činely Istanbul

Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Power Ride Alchemy professional je mozno poslechnout zde:

http://www.matha.zde.cz/bici/power_ride.mp3

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Hmmmm ! (Z)voní hezky !!! :D

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Atlet píše:Hmmmm ! (Z)voní hezky !!! :D
... nová Power Alchemka :D

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Příspěvek od san »

slyšeli jste někdo 18 Alchemy profesionall CRASH a jeho bratříčka 18 Alchemy profesionall POWER CRASH? názory? rozdíly? do čeho byste šli raději?

dan

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ja mam 18" rock crash Alchemy prof.. Jednou jsem mel taky 18" sweet crash. Rozdil je ve vaze (power bude nejtlustsi) a v hlasitosti. Proste power do power muziky...rock je univerzal a sweet do jemnejsich stylu.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

treba ten muj power ride bych moc do power muziky nezhrnul, spis tak ro rocku, slysel jsem i silnejsi cinely a hlavne u tech istnabulu co zvuk to original a dva stejneho popisu zni naprosto ale naprosto jinak, ten napis jsem pri vyberu cinelu ani nezaznamenal, to jsem si precetl az po prijezdu domu ze nakonec mam kobinaci vceho medim HH. sweet crash a power ride. proste bral jsem co se mi zvukove libilo nejvice a doma pak jsem kokal jak puk co to ma za oznaceni.

Doporucuji tyhle rucne mlacene cinely vyzkouset - co kus to original urcite nekupovat bez poslechu.

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Příspěvek od san »

no právě že se chystám za F. Honnigem pro tu 18 Alchemy. měl jsem představu o standart. Alechmy rock, ale psali mi, že mají jenom medium power Crash.

Vlasta
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 07 pro 2005 15:40
Bydliště: Plzeň, Rokycany

Příspěvek od Vlasta »

Má někdo zkušenost s Alchemy řadou Traditional?? Cenově např. 14 crash - 3200,- a 16 rock crash 3800,-

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Osobně mi ty Traditional sedí trochu více než Alchemy (samozřejmě opět jak který kus). Jsou, myslím, trochu temnější, tenčí, méně hlučné, kultivovanější a rozhodně ne moc vhodné na rock. Alchemy jsou jasnější, zvonivější činely.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

když sme s hráli s Brutusama v Srbský Kamenici tak sem hrál na komplet jejich bicí a měl 16" Traditional Rock crash,19" Alchemy Sweet Crash a 22" Traditional Medium ride a fakt luxus
a mimojiné měl DW 20,12,14, taky luxus :D :twisted: :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

To ti pujcil i plechy ? Ty vago... :shock:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

pučil no a taky sem se pěkně bál,ale činelovej řezník nejsem
pak nastoupili oni a jak do toho řezal, chudáčci crashe

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

sorry ze vas tu prerusuju, ale jak sem cetl ten prispevek od matese, tak jsem se divil ze s jednim mikrofonem sly ty bubny perfektne slyset :shock: jiste ze to bude i tema matesovima delitama (hlavne)
ale k te moji otazce, prave jsem s kapelou premysleli o tom ze by sme si udelali nakou vlastni nahravku nasi tvorby ( s kytarama je to v klidu, tam hodis kabl do compu a jedes) ale kdyz doslo na to jak brat zvuk bicich (zvlast tech mych peavey,international shit seriesII) tak sem nevedel jak na to.
Myslel sem ze by bylo nejlepsi brat to jenom z jednoho mikrofonu nad bicima , protoze kdyby sme nazvucili kazdy buben (na coz mimochodem nemam prachy) tak by sem z toho mel zvuk popelnic :cry:
Ptam se teda jak to udelat aby to aspon trosicku znelo, na ten mikrofon budu met tak 1000, max 1500, a jestli to nebude brat spis zvuk kytar nez mych drums and cymbals :wink:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

za ty peníze si nekupuj mikrofon, ale sjeď si to radši nahrát do nějaký tý veřejný zkušebny, kde je mixák a dost mikrofonů. pak stačí minidisk nebo notebook.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

hod tam nejaky over head tedy, no zvuk kytar to samozrejme veme
ale mohly by jste jednu verzi taky v tempu natocit tak ze kytary nebudou vyhuleny naplno nebo si vse hodite do sluchatek, tak alespon natocis ciste bici bez preslechu ostatnich nastroju a pak to hold smichate, problem jednim mikrofonem je hlavne ten ze to odsere kopak ktery ne bude nic moc. Chtelo by to jako nouzovku 2 mikraky kdyz nemas prachy, jeden nad soupravu a jeden alespon do kopaku. Ale kazdopadne do dvou stop.

edd
Pokročilý
Příspěvky: 73
Registrován: 25 kvě 2006 17:37
Bydliště: Mutěnice

Příspěvek od edd »

a ohledne toho mikrofonu ten mam vybrat jak? moc se v tom nepohybuju, jestli naky normal (vocals) nebo jak na to?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Vlasta píše:Má někdo zkušenost s Alchemy řadou Traditional?? Cenově např. 14 crash - 3200,- a 16 rock crash 3800,-
Ja hlavne radu s nazvem Alchemy Traditonal neznam !!!
Je bud Istanbul Alchemy (s dalsim clenenim Art, Proff.. a msx - coz nevim jaky chces si vybrat)
nebo zname Istanbul Traditional.

