činely Istanbul

Odpovědět
myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

činely Istanbul

Příspěvek od myša »

cau.zajimal by mne nazor bubeniku,kteri maji radi sussi,temnejsi a nize ladene cinely.
rad bych,abychom se podelili o zkusenosti s ruznymi modely.
ja mam napr. istanbul agop tradicional funk hat 13"(ta sice moc temna neni...)zvuk velmi podobny se zildjian quick beat.dolni cinel nema pupek a ma 4diry (5,kdyz pocitam i stredovou)
18 tradicional thin crash-zatim nejlahodnejsi crash od ist,co jsem slysel..jedinou nevyhodou je asi to,ze je skutecne thin-pri stredne silnem uderu se chvel tak,ze jsem forte radeji ani nezkousel...
16 turk crash-trochu divny
18 mel lewis 1982 crashride-nemam co dodat-chci si jej poridit,naprosto uchvatny crashridovy doprovod
20 agop ride-uplne suchy,skvely do swingu,huste expresivni crash,taky mam zajem
13 agop hh-dle meho nazoru nepouzitelna hh,max tak do sw
14 medium crash-takto si nejak predstavuju "latin crash"
20 turk ride-bez prezvuku,jakoby 3D sound,podobny ride je na nahravce gonzala rubalcaby inner voyage ve 2.skladbe tusim
21 mel lewis ride-ma 2 nytky,ale i tak sizzluje jak blazen,skvely trashovy ride
14 traditional regular hh-moc me nenadchla,dost urvana
20 sultan ride-slysel jsem jen z dalky,tezsi jazzovy sound
16 heavy crash-pekny riznejsi crash.dost alikvot
20 original ride-rekl bych do stareho jazzu(napr miles davis kind of blue),nevyrazny pupek
20 alchemy raw ride-urvany s hlasitym bellem,rekl bych spise do hlasite tvrdsi muziky
10 alchemy splash-vlastnim,pekny expresivni zvoucek s pomerne dlouhym vysokofrekvencnim dozvukem
alchemy crashe-obecne trpytive,hlasitejsi

tolik,co mam vyzkousene ja
zajimala by mne ale hlavne kvalita techto cinelu(hlavne vydrz-i kdyz nejsem silovy hrac)a taky vase zkusenosti treba se spatnymi kusy,potize s reklamaci atd...
a treba pokud vas nejaky kousek vylozene oslovil,popripade cim...

vim ze je na toto asi dost tezke odpovidat,tak alespon nejake prispevky s vadama,zkusenosti kamaradu atd...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Ja mam 16" a 18" alchemy proffessional crashe, naprosta spokojenost, hlasity, nejsou az tak svetly, hraju na tuhle radu od zacatku, co jsem si Istanbuly koupil, takze s ostatnima modelama nemam srovnani. Ale je to uz 3. generace crashu, ty dve predchozi praskly po letokruzich - a to do pul az celeho roku. S reklamaci nebyl problem - u p. Honiga. 1. generace byla zadarmo, druha byla za pulku ceny novych cinelu. Pak jsem se asi na cinely naucil hrat ci co, a ta posledni generace drzi uz dva roky. Chinu mam 18" Istanbul Mastersound - uz se nevyrabi, je sucha a zvoniva. Pred tim jsem mel 18" Istanbul Traditional, charakterove skoro shodna, ale praskla taky po letokruzich. Vymena opet bez problemu.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Skvely prispevek, dikes! Ja mohu prispet jen s
- Alchemy Rock Ride - vyborny do hlasite hudby, jasny, zvonivy, velmi konkretni
- Alchemy Sweet Hi-Hat 12" - do mensi, nehlucne kapely tak akorat - opravdu 'sweet' zvuk, ale pritom celkem jasna, prurazna - hlavne zadny kraval 8)
- Alchemy Professional splash 8" - asi nej splash jaky jsem kdy mel - jemny, jasny, svitivy, ale pritom ne urvany - rychle syknul a zmizel; bohuzel se asi po roce odporoucel do vecnych lovist

Obecne se traduje, ze obzvlaste crashe Istanbul docela praskaji. Ja jsem zadny nemel, prasknul mi jen ten splash, ale vinu nekladu nikomu jinemu nez sobe. Myslim, ze cinely servis Istanbul (pres Frantu Hoeniga) je vubec nejlepsi jaky tady u nas mame. Bohuzel, i po diskuzi s profi hraci musim konstatovat, ze treba Zildjian jezvukovou 'vytribenosti' stale trosicku vyse (mam na mysli nejvyssi rady!).

