Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od hubas »

Nemyslím ty současně sady z Thaiwanu, myslím původní anglické... Před nějakou dobou jsem jedny takové měl 10,12,14,22,14SN, vše lakované a moc pěkné i s novejma pískovejma Ambassadorkama a to za nějakejch 17.000,- Korpusy byly z javoru a údajně snad eukaliptu. Já byl s nima moc spokojenej, protože to zy ty prachy už solidně hrálo...ale pak jsem byl nucen je prodat (sice za 22.000,-), ale říkám si, jestli to nebyla blbost. Vyjádřete se mi...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Cabrie byly super bubny poměr cena/výkon byl fakt dobrej, hodně kluků od nás si je pro začátky koupilo. Teďka ty nový Cabrie už nejsou tak pěkně udělaný ani vzhledem a ani zvukem už to není tak dobrý.
Premier má u mě jedno velký mínus a to je hardware, ten maj tak debilně udělanej že to ty bubny sráží hodně dolů.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

No, já osobně nemám s mechanikou od Premieru žádnou zkušenost. Nejsi ale první člověk, od kterýho to slyším. Určitě to záleří i na třídě HW, to bys pak mohl říct, že Pearl má taky na prd mechaniky a ony ty stojany ze série Forum jsou fakt ´´forový´´. Já je kupoval bez mechaniky. Kdybych do budoucna uvažoval o koupi novejch stojanů, asi bych šel do Gibraltaru. Jasně, i Yamaha ma supr mechaniky z vyšších tříd, ale to už je úplně za jiný peníze...
Mimoto...myslíš, že ve své cenové třídě (25tis.bez HW) se dá sehnat lepší sestava než Gretsch Catalina Birch? Známej si kupoval taky Anglický Cabrie, březový a dával za ně tuším 18litrů. Já si nemůžu pomoct ale ty anglický Cabrie už prostě hrajou, což za ty prachy je dost vzácný. Hodil jsem si na fendra inzerát, ale zatím se mi ozval jenom jeden chlap a ten prodává 10,12,14tom,22,14SN + pedál za skoro 32.000,- No, to mu přeju hodně štěstí... Mám teď možnost koupit Cabrie, ale velký průměry. Už jsem je nechtěl, ale jsou podle mě za supr prachy, tak do toho asi půjdu.
Jsou teda anglický, já bych ty z Thaiwanu nechtěl, lakovaný, maj průběžný mušle (jak Tama Rockstar...) Maj teda vrtaný korpusy (pochopitelně), ale tomi VÚBEC nevadí. Je to 12,13,16,22+14SN (plech), maj ale hodně dorasovaný blány, tak mi poraďte do čeho to ustrojit. Moje předtava je až na šlapák do písku (asi Ambassadorky) a šlapák nějakou tenkou čirou blánu s tlumícím kroužkem a terčem... Co myslíte...?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

No s mechanikou od PREMIERu je to v preli i s vyšíma řadama, viz stojan s boomem, kdy se ti to rameno který je zdrsněný i po dotažení na krev furt protáčí, děkuju nechci, to jejich uchycení tomů (hlavně u CABRII) pokud to jednou nastavíš a nehejbeš s tím je vše v pořádku, nedej bože když s tím začneš párkrát motat a je to v .... přestane to držet. Takže asi tak.
S Gretschema ti neporadím, nemám vyzkoušený.
S těma blánama, záleží co chceš hrát za muziku, jakej zvuk se ti líbí atd.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Já osobně byl s tím jejich uchycením celkem spokojenej a problémy jsem s tím neměl, rozhodně mi to připadalo stabilnější než třeba u těch novej Artistů. Třeba samotný téčko na tomy mi připadá jednoduchý a funkční, líbí se mi ten otvor na stojan na splash. Pravda, že já s přechody moc nešteloval, nebyl důvod. Já osobně nehodnotím bubny podle toho, zda jsou korpusy navrtaný nebo ne, je to sice plus, ale není to zdaleka to hlavní. A k těm blánám...rockový zvuk, kde šlapák pěkně měkce mlaská, bubínek má středně dlouhý sustain a laděný od středu výš, tomy kapku podladěné s konkrétnějším zvukem a s o fous delším sustainem, rád bych zvýšil ten zvukovej schod mezi 12kou a 13kou vhodným výběrem blan a laděním. Chtěl bych dosáhnout podobného rozdílu zvuku, jako je mezi tomy s rozdílem průměru 2´´ Tak a teď babo raď...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Satčí si pouze pohrát s laděním, Cabrie nebýval problém naladit, hrajou dobře.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Ti dík za svéráznou ovšem výstižnou odpověď.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Jestli chceš rockovej zvuk tak tam dej Emperor na kotle, powerstroke nebo Emad na Velký buben a na bubínek Ambasador.
Každopádně bych na rokovej mlaskavvej podladěnej zvuk nedával pískovaný blány, ale to je jen můj názor.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Ještě to budu muset promyslet. Já na kopák nechtěl dávat písek! Má výběr rezonančních blan velkou váhu na výsledný zvuk? Rád bych použil ty svoje, jsou ok. (čirý Aquariany, poměrně slabý...) Připadá mi zbytečný kupovat za každou cenu nový - škoda peněz, raději koupím slušný úderný, hm? Jsem dost zvědavej, jakej pak bude výslednej zvuk...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Sa Aquarianama nemám žádný zkušenosti, co jsem o nich slyšel, tak jsou spíš pro tvrdě hrající bubeníky, ale to jsem jen tak vydedukoval z toho co se tu psalo, nemusí to být pravda, je jsem vysazenej na REMO a EVANS

