činely Istanbul

Odpovědět
Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Ale zajimalo by mĚ,moc tady nepadly ceny tĚch kousků...je tu pospaný,jak kterej hraje....ale zakolik je dobrý koupit takovej Istanbul mehmet custom dry ride 20...nebo istanbul custom sultan jazzride 20?

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Hugo Bos píše:Ale zajimalo by mĚ,moc tady nepadly ceny tĚch kousků...je tu pospaný,jak kterej hraje....ale zakolik je dobrý koupit takovej Istanbul mehmet custom dry ride 20...nebo istanbul custom sultan jazzride 20?
sultan jazz 20" a vsecko ostatni agop najdes v net ceniku sonorista.cz
kolik za nej das v sekáči,to uz je jen na tobe.ja zrovna ted shanim sultana 20"(ne ten jazz) a nabidli mi mezi 3500-!!5500!!kč.
lide jsou ruzni.dej za cinel tolik,aby ti to stalo za to.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já měl Sultan ride dvakrát, jeden jsem prodal po měsíci hraní prakticky novej za 4600, druhej, asi dva roky starej, za 4000.

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

DUMP píše:Myslim ze kdyby orion zainvestoval a nechal si neco vyrabet v turecku, tak by z toho neco mohlo bejt . Dobre hrajicimu staggu z turecka bych neveril, ale orionu mozna.
...mne je osobne jedno, ci to vyklepe turek alebo brazilec, ide o to aby to hralo...tie oriony zas hraju fajin a za tu cenu neni o com...
...ti vravim, ze som mal vedla seba viziuss 16 thin crash a meinl soundcaster 16 thin crash a trikrat lacnejsi nemal oproti tomu meinlu vyraznejsiu chybu...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ale až čas ukáže, jak to s nima bude.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Tak tomu neverim, soundcastery uz sou plnohodnotny plechy, a ze by se dalo koupit neco stejne kvalitniho za tretinu ceny :?: :?:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

K těm cenikům..na sonoristovi jsem byl už předtím,ale všude sou ceniky agop..a ne mehmet.....nemůžu říct,Zě bych ve směru ćinlů měl nějaky pŘehled,ale podle mě jsou agop a mehmet dvě rozdílné firmy.A sonorista tam má agopy...a mehmety co sem serfoval sem nějak nenašel

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Hugo Bos píše:K těm cenikům..na sonoristovi jsem byl už předtím,ale všude sou ceniky agop..a ne mehmet.....nemůžu říct,Zě bych ve směru ćinlů měl nějaky pŘehled,ale podle mě jsou agop a mehmet dvě rozdílné firmy.A sonorista tam má agopy...a mehmety co sem serfoval sem nějak nenašel
samo ze jo-psal jsi o agop sultan custom jazz ride 20",tak sem na to reagoval.v mehmetech se nevyznam.u nas je pomer (jenom strilim) 4:1 ve prospech agopu,ale treba v reichu je to obracene.furt lepsi vybrat neco z agopu,nez z mehmetu,kterych tady proste moc nejni

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

DUMP píše:Tak tomu neverim, soundcastery uz sou plnohodnotny plechy, a ze by se dalo koupit neco stejne kvalitniho za tretinu ceny :?: :?:
rozdiel tych styroch litrov tam teda pocut urcite nebol a keby si hral dajme tomu nieco lahsie, pop alebo tak tak ver tomu, ze by si tie plechy bral...pokym by si mal teda obmedzene prostriedky...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já tomu taky nevěřim, soundcaster splash, co sem měl, byl jeden z nejlepších činelů, co sem kdy slyšel.

teď sem si koupil právě Mehmeta, a taky mě zajímal českej ceník, dřív to dovážel snad Pelíšek, ale už to taky na webu nemá. oni mu totiž snad nějaký ukradli, to bych se na to taky...

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

No tak zrovna v popu si myslim ze by ta nekvalita cinelu byla dost zretelna....

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...o tom nepochybujem...ale viziuss mi neprisli zrovna do tvrdej muziky...
...take jemne fajnove...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

myša píše: samo ze jo-psal jsi o agop sultan custom jazz ride 20",tak sem na to reagoval.v mehmetech se nevyznam.u nas je pomer (jenom strilim) 4:1 ve prospech agopu,ale treba v reichu je to obracene.furt lepsi vybrat neco z agopu,nez z mehmetu,kterych tady proste moc nejni
NO napsal sem to krapet blbě.Nenapsal sem přimo agop sultan...ale istanbul sultan...a jedna se tedy o istanbul mehmet sultan jazzride 20"

Sem to právě koupil...na ebay....je to znějakýho rajchshopu...a prej novy to stoji 389EUR...ale žadnej cenik sem u nas nenašel...jako moŽna neumim hledat,nebo sem hledal malo....ale řikal sem si,kdyby tady někdo měl o mehmetech bliŽší info....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mehmety se prodávaj třeba v Akcentu v pze, zkus jim napsat maila.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Hugo Bos píše: NO napsal sem to krapet blbě.Nenapsal sem přimo agop sultan...ale istanbul sultan...a jedna se tedy o istanbul mehmet sultan jazzride 20"

