dovoz z Turecka

Odpovědět
Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

dovoz z Turecka

Příspěvek od Filkins »

Zdarec všichni,

popadl mě chtíč koupit zpáteční letenku do istanbulu, nakoupit strašně moc činelů, přileťet zpět i s plechama a být šťasten :D

Ale nemám absolutně žádné tušení o pár věcech.
Kolik stojí a jakým způsobem se v Turecku prodávají? (Klasický hudebniny,"činelárna"...??)
Jaký je problém ze clem? popř. Kolik kilo sebou můžu táhnout do letadla :D

Nejel bych tam jen pro činely, ale kdybych tam letěl, jakože se tam chci určitě někdy podívat, myslíte, že je to reálné, nebo je to hovadina?? ;)

Díky

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: dovoz z Turecka

Příspěvek od Fogel »

aj ja mam taky sen. pozriet sa aj do nejakej fabriky a nazivo vidiet rucnu pracu. http://www.youtube.com/watch?v=7YG-HSk6EIU toto!!
v istanbule sa daju kupit cinely za velmi lacne peniaze. zopar ludi to tak uz aj spravilo. mozno by bolo vyhodne nakupit naozaj vela cinelov a potom ich tu predat, ale fakt neviem ako je to s clom. mozno sa to ani neoplati, ktovie.

Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Re: dovoz z Turecka

Příspěvek od Filkins »

tak kdyby někoho zajímalo, tak mi jeden kolega napsal mail, jak to probíhá v Turecku a z převozem :

takže kopie mailu, doufám, že se na mě nebude zlobit :)

Ahoj,tak clo se neplatí,protože ceny za který to tam koupíš jsou opravdu za babku,pokud plech tady stojí 6-7 tisíc dá se tam koupit za 3 i méně.Záleží na domluvě,ale usmlouváš to.Já si tam třeba koupil Bosphorus Hi-Hat 14" Gold Serie za 25 stovek,tady stojí kolem 6.500 korun.Vybral jsem si z 10 sad podle mý představy.Pokud vlezeš do krámu,kerej je i s výrobou nikdy neobchoduj s člověkem v krámu,bude Ti dávat do ruky vizitku vyroby a Supper Price,toho vem hákem a jednej pouze s tím,kdo tam bude klepat.To je obyčejně někdo z majitelů.Ten co Tě bude odchytávat je prodavač,kterej je samozřejmě placenej od prodeje a ten taky nasazuje ceny.Obyčejně větší a i kyž se Ti bude ta cena líbit,je možné ji srazit ještě právě tím tepařem - rodinným příslušníkem.Oni Ti dají samozřejmě doklad,ale ta cena je tak nízká,že s toho ani clo platit není možný.Do letadla ale 22" dát nemůžeš,protože Ti začnou vysvětlovat,že se to nevleze do zavazadlovýho prostoru nad sedačkma a asi tě odkáží na normální zavazadlo jako kufr-čili do spodních kontejnéru v trupu -nutno zabalit a odbavit jako standardní zavazadlo.Je prostě lepší jet autem..Měj se ahoj

Ještě pozor,v letadle teď změnily zavazadlovou váhu na 15 kilo.V případě že toto překročíš byť o 10 deka,tak Turci jsou nesmlouvaví a platíš nadváhu-samozřejmě v Dolarech a cena za těch 10deka navíc Tě může vyjít i na cenu jednoho činelu.Tam je nějakej paušál a a ta nadváha je drahá jako prase.Oni počítají s tím,že každýmu bude líto vyhazet nějaký věci,který už tam nenávratně zůstanou tak radši platí a i takový dardy

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz z Turecka

Příspěvek od Medák »

Vím, že se dá nakoupovat v obchodech, ale i na tržišti, kde můžeš hodně usmlouvat. Bacha - o víkendech a svátcích může být v obchodech zavřeno!
Trochu mám ale pochybnosti, že se výprava za nákupem činelů vyplatí, pokud tam člověk nejede jako turista a při cestě tam i nenakoupí. Je to asi značka od značky - některé jsou tu dost napálené, jiné mají ceny příznivé (Turkish, Mehmet, Anatolian). Třeba ceny Mehmetů, s kterými mám osobní zkušenost, tady šli hodně dolů a člověk má pořád na zboží záruku (což sice v Turecku taky dostane, ale jezdi si vyřizovat záruku stovky kilometrů). Můžu uvést konkrétní příklad:
cca před pěti lety se u nás 16" crash Sultan pohyboval okolo 5 tisíc, v Turecku 1600. Nebo 14" hi-hata Sultan u nás stála 7,5 tisíc, v Turecku 2,5. 18" crash Alchemy Professional u nás stával přes 5 tisíc, v Turecku něco přes 2,5 tisíce.
Takže se tam nákup opravdu vyplatil, dnes to je dost na zvážení. Např. minulý týden jsem koupil na Kytarách novou hi-hatu Istanbul Mehmet Traditional za 2,4 t a 18" chinu "Pang" za 2 t a mám plnou záruku. Mimochodem hraje to famózně :).
Můžete někdo, kdo v poslední době v Turecku nakupoval, nastřelit pro zajímovost současný ceny (třeba i včetně slev)?

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“