Kolik to vydrží?

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

Omlouvám se, pokud tento dotaz přijde někomu banální. Ale já mám dost nepěknou zkušenost s jedním "turkem", který zde nebudu jmenovat. Měl úžasný zvuk i vzhled, prostě supr kousek, ale po nedlouhé době se mi úplně "rozpadl", durch rozpraskal. To mně na dlouhou dobu odradilo od koupě jakéhokoli činelu tureckou rukou klepaného :D . Například třeba Paisty mi vydržely vždycky dlouho, a to jsem nikdy neměl žádnou extra třídu.
No, a vzhledem k tomu, že Anatolian je na našem trhu už delší dobu, chci se zeptat, jakou máte zkušenost s jejich životností, třeba po dvou nebo více letech.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

To fakt nikdo nemá zkušenost, nebo jsou tak špatné, že ani nemá cenu o tom psát?

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od MACEK »

smurf píše:To fakt nikdo nemá zkušenost, nebo jsou tak špatné, že ani nemá cenu o tom psát?
myslíš že kdyby byly "tak špatné" tak by na ně hrali borci jako M. Vajgl / K. Kryšpín / Z.Steiner / L.Pavlík a další ?

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od M!CHAL »

asi tak nějak. :D blbej kus měls to reklamovat

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

Fajn, dík za reakci. :lol: Rozhodně jsem nemyslel, že jsou špatné, to byl jen dotaz !! A žádné negativní zkušenosti nikdo teda nemá?

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Pajas »

...smurfe, já Ti poradím. Přečti si dalších šest vláken o těchto činelech. Možná tam najdeš, to co hledáš... :wink:

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Radim »

Činely praskají vlivem nesprávné techniky a také díky špatnému výběru rozměrů a tloušťky vzhledem k muzice, ve které mají "fungovat". Nevidím důvod, proč by měl třeba Anatolian Ultimate Power Crash 19" prasknout, budeš-li jej mít na kvalitním stojanu a hrát na něj pod správným úhlem palička vs. tělo činelu.
Když nedodržíš tato pravidla, praskne Ti cokoli včetně nejvyšších řad nejdražších značek.
Samozřejmě vada materiálu se občas vloudí a činel praskne tak jako tak, ale nemyslím si, že by "turci" obecně trpěli tímto nešvarem více než jiní výrobci.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

No, už se radši neptám.. :oops: :P Asi jsem tenkrát špatně vybral nebo natrefil zrovna na horší kus. Každopádně jsem se ptal, protože s touto značkou nemám žádnou osobní zkušenost, od toho tady to fórum je, ne?
Pokud jde o podmínky, za kterých jsem zlikvidoval ten Istambul (sakra, vlastně jsem ho nechtěl jmenovat..), neviděl bych v tom háček. Jen mě překvapilo, že vydržel dost málo oproti jiným činelům, co jsem měl, ale to samozřejmě nedávám za vinu značce. Ale taky znám lidi, co hrajou na Paiste jako hovada, a plechy drží jak židovská víra. Ale už to netřeba pitvat, tak nějak mi došlo, že do Anatoliana můžu asi bez obav jít.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ZRNO »

Většina Turků praská po létech, jelikož jsou dělaný ručně a sem tam se mistr turek utmne kadivem nebo dlátem... Ale jak už napsal radim... Navíc spousta lidí si koupí Z custom ultraheavyvíkodokanálu který je sice tlustý ale nepružný a tím pádem docela křehký a řežou do něj násadama od krompáče a diví se že mu rupne... Holt někomu plechy vydrží věčně a někdo je rozseká za 2 měsíce.....

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

"Po letech" se mi rozšklebily Alchemy A.R.T., taková ta nejlevnější sada do začátku. Vzhledem k tomu, že jsem tenkrát přesedlal z Amatek, peněz nebylo (vlastně jsem vyměnil sadu starých Amatek za sadu nových "činelů"), byl jsem zprvu za ně rád, ale dnes po zkušenosti bych je asi nedoporučoval (samozřejmě začátečníkům, člověk který hodlá investovat do dobrých činelů se po bude dívat asi na opačnou stranu spektra výběru). Tady je ten problém se soustružením zcela patrný, protože činely nejsou klepané, pouze mají dost výrazné soustružení, v poměru k tloušťce materiálu až možná nepřiměřené. Ale ten "drahý" Istambul popraskal "uvnitř", po celé ploše nezávisle na soustružení apod.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od bub7 »

