekupuj na Silverstar bubínek CSko, hraje to hrozně, lepší je to s Ambassadorkou :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Žilkoslav »

Kryštof píše:Hlavně si nekupuj na Silverstar bubínek CSko, hraje to hrozně, lepší je to s Ambassadorkou :)
Dík za radu. Bubny mám čtrnáct dní a převozky už jsou oddělaný.
Další debatu bych když tak přesunul do tématu o Silverstárech... :wink:

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od zdenal »

Premier Artist Birch jsme koupili minulý rok do společný zkušebny pro více lidí. Neměli jsme na soupravu nějaký velký balík peněz, chtěli jsme koupit "za co nejmíň co nejvíc" :) Což se maximálně povedlo, bicí hrajou naprosto fantasticky a upřímně řečeno když už tady byla řeč o nejlepší bříze, tak to je pro mě legenda Yamaha Recording Custom. Nicméně když s Yamahou porovnám Premier Artist, tak říkám naprosto objektivně že jsou obě sady rovnocenné. Premier Artist Birch je prostě výborná souprava a byl jsem doslova šokován, jak moc dobře to hraje.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Posluchac »

Potřebuji poradit. Obnovil jsem letos činnost a po zdejších referencích jsem koupil na rozkoukání téměř po 20 letech nezájmu o dění snare Premier Artist Birch. Skoro po roce hraní potřebuji vyměnit současnou Emperor X, která je ohraná spíše od předchozího majitele.. Na rock je dobrá, do popu také, použitelná i do malé dechovky.

A v tom je problém. Než si koupím druhý snare potřebuji na velice dynamickou hru od pianissima až do forte nejen tenké paličky ale i citlivější blánu než Emperor X. Chtěl bych jít do něčeho od Evans nebo Aquarian. Díky za radu.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Žilkoslav »

Ambassadorkou nic nezkazíš. ;-)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Posluchac »

Na bubínek P.A.B.(bříza) jsem tedy jako hrací dal Evans B14STD - ST DRY coated USA - s dírkami po obvodu. Rezonanční mám Everplay 03 Remo -Taiwan. Škoda, že jsem si nepřečetl předtím Bibli ladění III., kde se o podobné bláně píše. Hraní s ráfkem - dobré, susstain - krátký dozvuk. Attack dobrý - ale vše méně než u Emperor X. Není třeba žádného přitlumování, nic. Bubínek ale ztratil křupavý zvuk, strunění jsem musel více povolit oproti předcházejícímu stavu (zkusíme slabší rezonančku, jiné strunění - bronz apod.). Bubínek přišel pocitově o basy ale i o výšky, ztráta zvonivého, zpěvného zvuku. Při silové hře druhá, čtvrtá schází silná hutnost jako u Emperor X. Zvuk je takový sušší, jak doporučují, spíše do studia. Blána vás ale např. při víření nutí k přesnosti, jsou slyšet veškeré nedostatky. Ztráta hlasitosti oproti Emperor X. Ale tu zase kvůli přeznívání tlumím polepem (kousky lepicí pásky dle prostředí). Osobně bych tuto blánu Evans po zkušenosti použil do méně hlasité hudby a melodického rocku (ale na dechovku při přiznávce a jemnému hraní paličkami síly 6A oproti Emperor X méně ostrá odezva !!). Dále použití na hřmotnější bubínky a s dostatkem basů (javor) a větší tloušt´ky než 5,5" či na studiové nahrávky.

Dodatek k 21.12. 012. Blána si sedla, jakoby přibyly basy, zlepšila se odezva struníku.. A s paličkami 5B Classic - habr při hře druhá čtvrtá bez větší námahy silný tón, před kterým je třeba si zacpat uši. Když jsem předtím v jedné prodejně si t´uknul na 10 malých bubínku nižší a střední cen. kategorie, tak si myslím, že můj Premier Artist by s přehledem vyhrál. A to ještě budu zkoušet měnit struník, hrací blánu, příp. rezonančku a ladit nyní dle Bible pro porovnání.
Každý má ale jiné cítění, nikomu svůj názor nevnucuji.
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 21 pro 2012 15:06, celkem upraveno 13 x.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od Sheafraidh »

Osobne ji (Evans Genera Dry) mam na Pearl Chad Smith Signature (ocel) a udelala presne to, co jsem chtel - zkratila dozvuk, ktereho tento bubinek s klasickou Ambassador Coated mel az az, a trochu ho celkove zklidnila, i kdyz attack zustal zachovan, nebo jsem tu zmenu nepostrehl. A ani jsem nemusel s nicim hybat. Jen jsem to tam natahl - bez bible - a hraje to perfektne, uz ji tam nejaky cas mam (a potrebovala by vymenit).
Naposledy upravil(a) Sheafraidh dne 16 pro 2012 01:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Premier Artist Birch

Příspěvek od BóĎA »

evans power center reverse dot ;) používám ji asi už 4 roky a je to supr,ekvivalence od remo je csko ;)

Odpovědět

Zpět na „Premier“