Ale Alchemy Traditional ?? nic mi to nerika. A nebo ti v textu chybi spojka "a"
a dotaz znel: .... zkusenost s Alchemy a řadou Traditional ??
ale stejnak by jsi mel Alchemy radu specifikovat kdyz jsou 3 druhy.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

budou to ty istanbul traditional, řek bych. měl sem chvilku splash, prodal sem ho Janovi, protože na mě byl moc malej. zvuk měl ale krásnej. jinak ty crashe měl kámoš a hrál s nima grunge, nebylo to sice úplně vono, ale zvuk měli krásnej, takovej sušší, temnější.

Vlasta
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 07 pro 2005 15:40
Bydliště: Plzeň, Rokycany

Příspěvek od Vlasta »

Buď jsem idiot a nepamatuju si jedno odpoledne co jsem viděl , nebo nevim, ale předevčírem jsem byl v hudebninách a měl tam vystavený 14 Crash a dole u rozměru bylo napsaný Traditional, pak tam měl ještě jinou řadu, tu si ale opravdu nepamatuju. Zjistim přesně v průběhu dneška....

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

mates píše:Power Ride Alchemy professional je mozno poslechnout zde:

http://www.matha.zde.cz/bici/power_ride.mp3

ja sem 14dni zpatky nahraval ve studiu jednu vec a pujcil sem si 20 alch pw ride,takze az to bude smichane,tak to sem hodim-k tomu sem jeste natacel s 13 trad.regular hat a taky 21 special edition jazz ride-doplneno crashi 16 aa rock a 16aax metal-bohuzel to k sobe moc nejde...+jeste muj milacek meinl byzance 8 splash-..-az to bude,tak to dodam-sice sem tam ten ride hral hlavne na pupek,ale soupravu sem mel vic jak dobre nazvucenou- 10 mikrofonu-takze zvuk bude verohodny...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Vlasta píše:Buď jsem idiot a nepamatuju si jedno odpoledne co jsem viděl , nebo nevim, ale předevčírem jsem byl v hudebninách a měl tam vystavený 14 Crash a dole u rozměru bylo napsaný Traditional, pak tam měl ještě jinou řadu, tu si ale opravdu nepamatuju. Zjistim přesně v průběhu dneška....
Ja ti to taky nepopiram. Traditional tam mohlo byt napsano
ale nemohlo u toho byt zaroven napis Alchemy. !!!
Ja taky rikam ze Istanbul Traditional existuje !!!
ale Alchemy Traditional neznam !!!

Ty sis asi neprecetl spravne vsechny ty tvoje a moje prizpevky.

Vlasta
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 07 pro 2005 15:40
Bydliště: Plzeň, Rokycany

Příspěvek od Vlasta »

mates píše: Ja ti to taky nepopiram. Traditional tam mohlo byt napsano
ale nemohlo u toho byt zaroven napis Alchemy. !!!
Ja taky rikam ze Istanbul Traditional existuje !!!
ale Alchemy Traditional neznam !!!

Ty sis asi neprecetl spravne vsechny ty tvoje a moje prizpevky.
Ale jo, jsem v obraze, jen nadavam sam sobe ze si to nepamatuju presně : Výsledek: jsem kokot byly to Anatoliany Traditional a Baris..... :idea: :idea: :idea: :D

bledule
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 25 črc 2003 23:05
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bledule »

Minulej tejden jsme hráli s kapelou,kde mi bubeník řekl:"Končím s těma
Istanbulama,tohle je už šestej prasklej činel za rok".Vždycky mu to praskne po létech a je fakt,že tvrdějc jsem asi nikoho ještě hrát neviděl.
Pro něj byla volba Istanbulů Traditional Thin,přestože hrajou skvěle, jednoznačně špatná... :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Tak to by mě zajímalo, které činely mu vydrží. Na razantní hře není nic špatného, ale holt si k tomu musí zvolit správný nástroj.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ať si koupí Z custom, když do toho tak řeže. já znám jednoho bubeníka, kterej má činely vodorovně a vysoko a mlátí to kolmo na hranu, takže stagg byla jasná volba. i když hraje skvěle, umí se docela lehce přenést nad stylem a nedělá mu problémy zahrát cokoliv, na činely je prostě prase a jinak na ně hrát neumí.

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“