Kolik to vydrží?

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ToMik »

tomcorn píše:Zkus ho reklamovat :idea: :wink:
To bylo na mě?

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od BLeviathan »

Většinu plechů mám anatolian, jen raid je Zildjian A custom ... absolutně bezproblémový plechy. Mám je už dva roky (většinu) a drží jak luteránská víra. Nešetřím je, nehladím, semtam je trefím fakt na přeshubu, několikrát jsem je (bohužel) byl nucen půjčit ne zrovna jazzmajstrům a prostě pohoda. Hrají fakt pěkně a drží (ťuk ťuk ťuk). Nevím co bych jim vytkl ...
Pokud nehrajem jak prasata tak ty plechy musí vydržet

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ToMik »

Tak to na ty plechy asi hraju jako prase...no, nejspíš to tak bude. :neutral:

Další věc je taky ale to, jak často se na ně hraje...v mém případě jsou to v poslední době cca 3-4 koncerty měsíčně a 2x týdně zkoušky s kapelou, což si myslim taky hraje roli ve výdrži činelů. Teď už jsem se teda poučil a na zkoušky vyhrabal starý B8pro a Amati, ale zase mě teď ty zkoušky baví o trošku míň :?

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Gilnar »

Činely evidentně mají velkou spojitost s náboženstvím.
Ovšem liší se to značku od značky. Zatímco Paiste drží jako židovská, turecké paradoxně jako luteránská víra. Amatky asi budou držet jako militantní ateista :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od tomcorn »

ToMik píše: To bylo na mě?
Jasně :wink:

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Jirka Michalik »

Praskl mi anatolian kappadokia 14" crash a netrvalo to ani moc dlouho, tak jsem ho reklamoval a přišel mi úplně novej kousek... ten co jsem kupoval ale předtím byl na prodejně a vypadal už ohraně (tehdy jsem si myslel, že to je prostě design), tenhle vypadá v pohodě...
ale podle vzhledu mi moje hajtka paiste alpha přijde odolnější, no... ale moc zkušeností s činelama zase nemám... :neutral:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od RadimCep »

Jirka Michalik píše:Praskl mi anatolian kappadokia 14" crash a netrvalo to ani moc dlouho, tak jsem ho reklamoval a přišel mi úplně novej kousek... ten co jsem kupoval ale předtím byl na prodejně a vypadal už ohraně (tehdy jsem si myslel, že to je prostě design), tenhle vypadá v pohodě...
ale podle vzhledu mi moje hajtka paiste alpha přijde odolnější, no... ale moc zkušeností s činelama zase nemám... :neutral:
To nechápu...

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Jirka Michalik »

RadimCep píše: To nechápu...
co konkrétně? :D
nebo snad všechno? :D

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Kalik »

Taky sem nejak nepochopil .... co chtel basnik rict :D

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Jirka Michalik »

Kalik píše:Taky sem nejak nepochopil .... co chtel basnik rict :D
no tak polopaticky...
přijel jsem do krámu, koupil jsem jetej crash (protože byl vystavenej na prodejně, tak byl ohranej, možná tam byl už dlouho), potom mi za chvilku praskl, reklamoval jsem ho, dostal novej, kterej vypadal úplně jinak, nověji... dobrý? :D

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Hugo Bos »

i kdyŽ je to vystavený na prodejině, spadá to pod značku "nový"....hraný se prodává za uplně jiný peníze a dopředu by Ti to měli říct...
Takže ač byl na prodejně už nějaký pátek, chápal bych to jako výměnu nový za nový....Ale i tak je to skvělé, že Ti to vyměnili....to je seriózní business..

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Jirka Michalik »

tak praskl znova... asi je na mě moc tenkej... :?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Koubas »

14" neni dobrej rozměr pro crash.

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Grocker »

Mám Kappadokkia 17" a 16" Crash 10" Kappadokia a 8" Baris Splash. Mám to už půl roku. A bez problémů.
Občas se divím, co ten Splash vydrží....

