Thomann

Kde co je a zkušenosti
Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Thomann

Příspěvek od Dave Carr »

Ahoj kolegové! Chtěl sem se zeptat, jednou jsem tu četl, že kdosi jezdí do velkoobchodu Thomann v Německu. Rád bych se zeptal kde ten obchod najdu? Rád bych tam někdy zajel a pořídil činely. Poradíte mi? Předem díky za odpovědi. Dave

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »


Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave Carr »

Díky, já myslel vlastní zkušenost...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

V pohodě, ale máš otázku specifikovanou na místo, ne na zkušenosti s ním :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kousek za Norimberkem směrem na Würzburg sjedeš z dálnice do hloubi temných bavorských lesů. Běž na viamichelin.com, tam Ti to vyjede podrobný popis cesty.
Zkušenosti? Velký obchod s velkým výběrem čehokoli plus spousta věcí na skladě.
Naposledy upravil(a) Radim dne 26 lis 2007 13:41, celkem upraveno 2 x.

Dave Carr
Pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 09 dub 2007 09:26
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave Carr »

Super, děkuju moc

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

chtěl bych se zeptat jak je to, když si nechám danou věc poslat. kdo to doručuje v čr(jestli česká pošta nebo nějaká jiná zásilková služba). dík za odpověď

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od arno »

Dave Carr píše:Super, děkuju moc
Adresa:
Musikhaus Thomann
Treppendorf 30
D-96138 Burgebrach

Pokud pojedeš přes Rozvadov, tak musíš po A6, pak u Norimberku na A3 a pak můžeš sjet třemi exity: 79, 78 a 77 a pak
už musíš sledovat ukazatele, jsou to samé okresky a pěkné se to kroutí. Treppendorf je vesnička s 500 obyvateli a
Thomann tam pěkně trčí. Je tam toho dost, jezdím tam často, naposledy ve středu. Občas si to nechám poslat. Do 31 kg je to za 15 EUR, ať kupuješ cokoliv. K nám to vozí DHL, takže si to musíš hlídat.
Od hranic je to necelých 200 km

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od arno »

bečvy píše:chtěl bych se zeptat jak je to, když si nechám danou věc poslat. kdo to doručuje v čr(jestli česká pošta nebo nějaká jiná zásilková služba). dík za odpověď
Viz předchozí odpověď

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

arno píše: Viz předchozí odpověď
sorry ze se tak blbe ptam, ale predpokladma, ze ceska dhl :D
pokud vim, tak tyhle soukromy spolecnosti zavolaj predem, ze za chvili prijedou kdyz videj, ze je to soukroma osoba, a ne firma...

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od arno »

sorry ze se tak blbe ptam, ale predpokladma, ze ceska dhl :D
pokud vim, tak tyhle soukromy spolecnosti zavolaj predem, ze za chvili prijedou kdyz videj, ze je to soukroma osoba, a ne firma...[/quote]

DHL je DHL, v Německu to naloží německá, tobě to přiveze česká

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od Trade »

Hele, sorry, ale zkuste trochu krotit to citování - každej příspěvek tu cituje předchozí (někdy i dva)...stačí když to budete adresovat ( napsat nickname: bla bla bla... )
Díky

Jasný sokol
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 230
Registrován: 01 led 2005 19:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od Jasný sokol »

arno píše:
DHL je DHL, v Německu to naloží německá, tobě to přiveze česká
U nás je DHL/Deutsche post totéž (fúze), pod kterou spadá PPL, který vozej zásilky po republice ... Aspoň myslim.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od Benbuben »

Trade píše:Hele, sorry, ale zkuste trochu krotit to citování - každej příspěvek tu cituje předchozí (někdy i dva)...stačí když to budete adresovat ( napsat nickname: bla bla bla... )
Díky
A vod čeho ty citace potom jsou? .) Samo, že je vhodný používat je uvážlivě, ale pokud reaguju na příspěvek, kterej nejni poslední, tak je myslim ve většině případů záhodno ji použít, čtenáři se v tom pak orientuje líp a nemusí scrollovat nahoru a hledat mezi dalšíma příspěvkama, že kterýmu člověku jsem to zrovna odpovídal... :) Takže já taky radim citovat s rozvahou, ale zas se toho úplně nebát. :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od R - stick »

Počet vnořených citací se na Sféře dá nastavit - v současnosti jsou povoleny max. 2 vnořené citace .....

