Anatolian

Odpovědět
Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Žilkoslav »

S touhle chinou jsem se zatím nesetkal. 16" crash je v pohodě. Klasickej tureckej crash, co na to jinýho říct... Delší sustain, temnější zvuk. Jestli hraješ více žánrů, tak si myslím, že ti bude vyhovovat. Mám taky všechny kousky traditional, jsem s nima spokojenej.
Oťukej i jiný řady: tady u těch turků nikdy nevíš, co ti padne do ucha ...přesně jak píše Kalik

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Jasne..budu muset zajet no..ale mame vsecko daleko..jako prodejny..ale dik..

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Tak sem testoval ty 16 crash a 16 chinu traditional a fakt me nenadchly..hrozny zvuk ta china..a ten crash..polovicni gong..fakt o nicem..asi nejsem zvykly..snad si zvyknu..

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

V pátek jsem si udělal výlet k Humlovi s tím, že si snad z Anatolianů vyberu, hlavně z finančních důvodů, měl jsem několikrát potvrzeno, že takhle kvalitní činely za tu cenu u jiných značek neseženu. Byl jsem i srovnán s tím, že nepořídím a budu si po kouskách kupovat třeba Paiste Signature či 2002 - když už do toho vrážím peníze, nechci dělat kompromisy typu alpha a zvuk Signature (resp. Dimensions) thin a fastcrashů se mi hrozně líbil, zatímco tradiční turecký zvuk s dlouhým nástupem, kde slyšíte jak se okolo činelu postupně rozvibruje vzduch, fakt nemůžu. Nadějí mi ale byla řada Diamond, při koupi soupravy v lednu jsem slyšel 20" trinity ride a přišlo mi, že od klasických tureckých činelů silně vybočuje a má blíž k "evropskému" zvuku.
Co budu povídat. Byl jsem oslněn zvukem a cenami, které se nedávno měnily, a za 11k, které byly můj limit (chudý student, no), jsem si odvezl 14" Diamond circle crash, 16" Diamond trinity crash, 18" Bertram Engle signature crash a 16" Impression chinu, což byl ideální stav, ve který jsem ani nedoufal. Na srovnávání chiny si netroufnu, ale všechny ty obouchané crashe (a vyzkoušel jsem určitě impression, expression, ultimate, traditional, baris a diamond, některé ve všech třech velikostech, možná i nějaké další, bylo toho moc na to abych si je zapamatoval:)) mi vytřely zrak tím, jak moc jsou série od Anatolianu různorodé a zejména poslední dvě série, Signature a Diamond, se charakterem zvuku velmi blíží kultivovanějším, "evropským", činelům. Jestli to s rozširováním nabídky půjde dál a bude-li po pár letech zkušenost s trvanlivostí pozitivní (obecně, ne u mě) aby firma získala dobré jméno i mezi neznalými tak, jako má dnes Paiste či Zildjian, myslím, že nastane tvrdý konkurenční boj :-) .
A obchod Huml Music samozřejmě doporučuji, přístup velice dobrý, přestože jsem tam strávil asi hodinu dvacet a odcházel deset minut po zavíračce :-) .

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

takže říkáš že jsou lepší činely než anatolian?mi en turecký nádech vyhovuje..krásný plný sustain..

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

Ne, říkám jen, že nemohu říct, jestli jsou nejlepší/srovnatelné s top sériemi ostatních značek, protože na to nemám přehled. Spokojený s tím, co mám, jsem ale stoprocentně a obzvlášť jestli se ti turecký zvuk líbí, určitě bych ti je doporučil obouchat a myslím, že bys mohl být spokojený.