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

no mi praskl verte neverte spodni cinel u me funk hat od kraje asi 12mm,otec mi to vypiloval a hraju bez problemu dal.mam to od franty honiga (nechce se mi hledat prehlasovane o),a taky mi ten spodek sezene za polovic.ale i tak me to se**,ponevadz mi to prasklo po 2mesicich a zakonna lhuta je 2 roky.navic to tata nechal projet kapilarkou a rentgenem a ukazalo se, ze je to jasna vada materialu-bylo tam nejake pnuti...
a proto me ten franta trochu nastval

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

No, nastval...to jsem byl zprvu taky, ale cinely jsou problemove zbozi ohledne reklamace...rekl bych, ze 1/2 ceny je OK, oni taky nevyreklamuji v Turecku vsechno, co se jim vrati jako reklamace. V jakymkoli jinym obchode te poslou do hajzlu s tim, ze na cinely hrajes moc silne a blbym stylem. Ale pravda, o prasklem spodnim HH cinelu jsem jeste neslysel...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

navic kdyz je tlusty,jako prase(extra heavy),ze?
jo a ty 2 mesice jsem ho mel jen doma na stojanu a hral tak 2h denne,zadne bezhlave mlaceni..ani mi "neupadl na beton hranou",jak mi bylo receno....

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Příspěvek od san »

taky patřím k lidem, kteří se zamilovali do Alchemy. mám zatím 14" Professional Rockh Hi-hat a jsem nad míru spokojenej. tedka se pouštím do splashů - akorát nevím, jestli rock splash, nebo klasický splash.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

san píše:taky patřím k lidem, kteří se zamilovali do Alchemy. mám zatím 14" Professional Rockh Hi-hat a jsem nad míru spokojenej. tedka se pouštím do splashů - akorát nevím, jestli rock splash, nebo klasický splash.
Ja si myslim, ze 'rock' splash trosicku popira to, o cem by splash mel byt. Splash, jak jej chapu ja, je opravdu jen 'splouchnuti', jemnoucke zasyceni, ktere zasviti a zmizi. Zadne dlouhe, kovove zazvoneni. Proto mam take rad splashe mensi, ty vetsi (nad 8") uz se casto blizi charakteristice crash cinelu a to se mi nelibi. V pripade rock splashe mam pocit, ze bych do nej musel hrozne mlatit, aby jen necinkal, zatimco ja splash radeji jen 'hladim' :) Pokud vsak hrajes hlasitou rockovou hudbu a potrebujes, aby se splash prosadil pres kytary, tak asi ani jinou volbu nemas. Mozna snad jeste Zildjian A-Custom splashe, ty jsou jak zvukove uslechtile, tak by mohly byt i dostatecne hlasite. Vyzkousej je, myslim, ze neco maji v Akcentu.

Ja jsem onehda v Hamburku vybiral splash z cca deseti kousku spickovych znacek a take s prihlednutim k cene jsem skoncil u Masterwork 8". Hraje krasne, vid Jane? Neco na tech turcich je! :wink:

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Hraje nádherně, ale nedá se nic dělat, ono je to v uších toho, kdo vybírá. Minulý týden jsem se byl podívat na Quarterstorm a když pominu překvapení z toho, jak jsou čím dál lepší, tak na mě obrovský dojem udělalo, jak má Radim krásně sladěné činely. Jen se mi zdá, že ride je do takové muziky příliš hřejivej, bez ataku, což by pro Radimovy psí kusy bylo žádoucí. Na druhou stranu, to je tak kultivovanej zvuk-až začneš, Radime, hrát zase metlu, vyhrazuju si předkupní právo.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Diky za pochvaly a s tim metalem zatim nepocitam, anebo leda hrat metal s jazzove ladenymi cinely, to by bylo sice pitomy, ale aspon originalni :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo radime, ten ride je pěkně hnusnej, takže ho prodej :lol: :lol: :lol: (prosimtě až ho budeš prodávat, tak já ho teda koupim jo? a vůbec až budeš prodávat svoje plechy, tak víš kam máš zavolat)
(mjo ale to sem taky slíbyl baskeezovi a ani sem se mu neozval----ta zkurv**ená práce!!!!!!!!!!!!!!!)

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Radim píše:Diky za pochvaly a s tim metalem zatim nepocitam, anebo leda hrat metal s jazzove ladenymi cinely, to by bylo sice pitomy, ale aspon originalni :D
No za předpokladu že by jazzový bubeník měl používat jazzové činely, si poslechni od Megadeth The system has failed s Colaiutou... Používá Zildjian řadu A Custom (jestli jsou to činely do jazzu netuším). Ono to album stoji za poslech i tak...

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

no a uz se nam to tu kapanek zvrhlo....