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

a nevíte někdo jak je to teď v EU s německou Mehrwertsteuer alias naše DPH? teoreticky bych měl mít nárok na vrácení té daně, pokud ten výrobek vyvezu za hranice....

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od arno »

To už neplatí, jsme v EU (jinak DPH u nás a MwSt. v Německu jsou na stejné výši - 19%).

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

arno píše:To už neplatí, jsme v EU (jinak DPH u nás a MwSt. v Německu jsou na stejné výši - 19%).
ok, myslel jsem si to. díky za info

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od Slowmeda »

mno teď sem si objednal u thomana zboží za 469 eur a oni mi poslali částku k zaplacení bez doprava 498 eur a cosi nekonkrétního o daních za text, nevíte někdo jak to s tím je, proč je ten rozdíl částek takový (doprava 15 eur je zvlášť)

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

Slowmeda píše:mno teď sem si objednal u thomana zboží za 469 eur a oni mi poslali částku k zaplacení bez doprava 498 eur a cosi nekonkrétního o daních za text, nevíte někdo jak to s tím je, proč je ten rozdíl částek takový (doprava 15 eur je zvlášť)
no nejsem si jistý, jestli není problém v tom, že si to nakupoval na thomann.de/gb/ - alias britské pobočce, tam jsou ceny oproti německému thomannovi nižší, protože v gb je menší daň. tudíž nevim, jestli tě nepodvedli, nebo si se nepřeklekliknul, případně jestli to nemaj v obchodních podmínkách pro styk se zahraničními zákazníky. ale vim, že ty ceny takhle jsou, ale byla by sviňárna, kdyby ti je upravili až po uzavření objednávky, já osobně bych ji stornoval, protože stejně dokud ji nezaplatíš, tak to nepošlou...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od Slowmeda »

hmm, je to tak, díky
když se přihlásím jako němec tak je to opravdu 498 eur. Kvůli jazyku jsem dal anglána, je v tom pěkný mazec.

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

[quote="Slowmeda"]hmm, je to tak, díky
jo na ty jazyky bacha, nastavuje se tam země, ne jazyk, proto to při nastavení české republiky automaticky přepne na německý ceny...
Naposledy upravil(a) bečvy dne 28 črc 2008 15:18, celkem upraveno 2 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Thomann

Příspěvek od Koubas »

ono to neni, že by oni byli svině, ale že vy neumíte číst. please choose your country neni totéž co zvolit jazyk. oni kvůli tomu, že neumíte německy, nebudou dělat daňový úniky.

bečvy
Pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2006 21:38
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomann

Příspěvek od bečvy »

Koubas píše:ono to neni, že by oni byli svině, ale že vy neumíte číst. please choose your country neni totéž co zvolit jazyk. oni kvůli tomu, že neumíte německy, nebudou dělat daňový úniky.
tak to je jasný, že nějaký daně z toho zaplatit musej, já osobně německy umim, a na to, že jsou na anglickejch nižší ceny jsem narazil náhodou. každopádně by tě to mělo asi nějak upozorňovat....
Naposledy upravil(a) bečvy dne 28 črc 2008 15:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Thomann

Příspěvek od gu-staff »

Já myslim, že je to logický, že se ti cena upraví podle toho, kde bydlíš, aby jsi platil daně tak, jak máš. Já se taky přihlašuju jakoby z Anglie, a na objednávce, když vyplňuju adresu se mi objeví cena již upravená.

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“