Hang Drum

Kde co je a zkušenosti
Diego
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 zář 2007 13:06

hang

Příspěvek od Diego »

ten nástroj musim mít,rozhodl sem se že pro něj pojedu do švýcarska, nechtěl by se někdo přidat na menší výpravu? dá se tam sehnat docela levně ,okolo desteti tisíc podle kvality,jestli má někdo zájem tak napište!

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

No, v pátek jsem ho viděl na stánku Meinlu na Huvelu, takže by se to dalo sehnet i tady.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Cože? To su asi slepé. Viděl jsem tam jenom Udu.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Bene, slepej nejseš, ale já jsem slepej, jsem si myslel, že je to ono, ale ono to vůbec ono nebylo :mrgreen:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Dobrý. Už jsem se bál, že budu muset přestat hulit. :mrgreen:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

To spíš bych měl já začít :mrgreen:

Psna
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 13 čer 2005 12:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psna »

Paradni nastroj, videl jsem na ebay dokonce jeden kousek prodanej za nejakych 4500 dolaru. Kdyby nekdo o nejakym vedel.....do toho svycarska bych kvuli nemu i jel...v zime tam pojedu lyzovat tak se asi cestou nekde zastavim v hudebninach :P

Meneith
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2008 02:16

Re: Hang Drum

Příspěvek od Meneith »

Zdravím, no ve Švícarsku to jenom tak neseženeš, co jsem četl, tak to dělá jen nějaká firma a ta dokonce dává jenom jeden kousek jednomu člověku víc nedostane nikdo :), ale nevím co je na tom pravdy... U nás je to těžko k sehnání.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od Trade »

Ok takže, originální Hang (to je mimochodem v Bernským nářečí Hand - ruka, vyslovuje se to tedy hang a ne "heng", ostatně nikde to nevisí) vyrábí jen 2 týpci na světě a jako na potvoru oba jsou z jedný firmy z Bernu. Zpočátku to prodávali jak na běžícim páse, ale pak si řekli dost a teď je sehnat hang těžší než se probít přes ekologický aktivisty na rakouskejch hranicích (což k jeho dosažení asi budete muset stejně absolvovat). Ze všeho nejdřív musíte poslat do Bernu dopis (zdůrazňuju dopis, ne e-mail, ne fax, ne sms), že žádáte o ten jejich božský nástroj. Oni vás milostivě zařadí na čekatelskej seznam...a vy čekáte...pak se jednou dočkáte a na dopis vám přijde odpověď. Máte si zajet do Bernu, oni to neposílají zásadně nikam. Takže se proderete přes pár demonstrantů a alpskejch průsmyků, vysolíte cca 1 200 Ojro (o deseti tisíci korunách si nechte jen zdát, na eBayi je ještě za víc, vzhledem k tomu, že je to nedostatkový zboží) a hurá! Hang je doma...že maj příděl jen jeden na osobu, tim si nejsem jistej, ale docela bych tomu věřil.

Pokud by někoho třeba nebavilo čekat věky na originální hang drum, jsou 2 možnosti - jedna firma se v současnosti snaží vymyslet něco, co by znělo stejně, zároveň by to nebyl hang, takže by prostě obešli ten patent...
druhá a ještě lepší možnosti DIY - pan kutil Dennis Havlena, jehož video s podomácku vyrobenejma nástrojema jsem tu onehdá házel do sekce "úletové bicí soupravy". Zájemce nechť si vyhledá.

