Hi-Hat Zildjian

Odpovědět
Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Zdravím, tak si listuju v drumcentru a narazil sem na tuhle Hi-Hat http://www.drumcenter.cz/eshop/zildjian ... 63468.html Tak se chci zeptat má cenu to kupovat? Poněvač bych potřeboval novou Hi-Hat. Jo a pak tam je ještě 1 http://www.drumcenter.cz/eshop/zildjian ... 61207.html Tak nevím pro jakou
se mám rozhodnout.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od tomcorn »

Cena dobrá, dle popisu hihatek a tvého profilu spíš ta první, nicméně hybaj vyzkoušet a uvidíš nejlépe sám :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Radim »

Také určitě spíše ta první. Ale co by to mohlo být za typ? Snad nějaký starší, přeleštěný Avedis?
Ta druhá bude nejspíše "papírek", do jazzíku a lehčích stylů.

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od odietamo_drummer »

...jono co by ta první mohla být za typ?? dokonce to vypadá jako by to nebyly plechy ze stejného setu, ale možná to je jenom osvětlením té fotky :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Koubas »

ten činel vpravo mi silně připomíná scimitar a do toho bych nešel.

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Squeez »

Ahoj, na hudebnimbazaru se objevil tenhle inzerát - http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 ... =25&order= - Chlapík by byl ochotnej mi dát týden na vyzkoušení, jelikož je ode mě daleko. Nicméně si říkám, jestli to fakt je Zildjian, nebo není. Nevidím na tom ani žádný ražení, navíc i ostatní inzeráty jsou takový o ničem a plný gramatickejch chyb. A ty jeho Premiery vypadaj hrozně...

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od dadoch »

Napiš si určitě o fotku ražení, starší hajtky od Zildjianu ho mají dost výrazný. Pokud tam žádný není, tak bych pochyboval.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Koubas »

tohle může bejt klidně áčková hajtka, stejně tak to může bejt i scimitar, fotky nic moc, určitě by pomohlo mít jí na vyzkoušení, scimitary jsou těžší a ostrý činely z B8, na bazarech to často lidi zaměňujou za áčka, protože je na tom napsáno zildjian avedis.

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od bubenik.zt »

Vypadá to jako Avedis z 60-70let. Používám rock hi-hat ze 70tých a vypadá asi tak nějak. Scimitar to nebude, ten byl strojově tepaný, pokus se nepletu....

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Squeez »

No na prosbu o vyražený značky ještě neodepsal, tak snad se to snaží někde pořídit. Druhá věc je, že to, že je to vintage Avedis, může znamenat, že to je papírová hajtka na šlapání k jazzu, nebo třeba New Beat, což by se mi asi zamlouvalo víc... Nebo jaká to může být ještě varianta?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od bubenik.zt »

Jak říkám, mám Rock Hi-hat, tištěná loga jsou již pouze na vnitřních plochách a jsou tzv Hollow logos, tedy dutá(obrys). To rozhodně nejsou papíráky. Zbývá jedině hodit to na váhu:-). Za tu cenu by to byl dobrej kauf, pokud jsou v pořádku...Já za ně dal 4000,- z Usa.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Koubas »

já si myslim, že i vzhledem k ceně to scimitar je tak na 70%, ano, strojově tepaný byly, ale na tomhle neni nic, co by naznačovalo, že by to strojovka bejt nemohla. ten jeden činel je tak moc sleštěnej, že se barevně hodně blíží slitině B8. takhle od monitorů to asi nevyřešíme, tahle hajtka se musí stoprocentně vyzkoušet, kupovat to naslepo je k ničemu. ale 2200 za nehrající scimitar by bylo moc.

Uživatelský avatar
Squeez
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 266
Registrován: 01 čer 2006 16:50
Bydliště: Třebíč

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Squeez »

Jak říkám, (pokud to teda ještě platí,) slíbil, že by mi dal týden na vyzkoušení. Ale teda pořád neodepsal, takže se možná chlápek lekl!
Scimitarem bych si asi nepomohl, mám Turkish Fusion, což je moc dobrá HH, ale až moc orientální bych tak řekl, líbilo by se mi možná něco víc mainstreamovějšího (např. Istanbul Mehmet Traditional medium).

EDIT: Když se na to teď ještě jednou dívám, tak ten pravej činel má vlevo na hraně nějakej výkus...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Zildjian

Příspěvek od Koubas »

mám na prodej istanbul agop traditional regular, ale 13"

Odpovědět

Zpět na „Zildjian“