Megaultraobrovskynejvětší......shit

Kde co je a zkušenosti
Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

Vážení přátelé, bubeníci, ale i ostatní hudebníci.
Nějakou dobu, jsa rozhodnut pořídit si el.bicí, procházím všemožný hudebniny (tedy po internetu), především ty, které se honosí a samochválí, jak jsou nej.
Nej, ať už v čemkoliv, je mi (z nich?) do pláče, ale nevím, jestli vzteky, nebo smutkem, nebo obojím.
Dlouho jsem vybíral, přemýšlel, četl a na youtube sledoval, co a jak. Nikdy by mě nenapadlo, že bude problém vyzkoušet si hudební nástroj, který si myslím, není nic extra, ani uplnej hnůj. Spíš takovej nejlepší lowend.
Když se pak podívám na dostupnost, nikdo to nemá skladem, vybalený, k okamžitému vyzkoušení a pokud bych se je snažil donutit daný produkt na krám přiblížit, musel bych si to závazně objednat. To že mi někdo slíbí, že mi zavolá, na to jim jak starej vůl nalítávám pokaždý. Výsledkem je, že jsem stále bez bicích.

Kšefty jsou nacpaný tím největším "šitem", za pár kaček. Co je mi platný, že vedle sebe budou stát patery Medelipseudobicí, deset takykytar zn.Stagg, deset jakožebaskytar zn.SX, když se na to nedá hrát a nechápu, že to může někdo považovat za "hudební" nástroj. Strunné nástroje se nadaj použít ani jako plácačka na mouchy!
Děláme si to sami tím, že ty "nástroje" kupujeme a obchodníky tak utvrzujeme, že prodává "kvalitní a žádoucí" zboží?
Když sem byl v kytarách.cz pro struny na basu, čekal jsem snad 5 minut, neboť předemnou byl klučina, co si koupil šňůru ke kytaře s "krátkým" jackem, neboť mu z kejtry vypadává?! Holčina za pultem marně hledala "delší" konektor. (chtěl bych tu metrovou vycházkovou hůl, asi takhle dlouhou....)
Protože už mě to její marné úsilí přestalo bavit, poradil jsem jim, že to bude spíš v nástroji. Chlapec vytáhl tu rádoby kytaru, která spíš vypadala jako zákusek s povrchovou úpravou "khůůldizajnemjásemborec", v cenové relaci - "na co zbylo z výplaty". Za zbylé drobné si k tomu jistě pořídil "behrinchrchelmegakombo s úctyhodným výkonem 10W " a jako bonus "žůžomultiturboefekt" Zoom II, kterej vás zvukově katapultuje mezi špičku, že i Joe Satriani si z vás sedne na prdel a bude chtít vaše podepsané trsátko. Když se mě někdo takovej snaží přesvědčit, že on je ta kapacita pro mou kapelu, mám chuť, jít se věnovat třeba včelaření.
Jak se říká - co Čech, to muzikant. Já říkám - co Čech, to chudej muzikant.

A co vy? Taky nejste tak bohatý, aby ste si kupovali levný věci?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Vojta Horák »

No... mizernejch obchodů je u nás čim dál tim víc.
Nejvíc mě baví (někdy samou zábavou pláču), když někkdo vnucuje kloučkovi kytaru třeba od Stagg, s tim, že mu to "stačí" a že je úplně skvělá a podobná jako má tenhle a támhleten. Vůbec nikomu nevadí, že pražce na tý kytaře nejsou v rovině a krk má náběh do vrtule.
Další co zbožňuju jsou, jak je můj táta nazval, "objednavači". V krámě máme hovno, protože to stojí prachy, ale do tejdne to tu bude. A možná budete muset zaplatit zálohu za něco, co možná nechcete. Dopadá to tak, že struny, paličky a podobný drobnosti, kde něco nepotřebuju zkoušet objednáváme z Ameriky. Do tejdne to doma je i kdyby bylo zemětřesení.
Výborný jsou taky větší krámy, kde maj všecko možný, ale vyzkoušet si to nemůžeš, protože by se to muselo dorozbalit, ladit a podobně, to je jasný, že bez vyzkoušení neřeknu, že to chci. Kor u dřevěných věcí.