MarkByrtnoy
Diskutér Sféry
Příspěvky: 122
Registrován: 16 bře 2005 11:16
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od MarkByrtnoy »

Bern je ve Švýcarasku pokud to nevíte, takže se tam dá jet přes Německo :wink:

Shadow
Pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 14 bře 2008 04:38
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od Shadow »

to chuuu =D ale bude to zkurvene drahy =D

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od P.C. »


salomone82
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2009 12:47

Re: Hang Drum

Příspěvek od salomone82 »

cuz, no ja vim o co jde....je to naprosto paradni vecicka a taky ji shanim, ted sem si sjizdel videjka davide swarupa , proste bomba nastroj, rad bych taky ho sehnal....

benny.ben
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2009 18:41

Re: Hang Drum

Příspěvek od benny.ben »

Víte, Hang Drum mám něco kolem dvou let, je to docela zajímavej nástroj. Tóny nedělají jenom ty dirky, ale také tloušťka plechu, která se pohybuje okolo 0,3 mm- 1,3 mm .. nástroj je docela křehkej, takže když si ho objednáte, tak NEHÁZET!!! :D No ptali ste se na cenu, já si ho objednával z Ameriky přes Drumshop.com .. bohužel když sem se tam chtěl podívat na nejaké novinky ohledně Hang drumu zjistil sem, že stránka už neexistuje.. Cena se pohybovala okolo 35 000 - 60 000 Kč. nevím jak na tom ty ceny sou dnes, ale viděl sem Hang za 21 000 kč .. takže jestli není malinkej, nebo od vietnamců, tak se to hnulo k lepšímu asi, stejně jako většina věcí v poslední době :twisted: 8)

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od P.C. »

Na ebayi neni problem koupit tenhle nástroj tradiční výroby.

Vyzek
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 31 črc 2006 13:35
Bydliště: Kajlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od Vyzek »

to by mě zajímalo, kde si to na Ebay viděl, já tam vidim jen ty alternativní modely ale origoš nikde.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od Trade »

PC: Mno, to je teda tradiční výroba, když ten nástroj sám o sobě neni starší než 10 let :D

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od P.C. »

Tyvole ebay je aukce, to ze tam zrovna ted nic neni neznamena ze je tam nekdo neproda...
V dobe kdy jsem psal ten prispevek jich tam bylo plno a tyhle cinsky sratchky jeste nevyrabeli...

Vyzek
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 31 črc 2006 13:35
Bydliště: Kajlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Hang Drum

Příspěvek od Vyzek »

myslim, že se už před měsícem ty číny vyráběly :D

dloho sem ho tam (asi před rokem) vyhlížel a nic ...jeden jsem teď viděl snad na muzikusu za 30 litrů, ale věř tomu, že to není poděl...

belky
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2009 02:00

Re: Hang Drum

Příspěvek od belky »

Ahoj hoši,nejsem bubeník v pravym slova smyslu ale zajímám se moc o koupi hangu.Dostal sem se tak daleko že sem na pořadníku firmy Bellart(http://www.bellart.es), která dělá jako jedna ze tří na světě hang.Mám pořadí 445 takže prej tak někdy v roce 10 což mi vyhovuje pač musim dát dohromady 1200 euro. Je to nachlup stejný jako Panart, pak je ještě v USA firma HALO a ty ho maj za 1500 doláčů a zní možná ještě líp než Bells.Ale proč to píšu.Výrobce ve španělích mě sice dal na pořadník, ale taky mi nabíd že tam má teď zrovna jeden hotovej a můžu si tam dojet a vyzkoušet si jinak laděný hangy.Celkem vyjímečná situace jak se dostat k hangu okamžitě.Tak vyražte,kdo bude rychlejší,vyhrává!!!Já takovou rychlovku neuplatim. Četl sem hodně diskusí kde lidi nadávaj na bellart i do něj vkládaj naděje jako konkurence.Taky se lidi dohadovali zda má správný počet tonu.Okolo každýho dulku je plocha a ta je elipsovitá takže jeden ton je v doliku druhej na ploše v užšim místě elipsy a třetí na ploše v širšim místě.Podezřívali Bells že má kruh a tudíž je ochuzen o jeden ton.To mi sám výrobce vyvrátil a je tam tonu kolik má být. No můj názor je že je to stejně vyjímečný nástroj, ale samozřejmě ne s takovou tradicí jako panart tudíž ne tak vydetajlněnej, ale moje uši nejsou uši genia takže ho považuju za parádní věcičku a příští rok si tam jedu pro svůj.

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“