Anatolian

Odpovědět
kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Tož povídej....jakej zvuk? Sustain? Atd..mi se podle dvdček kde sem ho viděl líbí..

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Grocker »

no, když ho rozjedu z ticha do maximálního lomozu rychlými střídavými údery, tak je hlasitej jako kr.... Sustejn je dobrej, zní dlouho, ale příjemně. Při klasickým úderu s kopákem má temnější zvuk, než Paiste new alpha (který jsem používal do teďka). Při hře na pupek připomíná zvon. ne silou, ale takovou zvláštní barvou tónu. Pokud vás to zajímá nahraju ho a dám to sem. Moc plechů jsem za svou muzikantskou éru nemě, takže to srovnání ode mě není tak úplně na místě. Začínal na Paiste 505. Tak jsem přešel na Paiste new alpha. A tý alfě říkají, že je to tip mezi amatérskou a profi řadou. Ale proč o tom mluvím. Ten anatoljan se mi zdá o moc lepší, je to handmate a stojí o 1 700 míň než totéž v řadě alpha. Takže do budoucna pro mě jasná volba.

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Jo to já sem odpůrce paistů..prostě hnusný zvuky aj ty vyšší řady...!FUUUJ..!!!!..prostě anatolian..:-D no kappadokia se mi líbí jak vzhledově tak i zvukově..možná ju zkusím jako nějaký efektnější crash...;)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Anatolian

Příspěvek od Koubas »

kouky píše:Jo to já sem odpůrce paistů..prostě hnusný zvuky aj ty vyšší řady...!FUUUJ..!!!!..prostě anatolian..:-D no kappadokia se mi líbí jak vzhledově tak i zvukově..možná ju zkusím jako nějaký efektnější crash...;)
tak jako je to názor, brát ti ho nebudu. já kvůli Paiste 2002 a Signature prodal všechny turecký činely, co jsem měl.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od ZRNO »

Mě osobně se 2002ky nikdy nelibily... vždycky mi ten zvuk přišel takovej "tenkej " nijakej.... A signature je samože o něčem jinym... nadruhou stranu ... při te ceně? .... osobně mi sedí víc turecke činely... jak istanbul .. a samože anatolian....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Anatolian

Příspěvek od Koubas »

tak 2002 nesednou každýmu, každopádně kombinovat Paiste s Anatolianem mi nepřišlo nikdy vhodný, zvlášť teda kombinovat slitinu B8 (2002, Alpha) s klasickou tureckou B20.

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Já zkoušel zkombinovat Paiste PST5 crash s anatolianem traditional..oproti tomu turkovi byl paisták MNOHEM slabší..

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Grocker »

jj pravda je, že od tý doby co mám Kappadokia 17" zní zbytek plechů. jako chudý bráchové.... Budu muset přezbrojit!

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od ZRNO »

kouky píše:Já zkoušel zkombinovat Paiste PST5 crash s anatolianem traditional..oproti tomu turkovi byl paisták MNOHEM slabší..
Ono srovnavat profi a poloprofi činely je taky nesmysl.. byť ty poloprofi jsou snad ještě dražší.....

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Jo a proto beru Anatolian..;)..je to fakt že od tý doby co jsem kupil crash Traditional tak si mě získal všemi parametry a ostatní činely zní tak "chudě"..:-)..máte někdo zkušenosti se splashem traditional 12"?mě se brutálně líbí..!!krásnej šustivej,málo cinkavej..luxus..

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Anatolian

Příspěvek od Jirka Michalik »

Koubas píše:tak 2002 nesednou každýmu, každopádně kombinovat Paiste s Anatolianem mi nepřišlo nikdy vhodný, zvlášť teda kombinovat slitinu B8 (2002, Alpha) s klasickou tureckou B20.
já mam už hrozně dlouho paiste alpha 14" hajtku a anatolian kappadokia 14" crash a obojí mi přijde super, celkem se mi to k sobě hodí...

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Tak ty vysoký řady možná..:-D..ty máš 14 hihat a 14 crash?????

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Anatolian

Příspěvek od Koubas »

jde třeba o to, že se ti ten crash nebude tolik hodit k jiným crashům, hajtka se snad páruje hlavně s ride, aspoň já s tim měl vždycky problém, dokud to nebylo z jedný řady.

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Já mám všechny rozměry kromě hihat sudý..a crashe o 2" od sebe..:-)

THRASHER
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 01 bře 2010 21:50

činely anatolian

Příspěvek od THRASHER »

ktera řada se hodí do metalu?

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

Obouchej a uvidíš. S Expressionama a Ultimate se určitě neztratíš, ale já osobně jsem chtěl do thrashe naopak sušší, méně melodické činely s co nejrychlejším atakem a tak jsem volil 14 a 16 Diamondy a 18 Signature (který je už těžší) a jsem spokojen.

