DC Drums

Vitas
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 12 zář 2010 13:36

Re: DC Drums

Příspěvek od Vitas »

Tak ja na ně hraju už rok a půl, takže je čas něco o o nich napsat. Mám ještě tu původní Tobbaco, s 22 kopákem.

Jak jsem předpokládal už tehdá přes rok zpět. Jako problém se ukazuje HW. Bicí hrajou opravdu skvěle, krásně vypadají... Ale HW se začíná ukazovat v ne uplně hezkém světle.

1. věc = Asi někdy před vánocema (něco přes rok používání) se mně rozpad snare stojan a to tim způsobem, že normálně praskla ta objímka kterou se utahujou nohy v roztáhlý nebo stáhlý podobě.
Obrázek

2. věc = povolujou se šibenice, ale až u posledního kloubu. Kdyz se to utahne na kost, tak to drží, ale nic jistýho.
Obrázek

Ještě FTT by mohl mít trošku delší nohy, ale to už se snese. A strhnul jsem závit na tom holderu. Byla to 8čka, ale když jsem tam dal jinou osmičku šroubek, tak to bylo v pohodě, takže ta klička byla nějaka 7,5 ...

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: DC Drums

Příspěvek od Šupi »

Co takhle reklamace? Pokud je máš rok a půl tak by měly být v záruce...a co se týče toho stojanu na snare, tak by ti to asi měli uznat ;-).

Vitas
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 12 zář 2010 13:36

Re: DC Drums

Příspěvek od Vitas »

Jsem línej to zabalit a izolepa to opravila stylově a drží už 3 měsice :D

Džej Tý
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 08 led 2012 16:16

Re: DC Drums

Příspěvek od Džej Tý »

Jo, ten stojan na virbl mě začíná taky už docela štvát, mám to všechno teprv 2 měsíce a ten stojan na snare má hroznou vůli v tý trůbce jak se šteluje rozpětí průměru bubnu a nejde to nijak vymezit. Ten HW je pravda trochu slabší, ale za tu cenu celý soupravy prostě někde museli ušetřit...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Hugo Bos »

Za ty peníze si myslim pořád dobrý. Nejde kupovat levné věci a mít všechno high endový.Lepší dobrej zvuk a blbej hw než dobrej hw a krabicovej zvuk

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od myša »

Hugo Bos píše:...Lepší dobrej zvuk a blbej hw než dobrej hw a krabicovej zvuk...
To si člověče nemyslím. Respektive dneska už se prodává velmi málo bubnů, které zvukově stojí za starou belu. I z nejnižší řady při dobrém výběru blan, správném naladění a hlavně šikovnýma rukama vytlučeš solidní zvuk. Mě ty bubny ovšem přestávají zajímat v moment, kdy i při utažení jak od prasete hh clutch neudrží mojí nohu, kdy se i dotažený virbl ve stojanu viklá, kdy nedrží kulové klouby tom holderů a kdy mám strach, že to rameno neudrží ride, ten spadne a následně rupne. HW je pro mě základ pohody za bubnama.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Hugo Bos »

No jenže to všechno se dá postupem času vcelku snadno buď opravit, nebo prostě koupit za tisícovku novej stojan... Kdežto když koupíš např.swingstáry, bubny od staggu, nebo sonory 505ky, nebo něco co opravdu ani sebe lepším lazením nerozehraješ...tak tam Ti dobrej HW prostě nepomůže. A vem si, že dáš za bubny 15-20tis. a máš hezky stojánky, ale hraješ na swingstary.
Proto mi přijde rozumnější kompromis koupit bubny, který hrajou s horším HW. Jasně, když jsou klouby v hajzlu, tak je to špatný, ale ty clutche apod. může vcelku jednoduše vyměnit. Tak zas nemluvím o tom, když se Ti to sejde a celej HW je nepoužitelnej. Ale tu a tam něco vyměnit mi přijde sjízdnější, než koupit bubny, na který chceš 10-20roků hrát a rveš si vlasy, protože s tim nic neuděláš, než to celý prodat.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DC Drums

Příspěvek od Koubas »

jako abych měl sadu za 19 litrů s timhle HW, to radši dát 25 litrů za Superstary. kdyby my z tý rozkejvaný šibenice měl spadnout ride, kterej stojí víc, než ty celý 507, tak by mi bylo jedno, že ty bubny krásně hrajou. jsou to bubny za 19 tisíc, koupíš tu novej stojan na virbl, tam šibenici a jseš v tom za další 3 tisíce. pak začneš mít pomalu strach, aby si nestrhnul při přeblaňování nějaký mušle nebo aby neupadly nohy na kopáku. zas tak levný ty DC nejsou, aby se stávalo tohle. m-birche stojí stejně, kvalita jinde, pearl vision stojí asi o 2500 víc a na těch stojanech se dá oběsit.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od myša »

Já jen vycházím ze zkušeností z posledních roků - hrávám často v klubech na erární bubny (Sonor 50X-300X, Catalina Club/Ash, apod.), všecky bubny jsou v dost otřesném stavu, ale během pěti, deseti minut jsem je schopný dostat do stavu, který kapele zvukově dobře poslouží. Dokonce to často odehraju i na erární virbl (a některé kousky se mi opravdu líbí). Zvukově jsem spokojen. Ale vím, že mě dycky dokáže dožrat rozviklaná stolička, stržené nebo neutahnutelné závity a naprosto idiotské hladké ramena u sonoráckých šibenic apod. To fakt teču. Já to mám prostě takhle :-)
A zvuk levných souprav všeobecně si myslím není tak zlý. Vždycky si to uvědomím v moment, kdy slyším nějakou svojí nahrávku - ty bubny mi prostě často zní dost podobně. Je to samozřejmě taky tím, že u méně kvalitních korpusů hledám ideální polohu třeba dvakrát, třikrát déle, než u Saturnů/Recordingů apod, ale s tím už se nějak počítá. Jsem přesvědčen, že 60% zvuku pochází od hráče, 20% od paličky a blány a 20% je barva dřeva. Samozřejmě je fajn, když je dřevo kvalitní, to nepopírám. Ve studiu se to určitě projeví. Bubny pak mají taky daleko míň hluchých pásem, třeba i víc rezonují (a my je pak dotlumujem gaffou). Klidně mě za to ukamenujte, ale já si to fakt myslím :-)