Možná jsem zaujatej a chápu obchodníky, že některý věci v krámě by se daly považovat za utopený náklady, nicméně když na to nemaj vatu a chuť, tak by to dělat neměli. Vnucovat lowendový srajdy, který plněj bazary je prostě zbytečný.
A zaujatej jsem od tý doby, co jsem v USA a Kanadě lezl po hudebninách. Největší zklamání co jsem tam zažil bylo, když mi velice skleslým pohledem týpek řekl: Hmmm, to se omlouvám, to tady bohužel nemáme, to musíte o patro vejš, do sekce baskytar.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Radim »

Woode, zcela chápu Tvé rozhořčení. Řešení neexistuje. Levné šmejdy se budou vždy prodávat nejvíc. na drahých nástrojích nikdy žádný prodejce nevydělá tolik co na těch levných, protože drahý nástroj si člk kupuje jen párkrát (dobře, někteří i vícekrát :-)) za život. A než by se prodejce dočkal, až se mi ohrají moje Maple Custom Absoluty, tak pojde hlady. Tak místo toho raději prodá x desítek překližkových něcojakobubnů, ale s jistým výdělkem. Upřímně, pro děcka, která se shlédnou ve svých vzorech (zhusta to jsou Green Day, Slipknot či "Visáči", ještě jsem snad nepotkal nikoho, kdo by začal hrát proto, že se mu líbí Pat Metheny, nebo Avishai Cohen) a chtějí si s kamarády "něco" brnkat, tyto nástroje úplně stačí. Je pak na každém jednotlivci, jestli se bude chtít posunout někam dál - začít cvičit, chodit k učiteli, založit seriózní kapelu. S tím posunem pak většinou přijde i potřeba lepšího (=dražšího) nástroje. Vkus a ucho na dobrý zvuk si muzikant buduje léta. No a těch pokročilých je oproti nadšeným začátečníkům vždy nesrovnatelně méně, tak je logické, že nástroje pro tuto cílovou skupinu se už neprodávají tak snadno. A nemyslím si, že jue to takhle jen u nás. Byl jsem několikrát na Musikmesse ve Frankfurtu a co si tam dovolují někteří (hlavně východní) výrobci nabízet pro německý trh, to se jeden nestačí divit. A jsem si jistý, že skladba majetných/nemajetných muzikantů tam bude úplně stejná jako u nás.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Radim »

Vojta Horák píše: Vůbec nikomu nevadí, že pražce na tý kytaře nejsou v rovině a krk má náběh do vrtule.
A ví ten budoucí umělec, který si teď kupuje svoji první kytaru se třema litrama od babičky v kapse, že by pražce na kytaře měly být v rovině a krk by neměl být do vrtule? On potřebuje hlavně aby to dělalo randál a dobře u toho vypadal. Kvalitní nástroj bude řešit nějdříve za pár let, jestli někdy. A obchodníkovi je to buřt, ten to musí prodat.
Já jsem kdysi ani netušil, co má bicí souprava obsahovat, natož jaká má splňovat kvalitativní a zvuková kritéria!

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Radim »

Vojta Horák píše: Největší zklamání co jsem tam zažil bylo, když mi velice skleslým pohledem týpek řekl: Hmmm, to se omlouvám, to tady bohužel nemáme, to musíte o patro vejš, do sekce baskytar.
Na to Ti, myslím, každý prodejce řekně, že až bude v ČR žít 300000000 obyvatel, tak může mít také špičkové nástroje rozstrkané do tří pater, páč to prostě prodá. To jsou zbytečné nářky. Jsme malá země, tak holt smolíček.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od tomcorn »

Woode, co třeba Huml music, Music city, Akcent, Franta Honig (pokud se budeme držet Prahy)... tam všude jsou i hi-endový věci k vyzkoušení, není to snad zas tak zlý :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Sheafraidh »

... nebo pro el. bici Roland Showroom (nebo jak tomu rikaji) - maj tam na vyzkouseni postavenych docela dost veci...

Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

Díky Tome!
Nevím jak je to možné, ale když sem znovu vyhledal ty bicí, tak jsem najednou objevil tolik krámů a leckde je mají i levnější.
Pokud se dají sehnat o 3000 levněji, tak tam jsem ochoten i počkat s dodáním zboží.
Tak jdu znovu shánět dostupnost :)

Humla mám kousek od práce, tak se zkusím mrknout...

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od gu-staff »

Sheafraidh píše:... nebo pro el. bici Roland Showroom (nebo jak tomu rikaji) - maj tam na vyzkouseni postavenych docela dost veci...
...respektive všechny, co vyráběj...(mám pocit)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Vojta Horák »

Radim píše: A ví ten budoucí umělec, který si teď kupuje svoji první kytaru se třema litrama od babičky v kapse, že by pražce na kytaře měly být v rovině a krk by neměl být do vrtule? On potřebuje hlavně aby to dělalo randál a dobře u toho vypadal. Kvalitní nástroj bude řešit nějdříve za pár let, jestli někdy. A obchodníkovi je to buřt, ten to musí prodat.
Já jsem kdysi ani netušil, co má bicí souprava obsahovat, natož jaká má splňovat kvalitativní a zvuková kritéria!
Ale v konečným důsledku, kdyby někdo v krámě přišel za tebou a řek ti, co tam má bejt a rovnou ti prodal nepříšernej nástroj, ušetřil by ti mraky peněz :) A jak píšeš níž, asi jo, asi jsme malá země, ale MÁME SVOJE PRÁVA! :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od tomcorn »

Vojta Horák píše:... ale MÁME SVOJE PRÁVA! :D
Například?

Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

tomcorn píše: Například?
Tadý, tadý, já se hlásím, já to vím!!!
Máme právo, eeeeee, ehmmm, držet hubu a tvářit se spokojeně, když nám serou na hlavu 8-)
Aha...to je naše občanská povinnost...

No, každopádně sem našel obchodníka roku. Mé vysněné bicí sice nemá skladem, ale má je o 3000 levněji a je schopen (rozuměj ochoten), sehnat je týž den.
Tomu říkám frajer.

Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

gu-staff píše: ...respektive všechny, co vyráběj...(mám pocit)

Mám jednu zvídavou otázku.

Kde to najdu? (pokud myslíte hudebnílaboratoř.cz, tak tam by je měli mít prý "snad" dneska.)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od gu-staff »

Wood píše:
Mám jednu zvídavou otázku.

Kde to najdu? (pokud myslíte hudebnílaboratoř.cz, tak tam by je měli mít prý "snad" dneska.)
Je to na Andělu, vylezeš z metra, obchoďák po pravý straně, uvidíš před sebou rohovou restauraci Planet Sushi, zabočíš kolem ní do ulice Jindřicha Plachty, a půjdeš po ní tak dlouho, až po pravý straně bude v na baráku cedule Roland. A seš tam!

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Vojta Horák »

tomcorn píše: Například?
No.. když nad tim tak přemejšlim, tak krom lidských moc ne :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od pete77 »

Radim píše: Na to Ti, myslím, každý prodejce řekně, že až bude v ČR žít 300000000 obyvatel, tak může mít také špičkové nástroje rozstrkané do tří pater, páč to prostě prodá. To jsou zbytečné nářky. Jsme malá země, tak holt smolíček.
jo přesně tohle už jsem taky bohužel zjistil :(
takže bud Thomann nebo musikmesse frankfurt :D
můj sen je se jednou podívat do L.A. na Namm show :) :) :D a všechno to tam omlátit a potkat tam spousty světových bicmenů,
ale když se dívám na cenu letenek atd. tak 100tis málo..to si radši koupím ty Bubinga elite :D

Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

Tak zítra kolem poledního budou TD-9K!! Hurá, hurá, hurá. Ani nevim, kdy sem se naposledy takhle těšil. Předčasné super vánoce. :D 8)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Vojta Horák »

Wood píše:Tak zítra kolem poledního budou TD-9K!! Hurá, hurá, hurá. Ani nevim, kdy sem se naposledy takhle těšil. Předčasné super vánoce. :D 8)
Nesnášim Vánoce.

Wood
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 03 lis 2010 15:33
Bydliště: Praha západ

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Wood »

Vojta Horák píše:Nesnášim Vánoce.
Taky je nemusim. Ale tyhle předčasný, když si naděluju sám, jsou super 8)

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od DNK »

S těma obchodama je to fakt zlý. Tak nějak to procházim v Brně, nerad bych jmenoval a někoho urazil, ale v jednom obchodě mají Basix Custom a Rockstáry už asi pět let, dva roky stály na poličce, teď jsou pro jistotu otočený tak, že kdyby na ně chtěl někdo hrát, musí sedět ve zdi. Fajnovej přístup. V dalším obchodě pokladník, kterej čte časák, serfuje po netu nebo tam má svoji kočku. Když pozdravíte, sotva vám odpoví a ještě blbě kouká, co chcete. Pohyb nástrojů všeobecně je minimální.
Ale co chceme, trh je malej a když tam každej den přijde deset spekulantů, kteří si chtěj nástroj vyzkoušet a koupit ho na netu (v Německu, Americe a další důvody) levněji. Samozřejmě, do obchodu vůbec nevidim, ale z mýjo pohledu se zdá, že prodejce vydělá na spotřebním zboží ( trsátka, struny, paličky blány) a to je slabý kafe. Kvalitních nástrojů se prodá minimum, tak mladýho opijou rohlíkem, protože nemá žádný zkušenosti a maj vyděláno. Co se dá dělat.............

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od VladikS »

TO je možná taky ten problém. Obchod kde chceš mít hodně sad na vyzkoušení má větší režii než jen sklad a hlavně je to náročný na prostory, takže i větší nájem apod. A to se potom promítá do ceny. Spousta lidí to v krámě vyzkouší a pak to koupí na netu o 2 tis levnějc, jenže to jsou právě ty náklady na udržování kvalitního obchodu...třeba...

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od lukemo24 »

http://www.biciaperkuse.cz/prodejna budeme rádi za návštěvu :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od pete77 »

lukemo24 píše:http://www.biciaperkuse.cz/prodejna budeme rádi za návštěvu :)
pěknej obchod :D ..škoda že to mám tak z ruky :(

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od Koubas »

začínám šetřit na ty akrylátový drumcrafty

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Megaultraobrovskynejvětší......shit

Příspěvek od lukemo24 »

teď jsou koubas v akci :)))

Odpovědět

Zpět na „Obchody, bazary“