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od PatrickEMX »

Pod 16" Crash nikdy. Já měl jednou Alchemy profi crash 15" power a rupnul mi zhruba během jednoho roku hned okolo pupku. Nereklamoval jsem ho, ale prodal za směšný peníze začátečníkovi, kterej za něj byl rád. Ale pokud vím od kámošů bubeníků, tak když už jim prdla 16ka, tak Paiste 101 a podobný slátaniny. Když už měli kvalitní řadu tak vždycky rupl 14" nebo 15" crash. Přešel jsem k nižší řadě crashů v podobě Amunů, ale 18". Zvuk mě zaujal, když jsem hrál na cizí bicí v Mělnickým kulturáku a tak jsem je koupil :-) drží už přes 2 roky a ještě neruply. A nejsem žádnej Jazzista. Nicméně jsem se rozhodl vyměnit všechny činely za značku Anatolian, protože jsou dobrý a kupodivu cenově dostupný. Tak jsem rád že sdílíte můj názor na malý crashe :-)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Koubas »

já měl teda 14 crash Avedis, vono to drželo, ale zase se to tolik neprosadilo.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od tomcorn »

Často bývá problém v tom, že lidi se snaží vymlátit ze 14" hlasitostně to samé, co z velkých crashů....pak prasknou....

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Drumman »

tomcorn píše:Často bývá problém v tom, že lidi se snaží vymlátit ze 14" hlasitostně to samé, co z velkých crashů....pak prasknou....
asi tak :D mam 15 meinl laser coz myslim ze kdyby to tu meli nekteri tak ho maji za tyden v haji me uz drzi dva a pul roku :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Koubas »

tomcorn píše:Často bývá problém v tom, že lidi se snaží vymlátit ze 14" hlasitostně to samé, co z velkých crashů....pak prasknou....
právě, proto jsem tu 14" prodal a držim se spíš větších crashů. problém je v tom, že někdo, i když hraje hodně hlasitě, chce na menším činelu ušetřit peníze. ani na 16" se mi třeba nechtěly hrát doprovody a když vidim vrtkolena s crashema 14 a 16 a neustálý naříkání na reklamace, praskání atd., řikám si, jakej mělo smysl ušetřit na meším činelu pětikilo.

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od PatrickEMX »

Koubas píše: právě, proto jsem tu 14" prodal a držim se spíš větších crashů. problém je v tom, že někdo, i když hraje hodně hlasitě, chce na menším činelu ušetřit peníze. ani na 16" se mi třeba nechtěly hrát doprovody a když vidim vrtkolena s crashema 14 a 16 a neustálý naříkání na reklamace, praskání atd., řikám si, jakej mělo smysl ušetřit na meším činelu pětikilo.
Tak samozřejmě na jazzik a podobný styly bych si 14ku koupil taky :-) ale pro většinu to není správný, to si radši litr přihodim :wink:

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Arcturus »

Mám Anatolian Ultimate Power Crash 17,
natrafil som na zlý kus, pozľžna prasklina asi po pol roku používania velkosti cca 10cm, ale čo sa tyka reklamovania seriozny pristup, uznali , príde mi nový budúci týždeň.

Inak výborný live, v skúšobni je na môj vkus príliš hlučný ,ale to nie je podstatné, velmi dobrý činel celkovo , odporúčam túto radu :wink:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od miross »

Z osobní zkušenosti dle mého vydrží opravdu dost, nerad bych se mýlil, ale myslím že moje duo: hi-hat a ride vydrží věky (13" Kappadokia Heavy, 20 Panzerride). Vždy jak je to tu mnohokrát zmiňované záleží na správném výběru ku žánru a stylu hraní. Už přes čtyři roky používám tyto činely, bohužel mi teď dva crashe řady diamond Trinity 18" a Impact 19" odešli, ale nešetřil jsem je...

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“