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Mám teď možnost koupit nový blány 12,13,16,22,14SN. Hydraulic Evans a na bubínek Power Center Evans. Máš nějakou zkušenost s těmahle blánama...? Tan kluk je prodává komplet za litr, ale já se v tomhle moc nevyznám, tak bych si raději nechal poradit. Cena se mi ale zdá good.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

cena je gut, ale ty blány sou fakt "masitý" a bubny hodně "krotěj" je to "tlustší než pinstripy"....bez dozvuku, jak kdyby si dal na všechny bubny tlumítka...
Jestli hraješ trash death tak asi budou dobrý, na latinu to neni....

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Já je asi vezmu, za litr se to dá. vyzkouším, co to udělá a kdyžtak je můžu prodat. Za ten peníz se někdo chytí...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To je dobra koupe, vzdyt jenom blana na kopak by stala litr. Na hydrauliky jsem hral u kamose ve zkusebne (vid Baskeezi :) ), byly teda jen na tomech a dost se mi to zamlouvalo, vic nez Emperor s Pinstripem dohromady. Takovy stavnaty kozeny blany...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

no já blbec sem si jí koupil jednou na virbl:-) tak nechutně kulatý a suchý zvuky sem ještě z virblu neslyšel, mělo to zvuk jak elektronickej nanoymahovej virbl hašišmotó:-) pravda je ta, že se mi to chvíli děsně líbilo:-) no ono na virblu tama rockstar custom toho moc ke zkur**** nebylo:-)
ale na kopáku to může bejt docela masíčko!!!

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

taky asi dost záleží, co máš za bubínek... a jestlise se ti třebas takovej zvuk hodí do´´krámu´´. Uvidíme... :wink:

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

no, ale já na tom nebudu se zvukem asi o moc jinde, než jse byl tenkrát ty. S tou svijí 6,5x14 Pearl Forum - taková znouzecnost, ale lepší než hrát imaginárně :lol:

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Gilnar »

Tohle vypadá zajímavě... a za 10 000,-.
http://www.aukro.cz/item628487414_bici_ ... allic.html
Jen ta BARVA! :shock:

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Stýv »

Gilnar píše:Tohle vypadá zajímavě... a za 10 000,-.
http://www.aukro.cz/item628487414_bici_ ... allic.html
Jen ta BARVA! :shock:
Ta je na tom nejlepší :D

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Hugo Bos »

Stýv píše: Ta je na tom nejlepší :D
Bohužel, to sou ty nový....cabria new..Se starejma made in England to nemá nic společnýho.
Za ty prachy nebrat, sou to prostě krámy - jak po hw stránce, tak po zvukový. Barva nebarva.Nekoupil bych to ani ve zlatě za 8tyček

Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Stýv »

Hugo Bos píše:Bohužel, to sou ty nový....cabria new..Se starejma made in England to nemá nic společnýho.
Za ty prachy nebrat, sou to prostě krámy - jak po hw stránce, tak po zvukový. Barva nebarva.Nekoupil bych to ani ve zlatě za 8tyček
Proto říkám, že ta barva je na tom nejlepší :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Hugo Bos »

Sry sem nepobral :mrgreen: hehe
Jinak teda :shock: :shock: :shock: :shock:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Medák »

Hrál jsem na dvě soupravy Premier (jednou to byly Cabrie, podruhé nevím co přesně, ale typoval bych to taky na ně, oboje starší modely). Nehrají špatně, ale ty držáky tomů jsou úplně k ničemu. Je to snad horší než Stagg. Tomy na kulových držácích kloužou dolů a prakticky nejdou normálně nastavit. Uchycení na trnech je také otřesné. Potom se bubny opírají o sebe nebo ještě hůř o kopák. Vyhněte se jim obloukem! Co ale musím pochválit je kopák - hutný a basový, jak má být (hrál jsem na 20" i 22" a obojí pěkné!)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od Martin »

No já mám starý XPK-čka a na to, že ty bicí jsou mí vrstevnící, jsou skvělé... a s holderema na tomy nenám žádné problémy, vše drží jak má... taky asi záleží, jak se k tomu předchozí majitelé chovali :wink:
A musím říct, že nějaké M-birche se můžou oproti těm XPK-čkám jít zahrabat, i se svým volným uchycením tomů...

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Co si myslíte a anglických Premierech Cabria?

Příspěvek od RadimCep »

Zdravím.
Mám možnost koupit Premier Cabria, Made in England, pravděpodobně rok 2000, 22 10 12 14 rozměry, světle modrou metalízu lak za 6000kč.
Vůbec nevám co je to za materiál, nevíte někdo?
Taky nevím jestli to vzít, co myslíte?
Dík.

Odpovědět

Zpět na „Premier“