Zildjan "A" "K" "Z"

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Zildjan "A" "K" "Z"

Příspěvek od heller »

Jaký sou mezi nima rozdíly? Případně ještě v řadě custom? Díky

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

ve zvuku 8)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ve vaze, v barve, v lesku, v cene...charakteristiky jednotlivych modelovych rad najdes na http://www.zildjian.com

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

A je do popu, K je do jazzu a Z do metalu. :mrgreen: Hehehe.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Benbuben píše:A je do popu, K je do jazzu a Z do metalu. :mrgreen: Hehehe.
ja sem to tak nechtel jako psat ale... :twisted: :twisted: :twisted:

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

A ještě jeden dotaz. Paiste sound formula je slitina signuture? A jak je na tom v porovnání s Zildjan A customem, myslim ride. Dík

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Benbuben píše:A je do popu, K je do jazzu a Z do metalu. :mrgreen: Hehehe.
Co jsem slyšel crash 18 A custom, tak ten musí bejt teda do nakyho hard popu :) . Já hraju rock a byl to na mě moc velkej masakr..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já hrál na 18 A Custom thin punk, ale byl to takovej bezpohlavní činel, tak sem ho dal pryč. prostě úplně takovej zvuk, jak si ho každej asi představuje, a v tom je ten problém, naprosto zaměnitelnej zvuk. osobně bych se vyhnul ride z řady Z custom, naopak crashe a "splashe", to je na punk a metal fakt ideál.

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

...těžko škatulkovat, fakt těžko...já bych chtěl i do jazzu kovadlinku :D

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Rad bych zabrousil o hodne rad niz :oops: a zeptal se, jestli nekdo nevi rozdil, mezi Zildjian ZBT a Zildjian Scimitar :?:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Na Zildjian Scimitar som hral a ten zvuk bol dost suchy, crash rychlo doznieval, hajtka bola tiez dost nevyrazna, jedine co sa dalo zniest bol bell u ride cinelu.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Kurňa, krásna téma! :D Škoda že mi "ušla"! Nedá mi nepovedať pár viet.
1. A custom či už projection, fast alebo "normal" sú úžasné činely do akéhokoľvek typu hudby - stačí si len vybrať
2. K (custom alebo "normal") majú temnú charakteristiku, okrem malých thin crashov (14", 16") tie sú svietivejšie
3. Z power ride som použival v popine rovnako ako v iných žánroch, na lajfky a do štúdia je to od Zild. "ten" ultimatívny ride. (spolu s K custom Ride), zbytok je len do fakt hlasnej hudby. :)
4. Neškatulkujte pls činely podľa žánrov, lebo ma jebne! :D (aj keď viem, že žartujete) . Pripomína mi to totiž olejové pinstrajpy a čiernu farbu pohlcujúcu zvuk. :D :D

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

Nevim, možná sem divnej, ale měl sem vedle sebe 22" A custom a 20" Magic bronze a daleko víc se mi líbí ten Magic. Krásnej čistej průraznej zvuk.... ale vim, že je to věc vkusu...

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

a.
Naposledy upravil(a) DoktorJazz dne 05 říj 2007 10:42, celkem upraveno 1 x.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

drmr píše: 4. Neškatulkujte pls činely podľa žánrov, lebo ma jebne! :D (aj keď viem, že žartujete) . Pripomína mi to totiž olejové pinstrajpy a čiernu farbu pohlcujúcu zvuk. :D :D
Takze v Pinstrajpach olej neni?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

už jsem se bál, že emil si nespraví reputaci (nafouklou bublinu o tom, že emil tvrdí, že zildjiany nehrajou), protože mnozí zřejmě pochopili-překroutili jeho někdejší příspěvky tak, že zildjiany nemá rád, resp. že sou to činely, který nehrajou.... já doufám, že sem to pochopil správně a že to takhle emil nenapsal, protože každej bubeník ví, že zildjiany jsou dobrý plechy...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Tak to si asi milý Sašo jediný, kto pochopil moje príspevky správne! :D Písal som vždy iba o tom, čo sa mi dostalo pod ruku a ako fungoval obchodný vzťah.. Na činely ktoré som si "vyzobal" nemôžem povedať jedno krivé slovo. Škoda len, že to stálo nervy, čas a námahu.. Okrem toho, Zild. som si kupovával v Rakúsku dávno pred tým ako som mal s Lídlom zmluvu.. Preto tá kritika k výberu tu.. Toť vše..

