Sabian HH nebo HHX

tomino
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 pro 2005 15:01

Sabian HH nebo HHX

Příspěvek od tomino »

Cus lidi chtel sem se zeptat na vase nazory ohledne pouziti cinelu Sabian HH Dark Hats 14" a Sabian HH Raw Bell Dry Ride 21" v rocku???? Je to vhodna volba? Chci ted koupit novy plechy misto Amatek tak bych chtel poradit nez vyhodim 20 000kc za cinely ktery do toho stylu nepudou...... A jeste jak je to s hlasitosti tady tech cinelu? Slysel sem nekde ze rada HH je prave pro lehci a tissi hrani, je to pravda? Popripade jaky plechy byste mi doporucili?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

rock, to je širokej pojem. HHX hrajou od jazzu po metal, tam je těch typů v tý řadě hodně. do rocku se mi líbí áčkový Zildjiany. stejně, když chceš dát za něco 20 tisíc, zajeď do obchodu a vem, co se ti bude líbit, to je nejjednodušší a jediný správný řešení.

tomino
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 pro 2005 15:01

Příspěvek od tomino »

Rock myslim stylem neco jako Krucipusk, Wohnout , Tri sestry, Metallica
Tak na neco takovyho jestli by se hodily ty cinely. Ja kdyz uz Zildjiany tak spis K rada se mi libi vic.....ta tady do tech stylu ne?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Myslím, žes vyjmenoval celý rozpětí rocku..! :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

co já vim, tak ten z Krucip¨sku hraje na HHX a můj oblíbenec Vrána ze sester má mé oblíbené Z Custom. Ullrich v Metallice taky Z Custom a Avedis.

tomino
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 pro 2005 15:01

Příspěvek od tomino »

A ma tady nekdo zkusenost s tou hajtkou a ridem co sem psal na zacatku? Tady ty me nejvic oslovily na ukzakach Sabianu tak jestli se to hodi do tech stylu.? A jestli hrajou dost nahlas( dokazou se prosadit v kapele) Z tech kapel se to nejvic blizi tem Krucipuskum a Trem sestram

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Hral jsem na ni, dokonce bych mozna nekde vylovil nahravku kde na ni hraje nejakej kluk ve studiu. Ozvi(mas radost ????? :)) ) se mi na icq.. popripade mail. Jinak ja s mejma nynejsima tendencema bych sel u tehle komponent radsi k Paiste :)
Naposledy upravil(a) Psyker dne 06 čer 2006 15:37, celkem upraveno 1 x.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Prosím, ozvi se mu! Brrr, to bylo jak kopanec do žaludku.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tomino, já myslím, že ty HHX by měly být trochu nabroušenější než HH. HH bych viděl opravdu tak do jazzu, blues, jemnějšího popu, ale HHX by snad unesly i ten bigbít. Pokud na ně hraje Vojta z Krucipusku, tak bych se toho nebál.

tomino
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 pro 2005 15:01

Příspěvek od tomino »

A kdyz uz si myslite ze ty HH do tohodle stylu ne tak z jakyho duvodu? Praskaly by? Nebo sou malo hlasity? Tady to sou plechy ktery sou zvukove presne to co hledam hajtka krasne susti a ride uplne cistej bez preznivani cinkavej.......

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jsou velmi kultivovane a co jsem slysel, i dost tiche. Kdysi jsem si do metalu poridil HH crash a samozrejme sel velmi brzy do haje. Ale kdybys pohledal nejake tluste, heavy/power typy, tak by to snad vydrzelo. Tot vzdy otazka, jestli hezky jemny zvuk, anebo vydrz pro tvrdsi hrani.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ono je důležitý, co z toho zvuku činelu proleze, pokud hraješ s basou a dvěma vohulenýma kytarama. ty HHX jsou k tomu dělaný, stejně jako třeba Z Custom nebo některý Paisty.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já byl včera v Akcentu a mají tam opravdu velkou spoustu činelů a fakt docela pěkný kousky, HHX tam mají několik a ty činely jsou velice pěkný všechny - dokázal bych je pochopit v každý situaci, se Zetkama bych to vůbec nesrovnával ty HHX jsou uplně jiný plechy - kultivovaný hrajou i potichu a maj krásnej zvuk - HH tam asi nemají nebo jsem si jich nevšiml.... hodně mě tam zaujalo Káčko Flat ride - zajímavý, zdálo se mi, že hraje výrazně dobře jenom na jednom místě úderu, na ostatních byl trošku zahuhlanej, ale ne nekultivovaně ale krásně...blbě se to popisuje, taky se mi zase začínají líbit Istanbul Classic Medium thin mají tam 17" i víc a moc se mi ty činely líbí - jednou až půjdu kupovat plechy budu potřebovat někoho kdo mi v tom poradí, já jsem se v tom množství během deseti minut úplně ztratil.....
taky si vůbec nedovedu představit, že by některý z činelů neprolezl skrz muziku - to si pak myslím, že ani není věcí činelu ale kapely - nejspíš je tam někdo děsně vyhulenej......

