Hi-Hat Istanbul

Odpovědět
Krys
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 19 zář 2007 22:51

Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od Krys »

Zdravim,
uvazuji o koupi teto Hi-hat http://kytary.cz/istanbul-traditional-r ... 87:0:0:1:0 a chci se zeptat jestli s ni nekdo mate zkusenosti nebo jestli mam jit spis do nejakeho Zildjianu za stejnou cenu ...dik

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od drmr »

Sorry za OT, mám len obavu, že za 6.480 czk od Zildjianu (novú) hajtku nezoženieš....

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

No a co třeba Anatolian Traditional řek bych stejná kvalita za rozumnější peníze:-)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od DoktorJazz »

no s tou stejnou kvalitou bych byl zdrzenlivejsi.
Je to dobra HiHat ale rozhodne vyzkouset...ptz. je to rucne tepane a ty turky hrajou proste kazdej jinak...

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

2 dr jazz: srovnávat Istanbul a Anatolian se vůbec nebojím, samozdřejmě obě firmy mají kusy co hrají a občas se naskytne nějakej "hluchej" činel ale třeba u anatolianu je to velmi mizivé procento.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od myša »

U mne jsou Anatoly pěkné činely, ale dost u nich "hraje" právě jejich cena. Kdyby stály stejné peníze jako Istanbuly, jejich prodej by byl podle mne tak na polovině (osobní, ekonomickou VŠ neposkvrněný, názor). Anatol k Agopu je pro mě stejný vztah jako PST5 k Anatolianu nebo Masterwork k povedenému Zildjianu (=dokud to nedáš vedle sebe, tak se ti líbí oba stejně). Tímto však žádnou značku nemeju - vybral bych si asi u každé něco, co mi vyhovuje a osobně jsem preferováním jedné značky činelů, bubnů, hw, blan a paliček (naštěstí) neposkvrněn.

Závěrem - ano, Anatolian = překvapivě dost muziky za překvapivě málo peněz 8) .

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

Za tu dobu co hraji a dělám v hudebninách mi pod rukama toho prošlo spousty od levnejch plechů až po drahý. A dovcela dlouho jsem hrál právě na Istanbuly , ale každej kus co jsem měl jsem si u Franty vybíral podle sebe ke své spokojenosti a vyzkoušel jsem jich poměrně hodne, nadruhou stranu za poslední cca 2 měsíce mi pod rukama prošlo asi 300-400 Anatolianů a opravdu se nebojím říct že co do kvality jsou srovnatelné a to bezprdele. Anebojím se tvrdit že třeba řada Traditional se s čistým srdcem da srovnat s Kčkama od Zildjianu a to za defakto 1/2 cenu....

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od myša »

Ale jo - proto jsem psal, že jde o můj osobní názor. Nic proti Anatolianům nemám, ty plechy jsou mi sympatické jak zvukem, tak cenou. Na 400 kusů jsem nehrál, vyzkoušel jsem jich cca sedmdesát, stejně jako jiných značek činelů a prostě jsem napsal, jak to vidím já sám (nebo slyším). Nechci, ať se tady navzájem někdo pošťuchuje. Je to jen můj osobní názor. U Anatolianu jsem objevil několik hezkých muzikálních řad (Diamond nebo Emotion) a taky několik řad pro mne dost "plechových". Stejně jako u Agopů se najde poměrně dost špatných kusů. No a kdy už jsme u toho, třískl jsem si do několika desítek nově dovážených Masterworků a hrály všechny, což mne dost udivilo :shock: .

Dnes bych si pro činely zajel asi přímo do Istanbulu - všechna čest Sonoristovi, DC a Mapex CZ, ale kdo z nich vám prodá 20" ride Bosphorus za 3500 :?:

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

Taky řešení, a jak budeš řešit reklamaci až Ti prdne?

