istanbul mehmet

phil
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2005 00:53
Bydliště: lysá nad labem
Kontaktovat uživatele:

istanbul mehmet

Příspěvek od phil »

Cus kluci, víte jak zněj istanbuly mehmet ? Rozhoduju se nad thin modelem 16.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

:?: :lol:

phil
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2005 00:53
Bydliště: lysá nad labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phil »

tak co vnímáte někdo?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Mehmet osobne neznam. Tedy jako jak zneji. Rozhodujes se jeste mezi nejakym jinym crashem ?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Mam pocit, ze Sasa se nad timto modelem pousmal z toho duvodu, ze mu onehda odesel do vecnych lovist. A to, pokud jsem mel moznost pochopit, neni zadny veliky reznik. Ale samozrejme to nemusi byt chyba cele rady a verim tomu, ze zvukove jsou Mehmety hodne v pohode!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

kdepák, já se směju proto, že istanbul mehmet je jméno fabriky...(teda alesoň co já vím, ale klidně se můžu mýlit, nebylo by to poprvé ani naposled)

Agop Tumburscuk, nejdřív dělal ve fabrice Zildjianu, která byla situovaná v Istanbulu někdy v padesátých letech, tuším, že tam dělali ty dražší řady constantinople apod.. pak zildjian zavřel fabriku v istanbulu a Agop protože to byl jeho chleba založil vlastní firmu Istanbul Agop někdy v osmdesátých letech...teď to mají jeho dva synové, kteří svoje cesty údajně rozdělili a jeden z nich zůstal a druhý založil Istanbul Mehmet, takže vznikly dva výrobci Istanbulů - Istanbul Zilciler (tzn. Istanbul Agop a Alchemy cymbals)
a Istanbul cymbals (tzn. Istanbul Mehmet, ten vlastně zůstal).....
takže tak no....

jinak já Istanbuly miluju zvláště pak ty právě od Istanbul mehmet a to řady Radiant (tedy u 14" crashe jsem měl vyloženě smůlu a koupil jsem kousek který mi prasknul v razidle) a Vezir (kde jejich některý crashe 18" jsou prostě dokonalý)

phil
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2005 00:53
Bydliště: lysá nad labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phil »

Atlete: rozhoduju se mezi tím zmiňovaným istanbulem a meinlem amun .
Co myslíš?

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ja jsem "meinlofobik", krom toho mam Istanbul Alchemy, takze JA ti radim Istanbul. Proc, to nevim, pac jsem Amuny neslysel. Je to tak trochu muj predsudek, kterej jeste trochu zesilil crashem Meinl Generation X kompresor, ktery ac ho prodavaji za 3.660,- tak hraje asi tak jako Magic bronze za 1.500,- cili vubec. Nechcete ho nekdo ? Za tech 1500 ? :D Je uplne novy, podepsany Thomasem Langem :wink:

phil
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2005 00:53
Bydliště: lysá nad labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phil »

mě se tyhle efekty moc nelíběj

MadDef
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 08 úno 2005 21:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadDef »

hele Atlete, byla by možnost ten crash někde vyzkoušet? Můj Meinl jde do háje a docela by mě ten kompresor zajímal. Alespoň poslech

phil
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 18 úno 2005 00:53
Bydliště: lysá nad labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phil »

Hele MadDefe tak to bys mi mohl ty říct jak zní ten Meinl Amun.

MadDef
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 08 úno 2005 21:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MadDef »

Sorry, nevim. Amuny budu asi taky zkoušet. To, co mi prasklo je Classic Powerful 16".

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Zkusebnu mam nad Palmovkou, tak se muzem domluvit. Jsem tam dnes od 16:30 do 19h a ve stredu to samy.

Bobo
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2009 02:22

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Bobo »

Caute, ja len aby som uviedol na pravu mieru... Je pravdou ze Ago Tomurcuk pracoval u Zildjian v K-factory. Po zatvoreni fabriky si vsak zalozil firmu prave s panom Mehmetom Tamdegerom a vznikoli cineli iSTANBUL. Po Agopovej smrti sa jeho synovia (Sarkis a Arman) a Mehmet dohodli, ze to uz nepotiahnu spolu a tak sa rozdelili...preto istanbul Mehmet, istanbul Agop.....no jo, dost bolo mudrovania

5RZ-12
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 11 čer 2009 00:13
Bydliště: Pr

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od 5RZ-12 »


Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Fogel »

:shock: wow tak to je riadny rozdiel.. urcite je medzi nimi vacsi cenovy rozdiel nez rozdiel ich vlastnosti..

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Hugo Bos »

Osobně jsem pár mehmetů měl, a byly vpohodě...Některé typy se mi líbí víc od mehmetu neŽ agopu...takže pokud Ti sedne zvuk, nemusíš se bát kvality....

