Zildjian Avedis Custom 14"

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Zildjian Avedis Custom 14"

Příspěvek od P.C. »

Zdravím znalce.
Co si myslíte o hi-hat Zildjian Avedis Custom 14" ?
Chystám se do ní jít (bazarová), tak bych chtěl slyšet názory zkušenějších...
Ňáká nahrávka by bodla... Těm na zildjian.com se nedá moc věřit.
Díky moc za info!!!
-Petr

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drumer »

porovnával jsem svoji avedis new beat 14 se zvukem na zildjian.com a docela to sedělo,tak nevím.Nicméně v těchto řadách asi nemůžeš sáhnout vedle

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jakože Zildjian A Custom zřejmě medium? to bude super volba, tahle řada je naprosto univerzální, super činely do všeho.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

presne jak rekl koubas...cinely uplne na vsecko...Univerzalni ... myslim si ze koupenim ji nic nezkazis , ale necekej zadnou bombu podle me...
Proste plechy pro cloveka , kterej nevi co chce :)
(jen osobni nazor , at me zas nekdo nespeskuje , ze se navazim do dobrejch cinelu)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

No ja kdybych kupoval profi plech, tak od toho rozhodne cekam bombu, a necejtim se pri koupi tak, ze ani jeste poradne nevim co chci :D sorr musel sem si rejpnout, to mas za nenavist vuci RUDE :D :D :D

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

DUMP píše:No ja kdybych kupoval profi plech, tak od toho rozhodne cekam bombu, a necejtim se pri koupi tak, ze ani jeste poradne nevim co chci :D sorr musel sem si rejpnout, to mas za nenavist vuci RUDE :D :D :D
Jasne ... nekomu se to muze libit ... ja sem tim proste tak vyjadril nazor na ty cinely
btw. Dneska se mi zdalo , ze nam RUDE koupili do dechovky... :twisted:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Tak dedek co se driv zivil hranim v dechovce mi na moje plechy nadava, prej je to hnus (ze jeho amatky znely lip :D ), a na RUDE chinu nadava zrovna nejvic :D Takze dechovkare by to asi pozabijelo. Sem mu chtel udelat radost tim, ze bych si tak za mesic objednal dva rude crashe, ale narazil sem na dobrej set AAX od sabianu nebo Z od zildjianu (taky urcite tvoje paleta :D) tak zkusim jak dechovkari reagujou na tyhle rady :D Jinak mi furt nadava ze mam hrozne dlouze znejici tomy (to tam mam pinky) a dlouze znejici kopak (mam tam emada s vetsim tlumenim, v bubnu teda nic neni), ze za nich amatky znely lip :D

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

DoktorJazz píše: ...btw. Dneska se mi zdalo , ze nam RUDE koupili do dechovky... :twisted:
Rude is best choice for real dech players!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hoši...toto je moc.

Jinak,ty Áčka mi moc nesedli. Nevím jestli je to tím, že mají v Lídlu nějaký blbý kousky, ale nevím nevím.
Zato Káčka mne chytly za srdce.
Pro mne je teď nejlepší volbou ten Anatolian. Všichni co je slyšeli říkají, že za ty prachy asi best zvuk na trhu. Ride jsem koupil za 6,200 a už tu byly názory že má hodně blízko k Avedis. Jak je to s výdrží se uvidí časem. Crash mám už zhruba 3/4 roku a zatím (ťuk,ťuk,ťuk...) drží. Takže tak. :)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

DUMP píše:Tak dedek co se driv zivil hranim v dechovce mi na moje plechy nadava, prej je to hnus (ze jeho amatky znely lip :D ), a na RUDE chinu nadava zrovna nejvic :D Takze dechovkare by to asi pozabijelo. Sem mu chtel udelat radost tim, ze bych si tak za mesic objednal dva rude crashe, ale narazil sem na dobrej set AAX od sabianu nebo Z od zildjianu (taky urcite tvoje paleta :D) tak zkusim jak dechovkari reagujou na tyhle rady :D Jinak mi furt nadava ze mam hrozne dlouze znejici tomy (to tam mam pinky) a dlouze znejici kopak (mam tam emada s vetsim tlumenim, v bubnu teda nic neni), ze za nich amatky znely lip :D
No jako ja hraju v Dechovem orchestru mladych , takze dirigent rozdili uz nepozna a ty decka co tam hrajou , tak sou kolikrat metatlisti az az , takze v tomhle by nebyl problem:-D
Kazdopadne amatky zni jak krabice od bot...to se shodnou vseci:-)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

BLeviathan píše: Rude is best choice for real dech players!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hoši...toto je moc.

