Zildjian ZXT ZHT ZBT

Bořejk
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2007 19:18
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Bořejk »

Zdravim, co si myslíte o těchhle? Ceny sou slušný ale nevim jestli se to vyplatí, žádnej amatér už sice nejsem ale zase na něco uplně extra nemám prachy a asi ani využizí. Tak jestli s něma někdo máte zkušenosti tak to sem pls hoďte, díky. Chtěl bych aby znělo už trochu čineloidně no, žádný plechy :)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Já mám ZXT a hraju na ní už hodně dlouho. Hihatka je taková hodné plechová, mně ten její zvuk vyhovuje. Ride je cinkavej, ale docela dost přeznívá ( i s podlepením ). Crash je bídnej, mně se teda moc nelíbí navíc mi už 2 kusy praskli. Pro začátečníka a nemajetného bubeníka je to sada do začátku slušná.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Mam 16" ZBT crasch.
Kupodivu hraje, libi se a v kontextu s profi plechama si nenecha jen tak nic libit..ale uz se louci..mam ho dva roky a prvni prasklina je tuna :D
Ale co zabrousi se a jede se dal..a navic za chviku budou anatoliany :wink: , tak z nej bude peknej zkusebnovej plech..
Za ty penize (2 000 Kč) hraje..jeste sem mel tu cest se 14" hajtkou ZBT..ta mi mocli nesedla, mocli tikava, zadny syceni, plechoidni..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ty ZHT by nemuseli bejt špatný, ale když by na to přišlo, koupil bych si Áčka v bazaru, minimálně hajtku a ride.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Zildjian ZBT

Příspěvek od RadimCep »

Já mám teda 2x 16" ZBT Crash a v pohodě... :) Mají pěkný zvuk, takový temný zvuk... Mě se jejich zvuk líbí...

admin91
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2007 00:48
Bydliště: trutnov
Kontaktovat uživatele:

ZBT

Příspěvek od admin91 »

Já mám 16" crash zbt a myslim si,že hraje hodně dobže za ty prachy...Je to zildkjian.Ještě sem se nresetkal u zildjianu se šmejdem nebo nehrajicím činelemmjak u vysokejch řad,tak u těch nižších..

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Zildjian ZHT

Příspěvek od Kajda »

16 Crash ..... tvrdší, pronikavý zvuk - připomíná mi dost Paiste 502, ale v hlasité muzice se dobře uplatní :wink:
20 Ride ..... hrozně dlouhý a ( pro mě ) nepříjemný dozvuk
14 Hi hat ..... přijde mi dost "nebarevná" ( kdybych já se jen dokázala pořádně vyjádřit :roll: ), takový "tupý" zvuk

Celkem jsou ty činely vhodné spíš do rockové muziky, rozhodně bych je nepoužila např. na jazz, swing, funky atd.
Raději bych se poohlídla po použitých činelech vyšších řad, než koupit tyto nové ( jedině snad ten Crash ).
Toť můj subjektivní názor :D

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od premik »

kup si Paiste PST5 sada hi hat 14 crash 16 ride 20 se dá koupit za 10 400 Kč.Jsou to muzikální činely za dobrej peníz,se širokou možností využití

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od premik »

jinak od Zildjianu začínej A Custom ,K,Z,Avedis,protože ty levné zildjiany mají pouze ten nápis,nikoliv ten zvuk.Ovšem kdysi se dělala řada Scimitar Bronze Rock ,a to docela šumělo solidně,měl jsem je v roce 1993 a dodnes na ně mlátí můj kámoš a pořád držej pohromadě.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od milq »

Na Scimitar som asi 3x hral na celu sadu a moc ma ten zvuk neoslovil.
Kazdopadne sa vyplati doplatit a kupit si od Zildjianu naozaj az vyssie rady...stoji to za to...

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Pajas »

premik píše:Scimitar Bronze Rock ,a to docela šumělo solidně,měl jsem je v roce 1993 a dodnes na ně mlátí můj kámoš a pořád držej pohromadě.
jo,já mám ještě hajtku a ride,16 crash už "odešel" :) hraje to obstojně,mám je od 94 roku a jsem spokojenej,měnit zatím nebudu :wink:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od RadimCep »

Já nevím mám dva crashe ZBT a celkem se mi zvuk libí.. ale hh bych šel asi do A nebo K.. :)

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od martin.bystrice »

Já mám ZBT crash ride 18 a ten zvuk se mě líbí a používám ho jako ride i jako crash protože čekám až přijde chlápkovi do hudebnin crash 14 na kterou mě má dojít šibenice Amati. Časem počítám že bych si kůpil crash 16 uvidíme.

