Istanbul Turk

Odpovědět
Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Istanbul Turk

Příspěvek od Basta »

Tak vytvářím nové téma, aby mi taky někdo odpověděl ;) Takže - mám právě zakoupený, leč ještě nedoručený Istanbul Turk Crash/Ride 18". Páč jsem na to natěšený, tak mi zajímají vaše zkušennosti s touhle řadou činelů. Řadu Turk vyrábí obě Istanbulské fabriky - Agop i Mehmet. Mně by měl dorazit kousek z dílny Mehmetů. V popisu je činel popsán jako explosivní, velmi suše a vzdušně znějící s krátkým tónem. Prodejce ho charakterizuje jako průrazný, hlasitý crash. Na internetu jsem našel ukázky pouze činelů Ride (dával jsem odkaz na sféru). Rozdíl u Agopů a Mehmetů byl docela patrný. Agop byl cinkavější, ale tenkej - tichej, prostě džezíček. Mehmet hlasitej, takovej trošku hulvát 8) - nahrávka mi připomínala mého Wuhana S. Jo - podle čeho by se činely měly dát rozeznat - Mehmetovský by měly po obvodu mít tenkej pruh, kterej vypadá jakože povrchově upravenej ;) Tak co, slyšel jste to někdo?

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

tos koupil na Ebayi z toho rakouskýho obchodu? já tam koupil sultan ride. pak napiš, jak se ti s nima jednalo, jak to přišlo a tak. já du zejtra převádět peníze.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Už jsem od nich kupoval. Vše probíhalo naprosto OK.

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

dík, moje maminka má strach, že pošlu 3500,- někam do díry.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Myslím, že se bát nemusí ;)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

...on to kdyz tak Basta zaplati :D

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

teď mám spíš bobky z toho převodu, bylo tam tolik složitostí, že bych se nedivil, kdyby ty peníze nedošly nikam. ale ty činely za ty peníze tam maji neuvěřitelný věci (z pohledu českýho zákazníka, jinak sem koukal, že v Německu a podobně to stojí jen o takových 30% víc, než na Ebayi). zajímalo by mě, kolik tak stojí istanbuly přímo ve fabrice, kam údajně může každej z ulice.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Koubas_ píše: zajímalo by mě, kolik tak stojí istanbuly přímo ve fabrice, kam údajně může každej z ulice.
V Istanbulu v normalnim kamennym obchode stoji Istanbul (ale treba i Bosphorus a podobne spickove znacky) 20" ride (nezalezi na typu) kolem 200 tureckych lir, coz delalo v breznu, kdy jsem tam byl, cca 3400Kc. Pokud bys sel primo do fabriky, pocitam, ze bys to mel logicky mit jeste levnejsi. No a letenka do Istanbulu se da poridit za nejakych 5000Kc a bydleni klidne jen za 5EUR na noc. Kdyz nakoupis celou sadu, jses v plusu a jeste se podivas na krasne a zajimave mesto.

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

no, už sem na takovej výlet lákal kámoše, sám bych nejel. řek sem jim, že kdyžtak taky něco koupí a tady prodaji a cesta se jim zaplatí. myslim, že nějaký ty činely Bosphorus by se na fender.cz moc dlouho neohřály a dovézení něčeho, co se jinak tady sehnat nedá, by omluvilo i ten účel vydělat.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

na ucele zarobit na bicich nieje nic zle. ja som kupil pearly exporty za 12,5k predal som ichza 18k a nechel som si sadu plechov meinl mcs. trochu som dosetril a kupil yamaha sc. ak niekto pride, apovie, ze mi da za ne 25k tak nevaham.

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

no nepřipadá mi to fér vzhledem k dovozci, kterej na malý turecký značce asi nezbohatne, přesto se snaží co může a někdo mu to sem bude tahat levnějc. ty ceny istanbulů u höniga chápu, ale nechápu třeba předražení paistů.

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

na paistoch hra vela kapiel(system of down)=renome, a potom tam najebu take ceny ze az. a este k tomu su dobre

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

třeba Rammstein hrajou Meinl a nevšim sem si, že by to Meinl nějak extrémně předražoval, navíc je to snad jediná značka, co chodí do výprodejů a stejně to lidi nekupujou. zvuk to má taky dobrej, Paiste to neni, ale ty top řady hrajou.

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

u meinlů je velice dobrá řada byzance a není zas tak drahá, o čtvrtinu levnější než zildjiany a zvuk je srovnatelný, no ale musí se vybírat.

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

navíc v muzikeru maji docela dost činelů týhle sady ve výprodeji, rajdky stojí 5200, což je cena suprová.

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Tak mi to konečně přišlo - Istanbul Mehmet Crash/Ride 18". Je to hukot, fakt pěknej, ušlechtilej, hlubokej a pořádně temnej zvuk. A hlasitost se jeví jako značná ;)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Gratulace...

Basta
Diskutér Sféry
Příspěvky: 140
Registrován: 11 črc 2003 09:33
Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basta »

Tak jsem toho Turka konečně vyzkoušel. Není to klasickej crash, není tak průraznej, je hlubokej, krásně čistej, hlasitost (resp. to spíš souvisí s tou průrazností) je střední, v porovnání se Sultan Crash (to byl druhej činel, kterej jsem testoval) je tišší, ale zvuková kvalita imho o dost vyšší. Turk hraje tak ušlechtilejš....

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“