E-bay

Kde co je a zkušenosti
Odpovědět
Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

moc pěkný, ale malinký
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0291147922

já nakonec asi pojedu pro artstar ES...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Kajda »

Nádherný ... a za ty prachy, kdyby tak ta cena zůstala :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

tak ty oriony šly za 560 euro. můj příhoz nevyšel, protože majitel neposílá a ebay s vyzvednutím asi nepočítal.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

tak to vypadá na první průser s ebay.de - po odeslání peněz (před 5 týdny!!!) přestal borec reagovat :evil:
už se někdo probíral nějakýma možnostma reklamace? platí jen pro paypal nebo i pro platbu na bankovní účet? no nic, trochu drahá možnost udělit negativní feedback :(

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Hugo Bos »

Sam Jr. píše:tak to vypadá na první průser s ebay.de - po odeslání peněz (před 5 týdny!!!) přestal borec reagovat :evil:
už se někdo probíral nějakýma možnostma reklamace? platí jen pro paypal nebo i pro platbu na bankovní účet? no nic, trochu drahá možnost udělit negativní feedback :(
Reklamaci jsem si vyzkoušel. Dost němců sou čůráci, Že neberou paypal. Paypal je jedna z nejbezpečnějších cest.
Vyzkoušel jsem si to, když jsem koupil přes ebay tričko DW, které jsem nenašel ani v katalogu DW...týpek absolut neodpovidal, byl to zjevně obchodnik, který měl velký obrat a jednou za čas si nechal nastřílet zasebou třeba 10negativů....řešil jsem to všechno přes paypal.
Přes nějakou dispute console se to všechno vyřešilo, stačí si to pročíst. Když otevřeš reklamaci a ten člověk do nějaký doby(tušim kolem měsíc)to nezačne řešit a reagovat, paypal Ti vráti všechny Tvoje prachy..
Co se týká bankovního pŘevodu, tam je to dost nahovno, musíś dojit do svý banky a řešit to přes banku, což může být dost pruda při komunikaci s našima bankovníma úředníkama.
Je tam taky nějaká lhůta, do který Ti prachy pošlou zpět....5 týdnů už je hodně..mam pocit, Že ta lhůta byla kolem 2 měsíců...
Na druhou stranu sem týpkovi v USA poslal 3000USD za moje DW a tato transakce trvala od cca záři až do ledna, byl to taky bankovni převod(což bylo taky krapet divný, jelikož amící paypal používaj hojně).A tato transakce kolem listopadu začínala být už dost vyhrocená...týpek poŕád sháněl nějaký krabice, pak mi začal lhát proč to ještě neposlal....byl sem z toho hooodně na prášky a nakonec vpohodě přislo všechno jak slibil v dobrym stavu, teda až skoro po půl roce. Musel sem pak týpkovi ještě připlácet na poštovný... což sem už nechtěl, ale on že to bez toho nepošle..taxem rezignoval a poslal další peníze... No podruhý bych dotoho asi nešel, bylo to fakt o držku..prošla mi i ta reklamační doba, protože po půl roce si už podle mě nic moc nevyškemráš. Chtěl jsem si to zkusit, ale stálo mě to hodně strachu...
Je to nejvíc asi o instinktu tady tyhle nákupy...člověk musí správně rozeznat hranici, kdy uŽ je vprdeli a kdy má ještě čekat...všechno se odvíji nejen od feedbacku a komentů, ale i od toho jak ten člověk komunikuje, jak píśe, co píše, jestli nelže atd....
A propo cos kupoval???

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

jednalo se o crash Dimensions asi za 85Euro z Německa, takže žádná vražda, úplně normálně jsme se domluvili přes ebay na poštovným 20 euro, tak sem poslal celou částku a čekám na činel, mezitím už došel činel, co sem koupil o týden později, tak píšu email, jestli došly peníze v pořádku a jestli už odeslal balík, žádná odpověď, teď sem poslal postupně několik urgencí a zase nic :( uvidíme, třeba se vrátí z dovolené a začne reagovat :? ale už počítám, že sou prachy v háji.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Benbuben »

Kolega kytarista takhle čekal měsíc na lampovej leslie-efekt z německa asi za 8k. Nakonec mu přišel, ale mezitím veškerá komunikace nulová.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

tak sem proti němu rozjel reklamační řízení - bude ho kontaktovat administrátor, bohužel se to musí řešit přes německej ebay, takže všechno v němčině, no snad to dám 8)