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

myša píše:no a uz se nam to tu kapanek zvrhlo....
Sry :oops: píšu málo, ale když, tak howadinu... 90% z toho co jsem napsal, jsem ani neodeslal ze strachu :D :cry:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

o to nejde,ale chtel sem,at se tady hovori hlavne o tech istanbulech a at se navzajem podelime o zkusenosti.jinak a custom jsou pro mne velice zajimave plechy-libi se mi hlavne crashe.ted jsem mel moznost v obchode vyzkouset uplne fungl novy a custom medium?tusim...
i kdyz byl novoucky a byl jsem mozna desaty,co do nej uhodil,znel tak nadherne kultivovane,ze mit prachy,tak ho mozna na fleku koupim..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Colaiuta by mohl hrat s kymkoli a na cokoli a bylo by to dobry! :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

jo je to opravdovy borec,s nicim se nese**...
co myslite,jsou alchemy crashe zvukove podobne a custom crashum?
ja sem ty alchemy jeste nemel moc prilezitosti otestovat-tot otazka hlavne na atleta,pac on 2 takove bestie vlastni..
a jeste neco-atlete rikas,ze uz ti proslo pazourama 6 kusu alchemy crashu-lisily se kazne od sebe,nebo jsi nepozoroval vyrazny rozdil?
popripade jestli treba nemas natocene ty stare a nove..
docela by me to zajimalo

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

myša píše: co myslite,jsou alchemy crashe zvukove podobne a custom crashum?
Ja myslim, ze charakter by mely mit zhruba podobny, ale nemohu si pomoci, Zildjiany jsou furt krapet 'uslechtilejsi'. Ale zalezi, samozrejme, kus od kusu. Jak uz jsem psal, mel jsem Alchemy Splash a ten byl bezvadny a klidne bych jej mel misto A-Custom splashe, na druhou stranu za A-Custom crashe bych u Istanbulu asi tezko hledal nahradu. A A-Custom ride cinely se mi obecne az tak moc nelibi.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

myša píše:jo je to opravdovy borec,s nicim se nese**...
co myslite,jsou alchemy crashe zvukove podobne a custom crashum?
ja sem ty alchemy jeste nemel moc prilezitosti otestovat-tot otazka hlavne na atleta,pac on 2 takove bestie vlastni..
a jeste neco-atlete rikas,ze uz ti proslo pazourama 6 kusu alchemy crashu-lisily se kazne od sebe,nebo jsi nepozoroval vyrazny rozdil?
popripade jestli treba nemas natocene ty stare a nove..
docela by me to zajimalo
Natocene nove a stare nemam, ale nijak vyrazne se od sebe nelisily, pouze v jednom pripade jsem mel 18" sweet crash (byl tenci, jemnejsi). Jinak pouzivam rock crashe. S A custom nemuzu srovnat, nemel jsem je k dispozici. Ale kdyz to srovnam se Zildjian Avedis, tak ty Zildjiany jsou vice kovovejsi, zvonivejsi, ne tak rozmazany.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ty crashe sweet sou moc pěkný - krásně čistý a jasný, ale nemohl jsem si pomoct, zdáli se mi moc dlouhý - možná to bylo tím, že sem těsně před tím mlátil do HHX studio crashe, kterej byl zase moc krátkej, jinak se mi líbí ty sweet moc.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

dalsi vec,ktera me zarazi je ta,ze vlastnim funk hat,ktera ma prumer 13",ale v kazdym katalogu od istanbulu,ale i treba franty honiga na sonorista cz je udavany 14" rozmer...
tak se nabizi spekulace,proc to jeste nikde neopravili...
a taky doma nemusim mit ani istanbul(no to trochu pochybuju)...
ale i kdyby to nebyl istanbul,tak se mi jeji zvoucek velice libi-temer totozny(pro mne ale jeste trochu hezci)se zildjian quick beat...k poslechnuti zde:
http://www.zildjian.com/en-US/products/ ... uctID=1169

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

Radim píše: - Alchemy Professional splash 8" - asi nej splash jaky jsem kdy mel - jemny, jasny, svitivy, ale pritom ne urvany - rychle syknul a zmizel; bohuzel se asi po roce odporoucel do vecnych lovist
Mám dotaz týkajíc se toho splashíku.. Je hodně tenkej?.. Mám rád malý splashe a na tenhle jsem slyšel zatím pouze a pouze chválu.. Momentálně stojí asi 2300,-,tak by to asi byla supr koupě..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jenda píše: Mám dotaz týkajíc se toho splashíku.. Je hodně tenkej?.. Mám rád malý splashe a na tenhle jsem slyšel zatím pouze a pouze chválu.. Momentálně stojí asi 2300,-,tak by to asi byla supr koupě..
No, tenky je dost, ale proto je to take splash, ze? :wink: Kazdopadne videl jsem i tenci (treba Meinl Byzance).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Zkrátka člověk na splashe musí něžně, jako když zatáhne za splachovadlo u záchoda, že? :D
Naposledy upravil(a) Benbuben dne 24 říj 2005 15:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Proto mam ke splashum neduveru. Stojito tolik penez a hned to praskne :)

Odpovědět

Zpět na „Istanbul“