Obchody v USA

Kde co je a zkušenosti
Odpovědět
Zakk
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2007 18:38

Obchody v USA

Příspěvek od Zakk »

Ahoj, můj kamarád se chystá do Ameriky na pár dní a nazpátek nebude mít těžký kufry, takže je to možnost si odtud něco výhodně přivízt při současnym kurzu dolaru, kterej je přímoc skvělej. Rád bych si objednal činely a rytmičák, rád bych funglovky. Chtěl jsem se vás teda zeptat na vaše zkušenosti s nákupem věci v Americe a případně poprosit o nějaký odkazy na dobrý obchody. Jsem v tomhle směru nezkušenej. Předem moc díky. Zakk

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Trošku by sa možno hodilo špecifikovať miesto pobytu. :D Objednávať z NY keď je kamarát v LA sa asi neoplatí.. ;). Okrem toho, google a "musical instruments/drums/drumshop in 'city XY' " môže byť "tá" zázračná formulka..

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Zazracna formule http://www.musicansfriend.com by mohla fungovat jeste lip, mam dojem, ze to po statech posilaj gratis.

Zakk
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2007 18:38

Příspěvek od Zakk »

Děkuju moc, musiciansfriend je perfektní a už mám objednáno. Ještě jednou díky...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

zakku nejednou jsem z musiciansfriendu objednával, a byla to skoro pokaždé spíš "ojebávka" než objednávka..... na zboží jsem v USA prostřednictvím kámoše čekal 2 (slovy dva!!!) měsíce!!!!!!!!!!!! takže to že ti napíšou "in stock" není směrodatný - já sem tam dokonce volal... a lhali a lhali....... jsou tam stejný mamrdi jako u nás, bacha na to....
nejjistější je eBay , ale ne v USA ale v DE...

shifty
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 09 čer 2006 00:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shifty »

http://www.westcoastdrums.com

super ceny, international shipping ..

Zkusenosti nemam, ale chystam se z tama tak v unoru obednavat ...

Check it out panove, nebot ty ceny tam sou fakt super ..

heller
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 378
Registrován: 18 říj 2006 18:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heller »

a to se přes hranice nemusí clít? Nebo musí a je to takovej malej ilegálek...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je tam clo a ten obchod posílá za 450 dolarů bicí...

shifty
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 09 čer 2006 00:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shifty »

I pres vsechny poplatky tam neco vyjde temer o polovinu levnejic v cr. Chcu z tama obednavat hardware DW, nebot u nas je to sileny.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jo a taky jim musíš poslat kopii obou stran tvojí kreditky, což hraničí se sebevraždou.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Tohle tema mne vzdycky dokaze pobavit :D

Liborec
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 14 úno 2006 20:36
Bydliště: Únětice (Plzeň-Jih)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Liborec »

Ahoj,
taky se chystam si něco objednat, ale zaráží mi cena dopravy u UPS. $400 se mi zdá fakt hodně. Umí USPS vyřídit celní formality nebo si to musim oběhat já a kolik za to zaplatim? Abych se pak nedivil až mi to přejde že jsem "ušetřil" stovku, kterou jsem stejně projel autem na celní správu a měl z toho 14 dní běhání po úřadech. Je možný si nechat napsat nižší celní hodnotu od prodejce než je cena zboží? Díky za odpovědi.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Koubas »

shifty píše:http://www.westcoastdrums.com
super ceny, international shipping ..
Zkusenosti nemam, ale chystam se z tama tak v unoru obednavat ...
Check it out panove, nebot ty ceny tam sou fakt super ..
objednávals´? jak si dopadnul?

Liborec
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 14 úno 2006 20:36
Bydliště: Únětice (Plzeň-Jih)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Liborec »

