Poraďte prosim s nákupem

Kde co je a zkušenosti
Odpovědět
jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

Ahoj, pořídil jsem si soupravu DDrum Dios Bubinga a sháním do sady ještě 8" tom. Výhradní dovozce do čech mi není schopen zmíněný tom dodat a tak jsem začal pátrat v Americe. Tam ho nejspíš nebude problém sehnat, ale problém je samozřejmě s clem a poštovným. Napadlo mě, že se zeptám v Německu a v Rakousku, ale nedaří se mi na internetu zjistit výhradního dovozce a proto se vás přátelé ptám, zda-li neznáte výhradního dovozce do německa, rakouska, popř. belgie, francie prostě kdekoliv v Evropě, protože na oficiálních stránkách http://www.ddrum.com o tom informace nejsou, nebo jestli vás nenapadá jiný způsob jak bych se mohl k tomuto konkrétnímu tomu dostat?? Věřím tomu, že někde v německu pár těchto bubnů bude, ale obeslal jsem již 17 obchodů v něm. a v rakousku (i když neznám ty největší obchody) a všude jen na objednání s čekací dobou 4-8 měsíců.
Za každé info nebo nápad jsem vděčný. Díky Jarda.
Naposledy upravil(a) jardaJM dne 05 úno 2009 19:53, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od Koubas »

a ty čekáš, že tenhle tom budou mít někde skladem? je to dost vysoká řada, skoro zkázkový zboží, dělá se tam dost barev, 4 měsíce mi přijdou jako dost snesitelný.

jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

Jo, myslím, že ho někde skladem mít budou. Dokonce bych chvíli i tady v Praze. Je to sériově vyráběnej buben a vyrábí se jen ve třech barevných provedeních.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od Koubas »

já si stejně myslim, že 8 tom neni tak potřebnej, aby se na něj nedalo chvíi počkat. já bejt obchodník, tak na skladě teda tři tomy po 10 tisících od nezavedený značky nedržim.

jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

tak trochu s tebou musím souhlasit, ale je blbý, když ti výhradní dovozce řekne že to bude trvat rok, nebo taky dva. Proto hledám kontakt do německa, nebo jinam do Evropy kam se dá dojet.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od tomcorn »

U zboží vyráběném v Číně záleží na několika faktorech. Jednak se musí zadat do výroby (např. teď v únoru se objednává do březnové produkce). Po výrobě se zboží musí dostat z továrny (už v kontejneru) na loď. To zabere cca týden. Pak cesta do Hamburku (většinou 6-7 týdnů). Dále kamión převeze kontejner do Prahy na celnici (týden). Clení je různé, trvá 1-7 dní. Čím více se značka prodává, tím častější zásilky (kontejnery) zboží přicházejí a dodávky jsou rychlejší. Lze to samozřejmě urychlit leteckou dopravou( místo 6-8 týdnů lodí se to zkrátí na 3-7 dní letadlem), ale např. velká dvoukopáková sada pak přijde jen na dopravném na cca + 40 - 50 tisíc Kč :lol: , čili tudy cesta nevede. Pak také existují značky, které mají něco jako centrální evropské sklady (třeba Stagg, Pearl,...), ale ani tam nemusí být vše skladem a cena zboží z meziskladu bývá někdy vyšší, než přímo z továrny (je tam další mezistupeň).

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od lukemo24 »

1. Jardo, tom 8" je pouzena objednávku!!! Seriově to není vyráběno!! Žádná sada ddrum není v základu s 8" tomem!!! Takže to je jedna věc, 2.jak píše Tom Corn, je to o čekání, když si můžou lidé čekat na Tamu půl roku, snad bys taky vydržel. To,že ddrum nestíhá je věc druhá. Ohledně toho proklatého 8" tomu ,ano byl dokonce skladem, protože ten od koho sis koupil bicí- ho měl objednanej a pak ho nechtěl!!! tak se prodal! :roll:

jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

Takže předem díky za tipy a trochu lichých informací. Ddrum vyráběný v Číně nejde do Hamburku, ale nejdřív do Ameriky a posléze do Evropy. 8" tom JE seriově vyráběný, né že né a v USA je běžně na krámech k dostání. To, že se nedodává v sadách putujících do Evropy neznamená, že se vyrábí jen na objednávku. Ten poptávaný 8" tom jsem už sehnal. Z druhé ruky z Plzně. Nicméně chci sadu rozšířit ještě o 14" a ten mi přijde cca za 10 dní poštou z Chicaga. Za poštovný dám 70 dolarů. Pokud někdo má s evropskou dodávkou čehokoliv od ddrum problém jako já, napište mi SZ. Mám dobrej kontakt. Jinak musím říct, že český ofic. dodavatel ddrum mi ani neodpověděl na mojí poptávku, stejně tak mi neodpověděli přímo z fabriky ddrum a evropští prodejci pouze z cca z 15%. Kdybych nevěděl že ty škopky z bubingy stojí za to, vykašlal bych se na ně, protože musím svědomitě říct, že jsem strávil sháněním 8" tomu dobrejch 50-60 hodin na internetu kde tě všichni posílaj od čerta k ďáblu, když ne rovnou do prdele.

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od sedi »

klubouk dolu, ze ses nenechal odradit a dotahl to do konce a ten cas tomu venoval. Respekt a necht uz zazivas jen veci prijemne :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od tomcorn »

jardaJM píše:Takže předem díky za tipy a trochu lichých informací. Ddrum vyráběný v Číně nejde do Hamburku, ale nejdřív do Ameriky a posléze do Evropy.
Jardo, já jsem se jen snažil obecně vysvětlit, proč někdy zboží trvá tak dlouho dostat k zákazníkovi. Poslední, co tím sleduji, je omlouvat chyby konkurenční značky. :lol: Na typické trase "Čína - Evropa" jsem se to snažil vysvětlit. Pokud je ale pravdou, že v Číně vyrobený buben cestuje k českému dovozci přes USA, pak musím prohlásit, že je to největší logistická kravina, jakou jsem kdy viděl a bubny to musí STRAŠNĚ prodražit i časově prodloužit dodávku..... neumím si představit, že by to byla pravda :shock:

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od pete77 »

[ je to o čekání, když si můžou lidé čekat na Tamu půl roku, snad bys taky vydržel. .........


jj přesně tak taky mě to štve!!TAMA tu má velice špatné zastoupení v ČR!!!
až jsem po nějaké době schrastil prašule na bicí a objednal je,tak jsem zjistil že musím na soupravu čekat 2 měsíce a na kotel který je dodatečně objednán půl roku???!!!vůbec by mě to nezaráželo kdyby to bylo u Starclassic maple za cca 70tis,ale já si beru Superstar custom za cca 20tis. a to je zarážející ,že není na skladě nikde v čr??!! :neutral:
jo,ono by bylo ale ne v barvě custom scarlet fade!! :oops:
asi jsem měl jít do mapexů,věřím že do týdne by byli doma,že Tome___ :P :D :)
Ale přeci kvůli neschopnosti distribuce v čr se nebudu omezovat ve výběru bicích-to mi přijde v dnešní době docela stupidní :idea: :neutral: :mrgreen:
jasně u Thomanna je maj ale při dnešním kurzu eura :cry: je to skoro za 30tis.bez kotle a to je fakt humus!!!!
:mrgreen
a to samé je i s blánama Aquarian no a SABIAN též,že já zrovna mám rád tyhle značky co tu dělá http://www.pmihk.cz/ já se z toho picnu!!!!

jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

Diky za prani a za pochvalu. Stejne tak jako ja jste se urcite uz vsichni setkali s neochotou prodejcu, kdyz jim nenesete kseft za statisice. Nechci mit pocit, ze prodavace obtezuju a diky bohu nejsme odkazani jen na evropsko/cesky trh. Sam uz radu let v CR podnikam a vim, ze o zakaznika se postarat da. Nebudu rikat kdo si ma nasypat popel na hlavu, ale spis chci poradit beznym uzivatelum a zakaznikum at neveri vsemu, co jim vyhradni dodavatel do danyho statu rekne [pokud vubec dostane nejakou odpoved] a at ho klidne obejdou.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od lukemo24 »

