Sabian AA

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Sabian AA

Příspěvek od Trade »

Co si myslíte o téhle řadě činelů? Jde mi především o HH. Docela mi oslovila 15'' Regular HH, ale ta cena neni nejmenší a i když se mi zvuk hodně líbí, tak se obracím na zkušenější, jestli třeba neznáte něco podobného ale o něco levněji, nebo vítám jakékoliv připomínky rady, etc...Zatím u mně ale tahle HH ve svojí cenový kategorii vede.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

AAčka rulez, hrál jsem na ně, líběj se mi a nejsou zas tak přespříliš mastný. A některý AAXka taky stojej za řeč... ;)

Až budou penízky, jdu do nich.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Občas hrávám na 14" AAX a nemám k ní výhrady.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Co se mi hodně nelíbí, je zvuk AA Metal-X, zní strašně plechově podle mně...a jako, že metal hraju, tak bych v životě nesáhl po těchhle činelech,ač jsou právě třeba v Muzikusu na tuhle muziku doporučovány (pravda, není metal jako metal), když zůstanu u týhle řady, tak hned po regular verzi se mi hodně líbí fusion, ale do výše zmíněné muziky by to asi moc nesedlo...Ovšem musím podotknout, že jsem slyšel jen samply ze stránek Sabianu...jen se obávám, že v Plzni nenajdu obchod, kde je budu moct vyzkoušet. V BH Music mají činelů poskrovnu a co sem tam byl naposledy tak hlavně Paiste, jestli se nepletu, tak zkusím ještě Houdka.

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

AA

Příspěvek od P.C. »

Cus, mam doma AA fast crash 17" . Nema chybu! :D :D :D

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

mam doma AA 18, 19 metal-x crashe (hehe trade :)) a veril bych ze u mensich rozmeru mozna muze byt plechovost... ale u mych modelu bych plechovost nehledal ani nahodou.. spis je to zvuk, ktery asi nesedne kazdemu.. rekl bych ze tahle rada produkuje pomerne znatelne zakladni ton, ktery je doplnen nastupovym crashem.. Nerekl bych, ze se tyhle cinely hodi do metalu...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Ještě bych zapomněl na výbornej crash AAX dark 16" 8)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Psyker: Já taky ne, konkrétně se mi nelíbil zvuk hihatky AA metal-x. Já bych řekl, že se do metalu taky moc nehodí, spíš si ho dokážu představit v nějakym hard rocku a nebo spíš punku:) Ale to je možná tim, že se mi ten zvuk prostě nelíbí:)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Trade: Tak HH jsem jeste neslysel. Jinak ty cinely nevim, jestli bych je zaradil do podobnych odvetvi jako by jsi radil ty. Prijdou mi docela muzikalni, ale je to asi o vkusu...jako vsechno.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Sem si poslechnul ukázky těch AA metal-X na stránkách Sabianu. Ty crashe se mi líběji. Hlasitý a explozivní :) . Ale chtělo by to slyšet na živo.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Vlastne vubec by bylo zajimave porovnat sve skusenosti s nahravkami na webu sabianu. Docela mi prijde, ze mnoho crashu ma podobny zvuk v realu to mozna zni trosku jinak. Jake s tim mate skusenosti ?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Zkušenost je taková že nahrávky na webu jsou hodně odlišný od toho jk to hraje v reálu.
Je to asi daný tím že je to nahrávaný ve studiu kde je jakejkoliv další zvuk, odraz pohlcenej, takže tím pádem je slyšet opravdu jen to tělo toho činelu. Takže se na to asi až tak moc dávat nedá.
Srovnával jsem svoje HH s nahrávkou a je to tam, ale ve skutečnosti jsou ty činely mnohem bohatší a hlasitější a vůbec jiný ;-)

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

No,co se týče ukázek na Zildjianu,tak bych řekl že ty crashe co mám si jsou podobný jen tak trochu,ale splash bych řekl že je téměř totožnej v reále i na ukázce.. 8)
Podle mě člověk slyší dobře "typ zkuku" ale jinak to asi není přiliš přesný..
Naprosto souhlas s Morphem že ty činely jsou ve skutečnosti.....viz výše.. 8)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

ja v hudebce v orchestru hraju na 20 14 16 aa rock a stoji to za prd-ride nema zadnou barvu,jen to rockove cinka,hajtka je silene urvana a tvrda a hrozne nezajimava.ten crash docela ujde,ale ma priserne moc alikvot a je to tluste a vysoke..pak je tam jeste 16 aax metal crash-ten se mi z tech acek "libi" asi nejvic,ale taky to neni nic extra-je takovy stredovy a neprosadi se a ma pomerne hnusny dozvuk...
na druhou stranu takovy vault artisan light ride 20 je asi to nejhezci,co sem zatim od sabianu slysel...ale to jsme uz nekde jinde no....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Co bys čekal, když je na tom napsáno "rock"? Jazzově vybroušený lahodný zvuk? Ha ha ha. ;)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

je mi uplne jedno,co je na tom napsano,nebo pro co to je "urceno".myslim,ze i rockovy cinel se mi muze libit,ale tento aa je alespon pro mne humus.kdyz aa crash porovnam treba s asi 20 roku starym 18" 2002 crasem,co ma znamy,tak je to nebe a dudy a nebal bych se to pouzit v jakekoli hudbe,ne jen v rocku,do kt.jsou 2002 "primarne urceny".takze asi tak

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

zdarec!! chci se vás zeptat na jednu věc: mám 5500 a chci si za ně koupit nějaký hihat činely, dá se za tu cenu sehnat něco slušnýho? prosím poraďte...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já bych si ještě maličko našetřil, být tebou...přihoď dva a půl tisíce a už to bude moc pěkný.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

ja si myslim, ze aj za 5,5 sa da kupit celkom slusna hi-hat. ak ti to nesuri, tak checkuj inzerciu na nete a cakaj na tu spravnu kupu. ale daj pozor, aby si nekupil paiste 2002 s dierkou v klobuku. jednemu sa to tu podarilo, a bola to celkom sranda citat prispevky od chalanov.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Mysa.. no u Tebe bych rekl ze je to otazka vkusu .. nekdo jiny by byl treba nadseny.

Anonym- no, za par tisic uz vydrzi o par let dyl :)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no, kupuju si eště k tomu hihat stojan tama iron cobra, nemusim mit nic extra, stejně to bude zavřený ve zkušebně

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

to akoze tama iron cobra je nic moc?

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Anonym: A když budeš někde hrát, tak budeš máchat do vzduchu? Myslím, když je budeš mít zavřený ve zkušebně...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Myslíš, že bych chtěla kapela nějakého anonyma za bicími? To radši nějakého bubeníka se jménem, ne? Já být anonym, tak taky radši anonymně sedím za bicími jenom ve zkušebně, abych si neuřízl kus ostudy, pak by se na mě mohli zlobit i ostatní anonymové, že jim dělám špatné renomé...

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bubnos píše:ja si myslim, ze aj za 5,5 sa da kupit celkom slusna hi-hat. ak ti to nesuri, tak checkuj inzerciu na nete a cakaj na tu spravnu kupu. ale daj pozor, aby si nekupil paiste 2002 s dierkou v klobuku. jednemu sa to tu podarilo, a bola to celkom sranda citat prispevky od chalanov.
i s dírou v klobúku je to za 2500 nejlepší hajtka na světě, vole. a já vo ní věděl, když sem to kupoval. ta hajtka tě eště přežije, má za sebou už 30 let hraní a nejmíň 100 před sebou. kdo by se mi chtěl smát, fotka díry v profilu.

Odpovědět

Zpět na „Sabian“