E-bay

Kde co je a zkušenosti
Odpovědět
mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od mirekhk »

Sam Jr. píše:2 mirekhk: borec to chce předat osobně, tak tam přecejenom pojedu. díky za nabídku.

a nějak se z těma Signiema roztr pytel :) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT
v pohodě,já to docela chápu,že to chce předat osobně.......

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

aaach to bych si mohl složit sestavu jaká by mě jenom napadla :)
http://cgi.ebay.com/premier-signia-6pc- ... 35b0bac003

dám zbytek do 25 litrů tomu, kdo vyhraje aukci, zaplatí, zařídí vyzvednutí a doveze do čr!!! ale předpokládám, že kontakty v Austrálii má málokdo :(

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

sady, na který jsem měl spadeno a nakonec sem koupil jinou, ale přijde mi zajímavý se o ně podělit:

Nový Saturny i s obalama, s dopravou tak za 24 tisíc
http://cgi.ebay.co.uk/Mapex-Saturn-Berr ... 398wt_1139

Nový PDP 805 - zajímavý rozměry, shell set s virblem za 12300 včetně dopravy
http://cgi.ebay.de/PDP-Schlagzeug-805-R ... 197wt_1066

TwiggyR
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2011 23:23

Re: E-bay

Příspěvek od TwiggyR »

Čau,

Když tak sleduju bicí na Ebayi, tak někde vidím i 3000$ za dopravu z USA a z toho se mi docela motá hlava, při pomyšlení že bych měl dát 3K za dopravu bubnů, které mě stály 1K :D

No, řekl bych, že málo kdo posílá do ČR přímo z Ebaye, takže asi využíváte přepravní služby. Na kolik to tak vyjde?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

měl by ses pořádně podívat, v kolika zemích má ebay svojí verzi, z německýho nebo britskýho většinou něco poslat neni zas takovej problém.

TwiggyR
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2011 23:23

Re: E-bay

Příspěvek od TwiggyR »

Z Anglického, nebo Německého určitě. Z té Ameriky by to asi moc výhodně nevyšlo..doprava, pak CLO + DPH.

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Jorjo »

TwiggyR píše:Z Anglického, nebo Německého určitě. Z té Ameriky by to asi moc výhodně nevyšlo..doprava, pak CLO + DPH.
Si piš, že vyšlo :D ...známej na to má nějaký oblbovačky a tadá nová DW5002 za necelých 7000,-

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

já si z ameriky kupoval činely, vešel sem se vždycky do limitu na clo, takže jsem ho nikdy neplatil. od dubna bych teda platil 20% DPH, ale stejně by se to pořád vyplatilo, třeba skoro novou čínu Paiste Rude sem měl i s poštou za 3000.

TwiggyR
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2011 23:23

Re: E-bay

Příspěvek od TwiggyR »

Tak činely a sada bubnů je docela velký velikostní rozdíl. :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

tak mě přišel z Německa prasklej činel, kontaktuju prodejce a on že během aukce přidal poznámku, že má činel prasklinu, ale že to prý nemá na zvuk vliv :evil: takže je vlastně všechno v pořádku, no blbců co nás přihazovalo na desítky Euro bylo víc. do*rdele!!!!! není povinností prodejce stornovat takovou aukci? fakt mě to dneska vylepšilo náladu - 3 litry za prasklej crash, že sem, to raději neposlal na nějakou dobročinou nadaci :(

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: E-bay

Příspěvek od miross »

Jo tohle je jeden z problémů nákupu přes internet/ebay. Jakou jsem měl radost, když jsem chtěl v lednu kupovat druhej BD a před příhozem jsem zjistil, že dotyčný prodává jen poškozené věci... . Tohle fakt nasere!
A kde je konkrétně prasklej?

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

normální trhlina tak 1,5 cm na hraně. dal bych za něj pětikilo ne 3 litry :(

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od VladikS »

A kolik má ten obchodník za sebou akcí? A jaký hodnocení?

Tohle mě zajímá...jsem totiž hodně důveřivej. Činel bych sice nekoupil, ale nerad bych si pořídil například virbl s poškozenym korpusem... Cejtim s tebou, bych bych na mrtvici :evil:

Nemá Ebay nějaký reklamační řízení? Si myslim, že kdyby si ověřili, že tam tu poznámku přidal až v půlce aukce, že by ho to třeba mohli donutit vrátit...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

no určitě zkusím reklamaci rozjet, on poznámku přidal 2 dny po otevření aukce, ale já samozřejmě přihodil až po jejím zveřejnění, prostě sem ji přehlídnul :( aukcí má přes 100 a hodnocení na 100%.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

to je svinstvo, ale že ho nesere, že si zadělal na negativní feedback...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Hugo Bos »