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od myša »

Při té ceně bych to byl asi ochoten risknout. Když už tam vrazím třeba 30 tisíc do činelů + třeba 5 dalších za letadlo, tak i když třeba 2 činely prdnou, furt se to vyplatí. Neříkám že v ČR není dobrý výběr činelů, ale pokud chce člověk ty turky, tak je ten výlet do Istanbulu asi dobrá volba.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od Slowmeda »

myša píše: Anatol k Agopu je pro mě stejný vztah jako PST5 k Anatolianu .
Vím že je to jen tvůj názor, ale tohle fakt nemůžu kousnout a zaráží mě že to píšeš, protože zrovna o tobě si myslím že většinou víš o čem mluvíš, teď se mi to ale nezdá :? zas jen můj názor :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od drmr »

myša píše:Při té ceně bych to byl asi ochoten risknout. Když už tam vrazím třeba 30 tisíc do činelů + třeba 5 dalších za letadlo, tak i když třeba 2 činely prdnou, furt se to vyplatí. Neříkám že v ČR není dobrý výběr činelů, ale pokud chce člověk ty turky, tak je ten výlet do Istanbulu asi dobrá volba.
.... ak sa to spojí s dovolenkou, prečo nie... letieť ale "extra" kvôli činelám do Turecka sa mi zdá byť zbytočné... Hlavne preto, že výber je aj v našich končinách viac než slušný....

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od myša »

Slowmeda: Uf - nebrat doslovně. Tím PST5 jsem chtěl vyjádřit jen to, že za cca 4500 seženeš ride PST5 a za stejné prachy (nebo o tisícovku víc) seženeš činel, který narozdíl od PST5 gra :wink:(čili Anatolian). Stejně tak cítím, že v rámci tureckých činelů se najdou i muzikálnější činely, než Anatoliany, ale jsou dražší. Stejně tak jsem měl možnost nedávno slyšet set starých Zildjianů, které jsou dražší než zmíněné turecké značky a byly ještě kapku muzikálnější než všecky Anatoliany, Turkishe, Masterworky a Agopy do kterých jsem měl zatím možnost si třísknout. Nic víc, nic míň.

Drmr: Samozřejmě se to dá spojit i s dovolenou, ale mám pocit, že třeba Kamil Slezák jel do Istanbulu přímo a jen pro plechy. V česku je výběr dobrý, o tom žádná, to jsem psal již výše.

chriss
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 23 led 2007 22:36
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od chriss »

Mám Regular a jsem spokojenej. Mohu doporučit. Nemyslím, že by zrovna u tohodle typu HH by se měli čekat nějaký extra rozdíly v kvalitě kus od kusu. Nejni to žádná FANCY záležitost. Pochopitelně kus od kusu je trochu jinej. Záleží na tom, komu se co víc líbí - pokud máš šanci porovnávat. Takhle HH má dooost slušnou projekci při akustickým hraní a mikrofonem sejmutá dokáže znít i jazzově jemně.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od RadimCep »

drmr píše:Sorry za OT, mám len obavu, že za 6.480 czk od Zildjianu (novú) hajtku nezoženieš....
Mě se třeba líbí hi-hat Zildjian ZHT a ta nová do 6480Kč je.. :)

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

mapexdrummer píše: Mě se třeba líbí hi-hat Zildjian ZHT a ta nová do 6480Kč je.. :)
Tady mam pocit že ta cena je trochu mimo mísu, na to že ZHT hraje jako 502ka paiste :-D

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od RadimCep »

Jako je...Konkrétně třeba mě se ta ZHT hajtka líbí... Vadí to snad někomu.?

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od ZRNO »

Nevadí to nikomu ale za ty prachy koupíš profi činel a ne Low end.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od Slowmeda »

mapexdrummer píše:Jako je...Konkrétně třeba mě se ta ZHT hajtka líbí... Vadí to snad někomu.?
Nevadí, ale nic to nemění na tom, že je to sračka a pořádně předražená asi jako B8 Pro.

Marpo
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 11 črc 2008 02:00
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od Marpo »

neska sem koupil INSTANBUL SWEET 13" hihat a muzu jedine doporucit, sou uzasny, jdi do shodu SONORISTA k Grantovi Honigovi, maj super ceny a personal je vic nez prijemnej !!!!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat Istanbul

Příspěvek od Koubas »

prodávám hajtku Agop Traditional 13", cenu jsem uzpůsobil podle konkurence od Anatolianu :mrgreen: i když je agop u nás dražší

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“