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Ted chcu kupit 13" hi-hat anatolian ultimate regular..máte někdo zkušenosti??mi se moc l8í to její krátké TIK..paráda

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Kalik »

no ja ji mam, a taky se mi libi :) ..... ale zda se mi ze pri otevreni hajtky je ten zvuk az takovej "gongovej" ...tot muj nazor 8)

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Tak už na ňu valím..je to paráda..fakt super..pěkný plný zvuk..supr..můžu jen doporučit!

banány
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 27 pro 2007 16:59
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od banány »

Mám 16" Meinl Soundcaster powerfull a chtěk bych 18", problém nastal když sem viděl cenu +- 6tisíc tak sem se zarazil.
Poté sem jsi vzpoměl na chválu Médi a uvažoval nad tím prodat SoundCastera a koupit s mejma (s prodáním castera) 7 tisícema 16 a 18 Crash od Anatolianu, otázka zní:
Stačí mi na to prachy?

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Anatolian

Příspěvek od RadimCep »

+/- jo..
16ka se pohybuje 2800,-, 18ka tak 3300,-. Viz. třeba Drumcenter nebo Anatolian.cz

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Pajas »

odpověď zní : ...stačí a ještě zbyde!

příklad : Huml Music
Anatolian Baris 16" - 2400,-
Anatolian Ultimate 18" - 3170,-
celková cena 5570,- :arrow: 1430,- zbyde na cestu a na svačinku. :wink:

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Stačí znát ty správné lidi...já jsem sehnal hajtku za 3800 jinak stojí myslím 4400 Kč..nebo nějak tak..a bicí Mapexy taky seženu mnohem levněji...

troomar
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 18 srp 2008 15:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od troomar »

Tak jsem si právě přivezl novou hi-hat Anatolian a protože jsem si jich zkoušel více, tak se podělím o zážitky (třeba to bude někoho zajímat :wink: ). Jsem z Plzně, ale přesto jsem jel do Prahy do HUML Music. Samozřejmě berte v potaz, že každému se může líbit něco jiného a metalista bude mít úplně jiné nároky než jazzman. Takže:

Cíl: Protože hraju rock, někdy i punk nebo hardcore a na druhou stranu i blues nebo nějakej ten cajdák, tedy docela široké spektrum, tak mojím cílem byl univerzálnější, modernější zvuk. Podle ukázek na webu (tedy z ukázek crashu a ridu) jsem vybral favority v následujícím pořadí: Ambient, Kapadokia, Traditional. Naopak podle ukázek jsem zcela zavrhl tyto řady: Emotion, Expression, Impression, Passion. Ostatní řady mi přišly takové průměrné, prostě něco mezí těmito dvěma extrémy.

Hodnocení: Ambien mě hodně zklamala. Ačkoliv podle ukázek se mi tahle řada líbila nejvíc, v tuhle chvíli bych si ji nepořídil ani omylem. Měla zvláštní tvrdej zvuk, bez šustění. Kapadokiu jsem zkoušel jen 13'', protože 14'' byla prodaná. Měla krásnej suchej zvuk, nicméně pro moje potřeby až příliš suchej. Hlasitost 13'' byla znát (ale je možné, že tato řada nebude tak uřvaná, těžko soudit). Traditional měla krásnej univerzální zvuk, žádná známka suchosti, krásně šustila. Oproti jiným ale možná ta "univerzálnost" měla za následek, že u ní nemám pocit nějakého konkrétního znaku, kterým by se odlišovala od ostatních. Passion - překvapení dne! Krásnej šustivej zvuk s lehkým nádechem suchosti. Ne tak suchej jako Kapadokia, ale oproti Traditional tam byl rozhodně slyšet. Diamond byl průměr. Nemůžu říct, že by se mi vyloženě nelíbila, ale taky mě nijak nenadchla. Měla trochu tvrdší zvuk, i když se zdál poměrně univerzální a otevřený. Ultimate, stejně jako Expression měly tvrdej zvuk, ty byly pro mě zklamáním. Ostatní řady jsem nezkoušel.

Verdikt: Vítězem dne je Passion, měla krásnej šustivej zvuk, ve kterém přesto byl slyšet ten skvělý suchý nádech. Přesto jsem si nakonec pořídil Traditional. Měl jsem k tomu několik důvodů. První byl ten, že jsem chtěl univerzálnější zvuk, o kterém si myslím, že bude pro posluchače lepším ve všech těch stylech a bude se tak hodit do všeho. Druhej je ten, že Passion se dělají jen hi-hat a ride a to ještě jen v omezených velikostech, zatímco Traditional má mnohem větší výběr včetně crashů a splashů, a protože chci časem pořídit další do sady, je pro mě lepší jít do téhle řady. Posledním důvodem je ten, že zvukově nebyla Traditional o nic horší než Passion, jen neměla ten suchej nádech.

