!!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Kde co je a zkušenosti
Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

!!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

Dobrý den..
Mám dotaz spíše pro ty zkušenější nebo pro ty co jezdí nakupovat činely či bubny do Německa...
Chtěl bych radu o nějakm obchodu v Německu..chci si oťuknout hodně řad od Zildjian..

A kdyby někdo věděl i o obchodu kde budou bicí TRUTH či BATTLEFIELD DRUMS...dejte sem pls vědět..

Díky předem..x )

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Koubas »

Truth se vyrábí na zakázku, takže k ozkoušení asi nikde nebudou a kdyby ano, nemá to u zakázkových bubnů smysl.

Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

Aha..to jsem ani nevěděl...x )
a battlefield drums ??....ty bubny mi nejsou tak přednější,ale spíše ty činely zda-li je v Německu nějakej pořádnej shop kde si můžu oťuknout v širokým sortimentu od Zildjianu..chystám se tam po Novém roce...chci koupit Chinu..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Koubas »

battlefield neznám, truth trochu jo, protože jsem měl kdysi virbl od nich.

co se týče Zildjianu, zkus nejdřív český zastoupení v akcentu, na krámě maji často dost činelů a zdá se mi, že i levněji, než v Německu. jinak nejdostupnější je thomann, je to u norimberka. http://www.thomann.de

Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

o tím akcentu vím mno...ale řikal jsem si pojedu s kámošem do Německa..on vezme auto...a ty prachy za kterej si koupim činel tak to bude méně než tady v česku,,,chtěl jsem právě opravdu velkej sortiment..že bude ještě něco více než v tím akcentu...nechci abych si koupil v Praze nějakej z nouze,kde chybí nějaká řada od ZILDJIANU...a pak zjistil že se mi líbí ta dotyčná řada co chyběla a bude pozdě..takže bych byl rád abych měl všechny řady od ZILDJIANU..a mohl to všechno oťuknout..

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od RadimCep »

Nejde se třeba nějak domluvit s Akcentem, aby měli na krámě ty všechny řady?

OT: Kolik jich vlastně Zildjian má? Já vim, A, A Custom, Z, Z Custom, K, K Custom, Oriental China Trash, ZHT, ZBT, ZXT, Avedis. (Taky jde o to, jestli se ve všech řadách dělá china).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Koubas »

to v tom máš trochu bordel, například Zetka jsou pouze Custom a A = Avedis. těch modelů je i tak dost, já bych asi ale volil jenom mezi K, K Custom a Oriental. a akcent je opravdu levnější, nemysli si, že v německu na zildjianu ušetříš.

mimochodem myšpo, v profilu máš, že máš nejnižší Paisty a pak Paiste twenty. nevim, co přesně za modely máš, ale trvat na číně Zildjian bez nějaký znalosti jejich jinejch činelů mi přijde nerozvážný. čekal jsem, že budeš mít sadu Zildjianů a doplníš to jenom o čínu. jet až do německa pro činel, kterej bude dražší než u nás, abys zjistil, že ti Zildjiany zas tolik nesedí, by bylo zbytečný a za peníze za cestu bys měl hezkej činel z druhý ruky, kterej bys zas klidně znova prodal. nevim, jak jsou na tom ostatní, ale já si na všechny zildjiany vždycky několik dní nebo týdnů zvykal a přišel jsem jim na chuť až postupně, s výjimkou crashů A Custom a K, kterých jsem se stejně zbavil.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Kajda »

Myšpa píše:o tím akcentu vím mno...ale řikal jsem si pojedu s kámošem do Německa..on vezme auto...a ty prachy za kterej si koupim činel tak to bude méně než tady v česku,,,chtěl jsem právě opravdu velkej sortiment..že bude ještě něco více než v tím akcentu...nechci abych si koupil v Praze nějakej z nouze,kde chybí nějaká řada od ZILDJIANU...a pak zjistil že se mi líbí ta dotyčná řada co chyběla a bude pozdě..takže bych byl rád abych měl všechny řady od ZILDJIANU..a mohl to všechno oťuknout..
Aby jsi náhodou nepřebral ..... :neutral:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od RadimCep »

to Koubas: Díky za osvětlení...

Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

Mno možná vyjedu po Novým roce tedy do Práglu...do Akcentu...prvně se ale nejspíš domluvím s akcentem co mají aktuálně za řady na prodejně a mohu vyrazit,,,x )

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Slowmeda »

Myšpa píše:Mno možná vyjedu po Novým roce tedy do Práglu...do Akcentu...prvně se ale nejspíš domluvím s akcentem co mají aktuálně za řady na prodejně a mohu vyrazit,,,x )
Jo oni čekají na podobný telefonáty :), saozřejmě že ti řeknou že mají největší výběr, že sou hlavní dovozci, že od každý řady spoustu kusu, mimo jiné i další značky, jako sabian a istanbul, nebuď naivní. Nějaký zildjiany mají třeba i v Humlmusic.

Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

Prostě chci jen vybrat něco pořádného...nechci kupovat nějakou nízkou řadu..ale vyplatí se koupit určitě nějakou vyšší řadu když už víte,že na ty bubny chcete hrát a že už se toho jentak nevzdáte..po 5-6 letech už to vím..a kupuju svojí první chinu...a nač kupovat nějakou za 2-3 tisíce když s ní nebudu zvukově spokojenej...Proto chci pečlivě vybrat a být vybníravej a najít to co opravdu hledám a sedne mi..jest můj názor..

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Slowmeda »

Myšpa píše:Prostě chci jen vybrat něco pořádného...nechci kupovat nějakou nízkou řadu..ale vyplatí se koupit určitě nějakou vyšší řadu když už víte,že na ty bubny chcete hrát a že už se toho jentak nevzdáte..po 5-6 letech už to vím..a kupuju svojí první chinu...a nač kupovat nějakou za 2-3 tisíce když s ní nebudu zvukově spokojenej...Proto chci pečlivě vybrat a být vybníravej a najít to co opravdu hledám a sedne mi..jest můj názor..
Když máš takovej názor, proč se upínáš jen na zildjian? \buď si chceš vybrat z velkýhorozsahu činelů, v tompřípadě zavři oči a neřeš značku, použij intuici. To je jakoby jsi napsal že chceš to nejlepší auto který ti fakt sedne že to musí být BMW, sice si v něm nikdy nejel, ale lidi říkaj že je to masáž.....
Nech tomu trochu čas zajeď do více krámu a oklepej si všechno co tam mají (samozřejmě v profi řadách) a uvidíš co tě osloví.
Svého času sem měl všechno od Zildjianu, samí káčka a Acustom. Postupem času, co sem se dostal i k jiným činelům jsem přehodnotil kritéria a dospěl k závěru že žádná značka (z těch 5-6 nejznámějších zde) není vejš nebo níž nad ostatníma. Cenou jo, to je taky jediná věc, kvalita a zvuková lahodnost jsou zkrátka stejné.

Myšpa
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2009 19:48

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Myšpa »

Mno víš okoukl jsem hodně Chin..ovšem zvuk jen z internetu...na oficiálních webech...a právě se mi hodně líbili Sabiany a Zildjiany...dle zvukových nahrávek se mi líbili zde jemnované značky...a tak právě bych byl radši kdybych navštívil obchod kde by byli především značky která sháním.."PŘEDEVŠÍM"..ale je jasné že když přijdu do obchodu že pujdu přímo k ZILDJIANUM a budu oťukávat a hodnotit jen je...je jasné že bych řešil i další chiny a porovnával,která se mi více líbí a mému uchu lahodí..

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od joelimbo »

Koubas píše:battlefield neznám, truth trochu jo, protože jsem měl kdysi virbl od nich.
A jak hrál? Já jsem se díval na ty jejich soupravy a virbly, co maj na webu v galerii http://www.truthdrums.com a vypadá to hodně cool. Jinak Truth se docela teď hodně množej samozřejmě v zahraničí..no asi jako u nás Mapex :)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od RadimCep »

Souhlasím s Méďou. Můžeš třeba i vyzkoušet Anatolian, Paiste, Meinl. U vyšších řad budou hrát všechny krásně, pak si jen vybrat co se ti líbí.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Koubas »

Obrázek
byl to tenhle, 13x4, 8mm / 10 vrstev javoru Keller shell, na svůj rozměr překvapivě slušnej rozsah ladění, velmi hlasitej, výbornej buben, korpus byl skvěle opracovanej, nemůžu si na něj stěžovat, kdyby byl ještě s tou folií, kterou další majitel sundal, tak jsem ho už kupoval zpátky. jinak jsem měl ještě možnost ozkoušet 13x7 s litýma ráfkama a trick mechanikou struníku, byl to to korpus tušim 10mm s prstencema a byl to asi nejhlasitější snare, co jsem slyšel. pokud by byla možnost dostat se k sadě nebo bubínku za slušný peníze, neváhal bych.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Vojta Horák »

Jeden můj známý měl jakousi chinu od Zildjianu, byla to uplně nejvíc china co jsem kdy slyšel.
Jednou jsem přišel na návštěvu a on, že má novou chinu, že je super. No byl to Meinl a byl hnusnej. Úplně. Svitla mi naděje, udělal jsem solidní cenovou nabídku, bohužel ta ona china už byla ZA PÁR ŠUPÚ prodaná.