Upřímnou soustrast. To mě mrzí.
Bohužel bych se divil, kdyby se Ti to podařilo usmlouvat. Ten borec je ale filuta :evil: :cry:
Musíš prostě pořádně číst a čekovat, než kupuješ... to je dost tvůj průser - jestli to tam opravdu během aukce dal...
Na druhou stranu bys možná mohl mít nárok na vrácení zboží (tuším do 40 dnů), podle té Paypal protection. Záleží, jaké byly podmínky aukce. Někde je "return not accepted" nebo tak nejak, a někde do jde během pár dní vrátit.
Na druhou stranu jsem fakt rád, že Ti už nemusím nic kupovat :lol: .. jelikož stát se to mě, nevim, jak bych Ti to vysvětloval :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

aukce je bez nároku na vrácení, převod ještě z účtu na účet bez paypal (z Německa), asi se s tím smířím, činel vybrousím a nasere mě pokaždé když do něj praštím :( bylo to samozřejmě moje chyba, že sem si při příhozu znova nepřečetl celou stránku, když sem si činel dával do oblíbených, tak tam možná ještě ta zmíňka o prasklině nebyla nebo už byla, to už nezjistím.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: E-bay

Příspěvek od Jan »

No dobře, ale představme si, že bys na začátku aukce zadal nejvyšší nabídku, s níž bys to pak vyhrál, což přeci není nijak neobvyklá situace. Na co se ten prodávající může vymluvit potom? Navíc, zejména na eBayi je přeci zvykem všechny vady přiznat, ne-li zveličovat. Sám bych zkusil ještě prodávajícímu napsat a jinak celou věc popsat v hodnocení.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od VladikS »

Neřešil bych to přes prodávajícího, ale přes ebay, zkus třeba kam se proklikáš přes tohle: http://ocs.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Cu ... scribed%3F .

To, že prodejce napsal, že to nejde vrátit, to je hezký, ale znamená to jen, že si obchod nemůžeš rozmyslet, protože běžně máš nějakou lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodu (u eshopech v ČR 14 dní). Tohle ale neplatí pro případ, kdy ti prodá poškozený zboží (pokud byla vada zatajená)...to je totiž normální podvod a osobně si myslim, že se ebay bude celkem snažit, aby se tohle nestávalo.

Nevzdávej to a bojuj :-)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Hugo Bos »

Zkus Resolution center - make a claim....

http://resolutioncenter.ebay.com/

I received an item that does not match the seller's description.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

takže řešení sporů nic - důvod vada byla popsána. tak sem nabídnul prodejci, že mu činel pošlu a on mi vrátí peníze za který sem činel vydražil (moje ztráta 2x pošta a převod peněz), nesouhlasil, ale nabídnul mi vrácení 30 Euro na účet. což považuju za slušné gesto, i když se mě po odečtění poplatků za převod vrátí asi pětikilo. no uvidíme jestli peníze opravdu pošle. no činel jde tedy dneska pod brusku.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Medák »

To nasere, ale stanou se horší věci.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

může mě někdo rozumně vysvětlit jak ti zkurvení celníci mohli z balíčku za 89 USD včetně poštovného vyměřit základ pro dph 2786 kč :!: :?: :evil: ? + si ještě narazit 180 kč manipulační poplatek a já tak nakonec musel doplatit 737 Kč. to vše za 2 vintage na první pohled (a to i úplné gumě) použité lité ráfky a jedno napínání na struník téměř ve šrotovém stavu. tfuj

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

jsou to idioti, já už radši nakupuju jenom v unii, nejlíp v UK

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od sedi »

Same, nedavno jsem na vlastni kuzi s dovazenym zbozim zjistil, ze celnici maji obrovske pravomoci. Pokud ale prokazes, ze jsi platil $89, tak by ti podle kurzu CNB meli z prepoctene castky spocitat DPH 20% a clo dle zarazeni dovazeneho predmetu (max. tusim 5% u nejakych stroju). Ano, take jsem se divil, ze si stat z kazde dovezene veci od tebe vytahne az 1/4 jeji porizovaci hodnoty navic (ze se statu dlouhodobe nedari na clu a dph z dovozu vybrat to co ma a statni kasa je ochuzena o desitky miliard Kc je vec jina) :) Pokud to neprokazes, nebo oni s tvou kupni cenou nejsou obeznameni, maji pravo tu cenu urcit na zaklade nejakych svych tabulek pripadne odhadu, pripadne cen obvyklych. Zalezi to vsak hodne na pristupu toho ktereho celnika. Potkal jsem jednoho, co mel obrovskou radost z toho, ze v zasilce bylo neco jineho, nez co tam melo byt a delalo mu radost se mi posmivat a predvadet se pred kolegyni. Take jsem narazil na slusneho, ktery jednal profesionalne.

edit: postovne/doprava se do vymeru cla nepocita. Cili mas-li napr. $40 zbozi a $49 dopravu, pocita se DPH a clo z ceny zbozi tedy z $40
Tech 180,- si razi posta, kdyz to procleni dela za tebe, ne?

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“