anatolian vs zildjian

Odpovědět
Bubenicista
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2009 20:13

anatolian vs zildjian

Příspěvek od Bubenicista »

Sevas! Poradte pls nejaky zvukovy ekvivalent od anatolian podobny zvuku zildjian a custom. Jedna sa o hi hat a ride. Ale to je asi jedno :D ... Popripade nejaky turkish. Diiiky :)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od RadimCep »

Dlouho jsem taky hledal :D U Anatolian snad Ultimate, ale nakonec jsem stejne zjistil, ze je lepsi si koupit ty Acka :D Zatim hh a crash, ale je to uplne jinde zvukove.

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od rastalien »

jojo, jsou to dva jiné světy, mající stejné kořeny. Sám jsem fanoušek činelů Turkish, mám 24" ride a splash, předtím další ride a hihat. Za ty peníze jsou to bezkonkurenčně muzíkální činely, tu samou hodnotu, předpokládám, poskytuje i Anatolian, Istanbul apod. Pak jsem vyzkoušel všechno možné a zakotvil pro můj styl a muziku u Káček (hihat, crash a primární ride). Pokusy stály dost peněz, ale Káčka nebo třeba Paiste Signature slitina prostě hrají jinak. Je to samozřejmě subjektivní, ale originál je prostě jeden. Kdo chce hrát na tohle, nebo třeba u synťáků na Moog, má Moog, jinak Yamaha nebo Korg je taky super :-D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Žilkoslav »

Jednoznačně Ultimate, u značky Istanbul Mehmet je nejblíže řada Radiat, a u značky Istanbul Agop pak Alchemy Professional.

Bubenicista
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2009 20:13

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Bubenicista »

dik za nazory! No sak to je jasne ze acka su acka. Ale mne staci naozaj zvukovo podobne. Hral som uz na vselicom ale tento zvuk mi pride univerzalny a vsade pouzitelny. Inak nejaky ekvivalent od turkish este ked sa o nich bavime? Dik

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od RadimCep »

Lepsi koupit si ty Acka :D Koupis Turkish a pak nekde uslysis Acka a stejne je budes chtit. :D

Bubenicista
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2009 20:13

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Bubenicista »

to neee :D :D taky maniak som az neni. :P

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Slowmeda »

To je samozřejmě blud, že je zildjian jinde.... Tě dam do tmavé místnosti s těmi dvěma značkami, a nepoznáš ani kulový co je co, na to vsadim výplatu. Měl jsem zildjianů, sabianů, paistů hromadu a stejně nakonec hraju na Anatolian, protože je to prostě naprosto stejný a levnější. Všechno je to marketing co vám lejou velký firmy do hlavy a vy to tomu chcete věřit....

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od DavyGrolton »


RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od RadimCep »

Mas pravdu s tim marketingem... Distributor Anatolianu (vsichni vime kdo) to tady dobre podchytil, dobre ceny, dobre vsechno, proto na to kazdej hraje. Taky jsem hledal mezi Anatolianama (a driv Paiste) neco podobneho tem Ackam, protoze v mych studentskych dobach to bylo nedosazitelne, ale hh A Custom Mastersound a hh Anatolian Ultimate (stejny rozmer) je proste rozdil jak krava a v tmave mistnosti bych je poznal. Kdyby tam ty rozdily nebyly, tak asi neni tolik znacek a druhu cinelu, coz?

Nechci se Zildjianu zastavat a hanit Anatolian, jsou to oboje vyborne plechy, jedny levnejsi, jedny drazsi, jedny jablkové, jedny hruškové... :))

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od dadoch »

To je jako volba mezi sirkama v Pelíškách: "Kdybych pánové před vás postavil dvě krabičky od sirek, ale dvě naprosto stejný krabičky, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?"

...a já taky volim Ameriku, a to pouze proto, že z těch log mám lepší pocit:) Ať si každej hraje na to, co mu sedí víc. Byť to může bejt jen dobrej marketing, co nás ovlivňuje v rozhodování.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od tomcorn »

To je logický, "genuine turkish cymbal made in USA" :-). Přeci nebudeš kupovat tureckej činel vyrobenej v Turecku :D
Obrázek

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Posluchac »

Já mám zase v mozku zarytý zvuk Paiste 2002, tak jsem si aspoń koupil Splash 12" Made in Switzerland. :)

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: anatolian vs zildjian

Příspěvek od Posluchac »

Bubenicista píše:Sevas! Poradte pls nejaky zvukovy ekvivalent od anatolian podobny zvuku zildjian a custom. Jedna sa o hi hat a ride. Ale to je asi jedno :D ... Popripade nejaky turkish. Diiiky :)
Zvukový ekvivalent k činelům Zildjian A Custom je A Custom Rezo. :) Na jednom kšeftu jsem svůj 16" Crash A Custom Rezo porovnával s bubeníkem co měl A 16"Custom. Rezo je o něco hlasitější, jinak úplně stejný..Pořád ale např. v porovnání s Paiste 2002 Crash 16" dle mne je lepší švýcar. A ty Zildjiany A Custom Rezo jsou z výroby jakoby u pupíku ušpiněné, loga jakoby nastříkaná narychlo. Znak Paiste 2002 je jiná klasa a vůbec celý činel je brilantně vyrobený činel, bez vzhledových nedostatků.

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“