Zildjian pitch black box set

Odpovědět
Bilik
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 led 2009 17:14

Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Bilik »

Zdarec hoši, chtěl jsem se zeptat jestli už někdo někdy slyšel nebo vyzkoušel, nebo jestli dokonce má tuhle sadu aspoň jeden činel z teto sady činelů :wink: moc by mě to zajimalo jakej na to máte nazor celkově v porovnání třeba s jinýma sadama činelů :D dik moc za jakoukoli odpověd mějte se ahoj :) http://www.muzikant.cz/bici-nastroje-5/ ... -61109.php
Naposledy upravil(a) Bilik dne 16 kvě 2009 12:39, celkem upraveno 1 x.

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od milq »

Pocul som len nahravku a moc sa mi nepacili. Na moj vkus su dost hlucne a maju velmi dlhy dozvuk, povedal by som, ze ide skor o imidzovky pre zacinajucich a mierne pokrocilych hracov, ktori hraju hlucnejsiu muziku. Urcite sa ale najdu ludia, ktorym sa budu pacit :D

Bilik
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 led 2009 17:14

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Bilik »

Zdarec tak mě už konečně došli ty moje Zildjiany Pitch Black mam crash 18 pak Ride 22 a Hit-ah 15, ze začátku mě přišli strašně hlučný pač jsem vlastnil sadu Paistů 201, a musím říct že se to nedá srovnat. Abych začal tak ta hajtka má pěkně pronikavej zvuk, když je sešláplá. Když je povolená ještě lepší stačí to jen hladit :lol: , ten Crash osumnáctka k tomu asi není co dodat prostě tenhle zvuk se neztratí nikde, čím větší úder tím lepší zvuk :wink:, no Ride je zvonivej mohl by bejt víc cinkavější nevim jak to jinak říct. Když to celkově zhodnotím tak sem určitě v žádným případě neudělal chybu. Bral sem to z Ebay (USA) takže za 6 klacků aji s dopravou krása pohledět. Jo a ohledně toho předchozího příspěvku kdo tady měl tak podle netu to hodnotit teda v žáným příapdě nejde, je to uplně něco jinýho na netu to zní jak plechy tady ze slévarny co mě dones Míra Slávkuj :lol:

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od smurf »

Zdravíčko, najde se tu ještě někdo, kdo tyhle plechy má, nebo je aspoň pořádně obouchal? Co si o nich myslíte? Nějaké postřehy, pocity, bla bla...
Dá se to k něčemu přirovnat, tedy zvukově? A kvalitativně? Je to jen masírka na design, jako přebarvené Alphy, nebo jsou lepší?

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od DUMP »

Za těch 6000, za kterejch to pořídil Bilik z e-baye je to luxus, ale za normální cenu mi přídou opravdu hodně špatný. Neslyšel sem je naživo ale nahrávky na youtube řekly dost.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od smurf »

No, těch skoro 1200 bych za ně taky nedal. Ale dá se i podstatně levněji. Akorát možnost vyzkoušení mizivá. Na You tube toho moc není, a nahrávky se dost liší. A je pravda, že na Tube i super plechy znějí jak z prdele, když je oťukává nějaké dřevo, a snímá kamerovým mikrákem přímo před činelem (ideální je to u hihat, tam pokud není tovární nahrávka, tak jsou z toho skoro vždycky jen pokličky).
Proto se ptám, jestli má někdo přímou zkušenost s těmito činely, a může je srovnat s ostatními, s kterými má zkušenost.

bacodrum
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2006 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od bacodrum »

Nevíte, jestli jsou černý i ze spodní strany. Na všech obrázkách jsou vyfocený jenom z horní strany :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Wind »

Co vím, tak jo kromě hajtky (tam jsou vnitřní strany bronzový normálně)... A co jsem slyšel tak nebrat :D

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Fogel »

dufam ze nikoho neurazim, ale ... taketo zalezitosti ako zildi pitch black, alebo paiste black alpha... to musi byt strasny hnoj :lol:

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od VladikS »

Pitch Black možná, ale Alphy bych hnojem rozhodně nenazval...

bacodrum
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 21 říj 2006 18:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od bacodrum »

Tak jsem ještě našel nějaké starší recenze z muzikusu, kde se popisuje, jak je to s tou černou barvou i z druhé strany:
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... uben~2010/

btw, byla tam i recenze na sérii ZHT http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-tes ... ezen~2008/ Tuto sadu mám a jak jsem z toho pochopil, tak bych si přechodem na černou sadu asi moc nepolepšil. Hraju sice převážně tvrdší muziku, ale podle toho, co tam píšou, tak ta série pitch black je určená převážně na razantní hru a proč být omezený jenom na to. Tak nevím :-(

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Sheafraidh »

Ono, co jsem jednou zkousel nejaky podobny cerny cinely, tak to vliv na zvuk ma - prislo mi, ze to ztraci takovou tu sypkost a je to dost "urvane" a prave, aby to alespon trochu znelo, je potreba do toho dat poradnou ranu.
Nekde jsem cetl Neil Peart (jeho TimeMachine design) s tim resil nejake problemy, resp. ty, co to meli udelat. Nakonec to udelali jen lehce po okrajich a v zadnem pripade po cele plose. Prijde mi to jako relevantni dukaz, ze to ma vliv na zvuk.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od tomcorn »

Kdysi jsem měl sadu Paiste Rude a uvažoval jsem o nabarvení načerno originál ve fabrice. Napsali mi, že to samozřejmě není za peníze problém, ale ať počítám, že se razantně změní zvuk díky nanesení barvy. Nakonec jsem se na to vyprdl.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Zildjian pitch black box set

Příspěvek od Koubas »

tak já si myslim, že ta barva z toho udělá v zásadě nesoustruženej činel, aspoň co jsem tak viděl tu černou a bílou barvu. ty coloursound za 80. let mi přišly, že používaly jinou techologii a ten lak byl mnohem tenčí

Odpovědět

Zpět na „Zildjian“