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Ja sem nikdy ty prispevky od emila nepochopil tak , ze by nemel rad Zildjiany ale jen to , ze proste s nima byla na howno spoluprace...Podle me by dneska bylo stejne odvazne rict , ze Zildjiany nehrajou jako ze Brezove tomy zni levne :twisted:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

doprdele!!!!!!!!!!!! tu píšu příspěvek potím se u toho a nakonec mi to nejde odeslat!!!!!!!!!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

"otvoril som tůto ožahavů tému" z důvodu, že někteří zřejmě nečetli dosti pozorně celé diskuze a nabyli mylného dojmu, a to takového, že obrazně řečeno si o emilovi myslí: "Jó Frátrik, hmm, dokud byl endorser pro zildjian, tak ctil pravidlo, koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale jakmile už není, tak na zildjian naplival..... - nechce se mi to rozepisovat....."
mrzí mě to dvojnásob, protože si to myslí lidi, kteří pro bubeníky dělají dost a značně si jich vážím, proto jsem to znovu otevřel a chtěl aby drmr, uvedl svou pravdivou verzi - nezkreslenou, jasně napsanou a zřetelnou, abychom se už nemohli setkat s podobným názorem.....

PS: dokud byly Zildjiany u lídla tak s tvým názorem na výběr stopro souhlasím, dneska díky akcentu už opravdu je z čeho vybírat, za což jim díky.
Naposledy upravil(a) sasa dne 05 říj 2007 12:42, celkem upraveno 1 x.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

to se mi stava furt :wink:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Myslím, že ten kto má záujem a dá si tú prácu pohrabať sa v minuloročných témach pochopí jasne kde bol pes zakopaný. Nemal som a nemám záujem veci prifarbovať a nikdy som nepovedal nič, čo by sa nezakladalo na pravde. Jednak som si vedomý "otvorenosti" netu a možností gúgla (zdar morfe! :) ) a druhak nevidím dôvod pre ktorý by sa mali vykreslovať veci iba v růžových farbách. Tí, ktorí ma poznajú osobne vedia ako to mám a tí ktorí ma mejou, by si ten dôvod našli aj bez kauzy Zild.. Latentné mindráky a závisť fungujú všade, preto mi je úplne jedno, kto si čo myslí. Mail má na mňa hocikto a zatiaľ sa nestalo, že by som na akúkoľvek otázku neodpovedal.. lenže je jednoduchšie plkat nezmysly, ako sa na vec spýtať.. :D Toto majú naše národy spoločné.. :D

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Emile bud rad.
Zavist neni pro kazdeho...zavist si musis zaslouzit :wink:
Ja bych byl rad kdyby mi nekdo zavidel :(

Doski
Diskutér Sféry
Příspěvky: 180
Registrován: 25 zář 2003 13:18
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doski »

heller píše:Nevim, možná sem divnej, ale měl sem vedle sebe 22" A custom a 20" Magic bronze a daleko víc se mi líbí ten Magic. Krásnej čistej průraznej zvuk.... ale vim, že je to věc vkusu...
NEchápu. 22" A custom je muj vasněnej ride. Byl jsem z jeho zvuku úplně unešenej.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2DrJ: Hmmm, dík..! :D
btw, trošku sa to tu odkláňa od témy, tak už toho necháme.. :D

Odpovědět

Zpět na „Zildjian“