K tobě radši nic říkat nebudu,protože to nemá cenu :idea: :x

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od DUMP »

jardaJM píše:Diky za prani a za pochvalu. Stejne tak jako ja jste se urcite uz vsichni setkali s neochotou prodejcu, kdyz jim nenesete kseft za statisice. Nechci mit pocit, ze prodavace obtezuju a diky bohu nejsme odkazani jen na evropsko/cesky trh. Sam uz radu let v CR podnikam a vim, ze o zakaznika se postarat da. Nebudu rikat kdo si ma nasypat popel na hlavu, ale spis chci poradit beznym uzivatelum a zakaznikum at neveri vsemu, co jim vyhradni dodavatel do danyho statu rekne [pokud vubec dostane nejakou odpoved] a at ho klidne obejdou.
No já nevim, při vybírání zboží pro většinu lidí taky hraje roli zastoupení a servis tý určitý značky. Můžeš sice nadávat na to, že tu nemá kvalitní zastoupení každá značka, ale už nemůžeš říct, že bys tady nesehnal kvalitní nástroj za dobrý peníze.
Reálný dodací lhůty určitejch věcí už dou mimo tuhle debatu. Já taky čekám na kotel a další tom k Saturnům tři měsíce, tj. doba, se kterou sem počítal.

jardaJM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2009 03:25

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od jardaJM »

lukemo24 píše:K tobě radši nic říkat nebudu,protože to nemá cenu :idea: :x
Ahoj, mrzi me ze ze pro tebe nema cenu se k tomu vyjadrovat, protoze podle tvych komentaru jsi to myslim ty, se kterym jsem si telefonoval ohledne ddrumu a problemu s distribuci a ja si velice cenim informaci ktery jsi mi dal. Nicmene ja tady dopisuju z pozice zakaznika a ty z pozice prodavace. Pisu spise pro obycejny lidi ktery si proste koupi produkt a pak maj velice ztizenej pristup k nahradnimu dilu. Nemusis se rozcilovat, to jsem nechtel a vim, ze ty ses chtel postarat o svoji ovecku, nicmene ti nenalezi vyhradni dodavatelsky prava, coz jak uz jsem ti psal nedavno do mailu, je myslim skoda. Spis jsem chtel aby to lidi pobrali tak, ze nemusi veset hlavu a ze taky nesmi verit vsemu a radeji si informace overit z vice zdroju a ze je moznost proste nakupovat jinde. Jeste jednou diky.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od lukemo24 »

:idea: :) Děkuju......... Já myslel,že mluvíš obecně o všech.... Pak se ti omlouvám, dělal sem co se dalo,ale je pravda,že ddrum mě připravuje horké chvilky :? S tím tomem 8" jsem to myslel tak,že opravdu není seriově vyráběn(koukni na ddrum ofiko stránky) ani tam není 8!! Je na objednávku!! Ale jak říkám, budu teď jednat o tom, aby se s tím něco dělalo a snad to vyjde. :idea: A ještě chci říct,že zákazníka beru úplně stejně ať mě na krámu nechá 150 nebo 50Kč!! Nedělám rozdíl. Ať ti to hraje.

zyx66
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2009 00:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od zyx66 »

Caute bubenici.

Chcem sa Vas opytat, ci si nepametate, ci minuly rok po vianociach nabehli internetovz predajcovia hudobnzch nastrojov s nejakymi zlavami. Lebo chcem si objednat veci a neviem ci mam teraz, alebo mam cakat na novy rok, ak budu zlavy? Neviete nahodou ci v januari minule boli nejake celoplosne akcie? Dikes

zyx66

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od smurf »

To máš těžko. Třeba DC nabízí teď 5% vánoční slevu na všechno. Ale co bude po vánocích? :?: :o
To nikdo neví, a pořád se někde něco děje. Takže bych to zas tolik neřešil, protoře čekat pořád, kde ti dají stovku, dvě slevu, tak bys nakonec nekoupil nic.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosim s nákupem

Příspěvek od smurf »

No, taky záleží, co máš v plánu kupovat. Protože třeba u Mapexu, vzhledem k avizovaným novinkám, to vypadá na nějaký výprodej...

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“