DC Drums

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Mně se název DC drums líbí (a návaznost na dlouholetou dobrou práci Drumcenteru je logická). Jsou i diskutabilnější názvy (DDRUM snad původně znamenalo digital drums a teď dělají akutické), atd... Jen nevím, kde sebral Buhuš mandát na rozhodování, o čem smí nebo nesmí TOP slušně diskutovat.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

smurf píše:Já myslím, že sféra je DISKUSNÍ fórum, takže nemyslím, že je důvod někoho hned osočovat a umlčovat, když zveřejní svůj názor, byť teda určitě značkou DC nedisponuje, a tudíž mu to "nepřísluší". Kdyby takto reagoval každý, tak už by jaksi nebylo, ehm, o čem diskutovat...
Souhlas, ale upřesním. Jelikož TOP značkou DC nedisponuje, nepřísluší mu vyrábět něco pod tímto názvem, případně s názvem značky obchodovat, nebo používat logo. Diskutovat o názvu mu samozřejmě přísluší, stejně jako o designu, zvuku, atd. :wink:

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od smurf »

Rozumíme si. Já to myslel naopak, jen jako narážku. Jakože aby o tom mohl diskutovat, nemusí tou značkou disponovat. A DC, kteří si tuto "nálepku" vymysleli, budou o ní diskutovat těžko, sami musí nejlíp vědět, proč si dali tuto značku. A opět a zase, nemyslím si, že by záleželo na štítku tolik, jako na samotné zkutečnosti, že umí vyrobit bicí, které jsou srovnatelné se světovou špičkou, a to v domácích podmínkách.
Mimochodem, ještě by tady mohl někdo začít polemizovat o tom, že prodejna se stejným názvem je i v Polsku. Myslím, že ani tento fakt neubírá názvu na významu, a když tak uvažuju, těžko bych vymyslel výztižnější.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: DC Drums

Příspěvek od Olsztyn »

mě spíš vadí, že DC drums možná trochu jinej dovětek jsem už někde viděl, nemůžu si vzpomenout kde, pak jsou taky nějaky DC california drums.

Obrázek

Hodně známá značka jsou DC shoes usa,

Obrázek
a podobný logo jako opavský DC drums má kosmetika dermacol

Obrázek

Jak jinak to pojmenovat nevím, ale DC je žel dost používaný spojení

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od smurf »

No jo... :roll:
Ale zase třeba IH drums mi zní trochu divně. Asi je dneska dost těžké být originální. S bývalou kapelou jsem taky třikrát změnili název, protože vždycky někdo vygůglil, že už je stejně nazvaných skupin "tři ritě"...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

...nebo tady :lol:
Obrázek

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od smurf »

:lol: :lol: :lol:

Bohuš
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2009 20:41

Re: DC Drums

Příspěvek od Bohuš »

To fšici: nějak jste zapoměli na meritum věci, mi je úplně jedno jestli to někdo viděl, slyšel, nebo je to onaké atd. Mě, jako nezůčastněného zarazila tato věta "Nechtěj si dát rozumnější název? Nebo se chtěj hvězdně bratříčkovat po boku Drum Workshop?" Tohle je podle vás regulerní diskuse ? Jestli ano, registroval jsem se zbytečně.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DC Drums

Příspěvek od Koubas »

ono by bylo hnusný říct jim to takhle v opavě do očí, ale na fóru mezi bubeníkama, potencionálníma zakázníkama, je asi každýho věc, jaký slova volí a vždycky jsou nějaký důvody, proč má ten dotyčnej zrovna takový míněný o určitý značce. DC je prostě známý skrze DW, IH je známej scojí nákloností k týhle značce.

vždycky ale smrdí tyhle účelový týdenní registrace bez vyplněnýho profilu.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Bohuš píše:To fšici: nějak jste zapoměli na meritum věci, mi je úplně jedno jestli to někdo viděl, slyšel, nebo je to onaké atd. Mě, jako nezůčastněného zarazila tato věta "Nechtěj si dát rozumnější název? Nebo se chtěj hvězdně bratříčkovat po boku Drum Workshop?" Tohle je podle vás regulerní diskuse ? Jestli ano, registroval jsem se zbytečně.
Ano, je to trochu rýpavě napsáno, ale myslím, že to nevybočuje z limitů stále ještě slušně vedené debaty, na poměry sféry nic drsného (a to je to tu ještě prd oproti Pearl nebo Roddyho fóru :wink: ), takže bych to bral víc s nadhledem.