Poznámka: Perfektní obsluha, určitě se po novým roce stavím znova :wink:

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: Anatolian

Příspěvek od odietamo_drummer »

pěkné poznatky...
mě by jenom zajímalo, jestli si tam šel s tím, že si něco vyzkoušíš a hned si to koupíš
a nebo jestli si to zkoušel v průběhu cca měsíce...
mě totiž v muzikantovi v ostravě řekli, že to nejde jenom tak tam přijít, oťukat a zase odejít....

jinak mě celkem zajímá ta řada ultimate, prý se zvukově blíží Zildjianum A custom...

troomar
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 18 srp 2008 15:36
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od troomar »

Jo, šel (spíš jel 3 hodiny) jsem tam s tím, že si jednu koupím. Když přeskočím k tomu, že jsem se rozhodl, že to bude Anatolian, tak jsem si podle zvukovejch ukázek vytipoval řady, který bych chtěl zkusit, ale rozhodoval jsem se až na místě, která to bude. Samozřejmě, že kdyby se mi žádná nelíbila, tak si žádnou nekoupím, ale po nějaké době různého porovnávání jsem se rozhodoval právě mezi Passion a Traditional, který se mi zvukově fakt líbily. Do ostatních bych asi nešel (možná bych ještě šel do Kapadokia, ale tu neměly ve 14'').

Prostě jsem se rozhodl, že si jednu koupím, tak jsem šel, zkoušel a vybral. Jak se říká - Kdo dlouho vybírá, ten často přebere :wink:

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Takové příspěvky jsou tu vítány...No já mám Anatolian 13" HH Ultimate power a nemuzu si ji vynachválit..superní suchej šustivej zvuk..Nemá chybu.!

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Slowmeda »

odietamo_drummer píše: mě totiž v muzikantovi v ostravě řekli, že to nejde jenom tak tam přijít, oťukat a zase odejít....
tak tam bych opravdu už nikdy ani nevkročil......
Opavu máš blízko, tak netřeba dál řešit :)

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Anatolian

Příspěvek od Vozka »

Já taky hledal něco univerzálního (s kapelou hraju thrash, ale jinak si hraju funk, nu-jazz, jungle...) a ty Diamondy mi právě přišly jako nejlepší kompromis :-) . Ale je fakt, že já mám rád hodně rychlý zvuk a mám vyloženě odpor k těžkým tureckým činelům, které, když do nich praštíš, dělají kromě klasického znění HUMMMMMmmmmmm :))) (Tak mě napadá, Hummmmlll music?) Ovšem ta 18'ka Bertram Engel signature crash je taky skvělá! :-)

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od Slowmeda »

Hihat používám taky diamond, krásně sypká a citlivá, není moc na tvrdou muziku myslím.

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Ta moje taky..

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Kappadokia 17"

Příspěvek od Grocker »

Ahoj

Mám objednanej tenhle Crasch. Máte s tím někdo zkušenosti? Jakej je? Cena je super, ale aby to taky hrálo - i když jsm na Anatola slyšel jenom chválu...
Poraďte kdo víte

Díky

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Jaký crash myslíš?

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatolian

Příspěvek od kouky »

Jo kapadokia 17"..až ted sem si toho všimnul..tak s tím zkušenosti nemám, ale má je ve 3.díle Martin Vajgl na dvd..a měkký zvuk..nepřipadá mi jako typický turek...ale nevím..třeba to dělaj ty mikráky..přímou zkušenost nemám..;)

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Anatolian Kappadokia 17

Příspěvek od Grocker »

Tak už ho tejden mydlím a je luxusní... A dodání z drumcenter.cz za 2 dny. Super!

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“