Od té doby stojí, mým uším, každá china za vyližprdel :(

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od BóĎA »

tak ty battlefieldy sou taky jen zakázkový bubny ;)
slyšel sem pěkný číny i od staggu, ale ta výdrž :(
ten bubínek od truthu mám a fakt mě mrzí že na něm ta fólie neni :( a taky že ho pořád nikdo nechce :D ale hraje no :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Olsztyn »

Jen OT k těm činelům:
Všichni píšete - poslechni to a podle toho vybírej. To není vůbec jednoduchý! Uvedu svůj příklad: Strašně dlouho jsem činely rasil (punk), proto jsem si kupoval jen nízký řady (ano i to je možná důvod proč odcházely). Takže mám osobní zkušenost jen s Paiste 302/502/Alpha sabian B8Pro a Meinl Raker. Současná sestava Sabian B8Pro a Raker. Možná bych něco koupil, ale na zkoušení ideál. Předpokládám že i Raker je slitina B8. A s takhle zprzněným návykem (takto zní činely) půjdu do krámu a začnu oťukávat 2002jky, AAX, Ultimaty a Avedise? Nepoznám nic - bude to znít úplně jinak než jsem zvyklej. Tak teď poraďte:) Ale mám řešení - koupít činely, který se mi líběj na nahrávkách oblíbenejch kapel...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Kajda »

Olsztyn píše: Nepoznám nic - bude to znít úplně jinak než jsem zvyklej. Tak teď poraďte:) Ale mám řešení - koupít činely, který se mi líběj na nahrávkách oblíbenejch kapel...
Jenomže na nahrávce znějí jinak, než naživo, nezapomeň, že nahrávky se upravují :) Vybírání činelů je hrozná věc, hlavně když člověk nemá představu, jak by ten činel měl znít (viď, Tome - činely do big bandu :lol: ). Hlavně ten činel zní jinak v krámě, jinak ve zkušebně, jinak na nahrávce, jinak na pódiu. Nikdy si nevybereš ten nejlepší. Čím větší výběr, tím je to horší :D
Já osobně jsem si činely nakoupila stejné, jako měl můj pan učitel, protože se mi líbily, když jsem na ně hrála.
Nedávno jsem byla v Huml music s jedním klukem, který si tam vybíral Anatoliany (hh, ride, 2x crash) a vůbec jsem mu to nezáviděla (teda samozřejmě, že záviděla, ale jen to, že měl nové činely, ne to, že si je vybíral :D ).

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od tomcorn »

Češi mívají dva problémy:
- je toho málo na výběr
- je toho moc na výběr
:lol:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Slowmeda »

tomcorn píše:Češi mívají dva problémy:
- je toho málo na výběr
- je toho moc na výběr
:lol:
a třetí, je to moc drahý, i kdyby to stálo pětistofku :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Koubas »

Olsztyn píše:Jen OT k těm činelům:
Všichni píšete - poslechni to a podle toho vybírej. To není vůbec jednoduchý! Uvedu svůj příklad: Strašně dlouho jsem činely rasil (punk), proto jsem si kupoval jen nízký řady (ano i to je možná důvod proč odcházely). Takže mám osobní zkušenost jen s Paiste 302/502/Alpha sabian B8Pro a Meinl Raker. Současná sestava Sabian B8Pro a Raker. Možná bych něco koupil, ale na zkoušení ideál. Předpokládám že i Raker je slitina B8. A s takhle zprzněným návykem (takto zní činely) půjdu do krámu a začnu oťukávat 2002jky, AAX, Ultimaty a Avedise? Nepoznám nic - bude to znít úplně jinak než jsem zvyklej. Tak teď poraďte:) Ale mám řešení - koupít činely, který se mi líběj na nahrávkách oblíbenejch kapel...
2002 jsou taky z B8, pak můžeš zkusit nějaký Meinl MB10 nebo Soundcaster, to jsou slitiny B10 a B12, pokud sis zvyknul na ostřejší činely.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: !!Ochody v Německu s velkým výběrem!!

Příspěvek od Olsztyn »

Koubas: Díky za tip, to jsem netušil že se míň oktanů používá i u vyšších řad

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“