Z3ro
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2008 22:43

Re: E-bay

Příspěvek od Z3ro »

Sam Jr. píše:tak sem proti němu rozjel reklamační řízení - bude ho kontaktovat administrátor, bohužel se to musí řešit přes německej ebay, takže všechno v němčině, no snad to dám 8)
Držim palce:)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Koubas »

jestli máte někdo peníze, tak už sedejte do auta
http://cgi.ebay.de/Tama-Artstar-II-pian ... 1|294%3A50

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od P.C. »

Má tu někdo zkušenost z posíláním z Ameriky (ebay+paypal) ?
Koukal jsem na to poštovný tak od $75, otazka je, jestli to je se vsim.
Taky to pak muzou zadrzet celnici a jsou to dalsi tisice.
Dik.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

nemá tu někdo možnost zaplatit zboží paypalem, nechat si zboží poslat na US adresu a pak zboží přeposlat do ČR? samozřejmě za odměnu. jednalo by se o 1 ride.

http://cgi.ebay.com/Paiste-Signature-21 ... 33579082d7
nebo
http://cgi.ebay.com/Paiste-21-Signature ... 19b7f1c69d

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

tak a je to :D teď už jen naplánovat vyzvednutí
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: E-bay

Příspěvek od sasa »

ty krávo!!! tak to je kauf jak prase!!!! gratulace maximální!!!

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: E-bay

Příspěvek od kitten »

same, tak to dojdu vyzkoušet...waaww...))) :evil:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

no má to nějaký mouchy
- jen vlastní odvoz, mám to 900 kiláků daleko, takže si pro to zajet nebude prdel (49744 Geeste, ještě dost za Hannoverem),
- 10" je původně červený a přestříkaný, trochu jiný odstín, ale to se stříkne znova, možná celou sadu na nějakej custom povrch? :D
- 16" je bez noh, momentálně zavěšenej na RIMSu (majitel měl sadu na rampě), ještě sem nedostal odpověď, jestli origo nohy a úchyty jsou taky nebo ne (jestli ne, tak to bude dát do origo stavu hooodně drahý)
- určitě budu chtít časem sehnat virbl :D (k tomuhle je jen Basix) a to taky nebude prdel :)

ale je to i se sadou futrálů a vším HW co je na fotce a rozměry tomů jsou přesně jako mám teď a jaký mě seděj.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: E-bay

Příspěvek od Olsztyn »

já jsem kotel vyřešil takhle

http://www.stdrums.de/hardware/rims/rims.htm

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

no ideální by bylo nějak vyřešit dopravu tohodle http://cgi.ebay.com/6-piece-Premier-Map ... 4cec547f05

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od Hugo Bos »

Gratulace SAme...Ty teda válíš :-D
Ta druhá aukce problem bude asi zde: Pick up only in Chicago

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od mirekhk »

Pro speditera není nic problém :D :wink:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

no nepředpokládám, že by mě někdo nabídnul cestu přes celý Německo, takže to vypadá , že příští tejden si to dám osobákem.

ta americká aukce, to byl jen takovej povzdech :D

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od mirekhk »

máme tam auta každou chvilku,třeba zrovna dnes ......... :D paletové místo se platí běžně cca 2000,-

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

ještě sem ho zkusil zlomit na poslání, za nějakých 200E se to snad musí nechat poslat.

2 mirekhk: jestli mě uděláš zrealizovatelnou nabídku, tak na to přistoupím :) 1800km osobákem taky není za pětikilo.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: E-bay

Příspěvek od mirekhk »

Sam Jr. píše:ještě sem ho zkusil zlomit na poslání, za nějakých 200E se to snad musí nechat poslat.

2 mirekhk: jestli mě uděláš zrealizovatelnou nabídku, tak na to přistoupím :) 1800km osobákem taky není za pětikilo.
Napiš mi přesně odkud-kam,přesné místo nakládky,čas, ....... jak to bude zabalené,do kdy to chceš mít doma a já něco zkusím vymyslet.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: E-bay

Příspěvek od Sam Jr. »

2 mirekhk: borec to chce předat osobně, tak tam přecejenom pojedu. díky za nabídku.

a nějak se z těma Signiema roztr pytel :) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“