Abbry
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2006 19:26

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Abbry »

Nevíte kdo má v prodeji činely Zildjian,ZXT-Titanium? Dříve jsem je našel v Lídl Music,ale dnes maj snad dva kousky :-(

Tomto
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2008 17:48

Zildjian ZXT

Příspěvek od Tomto »

Co na ně řikáte?? dík
Naposledy upravil(a) Tomto dne 19 kvě 2020 20:04, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Sloučeno se stejným tématem, Adrub :wink:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Zildjian ZXT

Příspěvek od RadimCep »

Nehrají špatně, ale dalo by se pořídit i líp... (Anatolian)

Martinkaaa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2008 15:33

Zildjian ZXT Rock ???

Příspěvek od Martinkaaa »

Ahoj,
chci si poridit novy cinely (mam sadu paiste 101 a povesit si tam poklicky od hrncu asi bych nepoznala rozdil :D ) a zaujaly me tyhle zildjiany: http://kytary.cz/zildjian-zxt-rock-box/ ... 04:0:0:1:0 , teda presneji:

Hi-hat http://kytary.cz/zildjian-zxt-rock-hi-h ... 87:0:0:1:0
Crash http://kytary.cz/zildjian-zxt-rock-cras ... 68:0:0:1:0
Ride http://kytary.cz/zildjian-zxt-rock-ride ... 57:0:0:1:0

...nemate s nima nekdo naky zkusenosti? predem dik moc :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zildjian ZXT Rock ???

Příspěvek od Koubas »

mám zkušenost s tim crashem a podle mě je hroznej, je to totiž strašně masivní kus železa, kterej hraje jenom pokud se do něj mlátí veškerou silou.
spíš bych doporučil paiste Alpha, kde je dost širokej výběr modelů.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Kajda »

Přesunuto do patřičného tématu.

Martinkaaa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2008 15:33

Re: Zildjian ZXT Rock ???

Příspěvek od Martinkaaa »

Koubas píše:mám zkušenost s tim crashem a podle mě je hroznej, je to totiž strašně masivní kus železa, kterej hraje jenom pokud se do něj mlátí veškerou silou.
spíš bych doporučil paiste Alpha, kde je dost širokej výběr modelů.
veskerou silou? to neni problem, sem velka holka :mrgreen: ok, tak teda ne no, me se jen libily ty kratery v nich :D ale paistu se docela bojim :( (nehraju moc dlouho takze zkusenosti nula nula nic :D ), ale co mi rikal treba muj ucitel bicich (zoran svrcek kdo znate) tak jsou jen strasne predrazeny 8) :roll:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Koubas »

tak jen předražený opravdu nejsou, jsou to špičkový činely, navíc nedávno trvale zlevnily zhruba o 20%. ty Alphy jsou sice trošičku dražší, než ty ZXT, ale hrajou určitě líp. navíc třeba DUMP tady prodává levně ride z druhý ruky v super stavu.

Martinkaaa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2008 15:33

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Martinkaaa »

Koubas píše:tak jen předražený opravdu nejsou, jsou to špičkový činely, navíc nedávno trvale zlevnily zhruba o 20%. ty Alphy jsou sice trošičku dražší, než ty ZXT, ale hrajou určitě líp. navíc třeba DUMP tady prodává levně ride z druhý ruky v super stavu.
nemyslela sem tim ze by byly spatny, tak se hned necil 8) :wink: ostatne uz mam asi po problemu, byla sem se na ne poptat v kytarach a od ochotneho pana prodavajiciho sem zjistila ze alphy sou sice dobry (hihat se mi fakt libila :D ), ale pro me dost nevhodny (znej vazne hrozne dlouho), takze mi objednal na vyzkouseni hajtku od tech zxt a uvidim :)

Adon
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 lis 2007 16:29
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od Adon »

Já mám ZXT Rock hi-hat 14" crashe 16", 18" a ride 20".
Jak už psal Koubas ten crash 16" je fakt hroznej za to 18" zní podle mě hodně dobře a ride je taky good.
Navíc po necelých dvou letech mi praskla hi-hat a crash 18" :( takže přijde na řadu broušení :twisted:

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od freerider »

Nechtělo se mi zakládat nové vlákno, napíšu to sem.