Sem to právě koupil...na ebay....je to znějakýho rajchshopu...a prej novy to stoji 389EUR...ale žadnej cenik sem u nas nenašel...jako moŽna neumim hledat,nebo sem hledal malo....ale řikal sem si,kdyby tady někdo měl o mehmetech bliŽší info....
Ja mam Marmaru od Kamose...dobra je .... zatim absolutni spokojenost...mam ji rok a drzi perfektne ... ovsem druha vec je , ze do ni taky moc netriskam ...
Myslim si ze s tim Sultanem budes spokojeny...par sem jich slysel a byli dobri ... je pravda ze ale zatim jen od Agopu...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

My máme od mehmetu v hudebce takovýho sultana, že téměř přesně odpovídá mym představám o tom, jak by měl znít můj budoucí "hlavní ride"... Osobně bych se nebál, že's koupil špatně. .)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Bych chtĚl nĚco už vyŠperkovanýho...jeŠtě zkusim koupit nějaký K dark....pozkouším to všechno

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Hugo, to si kupoval u Drumpartner?

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

vyhradnim dovozcem mehmetu (aspon teda koncem roku 2005) je AKCENT
jinak na drumpartner trosku bacha - casto na ebayi vystavujou plechy - na obrazku istanbul v popisu pak slovo istanbul chybi, tzn. na cinelu bude potisk dopplerdrums.jinak je to (snad) normalni istanbul mehmet(je to tam vyrazeny)tam kde je istanbul i v nazvu neni problem..tam kde to neni se to da za nakej priplatek dotisknout..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

důležitý je, že je to stejná fabrika. ale je pravda, že fér to neni. dřív měli jenom Istanbuly - dokonce jenom Agopy, ty Mehmety maji zase po delší době, kdy měli jenom tu svojí značku. s kvalitou ale problémy nemaji, když sem měl ty dva Sultany, ten od nich byl lepší, než kus od Höniga (a ten taky nebyl špatnej, ale prostě se našel lepší).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

tak mi přišla 16" china istanbul mehmet traditional. doteď sem měl zkušenosti s 16" meinl classics a paiste alpha, přičemž ta alpha se tomu docela blíží, ale ten istanbul je zvukově trochu níž a temnější. celkově dost zajímavej činel, když vemu v potaz cenu, kterou jsem za novej kus na ebayi dal. ale stejně mám chuť zkusit nějakou 18" ORIENTAL TRASH.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Koubas píše:tak mi přišla 16" china istanbul mehmet traditional. doteď sem měl zkušenosti s 16" meinl classics a paiste alpha, přičemž ta alpha se tomu docela blíží, ale ten istanbul je zvukově trochu níž a temnější. celkově dost zajímavej činel, když vemu v potaz cenu, kterou jsem za novej kus na ebayi dal. ale stejně mám chuť zkusit nějakou 18" ORIENTAL TRASH.
ak 'ideš' v tomto type zvuku, skús niekedy TRASH HIT (agop)..robia to od 8" do x (hamba-neviem :D ), a je to podľa mňa fascinujúca kombinácia číny a krešu.. (za s som sa apartne vyhol anglikanizmu.. :D )..tá optika je síce 'zvláštna', ale stojí to za to.. :)

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

drmr píše: ak 'ideš' v tomto type zvuku, skús niekedy TRASH HIT (agop)..robia to od 8" do x (hamba-neviem :D ), a je to podľa mňa fascinujúca kombinácia číny a krešu.. (za s som sa apartne vyhol anglikanizmu.. :D )..tá optika je síce 'zvláštna', ale stojí to za to.. :)
Nejvetsi sem videl 18tku trash...a strasne me zajmal ten zvuk ... musim si zajet do Opavy:-)
Jak hraje 22" China Tradicional od Agopu?

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2DJ:..už niekoľko rokov niesom moc na 'čisté' činy, zdá sa mi na môj vkus ten typ zvuku moc 'agresívny'.. :D..pár som ich vyskúšal, chýbala mi v nich 'sypkosť' crash-u...ale vravím, v číne moc 'nejedu'.. :).. záleži tiež na type muziky, tá škála výberu je široká..
Inak, doplnil som vedomosti, Trash hit sa robí od 8" do 22"..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

no ten trash hit by mohl bejt to, co hledám. ta čína je dobrá, je to docela dobrej kus a zase mně ten zvuk nějak inspiruje - já když si dycky koupim něco novýho, tak udělám nějakej pokrok v hraní. až ten trash hit na tom ebayi uvidim, tak ho možná zkusim, protože cena 5000 u nás za 16" se mi zdá dost děsivá, zatimco za nějaký 2500 se určitě snese :D

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“