Jinak,ty Áčka mi moc nesedli. Nevím jestli je to tím, že mají v Lídlu nějaký blbý kousky, ale nevím nevím.
Zato Káčka mne chytly za srdce.
Pro mne je teď nejlepší volbou ten Anatolian. Všichni co je slyšeli říkají, že za ty prachy asi best zvuk na trhu. Ride jsem koupil za 6,200 a už tu byly názory že má hodně blízko k Avedis. Jak je to s výdrží se uvidí časem. Crash mám už zhruba 3/4 roku a zatím (ťuk,ťuk,ťuk...) drží. Takže tak. :)
Ja furt nevim s tema Anatolianama ... se budu muset zbalit a jet do Opavy na pruzkum :wink:
Kazdopadne ty Hihatky vypadaj vcelku dobre...
Ale slysel sem jednu Chinu , a to bylo neco jako Bouchnuti do plechove Karoserie od Skodovky 120tky...Mozna to me odradilo...

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Hrál jsem na ultimate china boy asi 18" a taky jsem si říkal, že jsem slyšel už lepší (taky takovej nedomrdlej plechovej zvuk), ale pak jsem okusil Expression 20" chinu a už nikdy nechci nic jinýho! Jde o to fakt vybírat. Tohle nejsou Paisty,aby lezly z fabriky jeden skoro jak druhej. Je potřeba najít ten nejpovedenější kousek (je to ručně tepaný tak jsou tam dost odchylky)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

BLeviathan píše:Hrál jsem na ultimate china boy asi 18" a taky jsem si říkal, že jsem slyšel už lepší (taky takovej nedomrdlej plechovej zvuk), ale pak jsem okusil Expression 20" chinu a už nikdy nechci nic jinýho! Jde o to fakt vybírat. Tohle nejsou Paisty,aby lezly z fabriky jeden skoro jak druhej. Je potřeba najít ten nejpovedenější kousek (je to ručně tepaný tak jsou tam dost odchylky)
Stejne jako od Istanbulu:-)
Nedelaj nahodou neco s Nitkama v sobe?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

V signature seriích mají Bertram Engel 20" sizzle crash/ride, což je myslím zrovna s nýtkama.
http://www.anatoliancymbals.com/

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Thx

Příspěvek od P.C. »

Ok, dik za nazory dechovkaru :wink:
Uvidim jak to bude hrat, ale urcite to bude upgrade z Magiců :)
Diky.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

mně se A Custom líbí, sám mám 18" crash (je thin) a hraju s nim punk. zní to tak, jak by měl přesně crash znít. hajtku sem slyšel mastersound a ta byla moc dobrá. ale za tyhle peníze zase už musí hrát všechno.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Mastersound je tusim Kcko ne?

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já bych řekl že všechny Zildjiany od Avedis hrajou dobře...nevim teda jak hrajou Z custom ale ty taky nebudou špatný

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

DoktorJazz píše:Mastersound je tusim Kcko ne?
mastersound je myslim zildjian se zvlnenym spodkem :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

přesně, mastersound je jako sound edge od paiste, soundwave od meinlu a teď to začne dělat i Sabian.
a zetka, ty mám taky rád, dřív sem měl 14" avedis thin crash, ale jak sem koupil Z 12" splash, tak sem ho prodal...

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Ahaaaaa! Tak uz v tom mam jasno! :wink:
To je tak , kdyz se nekdo nezajma o Ztka ale radsi ma Sabiany a Istanbuly:-)

Chaester
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 13 pro 2006 18:40
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Chaester »

Hele a jak hrají ty mastersound zildjiany od Ačka 13'' nebo i 14'' nevíte někdo, nemáte zkoušenosti?

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Mastersound sa robia v rade K, A aj Z. Tiez som tu hajtku kedysi chcel, ale nakoniec som sa rozhodol pre inu. Mastersound maju vseobecne pekny zvuk, podla mna troska jemnejsi a "sycavy" oproti inym typom v tychto K/A radach (Acka maju jasnejsi zvuk nez K, vacsinou su aj troska vyssie ladene). Z-tka su uz dost heavy, hlasne a cinkave.

BTW, takto vyzera spodok K Mastersound 14" http://www.zildjian.com/images/products ... 1_1395.JPG

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

mastrsoundy sou neskutečně hlasitý a ostrý
honzova 14" má trošku kovovější zvuk ale dá se to

Chaester
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 13 pro 2006 18:40
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Chaester »

mě by se celkem hodila jemnější a sičivá hitka, ale právě nevím jestli mastersound by tomu odpovídaly.pisněte tu pls ještě někdo názory na Ačkovou mastersound ať už 13'' nebo 14''

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

tak to spíš káčko ne?

Odpovědět

Zpět na „Zildjian“