Zrovna nedávno jsem psal pro zahraničního manažera kapely Bitumen Beat požadavky na pořadatele, když nevezem vlastní bicí. Když jsem si to po sobě přečetl, tak jsem zjistil, že je mi skoro fuk, jaké to jsou bubny, hlavně když bude vysoká stolička, dobrý hw, slušné oblanění a v případě Sonorů ten jejich volský paklíč :-).

Ale třeba jsem taky jenom úchyl :oops:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Ač to zní od dovozce divně, já souhlasím :lol:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Sheafraidh »

Ja taky souhlasim - zvlast kdyz p. Honig rika o Sonor Smart Force, ze by se je nebal vzit na koncert (snad dokonce, ze je i mel na koncerte), tak to asi opravu nebude tak spatny s tema nizkyma radama :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Hugo Bos »

Jako s tím taky souhlasím. Ale nemluvil jsem o eráru, ale o tom co bych si koupil domů, kdyby na to přišlo.
Taky odehraju na všechno, a užiju si to. Užiju si to možná i proto, protože na to nemusím hrát pořád.
Jo, samozřejmě, když člověk někam přijde, tak špatnej HW je vražda a taky bych nedal ride na stojan, kterej stojí za hovno, o tom žádná.
Pouze jsem chtěl říct, kdybych si kupoval bubny, a neměl moc penězm , vybíral bych abych byl spokojenej se zvukem a HW se dá už dokoupit, nebo časem upgradovat až budou peníze.
Než dát ranec peněz za bubny, který nehrajou.
Když někde mám hrát, tak je mi taky jedno na co - uplně s Tebou souhlasím, zvuk z toho dostaneš, ale neříkej mi, že by sis koupil 505ky na dom - tak vidíš.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od myša »

Jo jasně. Myslím, že máme v podstatě stejný názor, jen s tím rozdílem, že já si myslím, že i Swingstary a 505tky relativně hrajou. Ale hw, co k nim dávají, bych se styděl zanést i do sběru. Mám doma Basix Custom - taky hrajou slušně, když se poladí. Přitom za pár korun. Ale brát je třikrát týdně na hraní? To bych skončil na psychiatrii i s jejich hw. Někde jsem tu kdysi dával mp3 nově přeblaněných a poladěných Basixů a ze srandy je vydával za Birch Custom Absolute, které někdo nabízí ke koupi. Lidi pochválili zvuk a říkali, že to je fajn kup, že do toho mám jít. Já bych levné bubny nezatracoval, co se zvuku týče.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Sheafraidh »

jo, ja bych si 505ky na doma nekoupil, na to jsem moc velkej magor :)
radsi jsem si pujcil hromadu penez, ktery splacim a jeste dlouho budu splacet - a vlastne, priznam se, ze jsem setril na HW (kupoval jsem vetsinou radu 400 misto 600)...

ale kdyz bych si treba nemohl pujcovat a musel to nejak udelat, tak bych mozna uvazovat, tak ty SmartForce mozna vezmu a k tomu HW rady 200 (a u neceho 400) - ale jen asi v opravdu teoreticke rovine...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Tak už je mám v pařátech :wink: Je to mazec!
http://www.drumcenter.cz/eshop/-dc42-dc ... 81359.html
fotogalerie zde (fotky z DC s jejich hw a činely, než jsem si je vyzvedl)
https://plus.google.com/photos/11050288 ... banner=pwa

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Sheafraidh »

To uz se to musi stavet na parkovisti, protoze do domu se to nevejde :)
Ale jinak to vypada paradne!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: DC Drums

Příspěvek od sasa »

tome, až tě přestane bavit jeden z těch velkejch kopáků a jeden velkej kotel, tak mi dej vědět ;-) to složení dřeva a obecně ty rozměry se mi celkem zamlouvaj.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Sašo, KOPÁKY jsou typická pomnožná jména – pluralia tantum – mají pouze tvar množného čísla. Jeden "kopák" je něco jako jedno "játro".

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: DC Drums

Příspěvek od Jan »

Krása. To je dobře, Tome, že sis zvolil lehčí hardware. Ono se to pak snadno nosí. :P

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

na těhle fotkách je jen ilustrační mechanika a činely z Drumcenteru, neboj :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Žilkoslav »

tomcorn píše:na těhle fotkách je jen ilustrační mechanika a činely z Drumcenteru, neboj :D
Takže rozměry tvých vlastních činelů budou relativní k rozměrům soupravy? :D
26" ride, 20", 22" crashe, 16" hihat, atd...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

ride 24, crashe 20+21+22+23, china 24, hihat 16

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: DC Drums

Příspěvek od Šupi »

tomcorn píše:ride 24, crashe 20+21+22+23, china 24, hihat 16
No do hajzlu! :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

crashe 22 a 23 musím hrát o chvíli dřív, dlouho nabíhají :D

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Grocker »

to máme plechy o celkové výměře 18694 čtverečních centimetrů. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“