Objednal jsem u Westcoastu PST5ky s obalem SKB. Po objednávce (23.5.) jsme si s obchodem vyměnili několik mailů o platbách (nechtěli přijmout PayPal, díky bohu alespoň převod z účtu prošel) a taky o tom že nemaj činely na skladě a musí je objednat z Německa. Tak čekam asi 4 dny než se konečně ozvou že peníze přišly v pořádku, byl jsem nervózní jak panna před aktem jestli ty peníze přijdou nebo ne. Vysněnej mail přišel s upozorněním, že za 20-30 dní dorazí objednávka. Nechtěl jsem se plácat s tim aby mi činly poslali rovnou z reichu k nám (příště to zkusim). Každej den jsem hypnotizoval stránku se stavem objednávky na kterej se nic nedělo. Pak mi asi 26.6. zavolli z UPSky že mají pro mě balík. Koukal jsem jak vyvoranej protože jsem si zaškrt USPS už kvůli nelichotivému hodnocení cen UPS při přepravě, což se mi taky potvrdilo. Poslali mailem nějaký papíry o přepravě, k tomu Avízo o zásilce (tam jsem vypsal nějaký údaje včetně toho jak se bude clít) a v případě toho že si necháte udělat celní řízení od UPSky taky plnou moc. Další součást je i ceník služeb. Jenom za letištní manipulaci je 500, zaplatil jsem si i dopravu z letiště ke mě domů (lehce přes 400). Druhý den po odeslání papírů k zásilce přijelo auto firmy Toptrans (to nemá UPS vlastní??). Pak začlo pobíhání po celnici. Vzhledem k tomu že jsem tohle dělal poprvý, trvalo to strašně dlouho. Musel jsem si na spedici ukončit přepravu, protože jsem si nevybral možnost zaslání JSD od UPS(nejspíš Jednotný správní dokument). Vypsání od velice milé paní mi stálo 200. Zas lepší než 300 od UPSky. Pak jsem si skočil na celní řízení. Tam byla taky hodná paní, vypsala papíry a poslala se mnou 2 mladý řízky aby si to nafotili a vlezle proštudovali jestli něco netajim (no od toho si je platim :-) ). Pak jsem si musel opravit papíry protože ve faktuře bylo napsáno cymbals 1pc, ale já měl sadu. Tak jsem potupně napsal 1 sada (5 ks). Pak mi poslali asi 300 metrů do jiné budovy kde byla pokladna abych zaplatil DPH a vrátil se s potvrzením zpátky. Po hodně a půl konečně hotovo. Zavládlo nadšení že už jsou konečně moje. To zas trochu pohaslo když za 2 dny mi z UPSky poslali fakturu na zaplacení Letištní manipulace a přepravy domů.

Ceny:
objednávka -
$500 činely + obal
$12 jsem platil WCDC za příchozí platbu z ciziny, holt by asi zchudli
$213 přeprava do ČR

250Kč platba bance za převod do zahraničí
215Kč za vypsání JSD na spedici
1900Kč DPH
500Kč za letištní manipulaci
407Kč přeprava z letiště mě domů
__________
14000Kč celkem

Určitě jsem něco ušetřil, ale při menší objednávce se to moc nevyplatí. Chce to hodně dobře spočítat, jinak vám vyjde takováhle sranda draho. Jsem nepříjemně překvapenej UPSkou, která si zaúčtuje přepravu kterou jsem zaplatil v obchodě a pak po mě ještě chce prachy za manipulace a odvoz domů. Tohle si teda pánové po....
Naposledy upravil(a) Liborec dne 11 črc 2008 09:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Kajda »

Nesekl ses s těma cenama? :o Tady tu sadu koupíš za necelých 11 000,- ..... To by se ti to krutě nevyplatilo :?

Liborec
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 14 úno 2006 20:36
Bydliště: Únětice (Plzeň-Jih)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Liborec »

Za těch necelejch 12000 jsem měl sadu, 18" PST5 Rock crash (u nás 3500) a ten obal, kterej se vlastně ani v ČR nekoupí. Jenom jeho o trochu vylepšenej bratříček (stojí 4100) se dá sehnat na jednom e-shopu jinak jsem ho nikde neviděl. U nás by ho prodávali tak za 3500. Sada se dá pořídit už za 9500 nebo 9700 ale to jsem zjistil až po doručení.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Kajda »

Vyšlo mi, že tě to celé stálo cca 14 000,- ( i s těmi poplatky v ČR ). Takže jestli k tomu máš ještě tu 18" crash a dobrej obal, tak jsi něco ušetřil :wink: A taky máš novou zkušenost 8) Tak ať ti to hraje :wink:

Liborec
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 14 úno 2006 20:36
Bydliště: Únětice (Plzeň-Jih)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Liborec »

Jo to je fakt, zapomněl jsem napsat celkovou sumu. Příští objednávka už asi bude víc na pohodu než tahle, protože jsem čekal rychlejší celní řízení a první den jsem se trochu spálil. Přišel jsem hodinu před zavíračkou a bylo mi řečeno že nemáme šanci to stihnout. Druhý den jsem zjistil proč. Kdyby se našel někdo další kdo si nechal něco poslat a skutečně to přišlo poštou, ne kurýrní službou, mohl by tenhle "návod" obohatit o svoje zkušenosti. Díky moc za přání :wink:

helmut
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 15 čer 2008 08:42

Re: Obchody v USA

Příspěvek od helmut »


Pospik2705
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 13 srp 2009 21:35

Re: Obchody v USA

Příspěvek od Pospik2705 »

já budu objednávat od tud: http://www.music123.com
Naposledy upravil(a) Pospik2705 dne 19 kvě 2020 18:59, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Grrr!!!! Odkazy do code se dávají na warez serverech, zde je to těžký prohřešek !!!

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“