Před třemi měsíci jsem přešel ze Sabian B8Pro na Zildjian ZHT (Rock). Po té době se pokusím porovnat. Jako vzorky pro porovnání: Meinl Amun, Paiste PST5, Sabian B8Pro - různé činely

Nejsem ani profík, ani prodejce, jsem jen bubeník, který musí z finančních důvodů řešit činely do cca 10 tis. Kč. (proto jsou zde prostě činely, které do této kategorie patří - nemůžu reflektovat na názory typu, Meinl Byzance nebo Zildjan A Custom jsou muzikálnější - ano s největší pravděpodobností jsou, ale za cenu celé sady levnějších si koupím stěží Ride - i když bych rád, nemůžu si to dovolit, ale chci hrát a dělat muziku tak, jak mi situace dovolí)

Začnu od základu - Hi-Hat. 14" ZHT Rock - je tvrdá - opravdu jsou to kusy plechu.
Hodí se do tvrdší muziky, má poměrně dlouhý dozvuk, nezní však plechově,
má takové to cvrlikání při rychlejším hraní a subjektivně musím říci, že se mi zvukově velmi líbí i proto, že se s ní krásně pracuje - má poměrně hezký zvuk i polootevřená,
při hře na otevřenou hraje taky, ale je opravdu hlasitá. V porovnání se Sabian B8 pro dle mě jasně vítězí je jasnější, čistější a přímočařejší.

12" splash - nezklame, ale ani nenadchne - má poměrně plechový zvuk, bohužel pro něj doznívá déle, než je zdrávo - porovnával jsem s PST 5 - zde Paiste dle mě vyhrál

16" Rock Crash - srovnání s Meinl Amun 16" Crash - tohle je asi nejtěžší srovnání. Zildjian má jasný zvuk, přiměřený dozvuk, je to takové šustění, které se projeví hodně při postupném rozeznívání činelu přes hranu. Tohle Amun postrádá - má dle mě kratší dozvuk a je takový zastřenější. Naopak při razantnější hře se projeví výhoda kratšího dozvuku u Meinlu - ten činel je průrazný, zdá se mi muzikálnější. Pokud bych si mohl vybrat, bral bych oba. Nutno však podotknout, že Meinl se k Zildjanu do sestavy nehodí.

18" Rock Crash - tenhle činel mě docela překvapil - je to zase kus plechu, projeví se při razantní hře - má delší, ale velmi jasný dozvuk, konkrétní tón, který však není syrový. Je to dle mě nejpovedenější činel z této sady. Ve srovnání se Sabian B8 Pro ve stejné velikosti naprosto zvítězil.
Navíc - zkusil jsem jej používat jako Ride - překvapil také, má krásný zvuk při hře na pupek, ale na ride je příliš vysoký.

20" Rock Ride - Zildjian má dozvuk velmi dlouhý, při hře je konkrétní, není nějak zastřený. Co by mohlo potenciálního kupce odradit je právě ten dozvuk, protože Ride ZHT zní opravdu dlouho, ale jasně - zde už spíše jde o styl, v jakém se používá. Pupek je krásná záležitost. Srovnání se dvěma Ridy Sabian B8 (nikoli Pro) a Meinl Amun. Sabian má dle mě hlubší tón, není tak konkrétní, má krátký dozvuk - spíš se mi jeví jako Crash/ride - možná byl i tak myšlen. Se Zildjianem prohrává. Amun je jasnější, má takový stříbřitý zvuk, dozvuk akorát, ale zase pupek se mi zdá u Zildjianu lepší. Zde je to dle mě velmi těsné, ale kvůli tomu pro někoho nepříjemnému dozvuku u ZHT vítězí Amun.

Na závěr: dle mého názoru jsem koupil velmi slušné činely na amatérské hraní. Toužím ještě po 14" ZHT Fast Crash, ten nemám s čím srovnat, pokud bych jej koupil, tak sada 3x Crash (14, 16, 18), 14 HH, 12 splash a 20 Ride mne vyjde na 11 500 Kč, což při této sestavě činelů je cena dle mě velmi zajímavá.
Zde na sféře jsem samozřejmě uvažoval nad názory koupit jetý činely z vyšších řad postupně - na tuto cenu bych se pravděpodobně nedostal a také jsem se chtěl vyhnout riziku hraného činelu (už mám dvě nemilé zkušenosti).

Nu a teď do mě :D :D :D

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian ZXT ZHT ZBT

Příspěvek od DUMP »

takže do tebe :D
Za ty dvě vejš zmíněný sady by sis mohl pořídit docela slušnej základ z vyšší řady, já třeba koupil u Thomanna sadu Sabian AAX (stage hi-hat, stage ride, 2 xplosion crashe) cca za 15 000 a sem s nima nadmíru spokojenej už přes dva roky.

Odpovědět

Zpět na „Zildjian“