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Drumman »

Vozka me predbehl :lol: Baris nebo Ultimate :) ja bych ti doporucil Masterwork Troy ma je Bary tady ze sfery a ma to naprosto pro me krasny zvuk :) ale zase muzes mit jiny vkus obouchej uvidis :wink:

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Grocker »

Hlásím, že jsem novopečený majitel Baris China 18". Jsem spokojen. Jenom ten Baris má asi jinou povrchovou úpravu, nez Kappadokia a Groove signature, protože na něm zůstávají otisky prstů. Na těch ostatních co jsem jmenoval ne. :o

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od tomcorn »

Grocker píše:Hlásím, že jsem novopečený majitel Baris China 18". Jsem spokojen. Jenom ten Baris má asi jinou povrchovou úpravu, nez Kappadokia a Groove signature, protože na něm zůstávají otisky prstů. Na těch ostatních co jsem jmenoval ne. :o
Baris je frézovaný a leštěný, Kappadokia je parciálně frezovaná bez leštění, signature groove je (s vyjímkou kraje) nefrézovaný a leštěný :wink:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Anatolian

Příspěvek od RadimCep »

Bude li mít někdo zájem, nechť se přidá na xichtbook...Anatolian na Facebooku

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

Ode dneška jsem kromě crashů a chiny taktéž hrdým majitelem hajtky od Anatolianu, a to 14" Traditional regular :) Musim říct, že mě fakt dostala, vybíral jsem mezi ní, emotion a expression a vyhrála to díky úžasné vyrovnanosti a kultivovanosti, je dost hlasitá i zavřená a přitom ne moc uřvaná otevřená... Což byly dva zápory expression, která byla uřvaná až moc a zavřená zas o fous tupější. Emotion se mi líbila snad nejvíc ze všech (miluju hodně tenký crashe s menším pupíkem, u hihat to jak se zdá platí taky), ale bohužel je neslučitelná s metalem. Kupoval jsem je u Humla a nepotěšilo mě akorát že neměli Signature Groove hihaty, jinak přístup super, a nebyl tam zmatený prodavač nýbrž sympatická prodavačka :)). Kupodivu se mi vůbec nelíbila Bertram Engel signature, dával jsem jí hodně šancí díky těm průduchům dole, ale je prostě moc tlustá, jinak řečeno tupá. Diamondka mi taky moc nesedla, jak se mi hrozně líbil 20" trinity ride a svoje 14" circle a 16" trinity crashe fakt žeru, tak ta hajtka narozdíl od nich je dost málo "suchá" a moc agresivní... jak je opak suchýho sypkýho zvuku? :D Přitom neni nijak extra těžká. No, někomu se to asi líbí. Každopádně, hihatu Traditional můžu jednoznačně doporučit, přijde mi jako naprosto univerzální, přestože lámat chleba se bude až zejtra na zkoušce s bandou.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od tomcorn »

Vozka píše:... jak je opak suchýho sypkýho zvuku? :D
mokrý slepený :wink:

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

tomcorn píše: mokrý slepený :wink:
Tak to radši nechci vědět, jakej je postup při výrobě :))

Heimdall
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 01 kvě 2009 14:58

Re: Anatolian

Příspěvek od Heimdall »

Zdravím všechny, potřebuju malou radu. Hraji na ride Baris 20, vzhledem k tomu, že s kapelou hrajeme spíše rock, tak mi naprosto vyhovuje, je mnoho chvil, kdy potřebuji být průraznější, ale protože se jedná spíše o alternativní rock, tak je také mnoho chvil(zejména v pomalejších písničkách), kdy potřebuju být tak jaksi míň slyšet, a jen tak trošku z povzdálí poťukávat, zkrátka baris je zde až moc agresivní a uřvaná záležitost. Abych přišel k tomu o co mi vlastně jde. Mám také baris 13 hi-hat a chystám se pořídit i nějaký ten crash(doteď mám 14 thin alphu, nekamenujte mne prosím, vím že je to jako dort pejska a kočičky :D ). Takže plánuju také dokoupit nějaký ten ride s jemnějším odstínem od anatolianu, právě pro ty decentnější chvíle. Z toho co se zde omýlá stále dokola jsem díky vám stačil vypozorovat, že do této kategorie patří zejména Diamond a Emotion, myslím, že 18ka by byla ideál, nejde mi totiž ani tak o tu konkrétní jemnost, ale spíše o menší projekci s možná i kratším sustainem jaké máte osobní zkušenosti? Máte do zálohy i druhý ride který měníte dle potřeby?atd. díky moc za rady...

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Martin Vajgl »

Heimdall píše:Zdravím všechny, potřebuju malou radu. Hraji na ride Baris 20, vzhledem k tomu, že s kapelou hrajeme spíše rock, tak mi naprosto vyhovuje, je mnoho chvil, kdy potřebuji být průraznější, ale protože se jedná spíše o alternativní rock, tak je také mnoho chvil(zejména v pomalejších písničkách), kdy potřebuju být tak jaksi míň slyšet, a jen tak trošku z povzdálí poťukávat, zkrátka baris je zde až moc agresivní a uřvaná záležitost. Abych přišel k tomu o co mi vlastně jde. Mám také baris 13 hi-hat a chystám se pořídit i nějaký ten crash(doteď mám 14 thin alphu, nekamenujte mne prosím, vím že je to jako dort pejska a kočičky :D ). Takže plánuju také dokoupit nějaký ten ride s jemnějším odstínem od anatolianu, právě pro ty decentnější chvíle. Z toho co se zde omýlá stále dokola jsem díky vám stačil vypozorovat, že do této kategorie patří zejména Diamond a Emotion, myslím, že 18ka by byla ideál, nejde mi totiž ani tak o tu konkrétní jemnost, ale spíše o menší projekci s možná i kratším sustainem jaké máte osobní zkušenosti? Máte do zálohy i druhý ride který měníte dle potřeby?atd. díky moc za rady...
Ride s výrazně jemnějším a měkčím odstínem, který je stále ještě čitelný ve středně hlasité hudbě - Anatolian Emotion Ride

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“