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Žilkoslav »

Přítelkyně mi z Turecka přivezla 10" Sultan splash, no zkrátka: hraje to jak hovado! Moje Anatolainy 8" a 12" Traditional jsou proti němu o dost slabší.
Mám sto chutí celou sadu Anatolian prodat do otroctví někomu jinýmu a přesedlat na Istanbul, ale při jejich vyhledání v e-shopech mě opravdu zarazila nízká cena, takže jsem trochu v rozpacích. :?
Máte někdo z touto značkou více zkušeností? Jak myslíte, že si bude stát kvalitativně v porovnání s Anatolianem?

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Kupec »

Hele ted sem od kámoše ke stojanu,kterej sem od něj kupoval, dostal "zdarma" dosti brutálně vyřízlou chinu řady radiant-říkal sem si že to hrát moc nebude........a ono to hraje jako kráva i přes ty dva monstrózní výřezy. Byl jsem z toho uplně paf :D Jinak v krámě to chce oťukat kus od kusu...nízkou cenou se nenech odradit :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Slowmeda »

Žilkoslav píše:Přítelkyně mi z Turecka přivezla 10" Sultan splash, no zkrátka: hraje to jak hovado! Moje Anatolainy 8" a 12" Traditional jsou proti němu o dost slabší.
Mám sto chutí celou sadu Anatolian prodat do otroctví někomu jinýmu a přesedlat na Istanbul, ale při jejich vyhledání v e-shopech mě opravdu zarazila nízká cena, takže jsem trochu v rozpacích. :?
Máte někdo z touto značkou více zkušeností? Jak myslíte, že si bude stát kvalitativně v porovnání s Anatolianem?
Hehe to je zase fáma, přece nemůžeš porovnávat značky podle jednoho plíšku :) Hrál sem na oboje značky na dost plechů, na anatolian o dost více teda a rozhodně nelze říct, že je jedna zančka výrazně lepší nebo horší. Sem si jistý kdybych ti připravil dvě místnosti a do každý dal průřez třeba 20ti činelů jednotlivé značky, tak se zavázanýma očima bys nepoznal která to je. Možná si narazil na extra dobrý kus, toho si važ, nebo je to jen tvůj subjektivní názor a dalším 5ti lidem by se nelíbil :) Každopádně radikální názor, typu mám chuť vše prodat zní kvůli jednomu splashi dost zavádějícně. Jo taky se mi líbí víc řada radiant než u anatolianu tradicional, ale naopak ultimate mě zas baví víc než sultan, takže je potřeba zamyslet se jestli to spíše nepramení ze špatně vybrané řady, než značky. Koukni třeba sem

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od maelt »

No, mam doma 13 medium mehmmet a 16 Brilian crash a 20 briliant ride Xist Agop. Ty agopy maj takovej jednoduchej zvuk :), takze je posilam asi dal a kupuju traditionaly mehmet celou sadu, otukaval sem to v kytarach.cz a uplna parada :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Sheafraidh »

zkus radsi porovnavat traditional Agop a traditional Mehmet - xist a traditional je rozdil i u Agopu :)

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od maelt »

No cenove ne :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od Žilkoslav »

Slowmeda píše:Hehe to je zase fáma, přece nemůžeš porovnávat značky podle jednoho plíšku :) Hrál sem na oboje značky na dost plechů, na anatolian o dost více teda a rozhodně nelze říct, že je jedna zančka výrazně lepší nebo horší. Sem si jistý kdybych ti připravil dvě místnosti a do každý dal průřez třeba 20ti činelů jednotlivé značky, tak se zavázanýma očima bys nepoznal která to je. Možná si narazil na extra dobrý kus, toho si važ, nebo je to jen tvůj subjektivní názor a dalším 5ti lidem by se nelíbil :) Každopádně radikální názor, typu mám chuť vše prodat zní kvůli jednomu splashi dost zavádějícně. Jo taky se mi líbí víc řada radiant než u anatolianu tradicional, ale naopak ultimate mě zas baví víc než sultan, takže je potřeba zamyslet se jestli to spíše nepramení ze špatně vybrané řady, než značky. Koukni třeba sem
Jo, jo, máš pravdu, že se člověk rychle nadchne pro dobře vyrobený a vybraný kousek. Ale asi je už u mě čas na změnu. Činely, které mám jsem kupoval před třemi lety jako začátečník a bubenické ucho a hlavně vkus se vyvíjí. Nejlepší bude, když zajedu do obchodu a vyberu si. :)

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: istanbul mehmet

Příspěvek od maelt »

Tak sem dneska byl v kytarach.cz pro novy plechy Istanul Traditional ride a crash. Otukal sem vsechno a nakonec vybral 18 crash thin a 21 original ride. Ten ride sem- si porovnal s A custom ridem a hral celkem podobne,- ale trochu uslechtilejc a jemnejc ten- Turek. kdyz to porovnam- s tema Xistama- co sem -mel tak 100000x lepsi :-)

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“