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od ToP »

Jsou i diskutabilnější názvy (DDRUM snad původně znamenalo digital drums a teď dělají akutické)
to je fakt. Stejnak je jedno, jak se to jmenuje - hlavní, že to pěkně hraje - radši bych stejně hrál na DC, než na DC drums (prostě stejně divný jako Drum Workshop drums), ale to je vážně prkotina. Tak jako tak by se mi zdálo nej vymyslet nějakej úplně novej název, neokoukanej, pač DC je, pravda, zkratka už s mnoha významama. A takovýhle bubny by si to i zasloužily. Ale jestli tu maj moje hlasitý spekulování má budit nějaký diskuzní nepokoje, tak toho nechám, to jsem v úmyslu fakt neměl hehe.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DC Drums

Příspěvek od Koubas »

mě vždycky přišlo, že by byla skvělá značka pro metaláky, jak ten malej capart pořád čmárá na dveře v osvícení od kubricka

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

REDRUM (murder) drums? Kult!!!! :lol: I když mně DC smysl dává. Tahle firma toho v bicích už dokázala hodně (prodejna, poradenství, repase, restaurátorské práce,...), vlastní custom bicí jsou logickým pokračováním jejich práce.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od smurf »

Ehm, nedá si stím pokoj, a nedá...
A já mu strašně fandím!!! :twisted:

http://www.drumcenter.cz/eshop/-21-dw-r ... 66037.html

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od DUMP »

Kaskadér :D Vypadaj suprově.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od tomcorn »

Moc hezké bubny.

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od Žilkoslav »

Rád bych slyšel jak to hraje. Pač jestli to hraje, jak to vypadá, tak to bude pošušňáníčko. :)

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: DC Drums

Příspěvek od bub7 »

Mě se moc líbí tenhle, nemít to do Opavy tak daleko, byl by už asi u mě doma :P http://www.drumcenter.cz/eshop/dc-drums ... 66234.html

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od mupet »

smurf píše: No, si myslím, že černá bude hrát stejně, jako třeba modrá (i když sakra, jak to bylo s tou černou, co pohlcuje.... :lol: ). Ale myslím, že když bys měl konkrétní požadavek, podepřený dostatečným množstvím financí, a podařilo se ti p. Honajzera překecat do stavby custom sady pro tebe, volba barvy by byla samozřejmě součástí objednávky, takže tohle bych neřešil.
OT: Mmch, já mám k černým bicím tak trochu despekt, protože černá barva je natolik profláklá, že se v ní dělá všechno, tedy i ty nejlevnější shity typu Stagg, apod. A z laického pohledu, když uvidí někdo DW v černé barvě, je mu to fuk, protože mu to nic neřekne, narozdíl od sady v nějakém pěkném efektním laku, který zaujme už na pohled.

...ne ne...když jsme hráli jako předskokani Joe Cockerovi v Ostravě, tak mě šíleně okouzlily právě černé DW...tedy byl to lak black ice..spolu se satin kováním...a když se k tomu přidal zvuk...měl jsem jasno...za co vyměním mé tehdejší oak custom. (to jen tak k té černé)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: DC Drums

Příspěvek od Sam Jr. »

dobře to říká Lang proč si vybral své nové DW v černé :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: DC Drums

Příspěvek od Koubas »

tak o tý černý to řekl dobře, ale ještě zajímavější je ta bílá. mě černý bicí taky tolik nebaví a už mám druhý, bohužel z bazaru si člověk nevybere. je ale pravda, že na levných sadách to jsou folie a lak působí úplně jinak, takže zase že by nejlevnější sada a černý DW dělaly i na laiky stejnej dojem, se říct asi nedá.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: DC Drums

Příspěvek od Sam Jr. »

taky sem vyměnil černou za bílou (perleť) :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: DC Drums

Příspěvek od DUMP »

Bílá je super, mě se líbí Saturnovská Arctic White.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Střední třída DC drums

Příspěvek od bub7 »

Už jste tohle zaregistrovali? http://www.drumcenter.cz/eshop/view-70.html

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední třída DC drums

Příspěvek od Drumman »

krasne povrchovky :) Natural Charcoal Burst s BD - 22" mi pripomina PDP co tam byly :) i den hw je peknej :) jen nevim jak to hraje :( DC by mohlo poskytnout nahravku :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní značky“