Mám anatolian 10'' splash traditional a má krásnej zvuk. Vůbec ho nešetřím, někdy ho majznu ne zrovna vybíravě. Po třech letech nemá známku úrazu

PhilipP
Diskutér Sféry
Příspěvky: 186
Registrován: 13 říj 2007 18:23
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od PhilipP »

Mám Baris Crash 16" a docela se bojim pořádně do něj říznout. Nejsem teda žádnej velkej řezník, ale zase moc to nehladim...No prostě mám obavu, že když se do něj opřu, tak moc dlouho nevydží. Zvlášť když hraju těba 2 údery brzo po sobě, když se ještě klimá a já ho třeba vezmu více o hranu. Co vy na to?

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ToMik »

PhilipP píše:Mám Baris Crash 16" a docela se bojim pořádně do něj říznout. Nejsem teda žádnej velkej řezník, ale zase moc to nehladim...No prostě mám obavu, že když se do něj opřu, tak moc dlouho nevydží. Zvlášť když hraju těba 2 údery brzo po sobě, když se ještě klimá a já ho třeba vezmu více o hranu. Co vy na to?
Mám stejnej a snažím se ho zničit už asi rok a půl...zatím marně :mrgreen:

PhilipP
Diskutér Sféry
Příspěvky: 186
Registrován: 13 říj 2007 18:23
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od PhilipP »

ToMik píše: Mám stejnej a snažím se ho zničit už asi rok a půl...zatím marně :mrgreen:
A máš ho spíš volněji nebo utaženej?

koblich
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 18 kvě 2008 15:49
Bydliště: Uhersky Ostroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od koblich »

Obecne plati crashe a splashe volne, ciny a ridy utazene...jinak prasknout muze vsechno...ale tak myslim ze u anatolianu se to stane zrovna tak jako u kazdyho jinyho cinelu...

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ToMik »

PhilipP píše:A máš ho spíš volněji nebo utaženej?
Určitě volnej, crashe neutahovat a pokuď jsi dřevo jako já a sem tam se neovládneš, tak mít aspoň 2.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od bub7 »

To Koblich: Ride vůbec neutahuju, dám ho na trn a nic navrch, ani filc, ani matku. A mám bezva přístup k pupku.

koblich
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 18 kvě 2008 15:49
Bydliště: Uhersky Ostroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od koblich »

Tak jasne psal sem to obecne takze to muze mit kazdy jinak...ja mam treba ride az na krev nemam rad kdyz se mi na stojanu moc hybe...ale co se tyce crashu tak ty urcite volne...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od Vojta Horák »

tyjo ja si myslim ze prasknout cinel musi bejt uz necim zasadne blbym, ja teda akorat ohnul crash

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od lukemo24 »

Mám 15 thin Istanbul Mehmet crash asi 3,5 roku a drží!!! Řežu ho levou hnátou, lítá na stojanu jak na komínu :mrgreen: :mrgreen: a pořád je v cajku a pak sem během 14 dní odpravil 2x 18 powerfull crash mehmet!! oba sem praskl po létech!!! A Marcel říkal vadná serie!! Takže otázka výdrže je podle mě v tom jak na to hraješ a jaké máš štestí........ 8)

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

Jojo, assi to tak bude. Štěstí, taková jedna zkur**ná nevyzpytatelná proměnná...
...ehm, pardon, totiž muška jenom zlatá... :lol:

ToMik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 263
Registrován: 29 srp 2006 10:13
Bydliště: Plzeň

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od ToMik »

ToMik píše: Mám stejnej a snažím se ho zničit už asi rok a půl...zatím marně :mrgreen:
Tak už se mi to povedlo :( :x :evil:

PhilipP
Diskutér Sféry
Příspěvky: 186
Registrován: 13 říj 2007 18:23
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od PhilipP »

Tak jo, zacinam ho vic setrit.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od smurf »

ToMik píše: Tak už se mi to povedlo :( :x :evil:
:shock:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik to vydrží?

Příspěvek od tomcorn »

Zkus ho reklamovat :idea: :wink:

Odpovědět

Zpět na „Anatolian“