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Sašo, ty flat ride činely se mi také líbí, ale bohužel je to fakt jen a jen na jazz, nic jiného se s tím hrát nedá. To je jen takové šustění. Ale je to pěkný, taky jsem si 1 kousek nakreslil do sestavy "důchodky" v jiném threadu :wink:
Ve Frankfurtu nás s Janem okouzlily všechny ride činely Istanbul Jazz Ride všech rozměrů. Byly takové tmavší, jakoby špinavé, ale hrály neuvěřitelně! Opět ale spíše jednostranná záležitost a myslím, že třeba ani Lojza by to nevyužil, protože do latiny potřebuje pronikavější zvuk s výrazným pupkem.
A k tomu prolejzání činelů přes kapelu: Jan mi na jednom z posledních koncertů QuarterStorm moc chválil sladěnost všech činelů, ale postěžoval si, že ten krásný ride moc přes kapelu slyšet nebyl. A to jsme vůbec nehráli moc nahlas a kytara byla zkreslená jen občas. Takže na tom výběru činelu do kapely, stylu a hlasitosti na 100% něco je!

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

To určitě. Kolikrát někdy neni pořádně slyšet hajtka. Já mám rád když je dost slyšet, proto mám hlasitou :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak ji vem se sebou, Rifte. Ale asi ji nevyzkousime, to by nas rychle vyvedli :-) Rekl jsem i Lojzovi, tak mozna prijde, kdyz doma dostane propustku.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Radim píše:Tak ji vem se sebou, Rifte. Ale asi ji nevyzkousime, to by nas rychle vyvedli :-) Rekl jsem i Lojzovi, tak mozna prijde, kdyz doma dostane propustku.
hehe, no kdyžtak vem i takovou tu paličku s filcovou koulí na konci .... ukážu, jak se nechá krásně rozeznít (až popadaj obrazy ze stěn) :D

tomino
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 18 pro 2005 15:01

Příspěvek od tomino »

tak se tu omlouvam za mateni ta hajtka Bright Hats a ma Medium Heavy vrsek a Heavy spodek takze by to snad mela vydrzet ne? koukal sem na ty HHXkovy hajtky a ty maj vetsinou taky tady tu vahovou kombinaci.....jinak ten ride je medium heavy taky.......tak co?

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

To vydrží.
Např. RUDE má medium vršek a heavy spodek.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

To určitě vydrží, když to nebudeš mazat Bigbosskama s rozběhem.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

jeste ted si vzpominam na to jak jsem skusil jeden ride turecek vyroby v akcentu a bylo to na mne trosku brutalne moc temny.. sem si rikal ze nic podobnycho nechci- no ted jsem si vyndal spunty z usi a bouchnul do toho Paiste symphonaku a docela sem se divil - ten samej zvuk ve stredech, ale melo to i vejsky. Mate nekdo s paiste ride cinely spatne skusenosti ?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já mám s paiste ride činely ty nejlepší zkušenosti, vybíral sem mezi Paiste 2000 a Dimensions power ride, vzal sem ten Dim. a teď si chrochtám blahem, ale ta 2000 zněla taky supr, byla to 22". Líbí se mi ale i ride Alpha, kterej stojí ještě o 2 litry míň, než ten můj, ale stejně...

dady
Diskutér Sféry
Příspěvky: 158
Registrován: 03 srp 2005 13:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dady »

zdravim...
nemali ste niekto moznost vyskusat Sabian HHX Stage crash 16"...?...resp. ci je vhodny aj pre viacej stylov hudby....na Svk ho clovek ani nezozenie...maju ho v Akcente v Prahe a docela vazne nad nim premyslam...dik...

8)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Zkoušel jsem jej a je dobrý! Více se mi však líbil HHX 16" Power Crash, který si nakonec pan kolega, se kterým jsme onehdá crash vybírali, z těchto dvou vybral a odnesl domů. I ten Stage Crash je však dostatečně hlasitý, zároveň však kultivovaný, s pěkným pupkem. Osobně se mi obecně řada HHX moc líbí, dovedl bych si představit mít z nich kompletní set.

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

názor

Příspěvek od mupet »

No já nevím, ale tahle rady ...typu poradte co je pro tuhle muziku vhodnější....mi připadají úpně postavéné na hlavu...podle mě je jediné kritérium výběru to, že si do činelu praštím a bud se mi líbí nebo ne....a když máš více penízků pohromadě, vybereš si celou sadu co k sobě jde a co ne...

Odpovědět

Zpět na „Sabian“